Results 1 to 20 of 59

Thread: Pattaya, Tajland

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Pattaya, Tajland

    Pattaya, "Fun City" ima i svoju porodicnu stranu, mozda najvecu od svih letovalista u Thai. Evo, da ima poseban topik mada je bilo i ranije.

    Ako je Tajland geografski kao slonova glava, Bangkok je gde je koren kljova, Pattaya je gde su mu usta. Nekih 160km istocno od Bangkoka. Vidi se kao spic sa gradjevinama levo i desno.



    Levo od spica je Pattaya Nua (severna) i tu je centar grada i nocni zivot:



    Desno od spica je Jomtien, tu je porodicna strana turizma Pattaye:




    Cak i bukvalno, tu pocinje, od ovog aqua parka, sa cijeg tornja je i slikano:



    U Pattaya sam bio bar 30 puta, po 5-7 dana. Hotel gde sam najradije isao je
    Grand Jomtien Palace (pominjan ranije, nista nije grand osim imena)



    Na samoj je plazi i gosti su uglavnom paket aranzmani, pola su Rusi. Cena je 1,200B (30EUR) po sobi (ne po osobi) za dvoje sa doruckom, jedno dete do 12 godina ima besplatan smestaj i dorucak.



    Slikano iz glavne zgrade:





    Put, vise kao privatna ulica hotela ide u zaledje:



    Na kraju drvoreda je Grand Challet Cottage Wing..
    Ovo oronulo bas levo nije deo hotela, to je nesto drugo.

    Taj Grand Challet Wing je jedno od najprijatnijih i najtisih mesta gde sam bio:



    Challet Wing ima glavnu zgradu, anex



    A sa leve strane na slici su ove kuce za koje retko ko zna.



    Bio sam mislim 15 puta. Sobe su 64 kvadrata, jedna kuca je podeljena na dva dela koji se preklapaju kao cigle u zidu pa su kao odvojeni ulazi.




    Bazen je za tih 6 kuca je poseban,glavna zgrada ima svoj bazen, 100m odatle.

    Milina, kao u rajskom vrtu. Maltene, pravo sa verande u toplu tropsku vodu.



    Sto je najbolje, cena je ista ili cak i niza nego glavna zgrada gde su sobe 24 kvadrata, skoro 3 puta manje.

    Sada je zez: taj hotel prodaje pakete turistickim agencijama, mozda 80% kapaciteta za godinu je prodato u februaru kada su ti sajmovi i masovna prodaja (aukcije) smestaja.
    Kod agencija je to 30EUR (po sobi, ne po osobi) a direktno sa hotelom (ako ima uopste slobodno) je 60EUR. Ukljucen je dobar buffett dorucak.

    Najbolje rezervisati preko lokalnih Thai agencija, pune su novine (Bangkok Post, The Nation).


    Tu smo isli od mesec dana starosti:



    Od malena je razbijan strah od vode:





    Kristalno cista i topla voda:











    Nema nikakvog sabracaja, bezbedno za decu:





    Tamo iza, velika zgrada, to je isto ta vrsta hotela, Welcome Inn, isto za 1,200THB.



    Sobe su ogromne i odlicno opremljene:



    Kao sto rekoh, maltene sa verande da se skoci u bazen:



    I po tropskom pljusku je uzivanje posmatrati.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Strancima i turistima prakticno nepoznat, ovo je verovatno najbolji seafood restoran u Pattaji. Zove se "Kod ujke". Bio sam 10-ak puta, uvek jedini stranac u restoranu. Hrana je od sopstvenih ribarskih barki, ulovljena te noci.



    Ima i razlog sto je turistima nepoznat: daleko je od svega. U daljini se vidi pocetak Jomtien Beach, to je nekih 6km odatle. Bez kola tesko da moze da se dodje. Moze setajuci po plazi, to je kraj Jomtien Beach, restoran je na steni i dalje od njega ne moze peske.




    Ove svetiljke i stolovi, to mu je uvece i nocu basta (mada je i sam glavni restoran kuca bez zidova).

    Po plimi, more dodje na metar od nogu.

    Najvisa gradjevina na horizontu prethodne slike je Pattaya Tower.
    Ovde je Jomtien Beach slikan bas sa njega. Restoran je na obali tamo daleko, dokle oko dopire:

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  3. #3
    Kad god sam u Pataji bar 2-3 puta idem u ovaj seafood restoran Lung Sawai (,,kod ujka").Prošle godine sam tamo viđao i nešto Rusa.Otkrili su oni to.Bilo je i logično jer cela ta zona Na Jomtiena puna je novih kondominijuma sa Rusima.Svega stotinak metara od ovog restorana nikla su dva solitera 20+ ( kondominijum ,,Reflection").Ako se omasovi sa strancima biće i dizanja cena , pretpostavljam.Još uvek je jeftino a sveže.Interesantno da se dva najbolja seafood restorana u Pataji nalaze na obodima grada : na severu u Naklua je Mum Aroy a na samom jugu ovaj Lung Sawai.To je i bio razlog zašto sam i one u Hua Hinu tražio na periferiji.Kako stići?Za one motorizovane lako preko Sukhumvit roada ,tu je Sukumvit baš blizu obale a za one druge u koje i sam spadam ovako:nedaleko od početka Walking streeta ,tačnije na uglu Second road i South road ,kod škole,uvek je parkirano bar 2-3 ona modifikovana pikapa koji voze za Jomtien.Cena smešna,10 Bhata tj.28 din.Kad se nakupi (prepuni) 10-15 putnika on kreće .Od ove tačke do restorana koji se bukvalno nalazi na kraju Jomtiena tj. Na Jomtiena ima 15 km. Ovaj će vas voziti a kad ostanete bukvalno i poslednji putnik posle nekog vremena kad vozač vidi da ne zvonite za izlazak staće i reći da ne ide dalje.Tu će preostati još možda 2 km. do restorana i imate dve opcije da doplatite ili prošetate.Ja obično prošetam jer je izuzetno prijatno uz obalu pogotovo što se ta mikroklima Jomtiena razlikuje od Pataje jer uvek pirka vetrić ali zna nekad biti i jači.Kako stvari tamo idu ,kako se gradi u toj zoni za očekivati je sve više tu stranaca tj. Rusa, a ovi lokalci će se možda pomerati dalje ka Bang Kae.Samo 500m dalje,kad bi se moglo dalje uz obalu već ima Lung Sawai 2 ,ali to još nije higij. uslovno dobro za zapadnjake.Inače tamo dalje ka unutrašnjosti od Na Jomtiena iza Nong Noha ,vrta ruža, gradi se najveći vodeni park u South Asia,,,Ramajana" ,to će bita već na pola puta do tvoje tazbine.Može se pokazati da je onaj Mansion bila odlična ,,investicija" i za ovo.Mogli bi se tu provesti penzionerski dani a i žena će naginjati ka tome jer teško da joj može prijati ona oštra Japanska zima.Čak i ja odavde merkam tu zonu Jomtiena,jeftinije od BKK ,morska klima...Inače ovaj restoran Lung Sawai nije baš za svaki dan ipak je to daleko ali ima jedan u samoj Pataji ,nije na obali kao ovaj ali isto jeftin,svež seafood gosti ugledniji Thai a stranaca gotovo i nema i tu sam svaki dan.Za lokalce dobro poznati Leng Kee ,u Central roadu na uglu sa ulicom Bukahao sa desne strane gledajući od beach ka Sukhumvitu.Ova ulica Bukahao je ulica između Second road i 3 road.To je Thai - kineski seafood možda sa ulice i neugledno,nešto klasifikovanih prawns na merenje a unutra jedan klimatizovani deo uveče pun uglednih Thai koji vole dobar ,jeftin i svež seafood.Ima i ketering.Vlasnica restorana je lokalno poznata Khun ,,Yhai" inače vlasnica mnogih restorana ,hotela kondominijuma pogotovo u ovoj zoni Bukahao i 3 road.Njeni su hoteli LK Renesance,LK Legend u okilini Carefour u Central road ( ovde je vikendom prepuno gostiju iz BKK,ogroman bazen,luksuzno,jeftino, hotel i kondo) LK Empress,novo luksuzno,na beach road,jakuzi u sobama,bufet doručak jedan od najboljih u Thai,sva za 70 eura,možda jedina mana manji bazen ali tu sam već zadnje 2 godine napustivši obližnji Dusit Barakudu

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Drug iz Tokija ima stan u ovoj masivnoj zgradi, View Thalay (pogled na more) i davao mi je kljuc da odsednem kad sam u Thai. Nisam uzimao besplatno, kao znak paznje sam mu platio 1,000THB dnevno i ciscenje na kraju u pranje posteljine.
    Bio sam 5-6 puta po nedelju dana.

    Ima 860 stanova, svi po 36 kvm:



    On je kupio 2 pa ih spojio, 72kvm, 2 kupatila, dva balkona, jednu kuhinju ostavio.






    Ovde isto moze da se spava, mada je namera da bude kao "dnevna soba":




    Kuhinja je bila samo sudopera kada je kupio:



    Dole je veliki bazen, restoran uz njega, prijatno, bez ikoga da pokusa da ti nesto proda, bez pasa lutalica




    Bazen je 2 nivoa, donji je za decu.





    U daljini se vide isti takvi View Thalay na sred Jomtiena. Ovo je na ulazu u Jomtien sa strane Lotus/Tesco.



    Kada ih je kupio. 1995. kostali su po 14,000 EUR. Sada su duplo. Posto je to ogroman broj malih stanova za koje Thai nisu zainteresovani, masovno su se koristile fiktivne firme koje su kupile stanove pa su stranci onda kupovali te "firme" koje u vlasnistvu imaju samo taj stan i nista vise. Stranci ne smeju po zakonu da budu vlasnici stanova u prizemlju (znaci, zemlje) i ukupno 49% povrsine zgrade. Da se to izbegne, mozda 95% svih tih stanova u View Thalay preko te kvote, mozda 5,000 stancica ukupno samo u View Thalay 1,2,...10, su prodati na taj nacin.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thai pismo je fonetsko pa ista stvar moze da se vidi napisana na razlicite nacine, cak i toponimi i zvanicni znaci.

    Tako, "Jomtien Beach" moze da se tako vidi u prospektu a kada se vozi, na znaku stoji "Chom Thian"



    Na drugim znacima je Jomtien.

    Plaza je 6km, nije kvalitetna kao ni ostale kontinentalne plaze



    "Restorani" su duz cele plaze, to su lokalci koji su zakupili pravo da izdaju lezaljke, prodaju alkohol i bezalkohol i sluze hranu





    Tipicna "gozba" za male pare, sve ovo na stolu je mozda 5 EUR



    Ili ovo, papaya salata, corba i riba iz rerne, ovo je bilo 2 EUR



    Ako na plaza nemaju kuhinju, gde onda spremaju? Spremaju preko puta, na jednom ili nekoliko mesta za sve, za celu plazu a "ugostitelji" to prenesu preko ulice i posluze ti na sto u njihovom "restoranu".

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya, turisticki aranzman, moze lako da odvede goste u hotel kao ovaj, Botany Bay Beach Resort. Nije los, posmatran izolovano, moze na slikama da izgleda kao raj na zemlji.





    Restoran, bez zidova




    Bazen je centralno mesto kome gravitiraju sve zgrade:



    Tu se provodi ceo dan, na plazu (50m udaljenu) se skoro i ne ide.



    Smestaj je jos atraktivniji u bungalovima oko glavne zgrade:




    Sa verande bungalova



    Eto koliko je daleko more



    Ima ih uraslih u dzunglu





    Unutra su superkomforni i lepo namesteni



    Sta je onda problem? Ko ima kola, nema problema. Oni, vecina, koji nemaju su prakticno zakovani za taj hotel oko koga skoro da nema nista. Treba da se pesaci do ulice da se kupi pivo ili da se kroz recepciju prolazi sa kesama bakaluka.

    Daleko je 12km od Pataje, restoran o kome je bilo reci u prethodnim postovima je, cak i on tako izolovan, na pola puta od Botany Resort do Pataje:



    Posle dorucka za vreme kojeg, zbog "all you can eat" svedskog stola retko ko ostaje umeren, treba nekih 2-3 sata pre nego sto se ide u vodu. Ko ima kola (rentiranje nije skupo, ima post o tome u ovom pdf) tada moze da ode do neke od drugih atrakcija Pattaje, ima ih dovoljno za bar 15 dana i da se ne obidju sve.
    Za bilo gde da se ode, ko nema kola, redukovan je na koriscenje prevoza kao ovaj na slici ispod (Pattaja je veca od Zeneve a nema gradski prevoz, nema ni taxi):




    Oni kojima ne treba nikakav prevoz, treba da budu smesteni u Pattaya Marriott, koji je u centru grada. Ili, u hotel kao na gornjoj slici, desno, koji je isto u centru. Vidimo da taj hotel nema balkone. A mi, drugovi, znamo sta to znaci: hotel za jednu noc gde odsedaju paket turisti koji imaju Bangkok 2 dana i Pattaja 1 dan aranzmane. Kinezi, masovno.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #7
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Thai pismo je fonetsko pa ista stvar moze da se vidi napisana na razlicite nacine, cak i toponimi i zvanicni znaci.

    Tako, "Jomtien Beach" moze da se tako vidi u prospektu a kada se vozi, na znaku stoji "Chom Thian"



    Na drugim znacima je Jomtien.
    Evo zašto: Jomtien Beach (baš od mesta gde se na nju izađe kada se skrene sa Sukhumvit Rd) pripada Sattahip (ne Chonburi kao do te međe).
    Sattahip je usvojio da se pravilno piše "Chom Thian" i ne interesuje ih što Chonburi opština na svim znacima piše Jomtien.

    Stranac koji gleda mapu pomislio bi da su različita mesta.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #8
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nekada najbolji, sada jedan od najboljih hotela u Pataji: Royal Cliff



    Nalazi se , kao sto ime kaze, na steni, izmedju Pataje i Jomtien Beach (sve je to Pataja)



    Na to brdo (Kho Phatumnuk, stranci ga zovu Pattaya Hill), gde je vidikovac, ode skoro svaki turista koji se nadje u Pataji. Spomenik kralju Rama VI

    A jos bolji je pogled, odatle se snimaju slike za razglednice




    Mol gde se prevrnuo proletos brod i udavilo se 7 Rusa



    I evo ga, hotelski kompleks Royal Cliff se vidi sa te tacke



    Ovo je njihov sajt, to su u stvari 4 hotela



    Hoteli se razlikuju po sobama, starosti. Najbolji su za kongresni turizam, ima sala za 10,000 ljudi, tu je bio APEC pre neku godinu







    Tokom jula i avgusta te godine ovaj hotel je bio zatvoren za renoviranje





    Ceo posed je ogradjen i plaza je njihovo vlasnistvo.



    Gore, na kraju stepenica, ima uniformisani cuvar koji bi vratio nazad nekoga ko nije hotelski gost (Thai su retkost u tom hotelu)



    Ima nekoliko bazena, svaki je na raspolaganju svakom gostu iz bilo kog hotela sa imanja





    Jedno od decjih igralista, nema saobracaja, bezbedno



    Plaza je samo za ovaj hotel



    Bez pasa lutalica i bez prodavaca svega i svacega, bez priucenih maserki







    Mada, ne znam kome treba da ode na samu plazu. Kontinentalne Thai plaze nisu nista. Hotelski bazeni su ono sto treba i cega ima do mile volje







    Cenovnik usluga. Ovde je vazno da izdavanje radi sam hotel, ne kriminalci koji posle povratka jet-ski navodno nadju neko ostecenje, traze 1,000EUR naknade i kao vola, grupno, premlate musteriju, otkidajuci mu lancice i skidajuci sat, konfiskujuci mu sta god da je doneo na plazu.
    To ovde nema.



    Prevoz do raznih mesta cena je po brodu, vise osoba podeli. Ima i Hua Hin (kolima bi trebalo 6 sati, taxi bi kostao bar 10,000THB)



    Vidim da po nasim agencijama ima ovaj hotel. On je bio 100EUR dnevno najjeftinija soba u vansezoni. Po netu se razlikuju ocene, neki su prezadovoljni, neki kazu da je odvratno. Kako je to moguce?

    Pa, to su 4 hotela. Ako je neki bio nerenoviran, onda su sobe ruinirane. Recimo, renoviran 2008. i onda izdat Rusima (djuture, samo ruskim agencijama) na 5 godina. Niko ziv nije cuo ocenu iz tog objekta, tih 5 godina kao da nije ni postojao, nije ga bilo u prodaji osim u Rusiji.
    Onda, ove godine, vracen u slobodnu prodaju bilo kome. Ali, za 5 godina pod Rusima sobe su unistene i postale krs i lom pa onda vidimo ocene "sobe ruinirane, tepih sa masnicama, pola stvari ne radi, polomljeno...". Zato treba videti kada je renoviran, ako moze. Verovatno direktno, preko hotela.

    Ono sto mu svi zameraju, svim hotelima na ovoj steni, jeste nepristupacnost. Ako nemas kola, gotov si. Ima da te dere ko kako hoce.
    Ko je sa decom i ne treba mu da ide igde van hotela, njemu je OK. Nije mi jasno ni zasto igde i ici, osim u supermarket.
    Sam grad Pataja je govnara koju ne ne da bi trebalo zaobici nego i nikad ne videti.

    "Nocni zivot" su kurve seljancure iz mesta koja i sami Thai smatraju "pazuhom" njihove zemlje, koje su prvi put videle i obule cipele u Pataji, koje su u Thai kontekstu pozeljne kao Ciganke u Srbiji. Thai ih ne bi uzeli ni konjusnicu da im ciste, kamoli da ih vode u krevet.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #9
    Dok se neko sada ubija od skijanja , da se podsetimo tropskih predela od letos.

    Pattaya,jun 2015.
    Plaža na kojoj se niko ne kupa.

    Name:  2016pataya1902-01.jpg
Views: 609
Size:  34.5 KB

    Voda je toliko zagađena da na daju ni podatke o tome.
    Šezdesetih godina to je bilo malo ribarsko mesto u kome su se lečili američki vojnici iz Vijetnamskog rata.Danas je to drugi grad po veličini u Tajlandu.
    Na slici vidimo brojne hotele i kondominijume.

    Name:  2016pataya1902-02.jpg
Views: 571
Size:  33.6 KB

    Gore,ulevo je severni deo grada po imenu Wongamat gde su smešteni najluksuzniji kondominijumi.Bio sam tamo na plaži i gora je od ove . Na sve strane se čuo ruski jezik i izgleda da su oni tu najbrojniji.Posle ove krize ne znam da li će tako biti ubuduće.

    Name:  2016pataya1902-03.jpg
Views: 500
Size:  29.7 KB

    Ovako taj deo grada izgleda slikan sa Central Festivala

    Name:  2016pataya1902-04.jpg
Views: 553
Size:  36.7 KB

  10. #10
    Na samo 20 km. od Pataje ili 200 km od BKK nalazi se Nong Nooch Tropical Garden.
    Ova tropska bašta je privatno vlasništvo Mrs. Nongnooch(odatle i ime) i ubraja se u 10 najlepših bašta sveta.
    Prostire se na 2 kvadratna kilometra i prvobitno joj je bila namena da bude plantaža voća(manga) a onda je došlo do promene plana.

    Name:  2016-nongnooch-01.jpg
Views: 499
Size:  46.5 KB

    Otvorena za posete od 1980 ,danas se ovde nalaze hiljade egzotičnih biljnih vrsta,ciklada,bromelija,orhideja...

    Name:  2016-nongnooch-02.jpg
Views: 512
Size:  31.7 KB

    Ovde se nalazi najveća varijacija palminog drveća(ima i endemskog) i ciklada u svetu i najveća selekcija orhideja u Tajlandu

    Name:  2016-nongnooch-03.jpg
Views: 516
Size:  39.2 KB

    Koliko treba truda,novca i kreativnosti da se ovo sve uredi?

    Name:  2016-nongnooch-04.jpg
Views: 492
Size:  58.1 KB

    Bašta je uređena tematski:bromelije,australijska bašta...Ima i ovo tema-Stounhendž

    Name:  2016-nongnooch-05.jpg
Views: 507
Size:  34.0 KB

    Ima i polje kaktusa a najveći utisak nam je ostavio ovaj afrički deo tj.drvo baobab,nacionalni simbol Madagaskara.Drvo koje u prečniku može da ima preko 10 m a truplu akumulira 100.000 l vode.

    Name:  2016-nongnooch-06.jpg
Views: 495
Size:  24.2 KB

    Dostiže starost preko 1.000 godina ali ovde nije dugo poziveo.Slike su od pre 10 godina a danas ga tamo ,izgleda,više nema .Možda mu nije odgovarala klima.

    Inače ovde se komotno može provesti ceo dan ili pola.
    Tu su brojne atrakcije:jahanje slonova kroz park,Thai kulturni show,boks.
    Napravili su dobar biznis .Ima tu i tradicionalnih Thai kuća, bungalova čak i resort sa bazenom.

  11. #11
    Moje slike su iz marta 2006.



    Mesto je nedostupno bez svog prevoza, zato ima turistickih autobusa na desetine u svakom trenutku. Sa "H" znakom tu se dolazi i helikopterom, verovatno zvanicnici ili stane delegacije.



    Pejzazna arhitektura se ovo zove




    Jahanje slonova, po asfaltu



    Bio sam 3 puta, uvek posle "all you can eat" hotelskog bife dorucka, da se slegne pre bazena



    Besplatni autobusi sa otvorenim stranama



    S obzirom koliko malo ima bicikala, rentovanje nije neki biznis za vlasnika, ali ima



    Slonovi od zbunja



    Ima i zoo vrt, lavovi, tigrovi ali nije nesto spektakularno, ima u blizini 5 kv km otvoreni zoo





    Kako smo mali..gledaju oni nas, mi gledamo njih



    U hali od mreze, leptiri



    Jos malo slika sa otvorenog









    Ne secam se, mislim da je ova zgrada kao recepcija za smestajne objekte



    Ove tradicionalne Thai kuce



    nisu na sajtu u ponudi, mozda ih vise i nema. Tada sam gledao, bile su 3,500THB za noc. To uzmu mladi Thai, dodje ih 30-40, izopijaju se i pevaju i galame celu noc.



    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  12. #12
    Slike su ti strašne.
    Moje su, mislim, iz 2005.
    Bili smo tamo 2 puta.Bilo je tamo i ovo:

    Name:  2016-nongnooch-2604-01.jpg
Views: 480
Size:  41.6 KB

    A može i u obliku slona

    Name:  2016-nongnooch-2604-02.jpg
Views: 465
Size:  29.2 KB

    Bio je i tuk-tuk.
    Na prvi pogled izgleda da je to pravljeno od nekog pruća od drveta.Ali nije!
    To su keramičko-glinene posude.Zanatska radinost.

    Inače ova zona Silver Lake ,gde se nalazi ova botanicka bašta Nong Nooch,biće uskoro bogatija za još jednu atrakciju-vodeni park Ramayana,najveći u Jugoistočnoj Aziji.
    Otvara se idući mesec u Maju 2016.
    Ruska investicija.A onda ,kriza,sankcije,pa su Rusi to izgleda prodali.Zato je kasnilo otvaranje a trebalo je biti još prošle godine.Na postavljanju kamena(cigle) temeljca,kad su monasi osveštali budući objekat, još se vijorila ruska zastava uz tajlandsku.
    Biće to mega -na 18 hektara ,a samo par kilometara od ove bašte.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •