Posto je cena dole u funtama, clanak je verovatno prenet od BBC-ja. I kaze da i tamo rade moroni koji, da nesto znaju, ne bi radili u novinama.

Clanak koji sledi je sokantan. U zapanjenosti, citaoci preskoce jedno veoma vazno pitanje: kako to da se sirotinja i bogati poradjaju u istoj bolnici?

Pa tako, u Japanu nema bolnica za bogate i siromasne, sve su iste, nema privilegija.
Nema ni nasledjivanja - sve ode na porez, takav je zakon, da se ne bi formirale dinastije i sogunati. Zakon o nasledstvu se cak i zove "Wealth redistribution".
Svaka generacija mora da zaradi za sebe, nema tatko i batko.

To onda obesmisljava i druge tvrdnje: da je onaj, greskom u bogatoj porodici, imao "licnog ucitelja". Imao je, kao sto i moja cerka u Japanu ima licnu nastavnicu klavira i licnu nastavnicu baleta, za moje pare.

Skole su iste, deca Akia Toyode, predsednika najvece automobilske firme na planeti, idu u javnu skolu, sa buducim vozacima kamiona i kosmonautima, svi isto.

Autor clanka, iz zemlje u kojoj su razlike velike i normalne, misli da je tako svugde i moze da izmislja i ugradjuje ono na cemu je odrastao, niko nece da posumnja.


Greška bebu od princa pretvorila u prosjaka?

Izvor: index.hr

Priča koja stiže iz Japana u dramatičnosti daleko premašuje sve priče o zaboravljenim nasledstvima i neočekivanim rođacima koje se ikad čuli.

A razlog tomu leži u činjenici što je jedan Japanac, rođen u bogatoj porodici, nakon zamene u porodilištu pre šest decenija život proživeo u siromaštvu, dok je njegova zamena, originalno dečak iz siromašne porodici, uživao sve blagodeti života u luksuzu, privatnih škola i visokog obrazovanja i sada je vlasnik velike građevinske kompanije, piše Business Insider.

Zamenjeni muškarac, koji je želeo da ostane anoniman, odrastao je uz socijalnu pomoć nakon što je čovek za koga je mislio da mu je otac preminuo kad je imao samo dve godine. Žena za koju je mislio da mu je majka bila je primorana da se sama stara o njemu i još tri sina, a živeli su u jednosobnom stanu. Išao je u večernju školu jer je preko dana radio u fabrici, pre nego što je našao stalan posao kao vozač u jednoj prevozničkoj firmi. Nikada se nije ženio i trenutno brine o trojici muškaraca koji mu nisu braća, a od kojih je jedan pretrpeo težak moždani udar.

Za to vreme, dete koje je u istoj bolnici u Tokiju rođeno 13 minuta nakon njega, odraslo je uz ličnog učitelja. Nakon toga taj muškarac je upisao fakultet i postao uspešan poslovni čovek baš kao i troje braće sa kojima je odrastao. A upravo su oni razlog zašto je ova priča uopšte i izašla na videlo: zaključili su da im "četvrti brat" nimalo ne liči i 2011. godine zatražili da im bolnica pokaže kartone a potom obavili i testiranje koje je pokazalo da je greška zaista napravljena. Za nesrećnu zamenu okrivljena je babica koja je novorođenčad nakon odnošenja na kupanje vratila majkama.

Čovek koji je odrastao u siromaštvu rekao je: "Nije mi bilo jasno kako se to dogodilo. Nisam mogao da verujem. Da budem iskren, nisam to ni želeo da prihvatim".

Sud u Tokiju je ovog utorka odredio da mu bolnica isplati 227.346 funti odštete, što je mnogo manje od 1,5 miliona koliko je tražio.

Ni jedan njegov biološki roditelj više nije živ. "Mogao sam imati drugačiji život. Želim da bolnica vrati sat do dana kad sam rođen. Kad sam video fotografije svojih roditelja, poželeo sam da ih vidim uživo. Mesecima nisam mogao da suzdržim suze kad bih vidio njihove fotografije", rekao je i dodao da je žena za koju je mislio da mu je majka takođe nešto sumnjala: "Mislim da je ona to osećala".

Da je odrastao u svojoj pravoj, bogatoj, porodici, ovaj muškarac bio bi najstariji sin i samim time najverovatnije i naslednik porodičnog posla. Njegovo pravo troje braće, reklo mu je da će ga rado upoznati i pokušati da nadoknade sve godine koji su izgubili: "Bilo mi je jako drago kad sam to čuo i to je i ono što ja želim", kazao je.