Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 59

Thread: Pattaya, Tajland

  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Pattaya, Tajland

    Pattaya, "Fun City" ima i svoju porodicnu stranu, mozda najvecu od svih letovalista u Thai. Evo, da ima poseban topik mada je bilo i ranije.

    Ako je Tajland geografski kao slonova glava, Bangkok je gde je koren kljova, Pattaya je gde su mu usta. Nekih 160km istocno od Bangkoka. Vidi se kao spic sa gradjevinama levo i desno.



    Levo od spica je Pattaya Nua (severna) i tu je centar grada i nocni zivot:



    Desno od spica je Jomtien, tu je porodicna strana turizma Pattaye:




    Cak i bukvalno, tu pocinje, od ovog aqua parka, sa cijeg tornja je i slikano:



    U Pattaya sam bio bar 30 puta, po 5-7 dana. Hotel gde sam najradije isao je
    Grand Jomtien Palace (pominjan ranije, nista nije grand osim imena)



    Na samoj je plazi i gosti su uglavnom paket aranzmani, pola su Rusi. Cena je 1,200B (30EUR) po sobi (ne po osobi) za dvoje sa doruckom, jedno dete do 12 godina ima besplatan smestaj i dorucak.



    Slikano iz glavne zgrade:





    Put, vise kao privatna ulica hotela ide u zaledje:



    Na kraju drvoreda je Grand Challet Cottage Wing..
    Ovo oronulo bas levo nije deo hotela, to je nesto drugo.

    Taj Grand Challet Wing je jedno od najprijatnijih i najtisih mesta gde sam bio:



    Challet Wing ima glavnu zgradu, anex



    A sa leve strane na slici su ove kuce za koje retko ko zna.



    Bio sam mislim 15 puta. Sobe su 64 kvadrata, jedna kuca je podeljena na dva dela koji se preklapaju kao cigle u zidu pa su kao odvojeni ulazi.




    Bazen je za tih 6 kuca je poseban,glavna zgrada ima svoj bazen, 100m odatle.

    Milina, kao u rajskom vrtu. Maltene, pravo sa verande u toplu tropsku vodu.



    Sto je najbolje, cena je ista ili cak i niza nego glavna zgrada gde su sobe 24 kvadrata, skoro 3 puta manje.

    Sada je zez: taj hotel prodaje pakete turistickim agencijama, mozda 80% kapaciteta za godinu je prodato u februaru kada su ti sajmovi i masovna prodaja (aukcije) smestaja.
    Kod agencija je to 30EUR (po sobi, ne po osobi) a direktno sa hotelom (ako ima uopste slobodno) je 60EUR. Ukljucen je dobar buffett dorucak.

    Najbolje rezervisati preko lokalnih Thai agencija, pune su novine (Bangkok Post, The Nation).


    Tu smo isli od mesec dana starosti:



    Od malena je razbijan strah od vode:





    Kristalno cista i topla voda:











    Nema nikakvog sabracaja, bezbedno za decu:





    Tamo iza, velika zgrada, to je isto ta vrsta hotela, Welcome Inn, isto za 1,200THB.



    Sobe su ogromne i odlicno opremljene:



    Kao sto rekoh, maltene sa verande da se skoci u bazen:



    I po tropskom pljusku je uzivanje posmatrati.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Strancima i turistima prakticno nepoznat, ovo je verovatno najbolji seafood restoran u Pattaji. Zove se "Kod ujke". Bio sam 10-ak puta, uvek jedini stranac u restoranu. Hrana je od sopstvenih ribarskih barki, ulovljena te noci.



    Ima i razlog sto je turistima nepoznat: daleko je od svega. U daljini se vidi pocetak Jomtien Beach, to je nekih 6km odatle. Bez kola tesko da moze da se dodje. Moze setajuci po plazi, to je kraj Jomtien Beach, restoran je na steni i dalje od njega ne moze peske.




    Ove svetiljke i stolovi, to mu je uvece i nocu basta (mada je i sam glavni restoran kuca bez zidova).

    Po plimi, more dodje na metar od nogu.

    Najvisa gradjevina na horizontu prethodne slike je Pattaya Tower.
    Ovde je Jomtien Beach slikan bas sa njega. Restoran je na obali tamo daleko, dokle oko dopire:

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  3. #3
    Kad god sam u Pataji bar 2-3 puta idem u ovaj seafood restoran Lung Sawai (,,kod ujka").Prošle godine sam tamo viđao i nešto Rusa.Otkrili su oni to.Bilo je i logično jer cela ta zona Na Jomtiena puna je novih kondominijuma sa Rusima.Svega stotinak metara od ovog restorana nikla su dva solitera 20+ ( kondominijum ,,Reflection").Ako se omasovi sa strancima biće i dizanja cena , pretpostavljam.Još uvek je jeftino a sveže.Interesantno da se dva najbolja seafood restorana u Pataji nalaze na obodima grada : na severu u Naklua je Mum Aroy a na samom jugu ovaj Lung Sawai.To je i bio razlog zašto sam i one u Hua Hinu tražio na periferiji.Kako stići?Za one motorizovane lako preko Sukhumvit roada ,tu je Sukumvit baš blizu obale a za one druge u koje i sam spadam ovako:nedaleko od početka Walking streeta ,tačnije na uglu Second road i South road ,kod škole,uvek je parkirano bar 2-3 ona modifikovana pikapa koji voze za Jomtien.Cena smešna,10 Bhata tj.28 din.Kad se nakupi (prepuni) 10-15 putnika on kreće .Od ove tačke do restorana koji se bukvalno nalazi na kraju Jomtiena tj. Na Jomtiena ima 15 km. Ovaj će vas voziti a kad ostanete bukvalno i poslednji putnik posle nekog vremena kad vozač vidi da ne zvonite za izlazak staće i reći da ne ide dalje.Tu će preostati još možda 2 km. do restorana i imate dve opcije da doplatite ili prošetate.Ja obično prošetam jer je izuzetno prijatno uz obalu pogotovo što se ta mikroklima Jomtiena razlikuje od Pataje jer uvek pirka vetrić ali zna nekad biti i jači.Kako stvari tamo idu ,kako se gradi u toj zoni za očekivati je sve više tu stranaca tj. Rusa, a ovi lokalci će se možda pomerati dalje ka Bang Kae.Samo 500m dalje,kad bi se moglo dalje uz obalu već ima Lung Sawai 2 ,ali to još nije higij. uslovno dobro za zapadnjake.Inače tamo dalje ka unutrašnjosti od Na Jomtiena iza Nong Noha ,vrta ruža, gradi se najveći vodeni park u South Asia,,,Ramajana" ,to će bita već na pola puta do tvoje tazbine.Može se pokazati da je onaj Mansion bila odlična ,,investicija" i za ovo.Mogli bi se tu provesti penzionerski dani a i žena će naginjati ka tome jer teško da joj može prijati ona oštra Japanska zima.Čak i ja odavde merkam tu zonu Jomtiena,jeftinije od BKK ,morska klima...Inače ovaj restoran Lung Sawai nije baš za svaki dan ipak je to daleko ali ima jedan u samoj Pataji ,nije na obali kao ovaj ali isto jeftin,svež seafood gosti ugledniji Thai a stranaca gotovo i nema i tu sam svaki dan.Za lokalce dobro poznati Leng Kee ,u Central roadu na uglu sa ulicom Bukahao sa desne strane gledajući od beach ka Sukhumvitu.Ova ulica Bukahao je ulica između Second road i 3 road.To je Thai - kineski seafood možda sa ulice i neugledno,nešto klasifikovanih prawns na merenje a unutra jedan klimatizovani deo uveče pun uglednih Thai koji vole dobar ,jeftin i svež seafood.Ima i ketering.Vlasnica restorana je lokalno poznata Khun ,,Yhai" inače vlasnica mnogih restorana ,hotela kondominijuma pogotovo u ovoj zoni Bukahao i 3 road.Njeni su hoteli LK Renesance,LK Legend u okilini Carefour u Central road ( ovde je vikendom prepuno gostiju iz BKK,ogroman bazen,luksuzno,jeftino, hotel i kondo) LK Empress,novo luksuzno,na beach road,jakuzi u sobama,bufet doručak jedan od najboljih u Thai,sva za 70 eura,možda jedina mana manji bazen ali tu sam već zadnje 2 godine napustivši obližnji Dusit Barakudu

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Drug iz Tokija ima stan u ovoj masivnoj zgradi, View Thalay (pogled na more) i davao mi je kljuc da odsednem kad sam u Thai. Nisam uzimao besplatno, kao znak paznje sam mu platio 1,000THB dnevno i ciscenje na kraju u pranje posteljine.
    Bio sam 5-6 puta po nedelju dana.

    Ima 860 stanova, svi po 36 kvm:



    On je kupio 2 pa ih spojio, 72kvm, 2 kupatila, dva balkona, jednu kuhinju ostavio.






    Ovde isto moze da se spava, mada je namera da bude kao "dnevna soba":




    Kuhinja je bila samo sudopera kada je kupio:



    Dole je veliki bazen, restoran uz njega, prijatno, bez ikoga da pokusa da ti nesto proda, bez pasa lutalica




    Bazen je 2 nivoa, donji je za decu.





    U daljini se vide isti takvi View Thalay na sred Jomtiena. Ovo je na ulazu u Jomtien sa strane Lotus/Tesco.



    Kada ih je kupio. 1995. kostali su po 14,000 EUR. Sada su duplo. Posto je to ogroman broj malih stanova za koje Thai nisu zainteresovani, masovno su se koristile fiktivne firme koje su kupile stanove pa su stranci onda kupovali te "firme" koje u vlasnistvu imaju samo taj stan i nista vise. Stranci ne smeju po zakonu da budu vlasnici stanova u prizemlju (znaci, zemlje) i ukupno 49% povrsine zgrade. Da se to izbegne, mozda 95% svih tih stanova u View Thalay preko te kvote, mozda 5,000 stancica ukupno samo u View Thalay 1,2,...10, su prodati na taj nacin.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thai pismo je fonetsko pa ista stvar moze da se vidi napisana na razlicite nacine, cak i toponimi i zvanicni znaci.

    Tako, "Jomtien Beach" moze da se tako vidi u prospektu a kada se vozi, na znaku stoji "Chom Thian"



    Na drugim znacima je Jomtien.

    Plaza je 6km, nije kvalitetna kao ni ostale kontinentalne plaze



    "Restorani" su duz cele plaze, to su lokalci koji su zakupili pravo da izdaju lezaljke, prodaju alkohol i bezalkohol i sluze hranu





    Tipicna "gozba" za male pare, sve ovo na stolu je mozda 5 EUR



    Ili ovo, papaya salata, corba i riba iz rerne, ovo je bilo 2 EUR



    Ako na plaza nemaju kuhinju, gde onda spremaju? Spremaju preko puta, na jednom ili nekoliko mesta za sve, za celu plazu a "ugostitelji" to prenesu preko ulice i posluze ti na sto u njihovom "restoranu".

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya, turisticki aranzman, moze lako da odvede goste u hotel kao ovaj, Botany Bay Beach Resort. Nije los, posmatran izolovano, moze na slikama da izgleda kao raj na zemlji.





    Restoran, bez zidova




    Bazen je centralno mesto kome gravitiraju sve zgrade:



    Tu se provodi ceo dan, na plazu (50m udaljenu) se skoro i ne ide.



    Smestaj je jos atraktivniji u bungalovima oko glavne zgrade:




    Sa verande bungalova



    Eto koliko je daleko more



    Ima ih uraslih u dzunglu





    Unutra su superkomforni i lepo namesteni



    Sta je onda problem? Ko ima kola, nema problema. Oni, vecina, koji nemaju su prakticno zakovani za taj hotel oko koga skoro da nema nista. Treba da se pesaci do ulice da se kupi pivo ili da se kroz recepciju prolazi sa kesama bakaluka.

    Daleko je 12km od Pataje, restoran o kome je bilo reci u prethodnim postovima je, cak i on tako izolovan, na pola puta od Botany Resort do Pataje:



    Posle dorucka za vreme kojeg, zbog "all you can eat" svedskog stola retko ko ostaje umeren, treba nekih 2-3 sata pre nego sto se ide u vodu. Ko ima kola (rentiranje nije skupo, ima post o tome u ovom pdf) tada moze da ode do neke od drugih atrakcija Pattaje, ima ih dovoljno za bar 15 dana i da se ne obidju sve.
    Za bilo gde da se ode, ko nema kola, redukovan je na koriscenje prevoza kao ovaj na slici ispod (Pattaja je veca od Zeneve a nema gradski prevoz, nema ni taxi):




    Oni kojima ne treba nikakav prevoz, treba da budu smesteni u Pattaya Marriott, koji je u centru grada. Ili, u hotel kao na gornjoj slici, desno, koji je isto u centru. Vidimo da taj hotel nema balkone. A mi, drugovi, znamo sta to znaci: hotel za jednu noc gde odsedaju paket turisti koji imaju Bangkok 2 dana i Pattaja 1 dan aranzmane. Kinezi, masovno.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #7
    odlicna reportaza,dajte jos vise ovakvih stvari za nas koji bismo da idemo po prvi put u pattayu

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    (ovaj post je bio ranije, sada je skracena i izmenjena verzija)

    Pattaya, ostati na duze. "Na duze", mesec do tri. To masovno rade zapadnoevropski penzosi i ko god hoce da pobegne od evropske (ili americke) zime. Umesto da se smrzava i cisti sneg, ode u tropski raj.
    Ono sto nije ugovor o stanovanju nego vise kao plati mesec dana i sedi, bilo bi ovako nesto.

    Drug iz Tokija ima stan u ovoj masivnoj zgradi, View Thalay (znaci: "pogled na more") i davao mi je kljuc da odsednem kad sam u Thai. Nisam uzimao besplatno, kao znak paznje sam mu platio 1,000THB dnevno i ciscenje na kraju u pranje posteljine.
    Bio sam 5-6 puta po nedelju dana.

    Ima 860 stanova, svi po 36 kvm:



    Dole je veliki bazen, restoran uz njega, prijatno, bez ikoga da pokusa da ti nesto proda, bez pasa lutalica




    Bazen je 2 nivoa, donji je za decu.





    U daljini se vide isti takvi View Thalay na sred Jomtiena. Ovo je na ulazu u Jomtien sa strane Lotus/Tesco.



    garsonjere u tim zgradama mogu da se dobiju za 15,000THB (nekih 550 EUR) mesecno.

    Bio sam moderator na dva velika sajta o Thai, svasta sam tamo video i cuo.

    Generalno, ako nije ovo sto sam rekao u ovom postu, to su "pansioni" koji su pristojni cak i za cenu od 300THB (10 dolara) dnevno.
    Jedan mi je Nemac pokazao gde on provodi 3 meseca svake Zapadne zime, 300THB dnevno. Bilo je kao neki hotel "B" kategorije u Srbiji (koliko se ja secam, 23 godine nisam bio u Domovini).

    Za ostanak od mesec dana, smatra se da smestaj moze da se nadje za 600THB (20 dolara) dnevno pa na dole do 300THB (deset dolara), da bude cisto i da sve ima, dorucak ukljucen. Cesto imaju i bazen (mali).

    Ti hoteli i pansioni se menjaju, sto je bilo istina prosle godine mozda sada nije. Najbolje uzeti sa neta neki 2-3 dana smestaj pa onda videti.

    Za ove "View Thalay" komplekse, cisto moze da se bane na recepciju i trazi smestaj. Uvek, pogotovu od aprila do decembra ima dosta slobodnih soba (mozda 60%).
    Jednom sam i ja tako, mislim da je cistacica kojoj je vlasnik ostavio kljuceve, a recepcija je zvala kada sam trazio sobu, u svojoj reziji izdavala sobu za 500THB dnevno. Bilo je to na 4 dana. da je bilo duze, manje bi dnevno kostalo.

    Ako tu slucajno nema, oni znaju gde ima.
    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya, jeftin smestaj za ostanak na duze, mesec dana, dva.

    Bitno je , ko nema kola, da bude "walking distance" od mesta koja se posecuju, da ne treba ni kola ni moped.

    Ovaj je solidan, odlicna lokacija: Chok Dee Inn.

    Na 5 minuta do nocnog zivota, Walking Street, plaze (hm, ne bas narocite ali 6km dugacke), Beach Road
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #10
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Za ove "View Thalay" komplekse, cisto moze da se bane na recepciju i trazi smestaj. Uvek, pogotovu od aprila do decembra ima dosta slobodnih soba (mozda 60%).
    Jednom sam i ja tako, mislim da je cistacica kojoj je vlasnik ostavio kljuceve, a recepcija je zvala kada sam trazio sobu, u svojoj reziji izdavala sobu za 500THB dnevno. Bilo je to na 4 dana. da je bilo duze, manje bi dnevno kostalo.
    Ako tu slucajno nema, oni znaju gde ima.
    Evo ga bas taj, mart 2006.




    Dosao do ofisa zgrade, kao salter, dobar dan - dobar dan. Ima li slobodnih soba za izdavanje?
    Pita koliko visoko (sprat) hocu, da mi razlicite cene.
    Pozvala je neku zenu koja je dosla za 5 minuta i odvela nas u ovu sobu.

    36kvm, potpuno opremljena, neciji "holiday home", ne secam se zasto, mislim da je bio Norvezanin u pitanju.

    Svi ti View Talay kompleksi su identicne sobe samo se oprema razlikuje.









    Sa desna, u kupatilu, je velika kada.



    Kod jeftinog smestaja obavezno pitati da li ima toplu vodu. Sami Thai ne koriste toplu vodu za kupanje, pa moze da se desi da nema.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  11. #11
    ima li neki sajt za ove zgrade da se bukira online

  12. #12
    Google "Pattaya View Thalay", ima na stotine. To je vise za dugorocno izdavanje i nije jeftino.

    Vidi ovaj sajt, moj drug ima stan u View Thalay 2.

    Isti sajt, ima cenovnik. 37kvm sa kuhinjicom je 11,500THB, 300 EUR za mesec dana.

    View Talay 3,5 i 7 su na samoj obali, to je novo, vidi se i da je mnogo skuplje.

    Mada, daleko ti je to od "akcije", treba ti prevoz. Ja sam bio porodicno, akcija mi nije trebala a i uvek sam imao kola pa mi nije bilo bitno.

    Vidi ovu mapu. Nadji na njoj ovaj deo, tu ti je onaj pansion sto sam ranije postavio link



    Osencena ulica je "Walking Street", slike iz nje obilaze svet.

    Da se vratimo na prvi post i prvu sliku. To je 13km : od Nakhlua (levo) do kraja Jomtien Beach (desno), to se sve zove Pattaya.
    Distanca je kao Banovo Brdo - Lipovicka suma.



    Ono sto ti kazem je u crvenom kruzicu, to ti treba. Zgrade View Thalay su duz celog Jomtien, moras da imas prevoz, taxi nema, samo oni modifikovani pikapovi.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  13. #13
    ovaj broj 1 ne deluje daleko

  14. #14
    Ima jos jedan kompleks, duz Thep Prasit Rd, koji je onda "b.b" i on je kao slum. Identicna zgrada samo mnogo starija, za njega sam mislio da je br. 1.

    Ulica Thep Prasit vodi od Sukhumvit Rd i pored tog komplekas se prolazi.



    Broj 1. je bar 10-15 godina starija zgrada od br.2. tek sada sam se setio da je preko puta i nije bas slum ali se vidi da je staro, osetno starije od br. 2.
    Broj 2. je 1995. izgradjen i tu sam bio u drugarevom stanu.

    Tada View Talay 4. i 5. nisu postojali. U stvari, gradnja je bila zapoceta pa je bio spor sa ostalim zgradama da ce im zakloniti pogled, obustavljena na godinu dana pa je ipak zavrseno.

    Google "Pattaya Thep Prasit Rd" da dobijes istu ovu mapu.

    Ono sto je daleko znaci - nije walking distance. Od View Talay 1,2, 4,5 ima na ulici nekoliko barova ali to je nista prema Walking Street.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  15. #15
    sta je najbolje poneti za placanje,dolare,eure,kreditnu karticu?

  16. #16
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kada sam otisao iz Srbije, jos nije bilo ATM masina. U Thai ih ima mozda 50 hiljada po celoj zemlji.

    Ako radi srpska ATM kartica, to je najbolje. Vi znate da li vam rade kartice iz Srbije u Turskoj, Grckoj, Madjarskoj, Hrvatskoj. Ako rade, onda je to to.
    Thai ATM kartice rade svugde po svetu, valuta im je oduvek bila jaka i uvek konvertibilna.

    Limit na ATM je 20,000THB, svako podizanje sa kartice izdate van Thai se naplacuje dodatnih 150-200THB, zavisno od banke, tako da se ne isplati podizati manje iznose.
    Kreditne kartice se svugde primaju ali to bi bilo za placanje hotela, avionske karte, rentacar ili neke vece kupovine.

    Crno trziste deviza ne postoji.
    Osim na aerodromu i hotelima koji imaju svoju menjacnicu , mislim da na drugim mestima ne bi znali sta da rade ako im se ponude dolari ili EUR.
    Niposto ne menjati novac u hotelskoj menjacnici, tu je kurs najgori, moze da bude 15-20% losiji od regularne banke.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  17. #17
    Uobicajena slika sa ulica Pattaje, ovo se vidi na svakih 5 minuta, nekada nema nista drugo osim takvih parova (Ovo je Pattaya Klang, centar. Ovakav prizor je na drugoj strani Pataje, Jomtien, retkost).



    Sex turisti i njihove ribe



    Medjutim, "Tesko vreme za matore, prijatelju moj" sto rece Dzoni Stulic.
    Od kada su propali Wall street i penzijski fondovi 2008, nema se, ne moze se.
    Onda su, sex turisti, poceli da kresu , da kupuju piratske viagre iz Kine i Indije. Svugde se prodaje.



    A Pfizer, proizvodjac originalne Viagre ne da osiromasenim sex turistima da zive: Okacio ovaj bilboard 6 x 8m, da im svima izbije oci.



    Jednog su takvog nasli, umro tokom "seksualne transakcije", na devojci. Ona se iskobeljala ispod njega i zvala policiju.
    Jednu ruku je imao pod jastukom, ukocenu. Kada su mu otvorili saku, unutra je bilo 6 pilula piratske Viagre.
    On mislio da se to guta kao kokice, pa jos piratsko...i eto. Umro u zenskoj. Ko zna, mozda je to i hteo pa da se gore kod Sv Petra hvali na koji nacin im je dosao: kao fraer a ne iz smrskanih kola ili srusenog aviona.
    Bilo u novinama, 48. godina star nastavnik engleskog, Kanadjanin.

    Boyfriend send you money. No send money, he customer. (clone of yoyogi)

  18. #18
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Adriatic Palace hotel, Pattaya.
    Impozantna gradjevina



    Nalazi se odmah uz Pattaya Water Park, za porodicu odlicna lokacija. Ko nema kola, onda je nezgodno dolaziti i odlaziti ali nema ni potrebe za bilo kakvim prevozbimn sredstvom. Sto porodici treba, sve je tu.




    Ima divan bazen i sam, nema potrebe da se hotel napusta za sve vreme boravka:





    Avaj, kakva je plaza po niskom vodostaju. Ovakva je cela Pattaya, zato je vazno imati hotel sa dobrim bazenom.




    Stalno sam ga gledao iz Pattaya Water park, uz ciji se obod i nalazi, upamtio po "Adriatic" i jednom odem da pitam za rezervaciju.

    U vreme kada ja idem, cena je bila 2,300THB (nesto manje od 60 EUR) sa sobu sa doruckom za dvoje odraslih (deca ispod 12 besplatno).
    Sve sobe imaju balkon, nema potrebe da se uzimna skuplja od obicne.

    Ali: Tada je bio prodat korejskoj agenciji 100% za 3 godine, niko drugi ko nije preko njih (Koreanci) nije mogao da nadje praznu sobu. Ako je sada slobodna prodaja ili ga neka agencija ima u ponudi, preporucujem.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #19
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya, Thai, i ovo je moguce.

    Da neko sleti avionom na plazu.



    A plaza je izgledala miroljubivo pre tog ateriranja (Pattaya ima aerodrom za ultra lake letelice, nije isti kao Utapao aerodrom).



    Ova monumentalna stambena zgrada, nocu nema ni jedno svetlo. Upoznao sam neke vlasnike stanova tamo, kazu, bunkerasto, ne vidi se svetlo pa zato izgleda avetinjski mracno.




    Nazad na plazu, Jomtien, ovako izgleda po dobrom danu




    I onda, neko spusta motorni avion na nju, sa covekom u "posadi", nije "drone"



    Posle 2 minuta, odlete on

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #20
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nekada najbolji, sada jedan od najboljih hotela u Pataji: Royal Cliff



    Nalazi se , kao sto ime kaze, na steni, izmedju Pataje i Jomtien Beach (sve je to Pataja)



    Na to brdo (Kho Phatumnuk, stranci ga zovu Pattaya Hill), gde je vidikovac, ode skoro svaki turista koji se nadje u Pataji. Spomenik kralju Rama VI

    A jos bolji je pogled, odatle se snimaju slike za razglednice




    Mol gde se prevrnuo proletos brod i udavilo se 7 Rusa



    I evo ga, hotelski kompleks Royal Cliff se vidi sa te tacke



    Ovo je njihov sajt, to su u stvari 4 hotela



    Hoteli se razlikuju po sobama, starosti. Najbolji su za kongresni turizam, ima sala za 10,000 ljudi, tu je bio APEC pre neku godinu







    Tokom jula i avgusta te godine ovaj hotel je bio zatvoren za renoviranje





    Ceo posed je ogradjen i plaza je njihovo vlasnistvo.



    Gore, na kraju stepenica, ima uniformisani cuvar koji bi vratio nazad nekoga ko nije hotelski gost (Thai su retkost u tom hotelu)



    Ima nekoliko bazena, svaki je na raspolaganju svakom gostu iz bilo kog hotela sa imanja





    Jedno od decjih igralista, nema saobracaja, bezbedno



    Plaza je samo za ovaj hotel



    Bez pasa lutalica i bez prodavaca svega i svacega, bez priucenih maserki







    Mada, ne znam kome treba da ode na samu plazu. Kontinentalne Thai plaze nisu nista. Hotelski bazeni su ono sto treba i cega ima do mile volje







    Cenovnik usluga. Ovde je vazno da izdavanje radi sam hotel, ne kriminalci koji posle povratka jet-ski navodno nadju neko ostecenje, traze 1,000EUR naknade i kao vola, grupno, premlate musteriju, otkidajuci mu lancice i skidajuci sat, konfiskujuci mu sta god da je doneo na plazu.
    To ovde nema.



    Prevoz do raznih mesta cena je po brodu, vise osoba podeli. Ima i Hua Hin (kolima bi trebalo 6 sati, taxi bi kostao bar 10,000THB)



    Vidim da po nasim agencijama ima ovaj hotel. On je bio 100EUR dnevno najjeftinija soba u vansezoni. Po netu se razlikuju ocene, neki su prezadovoljni, neki kazu da je odvratno. Kako je to moguce?

    Pa, to su 4 hotela. Ako je neki bio nerenoviran, onda su sobe ruinirane. Recimo, renoviran 2008. i onda izdat Rusima (djuture, samo ruskim agencijama) na 5 godina. Niko ziv nije cuo ocenu iz tog objekta, tih 5 godina kao da nije ni postojao, nije ga bilo u prodaji osim u Rusiji.
    Onda, ove godine, vracen u slobodnu prodaju bilo kome. Ali, za 5 godina pod Rusima sobe su unistene i postale krs i lom pa onda vidimo ocene "sobe ruinirane, tepih sa masnicama, pola stvari ne radi, polomljeno...". Zato treba videti kada je renoviran, ako moze. Verovatno direktno, preko hotela.

    Ono sto mu svi zameraju, svim hotelima na ovoj steni, jeste nepristupacnost. Ako nemas kola, gotov si. Ima da te dere ko kako hoce.
    Ko je sa decom i ne treba mu da ide igde van hotela, njemu je OK. Nije mi jasno ni zasto igde i ici, osim u supermarket.
    Sam grad Pataja je govnara koju ne ne da bi trebalo zaobici nego i nikad ne videti.

    "Nocni zivot" su kurve seljancure iz mesta koja i sami Thai smatraju "pazuhom" njihove zemlje, koje su prvi put videle i obule cipele u Pataji, koje su u Thai kontekstu pozeljne kao Ciganke u Srbiji. Thai ih ne bi uzeli ni konjusnicu da im ciste, kamoli da ih vode u krevet.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •