Results 1 to 6 of 6

Thread: Kimono

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Kimono

    Od svih nacionalnih nošnji na svetu, kimono je sigurno jedna od najprepoznatljivijih. Kada se kaže Kimono - skoro svako gotovo odmah pomisli na Japan. To je japanska tradicionalna nošnja koju nose svi - i žene i deca i muškarci.

    Kimono (着物) u bukvalnom prevodu znači stvar koja se nosi od kiru - nositi i mono -stvar.
    Kimono je odora u obliku slova T, širokih rukava koji padaju, sa okovratnikom; nosi se levom stranom preko desne, sa dekorativnim pojasom-obi koji se vezuje na leđima.

    Retko se sreću muškarci u kimonu, osim u nekim posebnim svečanim prilikama. Kimono naglašava lepotu ženske figure, čak je i ulepšava ako nije perfektna, dok muški nisu pravljeni sa tom svrhom.


    OVakav, ceremonijalni,se nosi na venčanjima



    Venčanje u Meiji Jingu hramu u Tokiju.Ovakvo venčanje je jedno od skupljih



    Kimono ispod je 1,800 EUR, sa dodacima ide do 3600 evra.





    Ovaj košta 4700evra






    Ovaj je verovatno jako skup



    Kimono se, bar ovi najskuplji, retko kupuju, i uglavnom se iznajmljuju kada za to postoji prilika. Kupuju ih agencije za iznajmljivanje.
    Postoje mesta ( kao na primer, Meiji Mura muzej zgrada na otvorenom iz vremena Meiji) gde je osobama u kimonima ulaz besplatan (pojavom u kimonu oplemenjuju prostor) a ako ste u kimonu, takođe gradski prevoz je takođe besplatan.
    Naravno, kako bi obukli kimono, potrebna je asistencija.

    Najčešće viđani kimono je pristupačan i leti se često vidja, nekada ih na hiljade mladih obuče za letnje festivale.

    Momak, i devojka u kimonu.















    Kimono za svaki dan se zove yukata i ona, s obzirom na to da se pravi od pamuka ili lana, nije skupa.








    Ovakva yukata se dobije u onsenu (u hotelima ljudi često, pored pribora za higijenu, na jastuku dobiju i yukatu).







    Kao maskirna uniforma, ko bi uocio da ne kazem da je pored zardinjere devojcica u yukati slicnog dezena:




    Yukate se početkom leta izlažu u tržnim centrima




    Visoka moda ga se dotakla preko Armanija koji je napravio ovu kolekciju posvetivsi je zrtvama Tohoku zemljotresa:



    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kyoto, kimona na sve strane. Arashiyama, zapadni deo grada



    Dve devojke, slucajne prolaznice



    Ovde imamo ekipu koja se obukla u kimona a kada je nasila "geisha" sa kabuki maskom, stali su da se slikau sa njome



    Ove 4 dame, mislio sam da su i one prolaznice ali su ceo dan bile na istom mestu



    Video sam ih da se slikaju sa prolaznicima, izgleda da rade ili za radnju ispred koje stoje ili za turisticki savez mesta



    Mesto ima i izlozbu "Kimono Forest: na zeleznickoj stanici. Rolne tkanine u staklenim cevima



    Spektakurarno je nocu, kada se upale svetla

    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Izlozba (1 hektar) hortenzija, svih 75 vrsta. Plakat ima devojku u kimonu



    i odmah se pogodi koji je cvet bio inspiracija za dezen



    Evo smo i u zivo



    Kao maskirna uniforma za sakrivanje medju hortenzijama

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kyoto, Arashiyama, prolaz kroz sumu kimona. 600 "stabala" sa dezenima tkanine u staklenim stubovima.
    Mladi par posao u slikanje:



    Ove tri zenske mi rekose da im je trebalo duplo duze da stignu do ovog mesta, svi ih slikaju. Dok sam ja slikao, bilo je jos 5 ljudi sa kamerom oko mene. Znaju da su atraktivne, pogotovo turistima, to su mozda i htele



    Eno ih, taman one zadjose u sumu a nove se pojavise



    Posle ih vidim sede na obali reke u sumrak. Interesantno, koliko god da Arashiyama bila ziva preko dana, sve se zatvara u 6 popodne, u 7 uvece je grad duhova.

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Prosli vikend, isto mesto



    Ove dve devojke u kimonima koje sede na klupi iza "Kimono forest" panela, cirkaju pivo





    Ko je bio u Japanu na duze, smesta ce prepoznati koje je: najbolje japansko pivo, "Yebisu", na reklami sa sezonskim izgledom planine Arashiyama, gde se ova scena i odvija.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tofukuji Temple, Kyoto. Devojke u kimonima se odenule za slikanje.



    Znaju gde idu, kroz ovaj pokriveni put, na mesto za slikanje



    Evo ih, jos 3



    Tacno tamo idi, na famoznu terasu za slikanje



    Da, bas tu, tu se treba slikati. I mi smo, pola sata pre toga



    Mlado zelenilo sada a u jesen je ovde ludnica, retko ko moze da ugrabi trenutak za slikanje kada nema nikog drugog.
    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •