Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 59

Thread: Pattaya, Tajland

  1. #21
    Dok se neko sada ubija od skijanja , da se podsetimo tropskih predela od letos.

    Pattaya,jun 2015.
    Plaža na kojoj se niko ne kupa.

    Name:  2016pataya1902-01.jpg
Views: 609
Size:  34.5 KB

    Voda je toliko zagađena da na daju ni podatke o tome.
    Šezdesetih godina to je bilo malo ribarsko mesto u kome su se lečili američki vojnici iz Vijetnamskog rata.Danas je to drugi grad po veličini u Tajlandu.
    Na slici vidimo brojne hotele i kondominijume.

    Name:  2016pataya1902-02.jpg
Views: 571
Size:  33.6 KB

    Gore,ulevo je severni deo grada po imenu Wongamat gde su smešteni najluksuzniji kondominijumi.Bio sam tamo na plaži i gora je od ove . Na sve strane se čuo ruski jezik i izgleda da su oni tu najbrojniji.Posle ove krize ne znam da li će tako biti ubuduće.

    Name:  2016pataya1902-03.jpg
Views: 499
Size:  29.7 KB

    Ovako taj deo grada izgleda slikan sa Central Festivala

    Name:  2016pataya1902-04.jpg
Views: 553
Size:  36.7 KB

  2. #22
    Na samo 20 km. od Pataje ili 200 km od BKK nalazi se Nong Nooch Tropical Garden.
    Ova tropska bašta je privatno vlasništvo Mrs. Nongnooch(odatle i ime) i ubraja se u 10 najlepših bašta sveta.
    Prostire se na 2 kvadratna kilometra i prvobitno joj je bila namena da bude plantaža voća(manga) a onda je došlo do promene plana.

    Name:  2016-nongnooch-01.jpg
Views: 499
Size:  46.5 KB

    Otvorena za posete od 1980 ,danas se ovde nalaze hiljade egzotičnih biljnih vrsta,ciklada,bromelija,orhideja...

    Name:  2016-nongnooch-02.jpg
Views: 512
Size:  31.7 KB

    Ovde se nalazi najveća varijacija palminog drveća(ima i endemskog) i ciklada u svetu i najveća selekcija orhideja u Tajlandu

    Name:  2016-nongnooch-03.jpg
Views: 515
Size:  39.2 KB

    Koliko treba truda,novca i kreativnosti da se ovo sve uredi?

    Name:  2016-nongnooch-04.jpg
Views: 492
Size:  58.1 KB

    Bašta je uređena tematski:bromelije,australijska bašta...Ima i ovo tema-Stounhendž

    Name:  2016-nongnooch-05.jpg
Views: 507
Size:  34.0 KB

    Ima i polje kaktusa a najveći utisak nam je ostavio ovaj afrički deo tj.drvo baobab,nacionalni simbol Madagaskara.Drvo koje u prečniku može da ima preko 10 m a truplu akumulira 100.000 l vode.

    Name:  2016-nongnooch-06.jpg
Views: 495
Size:  24.2 KB

    Dostiže starost preko 1.000 godina ali ovde nije dugo poziveo.Slike su od pre 10 godina a danas ga tamo ,izgleda,više nema .Možda mu nije odgovarala klima.

    Inače ovde se komotno može provesti ceo dan ili pola.
    Tu su brojne atrakcije:jahanje slonova kroz park,Thai kulturni show,boks.
    Napravili su dobar biznis .Ima tu i tradicionalnih Thai kuća, bungalova čak i resort sa bazenom.

  3. #23
    Moje slike su iz marta 2006.



    Mesto je nedostupno bez svog prevoza, zato ima turistickih autobusa na desetine u svakom trenutku. Sa "H" znakom tu se dolazi i helikopterom, verovatno zvanicnici ili stane delegacije.



    Pejzazna arhitektura se ovo zove




    Jahanje slonova, po asfaltu



    Bio sam 3 puta, uvek posle "all you can eat" hotelskog bife dorucka, da se slegne pre bazena



    Besplatni autobusi sa otvorenim stranama



    S obzirom koliko malo ima bicikala, rentovanje nije neki biznis za vlasnika, ali ima



    Slonovi od zbunja



    Ima i zoo vrt, lavovi, tigrovi ali nije nesto spektakularno, ima u blizini 5 kv km otvoreni zoo





    Kako smo mali..gledaju oni nas, mi gledamo njih



    U hali od mreze, leptiri



    Jos malo slika sa otvorenog









    Ne secam se, mislim da je ova zgrada kao recepcija za smestajne objekte



    Ove tradicionalne Thai kuce



    nisu na sajtu u ponudi, mozda ih vise i nema. Tada sam gledao, bile su 3,500THB za noc. To uzmu mladi Thai, dodje ih 30-40, izopijaju se i pevaju i galame celu noc.



    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  4. #24
    Slike su ti strašne.
    Moje su, mislim, iz 2005.
    Bili smo tamo 2 puta.Bilo je tamo i ovo:

    Name:  2016-nongnooch-2604-01.jpg
Views: 480
Size:  41.6 KB

    A može i u obliku slona

    Name:  2016-nongnooch-2604-02.jpg
Views: 465
Size:  29.2 KB

    Bio je i tuk-tuk.
    Na prvi pogled izgleda da je to pravljeno od nekog pruća od drveta.Ali nije!
    To su keramičko-glinene posude.Zanatska radinost.

    Inače ova zona Silver Lake ,gde se nalazi ova botanicka bašta Nong Nooch,biće uskoro bogatija za još jednu atrakciju-vodeni park Ramayana,najveći u Jugoistočnoj Aziji.
    Otvara se idući mesec u Maju 2016.
    Ruska investicija.A onda ,kriza,sankcije,pa su Rusi to izgleda prodali.Zato je kasnilo otvaranje a trebalo je biti još prošle godine.Na postavljanju kamena(cigle) temeljca,kad su monasi osveštali budući objekat, još se vijorila ruska zastava uz tajlandsku.
    Biće to mega -na 18 hektara ,a samo par kilometara od ove bašte.

  5. #25
    Pattaya, od danas. Odemo zbog novog aquaparka ali prvo kod "Ujka Sawai" na rucak.



    Jelovnik nismo dobro ni pogledali, sva sreca da je zena tu pa konobaru koji stoji nad glavom odmah rekla sta treba



    Usluga je uzasna, produkt totalne zaposlenosti gde se niko ne plasi za posao



    Pogled sa stola je bio lep, kao i povetarac sa mora



    Tri jela su bila narucena, jedno doneto od preko puta, sva su bila dobra. Sve na stolu + jedna cola je bilo 910THB (23-24EUR)



    Sea-bass, 450THB (vise od 11 EUR) da se kupi svez, verovatno je najveci deo cene. Odlican je bio.



    Tom Yam Goong corba, odlicna



    Ide u manje posudice, da se deli, bila je ljuta i kisela, dete nije moglo da je jede



    Pirinac sa rakovima, odlican



    Doneli su ga od preko puta, isti restoran, gore jos ima i apartmane za izdavanje



    Medjutim, 20 konobara je u vreme rucka, kada je restoran uvek bio pun, sada sedi zaludno



    50m od Ujke, novi restoran otvoren, ne znam kada



    Mozda je i njegov, ne znam



    I pun

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  6. #26
    Prošle godine,u junu,bio sam kod "Ujka Sawai" tj. "LungSawai".
    Utisci?
    Dan je bio kišovit.Strašno sparno vreme pa još uz more.
    Bili oko 15 h , više kao ručak.Nije bilo previše gostiju ali ipak red stolova uz more zauzet.Konobara takođe dosta ali neaktivni.Seli u sredini ispod te drvene konstrukcije.Naručili.Odužilo se.Od tolike vlage i ćekanja postalo mi mučno.Izašao sam napolje i malo prošetao tu uz more.Onda jela stigla takođe preko puta , iz zadnjeg dela onih apartmana dole.Zaboravio sam šta se jelo ali generalni utisak više prosečan nego dobar.Cena-iznenađujuće visoka za ovo mesto.Po istim cenama sam tih dana jeo u Pataya na nekim našim odabranim mestima.
    Generalno utisak pokvarila sparina i loša ventilacija u sredini , usluga a delimićno i cena.
    Nije to više tako jeftino mesto.
    Vidim na meniju da je pirinač sa rakovima 150-200 THB.
    Na mondenskom Ko Samui sam ga jeo za 150 THB i to baš velike porcije.

    Name:  2016-07-28 22.36.56-1.jpg
Views: 433
Size:  38.3 KB

    Pirinač sa povrćem (ima i brokola) i seafood

    Name:  2016-07-28 22.48.13.jpg
Views: 466
Size:  47.0 KB

    Seabass ,na slici , je velik i kao da je spreman deep fried ali je i cena 450 THB( ako nije greška jer piše da je 4 € a to bi bilo oko 160 THB) Za ovo mesto udaljeno od centra Pattaye-puno.
    Za nekoliko dana kolega Yoyogi će ribu jesti u Hua Hinu za 150 THB

    Name:  2016-07-28 22.47.08.jpg
Views: 431
Size:  30.5 KB

    Evo ovaj red snapper od oko 1,5 kg, na roštilju je standardno 200 THB.Lokacija-Hua Hin,Night Market,posle 18 h.Ali kao stalni gosti plaćali smo ga 150 THB.Ukus ništa lošiji od seabass ako ne i bolji.

    Restoran koji spominješ ,50 m ispred, je Pupen Seafood.Poznao sam znak tog jastoga.
    Bio je tu i 2013 kada sam dolazio.A za ranije-ne znam.

    Nisam jeo u njemu ali sam zadnji put,prolazeći tu, svratio da vidim meni.Učinilo mi se da nije jeftino pa sam produžio do Ujke.
    Posle vidim da je otprilike isto i kod Ujke.
    Možda je u Pupenu bolja usluga.Primetio sam tu ladyboy konobare a oni su posvećeni poslu.

    Nažalost, nisam tada poneo telefon, pa nisam ništa slikao.

    Nadam se da si ti imao telefon/foto kada si posetio Ramayanu.Kažu najveći aqvapark u jugoistoćnoj Aziji.
    Da vidimo i to čudo.

  7. #27
    Greska, ispravio sam, 450THB, > 11EUR.

    Svi stolovi uz more su bili prazni. To sto je daleko od centra Pataje mu je samo prednost za cenu. U centru su turisti i sex turisti koji to ne mogu da si priuste ili nece toliko da plate misleci da je u Thai sve za dzabe.

    Nisam bio u Ramayani aqua park, bio sam u Cartoon Network, na 2-3 km od njega. Koje dranje, pisacu posle.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  8. #28

    Pattaya Cartoon Network Aqua Park - Don't Go There!

    What a ripoff!

    Cena ulaznica je 1,290THB (30EUR) za odrasle, 1,190THB (27EUR) za decu. Kada se pogleda parking, nema ni 50 automobila a u nutra 2,000 ljudi. To je znak: ulaznice su ukljucene u aranzmane, posetioce dovoze autobusima iz hotela u gradu. Realna cena je verovatno 10-15% od istaknute na biletarnici.



    Zabranjeno je sve:





    Ko dodje, bolje da ima grbu kao kamila i da ne bude ni gladan ni zedan ceo dan.

    Na ulazu, pretres torbi, kao na aerodromu, svo pice i hrana mora da se ostavi na ulazu. Tako i ove "uhvacene" boce sa vodom.



    Unutra je voda 30THB, u specijalnim flasicama sa logom "CN", 30THB (30THB = 1 USD). To je max 10THB na drugim mestima, 7THB u radnji.

    Food court, cifre kao na barbutu, piza 10 EUR:



    Sve je bar 3 puta skuplje nego u normalnim restoranima.

    Sam aquapark je OK, da je cena 10% one na ulazu, sto verovatno i jeste kao deo aranzmana. Ako Pataju poseti 5 milion turista godisnje i svako provede 3 noci, dobra sansa da ce ih bar milion imati ovo u aranzmanu. Verovatno se niko nikada nece vratiti u svojoj reziji pa je ova pljacka na hrani i picu nevazna.













    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  9. #29
    Baš skupo.
    I ovi u Ramayani deru.
    Čitam da je ulaz 990 THB odrasli a 790 THB deca.Dete im je do 122 cm !Još je to na "promo".I naravno sav unos spolja zabranjen.

    U starom Pattaya Parku je 400 THB.Mislim da je bilo 100 THB.

    Mi konkretno nemamo više velike potrebe za ovim vidom zabave.

    Video sam ranije taj Amazon CN uz sam Sukumvit.Tražio sam lokaciju ovog novog Ramayana i onda se začudim zašto 2 tako blizu.
    Pretpostavio sam da je CNA neki stariji.

  10. #30
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Čitam da je ulaz 990 THB odrasli a 790 THB deca.Dete im je do 122 cm !Još je to na "promo".I naravno sav unos spolja zabranjen.

    ....

    Video sam ranije taj Amazon CN uz sam Sukumvit.Tražio sam lokaciju ovog novog Ramayana i onda se začudim zašto 2 tako blizu.
    Pretpostavio sam da je CNA neki stariji.
    Te cene sto si video nisu istaknute na tabli biletarnice. One su za Thai nationals. Istaknute su one koje sam rekao (bar na CN) i one su za strance, 200THB extra.
    Moja zena i dete su platili to sto si video a ja +200THB.

    Blizu su, mozda 2-3km jedan od drugoga. Sa tolikim turistima iz Kine i Indije, na ovakve kao ti i ja ne racunaju, pa ni na Thai. Ko nije u aranzmanu, ima da plati.
    Da su blizu, verovatno je "economy of scale" da neke zajednicke sluzbe budu iste. Kao sto svi proizvodjaci diskova u Ayuttaya koriste iste firme za logistiku. TAko i "Big 3" u Detroitu koriste iste firme za delove i nabavku.

    Ni mi nemamo potrebe da idemo tamo vise, jedino ako dete ima drustvo.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  11. #31

    Pattaya Floating Market

    Sinoc, posle aquaparka, stignem tamo a bila je vec noc.



    Pumpa za vodu - radi na vetar, tradicionalna stvar, ovde eksponat



    Cista poza, kao neko nesto prevozi camcem, ide u krug da izgleda autenticno





    To je u stvari, shopping mall, sa suvenirima





    Placa se ulaz, 200THB (5 EUR). Nisam usao iz dva razloga - vec je bila noc a unutra je bilo na stotine turista, guzva

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  12. #32
    Pattaya.
    Central Festival , šoping mol, je sada centralna tačka na promenadi.
    Ali i ovo Festival nije slučajno.

    Par puta naletesmo na neki karneval, procesiju, maraton...festival.
    Mesto odrzavanja je tu ispred Central Festivala i dalje duž Beach Roada.
    Nešto što bi trebalo da liči na mini karneval kao u Brazilu.

    Name:  20160812_190758-1.jpg
Views: 465
Size:  35.4 KB

    U pozadini ,na promenadi, se vide one dame koje "rade" ,non stop, bez obzira na karneval .

    Name:  20160812_190721.jpg
Views: 438
Size:  35.9 KB

  13. #33
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Ferry Pattaya - Hua Hin

    Otvaranje brodske linije 2020!

    Ta linija je postojala i zatvorena je 2011. zbog neisplativosti. Brodovi su peglali vodu sa po 10-ak putnika. Svakih 5-6 godina se neko seti da otvori tu liniju, onda je zatvori posle godinu dana.



    Ja ne mogu da zamislim sebe da odem u Pataju ili Hua Hin pa da onda idem na drugu stranu. Od tolikih turista uvek ce se naci nekoliko ali se zbog njih ne prave nova pristanista i angazuju feriji.

    Ono sto nepostoji je - ekonomski, privredni interes. Hua Hin ima ribu za izvoz ali je ima isto tako i Pataja koja je na drugoj strani istog zaliva.
    Cak i da ima nesto da se vozi, usteda u vremenu voznje za kamion je gubljenje vremena cekajuci na ukrcaj na brod. Od vrata do vrata, i dalje moze da ostane brze drumom.

    Daljina je taman takva da nije nizasta. Hua Hin ima aerodrom pa su letovi za Bangkok ukinuti jos 2004. (bila je neka mala firma). Bilo je pokusaja da se malim avionima do 12 sedista nesto uradi ali je uvek propalo. Jednostavno, nije vredno.
    Azija, moja dežela.

  14. #34
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya, update 2017.

    Prvo sto se vidi je da je Sukhumvit nezakrcena. Pre mi je trebalo sat veremena da prodjem od ulaza u grad do Jomtien Beach. Sada je 10 minuta. Ulica je prosirena i radovi zavrseni. Ima i novi ulaz/izlaz iz grada, sve je mnogo bolje,



    Pogled sa krajnje tacke Jomtien prema Pattaya park (nazire se toranj). Mnogo novih monumentalnih stambenih zgrada. Ko kupuje ne znam, Rusi su imali "time share" muvanja.



    Deo Jomtien je izgubio stolice, ima ih manje nego pre



    Rusi su i dalje tu, ova ulica prema Pattaya Park je kao Rusija



    Konacno, tuk-tuk i songtaew mafija je bar delom porazena, Pattaya je konacno dobila taxi!



    Sire se glasine da je Pattaya Park, malo star i umoran a ipak dobar za decu, povecao cene da bude u ravni sa dva nova aqua parka, da je ulaz za decu 800THB, za odrasle 1,200THB. Nije istina, ovo sa biletarnice od juce (10. avgust 2017.).
    100THB (2.5 EUR) ulaz, cena se nije menjala od 1997.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #35
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by Colonel_Kurtz View Post
    ... ali prvo kod "Ujka Sawai" na rucak.
    Zbogom ujko, odosmo kod teče.

    Restoran "Pupen" (pupen = kraba) veliki, dobro posećen, na 50m od Ujka Sawai.





    Bilo je 16:00, prošlo vreme ručka a bilo je gostiju



    Ima bez krova samo je bila slaba kiša



    Kineski turisti oko 30 godina starosti



    Jadan ujka Sawai, nije imao 2 stola zauzeta



    Koliki je samo parking Pupena, ovo nije sve, kao 2 fudbalska igrališta. Nema ujka šanse protiv njega, ovde se dolazi u punim autobusima



    Sve ovo je bilo 1,120THB



    Kroketi sa rakovima



    Sea bass



    Omlet sa krabinim malim celim rakovima



    Prženi pirinač sa krabinim mesom, to je obavezno u restoranu koji se i zove kraba



    Sladoled je onaj napitak "thai tea"



    I gle čuda, opet je pola ostalo, spakovano za večeru



    Za dokumentaciju, nekoliko strana jelovnika. Ima na kineskom a nema na ruskom

















    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  16. #36
    Dakle,Lungsawai je i definitivno puko !
    Ode "Ujka" u istoriju.

    Kad sam ja bio 2015 još je i bio nešto popunjen red uz more ali kako je i mogao sa onoliko besposlenih radnika,donošenjem hrane preko puta,bez parkinga i organizovanih grupa a rasuli se i rusi.

    Vidim da si bio u Pupenu ,lepo ručao,slikao,obišao parking,setio se drugara ...pa slikao i meni.Ne znam samo da li je posluga bila ladyboy.Kada sam ja zavirio tu(nisam jeo),malo prelisto meni..bili su tu.

    Video sam i ja taj veliki parking gde verovatno dolaze i grupe kineza organizovano.
    Prošao sam iza restorana,da svratim u tada novoizgrađeni kondo "Neo Seaview condo", vidi se na tvojoj slici

    Name:  2017-09-23 00.10.48.jpg
Views: 339
Size:  38.0 KB

    Blok od 4 niskospratne zgrade.Tada nisam slikao.Cena prosečne jedinice je bila oko 60.000 €,namešten,dosta skromno i sećam se jedva da smo našli nekog da nam otključa i pokaže.Mislio sam,pre posete, jeftin kondo,na obali,uz dobre seafood restorane,van destrukcije Pataye a opet blizu...
    Na licu mesta se slika izmenila.
    Vlaga koja je smetala, nekako zagušljivo kod "Ujke"u sredini restorana,osrednja hrana i ne baš jeftina a stanovi baš skromni a i nije tu neko more,obala...

    Inače u taj kraj Na Jomtien i ranijih godina smo svraćali šetali...

    Ove dve visoke zgrade , malo pre Pupena,vide se na tvojoj slici, to je već luksuzan kondo Reflection.

    Name:  2017-09-23 00.21.38.jpg
Views: 329
Size:  38.4 KB

    Zona puna rusa.

    Čak sam i našao dve slike u toj zoni Na Jomtiena gde se u pozadini vidi te dve zgrade konda.

    Name:  Point Blur_Sep232017_000258-1.jpg
Views: 328
Size:  25.3 KB

    Prva u izgradnji iz 2011 a druga kada su već bile u funkciji sa naše poslednje posete iz 2015

    Name:  Point Blur_Sep232017_000047-1.jpg
Views: 331
Size:  35.7 KB

    Baš lepo da vidim sada tvoje slike te zone i taj još neposećeni Pupen.Bio ti je odličan izbor morskih jela,dao si mi tu neke ideje,a pregledao sam i cenovnik.

    Da se i mi podsetimo Jomtiena

    Name:  jkhfcplu 267.jpg
Views: 348
Size:  28.0 KB

  17. #37
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Otvaranje brodske linije 2020!

    Ta linija je postojala i zatvorena je 2011. zbog neisplativosti. Brodovi su peglali vodu sa po 10-ak putnika. Svakih 5-6 godina se neko seti da otvori tu liniju, onda je zatvori posle godinu dana.



    Ja ne mogu da zamislim sebe da odem u Pataju ili Hua Hin pa da onda idem na drugu stranu. Od tolikih turista uvek ce se naci nekoliko ali se zbog njih ne prave nova pristanista i angazuju feriji.

    Ono sto nepostoji je - ekonomski, privredni interes. Hua Hin ima ribu za izvoz ali je ima isto tako i Pataja koja je na drugoj strani istog zaliva.
    Cak i da ima nesto da se vozi, usteda u vremenu voznje za kamion je gubljenje vremena cekajuci na ukrcaj na brod. Od vrata do vrata, i dalje moze da ostane brze drumom.

    Daljina je taman takva da nije nizasta. Hua Hin ima aerodrom pa su letovi za Bangkok ukinuti jos 2004. (bila je neka mala firma). Bilo je pokusaja da se malim avionima do 12 sedista nesto uradi ali je uvek propalo. Jednostavno, nije vredno.
    Ferry radi 2018, ima post ovde, sa Hua Hin strane,
    Nema prevoza vozila, iskljucivo putnicki katamaran.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  18. #38
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya 2004:



    Pattaya 2018:

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #39
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ujutro da prošetam Jomtien plažom (voda mutna i talasi)



    Primetim da je ulica uz plažu pusta. Jeste bio ponedeljak, 9 ujutro ali nije pre bilo ovako



    Ovo je razlog: najzad, gradnja početa 2004. otvorena je ulica Jomtien Second Road



    Ona je preuzela saobraćaj a za plažu ostavila samo ono što hoće tu da bude





    Video sam dosta stranaca da ide peške. Ruski time-share, ne znam.



    Pattaya Tover u centru slike, u daljini

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #40
    U Patayi sam uvek bio smešten u onom glavnom (centralnom delu).Jeste nonfamily ali tu je sve ono što mi treba:shopping mallovi, restorani..

    Pogled iz malla Central Festivala

    Name:  shasha 780.jpg
Views: 262
Size:  24.1 KB

    Ali za razliku od koralnih ostrva Ko Larn,gde smo bili samo kod prve posete, na Jomtien smo išli svaki put.

    Name:  jkhfcplu 252.jpg
Views: 256
Size:  51.1 KB

    Od South Pattaya ide ovaj dole jump songtew za 10 THB i ta se cena decenijama nije menjala.

    Name:  jkhfcplu 253.jpg
Views: 263
Size:  55.0 KB

    Uvek je vozio prvom Jomtien Beach Road.

    Name:  jkhfcplu 265.jpg
Views: 255
Size:  66.6 KB

    čijom dužinom su nikli brojni kondominijumi.Ruska ex zona.

    Name:  shasha 851.jpg
Views: 251
Size:  37.0 KB

    I brojni restorani na putu do Na Jomtien i restorana kod ("pokojnog") Ujke.

    Name:  2018-08-19 23.51.40.jpg
Views: 247
Size:  34.4 KB

    More u Jomtienu uvek pamtim ovakvo

    Name:  jkhfcplu 256.jpg
Views: 259
Size:  26.8 KB

    Mutno i talasasto

    Name:  shasha 841.jpg
Views: 252
Size:  30.1 KB

    I klima ovde bude različita od one u centru Pattaye.


    Možda je lepo praviti umetničke fotografije zalaska sunca ali ni traga onog plavetnila npr. Jadrana

    Name:  shasha 833.jpg
Views: 265
Size:  38.1 KB

    I ruskinje sa svojim minimalnim kostimima

    Name:  2018-08-19 23.55.40.jpg
Views: 257
Size:  50.6 KB

    Dok je ćerka bila mlađa, bilo nam je lepo da tu šetamo po pesku ,uz vodu, i tako imamo osećaj da smo ipak na moru.

    Kasnije smo sa agentima nekretnina obišli brojne kondominijume a koji su bili u toj Second Road i dalje u dubinu Jomtiena.
    Koliko god bili atraktivni,ponekad i pristojne cene u poređenju sa drugim, zapazio sam katastrofalno stanje svih puteva iza glavnog Beach Road.Uvek su nam objašnjavali da će to biti urađeno ali svake sledeće godine stanje je bilo isto a zgrade su nicale.
    Tako i kod podlednje posete iznenadilo me godinama očajno stanje baš te Second Road koja je baš urbana.
    Gledajući to godinama, mislio sam da će tako i ostati.

    Toliko zgrada...pa moralo se i to jednom srediti.

    Po ovim tvojim slikama meni je Second Road neprepoznatljiv.Bulevar sa dve trake,zelenilom.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •