Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 59 of 59

Thread: Pattaya, Tajland

  1. #41
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Apartmana za smeštaj ima na desetine hiljada. Verovatno nikada više u hotel. Ovaj je u Jomtien Beach Road Soi 12, na 100m od mora od kojeg nemam ništa



    Balkon, ispod nije bilo saobraćaja osim poneki moped. Pešački, Rusi i Ruskinje nose klopu u kesama da jedu u apartmanima



    Preko puta uličice, na stotone stanova za izdavanje, neki su istakli sajtove, sve sa ".ru" zemljom.






    Veliki, dvosoban, 1,500THB za noć.



    Jedna soba je imala stakleni zid



    Bio je samo frižider, ništa za kuvanje



    Bazen na krovu, vidi se ogramna zgrada u izgradnji, 2nd Road



    Ko će sve to da pokupuje



    Evo koliko je bilo od mora

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #42
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by Colonel_Kurtz View Post
    Pattaya, 2017. Odemo zbog novog aquaparka ali prvo kod "Ujka Sawai" na rucak.

    Medjutim, 20 konobara je u vreme rucka, kada je restoran uvek bio pun, sada sedi zaludno

    Mislim da je ovde možda fora da je stranac kupio restoran i da mora, po zakonu, da ima određeni broj osoblja Thai nationals.
    Potpuno je neopravdan ovoliki broj zaludnih konobara, ne bira se, skoro svi tetovirani, muškarci ofarbane kose, vuku se kao mrcine, tačno da se deca plaše.
    Dobaci ti jelovnik od 20 strana i stoji ti nad glavom, nestrpljiv da opet sedne u ladovinu, kao da ga ti maltretiraš i kao da imaš samo izbor 10 sa lukom ili pljeskavicu.
    Ne mogu drugačije sebi da objasnim toliki sunovrat. Čak i stara pesma Nedeljka Bilkića "Ima jedna krčma u planini" je opisivala bolje mesto.

    To je samo za taj restoran koji je izgleda puko.
    Last edited by yoyogi; 21-08-18 at 07:13. Reason: .
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #43
    A možda je fora da su se opredelili za kineske paket ture.Možda mi nismo naleteli tada.
    Onda im treba toliko konobara.

    Ne vidim ekonomsku logiku gazde da ima tolike troškove za plate .
    Istina kada sam ja bio,još je bio popunjen onaj red uz more.

    A u sredini restorana zagušljivo,relativna vlažnost blizu 100% posle kiše.

    Onda me žena prekori šta ćemo tu 15 km od centra Pataye kad imamo to isto i bolje, i jeftinije, u klimatizovanom prostoru, u samom mestu.

    Da izvadim put obiđemo jedan novi kondo u blizini.

  4. #44
    A taj seafood restoran,na koji je žena mislila, - bolji, jeftiniji ,ukusniji i u klimatizovanom prostoru, lociran je u sred Pattaye.

    U glavnoj ulici- Pattaya Klang (Pattaya Central Road) na uglu sa Soi Buakhao.

    Restoran Leng Kee je thai/china seafood .

    Name:  Screenshot_2018-08-21-19-11-14-1.jpg
Views: 365
Size:  24.0 KB

    Sa glavne ulice veliki znak

    Name:  Pattaya Klang Leng Kee restaurant.jpg
Views: 1892
Size:  122.6 KB

    Sa ulice u prvi mah i odbojno sa onim bazenčićima sa prawns ,školjkama , mokrim podom

    Name:  Leng kee street view.jpg
Views: 1755
Size:  37.8 KB

    Tu se dolazi zbog tih krupnih rakova ,na merenje, skoro po pijačnoj ceni i pečene patke,najbolje i najjeftinije u okolini

    Name:  Leng kee duck.jpg
Views: 515
Size:  141.1 KB

    Gosti su uglavnom ugledni thai(kineskog porekla) i nešto malo turista koji to znaju, kao ja.

    Spoljna jedinica bez klime

    Name:  Leng Kee restaurant tables.jpg
Views: 540
Size:  37.8 KB

    I klimatizovan deo unutra sa malim stolovima, okruglim kineskim stolovima na okretanje i stolicama po feng shu, tipično za kineske migrante.

    Name:  leng kee air condition room.jpg
Views: 394
Size:  116.3 KB

    Iako deluje ,sa ulice, malo i neugledno kad sve stigne na sto - slika se menja

    Name:  jkhfcplu 242.jpg
Views: 363
Size:  48.1 KB

    Sva jela izuzetno ukusna, porcije nisu male.
    Pazi samo pribor: ekscajg,porcelanski tanjiri sa logom LK,

    Name:  jkhfcplu 238.jpg
Views: 364
Size:  46.8 KB

    Školjke u čili pasti

    Name:  jkhfcplu 240.jpg
Views: 342
Size:  34.6 KB

    Džambo prawns i u tom yam supi

    Name:  2018-08-21 19.58.21.jpg
Views: 370
Size:  35.0 KB

    Sea bass je bio mislim 350 THB a druga jela 100-200 THB.

    Pola kg džambo prawns oko 600 THB.

    Za nas troje račun je uvek bio oko 800 THB ili ako je riba ili rakovi max 1000 THB sa pićem.Pivo je jeftino.

    Pačetina u tri veličine i cene 100-150-200 THB.

    Slike su iz nekoliko poseta plus par slika sa neta za dopunu utiska.

    Ako poredimo sa ovim ,sve je lošije u restoranu kod " pokojnog Ujke" i još van Pattaye, sve osim ,možda, pogleda na mutno more.

  5. #45
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Idući u Ramayana aquapark, prođosmo pored ove kuće



    Eno ga i tuk-tuk naopako



    Posle vidim, to je Upside Down, zabavni park.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #46
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya, 29. decembar 2018. Terminal 21 otvoren oktobra 2018.



    Ima avion, pravi B-737 ali sa falsh motorima.



    I jelku, kako prilici za Novu godinu



    Ideja aerodroma, ulazi su kao gejtovi



    Unutra San Francisco, na tom spratu kao americke radnje



    Pariz, pekare i kolaci



    Italija, Piza, picerije



    U food court, hrana je neverovatno jeftina



    Bunili su se prodavci okolo, tvrde da Terminal 21 ima subvencije od radnji









    Mi smo uzeli ovo, fish&chips i svinjski steak. Bilo je gotovo za 2 minuta.
    Kostalo je svaki tanjir 40THB (1 EUR) i bilo je tesko sranje. Riba mozda negde zamrznuta 20 godina, snicla ukusa kao virsla. Do granice nejestivosti. Uzas.



    Bacene pare. Chips je bio kao da je od kartona.

    Vozeci se odatle, Beach Rd, grdna zgrada je Hilton Pattaya, nisam ni znao da postoji.



    Walking Street, nocni zivot, slikana iz kola po danu





    Posto je vec bilo 2pm, da ne idemo u skupe waterparks, ovaj, jeftin, 100THB (2.5 EUR) da skupimo dan. Tu smo bili bar 20 puta dok je dete bilo malo.



    Na ovaj konus se pela, kao mala



    Voda je temp 28C, mislim.



    Na kraju, hotel, 1,600THB (40EUR) za troje, sa doruckom. Jomtien Beach.





    Providnost kupatila iz sobe se sredi roletnom



    Na 5. spratu ima restoran sa lepim vidikom



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #47
    Stigoste ekspresno i u Pataju.

    Ekskluzivne slike novootvorenog šoping mola Terminal 21.
    Vidim da je unutrašnje uređenje slično molu istog lanca u Bangkoku osim aviona kojeg tamo nema ,verovatno zbog ograničenog prostora u skupom centru Bangkoka.

    Hedonizam Pattaye prati i to da je najjeftiniji turistički grad u Thai.
    Smeštaj, hrana...

    Ali proučavajući mesto (bio sam tamo bar 8 puta) nametnulo mi se jedno pravilo - ne jede se u food court šoping molova.Džaba im ta damping cena kad nije pravi ukus.

    Vidim po tvom iskustvu da to važi i za ovaj novi Terminal 21.
    Isto važi iza druge molove u Pataji. Ceo basement šoping mola Central Festival (uz Hilton koji si slikao) je ogroman food hall i pun turista koji to ne znaju pa tu jedu.

    Dakle logika gde jesti u Pataji je suprotna od one koju si mi preporučio(ispravno) u Singapuru.U Singapuru jesti u šoping molovima ali u Pataji - ne.

    Da dam sebi slobode da nešto i preporučim tamo.

    Gde se jede u Pattayi a da nisu ulični stalci ?

    Evo npr. ovde.

    Name:  Kiss 2 pogled iz second road-1.jpg
Views: 437
Size:  176.1 KB

    Ulični restoran a da nije neka rupa.

    Ovaj,koji navodim (za mene i mnoge no. 1 u Pataji ,uvek pun a nađe se mesto) za svaku je preporuku - " KISS" .
    Bio sam možda 30 puta.

    Name:  Kiss restoran pogled inside.jpg
Views: 397
Size:  184.2 KB

    Pristojno sređen.Radi 24 časa.Varijacija thai i zapadnih jela .Porcije nisu male ,niska je cena za thai jela (samo malo viša od tih damping cena iz molova) a ukus da prste poližeš.To su cene thai jela reda 60-110 THB.

    Name:  kiss-food-drink (3).jpg
Views: 336
Size:  50.3 KB

    Ima ih 4 u Pattayi.

    Name:  dsc-2810-largejpg (1).jpg
Views: 367
Size:  21.9 KB

    Slike su iz Kiss 2 u Second Road ,kod soi 13 ,tačno preko puta Mike shopping mola (vidi se malo u pozadini zadnji deo Mike mol sa parkingom za turističke autobuse i tezgama voća)

    Name:  Kiss restoran unutra.jpg
Views: 347
Size:  155.0 KB

    Ako si još kod vodenog parka na početku Jomtiena tu u blizini je Kiss 4 , na Jomtien Second Road (kod Soi 5 )

    Name:  Screenshot_2018-12-29-17-31-07.jpg
Views: 376
Size:  16.8 KB

    Na netu nađoh ovu sliku tog na Jomtienu.
    Deluje skromnije ali hrana i cene bi trebale biti iste.
    Revije (uglavnom rusa) su vidim OK.

    Name:  kiss-food-drinks jomtien.jpg
Views: 792
Size:  65.8 KB

    Tu sa ukusom i cenom nema greške.
    Uvek je puno residenata , koji znaju gde je najbolji odnos cene i kvaliteta

    Name:  Kiss hrana.jpg
Views: 331
Size:  77.3 KB

    Moje omiljeno- rakovi sa cushew nuts .

    Name:  Kiss schrimps with cushew-nut.jpg
Views: 318
Size:  116.1 KB

    Ti bi možda više voleo ovo

    Name:  Kiss piletina sa bosiljkom.jpg
Views: 318
Size:  178.0 KB

    Voće se dobija na kraju - gratis (standardno lubenica,ananas,papaja i jabuka zbog zapadnjaka)

    Name:  kiss-food-drink (1).jpg
Views: 384
Size:  46.8 KB

    Ako ti je usput- preporučujem.

    Mana mu je možda to što je na otvorenom,praktično uz put prolaznika,ima laganog smaranja prodavaca satova i sl. ali se lako ignoriše i ponekad sporija usluga u vreme gužve.

    To je standardno dobro thai a ako se hoće nešto bolje i tezište na sea food na kg. ili pačetini , ukusno a da nije preskupo onda preporuka za restoran Leng Kee iz posta #44 ovog treda "Pattaya".

    Uživajte i bon apetit.

    Vidim , ove sezone,ima i kupanja oko Nove Godine i nostalgije starim dobrim vodenim parkom.I mi smo ga posetili kod prve posete Thai.

    Slike si poslagao da ,poznavajući Pataju, tačno mogu prepoznati putanju vožnje - Sukumvit road-North Pattaya road-Beach Road (jednosmerna)-skretanje levo South road- Jomtien.

  8. #48
    Za taj Kiss restoran, isao sam par puta, I bez uvrede, uopste mi se nije dopala hrana. A I cene su bile vise. Bio sam bas u tom restoranu sa slike. Ukusi se bas razlikuju.

  9. #49
    Quote Originally Posted by Deks View Post
    Za taj Kiss restoran, isao sam par puta, I bez uvrede, uopste mi se nije dopala hrana. A I cene su bile vise. Bio sam bas u tom restoranu sa slike. Ukusi se bas razlikuju.
    Možda si tamo jeo zapadnjačku hranu tipa "pork chop sa french fries" i sl.To je skuplje .Reda 250 THB +.

    Naglasio sam da se radi o "THAI" hrani i to preporučujem.
    Ako su u jelu rakovi umesto piletine ili svinjetine bude skuplje možda 15 THB.

    Nas troje,uvek smo jeli thai jela sa rakovima(skuplja varijanta) plus tri pića , bio je račun uvek oko 400-500 THB.

    Jesi li posmatrao ko tu jede?
    Oni koji znaju Pataju (stranci residenti) su konzumenti i uvek je gužva.Zašto bi ako nije ukusna hrana i visoke su cene, kako ti kažeš?Za 5-6 dana tamo, neke sam već prepoznavao.
    U food court šoping molova ih nema.Ima gužve i tamo ali to su turisti koji ne znaju.

    Dobro, o ukusima se ne raspravlja.Eto , u tvoj prilog, i moja žena je poslednji put (pre 2-3 godine) rekla da joj se jedno jelo nije dopalo ali činjenica je da tamo jedu residenti.
    Ne znam kad si tamo bio , možda se u međuvremenu pokvarila ponuda, kao ono "Kod Ujke".

    A gde ti jedeš u Pataji,koju hranu i po kojim cenama ?

  10. #50
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya, Jomtien, 18:00. Pupen restoran (onaj koji je srediio "Ujku") je pun. Mislim, bar 200 privatnih kola, pa ako su samo po dvoje dosli jednim kolima...



    Thai BBQ restoran, 500m odatle, prema Pattaya City, pun



    Pattaya je puna, cela Jomtien Beach Road, nema parkinga, ulece kako ko stigne na slobodno mesto.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #51
    Jedem uglavnom Thai hranu. Kazem nije mi se dopala, ali mesto je uvek puno tako da verovatno nije lose. Posto nisam neki gurman, ne biram puno.

  12. #52
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Napustimo jutros Pataju, za provinciju.Puno mesto, bice jos punije tokom dana.




    Ni oblacka na nebu, 31C u 10 ujutro. U daljini se vidi Kho Larn


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  13. #53
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya posecena 10. jula 2019. da se slika sa tornja i da se ode u Sattahip. Osim toga samo smo prosli kroz mesto mada smo prespavali na putu za Koh Chang.

    Pattaya Tower ima dve platforme kao vidikovac: sprat 55 (zastakljeno) i 56 (otvoreno). Cena ulaznice je skupa, 200 THB (6 UER, pao je EUR na 33 THB)



    Da vidimo koliko se promenilo od 2004. kada sam zadnji put bio gore.

    Jomtien beach 2004:




    Jomtien Beach 2019:



    Pattaya centar 2004:



    Pattaya centar 2019:



    2004:



    2019:

    Royal Cliff Resort je sa nekoliko jos zgrada bilo jedino, sada se ni ne vide.



    Pattaya Park je renoviran.

    2004:


    2019:


    Jos 10-ak slika.

    Jomtien



    Vazno je da je zavrsena "Second Road". Ona je decenijama bila kao beogradski metro.



    Zgrade su masovno ruski time-share.
    Evo ih gospodje, idu u veseraj, sudeci po korpama za ves, tu su na duze.



    Pocetak Jomtien je "Rabbit Resort" i Dongtan plaza, masovno homoseksualci. Resort je imenovan po prezimenu vlasnika.



    Pogled na drugu stranu, pataja Tai (juzna), Klang (centar) i nua (severna, Naklua)





    Lepo se vidi Koh Larn



    I gliseri koji od prevoza turista zive, ima ih 10 u slici



    Zaledje Pataje:



    Toran ima dve atrakcije, gondolu



    I ovu korpu da te spusti



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  14. #54
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya, Utapao Airport. Slika iz decembra 2004. Tada je bio kao niški aerodrom i imao 1-2 leta dnevno, ATR-42 za Phuket preko Koh Samui, BKK Airways.



    Danas je to mnogo veće, kažu, biće još veće, spremaju ga za 2 miliona putnika godišnje. Čak na sajtu kaže i high speed train Don Muang - Souvarnabhumi - Utapao, milijarde dolara. Kinezi bi bili glavni izvođači radova.



    Nisam putovao nego sam prolazio pa stao da malo slikam. Nema vidikovca da se vidi pista.



    Kabinsko osoblje Air Asia. Dve stjuardese, ne znam šta su im ove u kao narodnim nošnjama





    Air Asia je glavni prevoznik



    Prostrana hala



    Ima i food court na spratu, otvara se i duty-free





    To su te, stjuardese i neke u nekim narodnim nošnjama.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #55
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Sattahip, odmah uz Pattaya.
    Atar im počinje baš posle restorana "Pupen" i "Kod Ujke". Često se pominje zbog lepe plaže.



    Ime znači "7 brana", zbog sedam malih ostrva koji čuvaju luku od velikih talasa i vetrova, najveća baza Royal Thai Navy.





    Odmah se vidi da tu nema ništa. Nema ni jednog hotela, nije ni predviđeno za neki turizam. Sve vojska.



    Do sterilnosti čisto mesto



    Ovo je jedino kao hotel, gore piše "Reception center", za svečanosti, vojne.



    Kuće za oficire, sve pod konac



    Na svakih 500m, rampa i vojnik da te pusti da prođeš (ne traže ništa, samo da se zaustaviš i da on podigne rampu)



    To je ta plaža. Po višem vodostaju i sunčanom danu je verovatno bolja nego što sam je ja zatekao. Čisto Thai mesto, day trippers.



    Ne preporučujem trud da se tamo ode, takvih plaža ima svugde i bez vojnih rampi. Kada god se Thai mediji zabave izgradnjom (još nezapočete) prve nuklearne elektrane u Thai, uvek je odredište baš Sattahip. Malo ko bi se bunio, sve disciplinovana vojna lica i njihove porodice.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #56
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Thai pismo je fonetsko pa ista stvar moze da se vidi napisana na razlicite nacine, cak i toponimi i zvanicni znaci.

    Tako, "Jomtien Beach" moze da se tako vidi u prospektu a kada se vozi, na znaku stoji "Chom Thian"



    Na drugim znacima je Jomtien.
    Evo zašto: Jomtien Beach (baš od mesta gde se na nju izađe kada se skrene sa Sukhumvit Rd) pripada Sattahip (ne Chonburi kao do te međe).
    Sattahip je usvojio da se pravilno piše "Chom Thian" i ne interesuje ih što Chonburi opština na svim znacima piše Jomtien.

    Stranac koji gleda mapu pomislio bi da su različita mesta.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #57
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Imam ovu razglednicu Pattaya negde u kući, ne mogu da je nađem da napravim bolju sliku. Ovo sam je uslikao 2008. na otiraču, izvinjavam se zbog lošeg kvaliteta slike.

    Pattaya, 1985.



    Mislim da je slikano sa ovog hotela, da Tower nije postojao. Tamo (gde je sada toranj) kao da je bio kružni tok i ništa više.



    Da je slikano sa Tower, bilo bi sa veće visine. Mislim da je toranj izgrađen kasnije. Da je slikano sa tornja, bilo bi ovako, visoko (kao moja slika pre 2 meseca)



    Isto mesto slikano pre 2 meseca

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #58
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ovo mi je ostalo iz avgusta 2019. Poseta Nong Nooch botaničkoj bašti.


    Mislim da je bila zatvorena godinu dana dok su je preuređivali.

    Uvek je parking bio velik



    Danas je to veliki biznis. Toliko veliki da i maju i terminale, kao autobuske stanice





    Ova postavka kaktusa je bila i pre (svaki je težak 100kg, barrel cactus, Arizona, US)



    Novo je, ova terenska vozila i iz filmova



    Što su nekad bile Thai tradicionalne kuće za izdavanje (kao hotel) danas je Nong Nooch resort (nije jeftino)





    Vožnja kroz tu veliku baštu njihovim otvorenim autobusom (precenjeno)





    Evo šta su radili kada su zatvorili park , napravili ga kao neki dinosaurus muzej. Nije ni iz čega, u Thai ih su prvo pronašli pa onda otišlo po svetu



    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #59
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya, 28.12.2019. Ramayana Water Park.

    Uobicajena stvar, ovo nam je 4. put tamo. Jeste skupo (1,120THB) ali je dobar park, daleko bolji od 150THB drzavnog.



    90% posetilaca su Ruski turisti.







    Moze da se iznajmi kao koliba, ima ih za 700THB. To je kada dodje familija sa malom decom da imaju gde da odspavaju.



    Ovo je bilo specijalno. Jedan bazen ima od 144:00-15:00 ovu simulaciju snega



    Pena bez boje, mirisa i ukusa (moze da se skida sloj po sloj, nije sapunica i ne treba ciscenje posle partija)



    Rusi idu kao ledolomci



    Kratak video (ima ton, disco rap muzika)



    Lepo bilo.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •