Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 201 to 220 of 305

Thread: Foto za danas (2014). Novo svaki dan.

  1. #201
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Plaza, Shimoda, "shirohama", bela plaza, slikana iz vile gde smo bili gosti.



    Na samoj plazi, uobicajeno uzivanje u talasima Pacifika i lakoj klopi



    I u sred ovoga, tacno u podne, odjeknu sirena. Danas je 69.godina od kraja 2. Svetskog rata, na danasnji dan 1945. je Japan kapitulirao.
    Posvetimo trenutak molitve za sve postradale u njemu, rece razglas.


    Azija, moja dežela.

  2. #202
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Cak i amateri pecarosi, kada iznajme brod da pecaju jedan dan znaju - kada vidis jato ptica nad vodom



    idi tamo i zabaci udicu, to je znak da ima puno velike ribe, koju prati mala, pa tu malu hvataju ptice



    To tamo, u daljini. Gde bre gledas slepco, kakve ptice, kakve ribe u daljini, sta ti je ovo na 5m od tebe?



    Shirahama Beach, Shimoda.
    Azija, moja dežela.

  3. #203
    Shimoda, iznad same plaze, veliki hotel.





    Da odes na net, nema ga, nema rezervacija. To je "membership Hotel", nesto kao "Time Share":



    Kako to radi: inicijalno, plati se 50,000 dolara za clanstvo. Onda, svake godine 5,000 dolara za nastavak clanarine.

    Kada je neko vec clan, moze da se uzme soba, bez druge naplate, 2 nedelje godisnje. Zna se da hotel nije bio izlozen tabananju i unistavanju od strane "package tourists". Clanovi tog hotel kluba su ili firme (koje zaposlenima daju opciju da tu provedu odmor) ili penzosi.

    Velike firme (Toyota, Hitachi, NEC, Fujitsu, ...) imaju svoje hotele za svoje zaposlene.

    Manje firme (ispod 10,000 zaposlenih) to ne mogu pa se one uclanjuju u te hotel klubove, za svoje zaposlene.

    To je vazna stavka kada diplomci biraju gde ce da rade: i ovakve stvari se gledaju i procenjuju. Ako firma ima to, dobro. Ako nema, pre nego sto diplomiraju, traze drugu.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  4. #204
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, Izu Peninsula, spiralni most. Ima ih samo nekoliko ovakvih na planeti.



    To su napravili da nekako omoguce silazak od 300m nadmorske visine bez da idu pravo, obicnim mostom kroz brdo i prave tunele i zaobilaznice.



    Azija, moja dežela.

  5. #205
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Shimoda, Ize peninsula, Japan. Na plazi 10,000 ljudi, za hranu samo dva kioska. Kako nahraniti petoro dece, bez da idu i sednu u improvizovane restorane? Ne samo nasih petoro, nego hiljade dece na plazi u tom momentu.

    Deca rado jedu "instant noodles". Restorani ih prodaju po malo vecim cenama nego supermarketi (nije 170 dinara nego 200 dinara) i obezbedjuju vrucu vodu da se noodle naprave:



    Kada se donelo na plazu, ode ovaj decak da zove ostale da dodju, otrca



    kako su klinci navalili, troje ih nije u slici ali isto ovako

    Azija, moja dežela.

  6. #206
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, Toki shopping mall, sve svetske marke tu posalju ono za sta u centrima gradova nemaju sve velicine i boje, nije roba sa greskom.



    Ovo mesto je bilo bar 5-6 puta pominjano ranije, sa slikama.

    Ovaj put, da kazem da je Japan jedna od retkih (ako ne i jedina) bogata zemlja koja pusacima daje neki otklon od unistenja.

    U tom shopping kompleksu (180 radnji) ima i mesto za pusace. Ne sme da se pusi nigde osim na tim (malim) lokacijama.



    Jasno oznaceno:



    Pa i malo zamaskirano:

    Azija, moja dežela.

  7. #207
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Nagashima Resort, Nagoya

    Ima na Japan - leto detaljnije.
    Ogroman aqua park.



    Slikano iz aviona (TG644, BKK-NGO), prelece ga pri spustanju u Nagoju



    Dole, na terenu, uzivanje. Bude po 40,000 posetilaca u udarnim danima, za vreme skolskog raspusta

    Azija, moja dežela.

  8. #208
    Little World, Inuyama, Japan, kuce iz sveta. Od mnogih, tu je od skora i turski odeljak, otvoren 1. aprila 2013.

    Kuca iz moderne Turske i uz nju, Medresa, islamska skola




    Verovatno po nalogu Erdogana, bas su napravili i maketu Medrese.




    Tu su isposni studenti (makete), sa otvorenim Kuranom



    Pa i profesor koji ih nadgleda



    Ovo nisu Japanci napravili, nego Turci. Daju mapu Islama, mada mislim netacnu kao sto mislim da je cela namera bila religiozno (ne)zasnovana



    Islamske zemlje su na mapi, Srbija i Crna Gora a ne Bosna i ne Albanija



    Gde je Vucic da ovde "odreaguje"?
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  9. #209
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Iz mojih godinu dana na Papua Novoj Gvineji.Goroka Show

    Licno slikao. Ova riba se opasno spremila i namazala. Izgleda vrlo gorda, ponosna



    Prvo, te su boje rastvorene u svinjskoj masti i ta mast je na njoj. To smrdi na vrucini kao ne znam sta.

    Drugo - nikada se ne upustaj u razgovor a kamoli u vezu sa njima. Spavace sa tobom rado, samo, ujutro, dolaze braca i pleme sa kopljima i traze odstetu.
    Azija, moja dežela.

  10. #210
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Toyota City - Roboti sviraju u trube

    U Toyota Motor (Toyota Jidosa) headquarters, centrala najvece automobilske firme na planeti, ima izlozbeni salon, posecen celog dana.



    Jedna od atrakcija je robot koji svira instrumente. Nije play-back, stvarno svira, duva ili radi gudalom.



    Toyota ima najnapredniji proizvodni sistem na svetu, kola se prave od nule do voznih za 12 sati. Roboti. Nije tajna da je Intel vazan snabdevac chipova za svu tu elektroniku i automatizaciju. Nema ljudi na ovoj proizvodnoj liniji koja pravi ne samo jedna nego 5 razlicitih modela, od Corolla do kombija, kako koja narudzba dodje iz kompjutera, naizmenicno.



    E, tu dodju deca (organizovano, preko skole) da vide. Pa se zabave sa robotom koji svira ono na sta privatno idu na casove



    Nije to samo Toyota. Svi proizvodjaci rado primaju decje ekskurzije. Isto kao Toyota dobri su i Honda, Nissan, Mazda, Suzuki, Yamaha, Subaru. I sve druge firme koje nesto prave.

    Vazno je da se deca obrazuju, da zavole da prave stvari, i da vole inzenjerstvo i perfekciju kvaliteta. Mentalitet slican nemackom, nesto mora da se pravi, i da bude svetska klasa, da bi se zivelo.

    Nikakvo cudo onda da je na fakultete za inzenjerstvo u Japanu ogromna navala diplomiranih srednjoskolaca.

    Nasuprot tome, u Australiji, na Elektrotehnickom ili Masinskom fakultetu, skoro da nema ni jedno anglosaksonsko ime. Sve Rusi, Kinezi, nasi.
    Engleze vise zanima muvanje tipa "Wall Street", Law, Marketing, na tim fakultetima skoro da nema nikoga ko nije Englez.

    Zato, u Australiji vise nema automobilske industrije, cak nema ni jedne jedine firme koja zna da napravi elektricnu sijalicu ili peglu za ves. Ali ima muvatora, za izvoz.
    Azija, moja dežela.

  11. #211
    Vending machines. Coca Cola i to.

    U japanskoj pusteliji, ovako, na otvorenom, necuvane.



    U Australiji ne bi trajale jednu noc. Ili bi ih devastirali i pokupili sve iz njih ili - kranom odneli. Ovde stoje, godinama, netaknute. Ima 500 hiljada (neki kazu i milion) ovako nezasticenih masina po Japanu.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  12. #212
    "Shoji", japanski pomicni zidovi od papira. Uvek izgledaju lepo, na ovom sajtu ih ima u bar 50 postova.



    Zbog cega ih opet ponavljam? Nova zgrada u mojoj ulici, Sanyo Design (za kuce) ima to mada malo prikriveno.
    Preko dana, izgleda ovako:



    Po mraku, posle posla, kada se oni koji se odlucuju da kupe kucu gradjenu po Sanyo planu ili od neke druge firme, vide ovako, svetla iznutra daju utisak da je onaj koji gleda u sobi i da svetlo ovako dolazi od spolja



    Zgrada sija sa "shoji" impresijom, sugerisuci da ce kupac kuca po njihovom planu, imati nesto kao sto je prva slika u ovom postu. Moderno a opet tradicionalno japansko.



    Vrlo inteligentno uradjeno, nije dzabe to studio za dizajn.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  13. #213
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Pokvario se jedan od 3 lifta u firmi u Nagoji. Ekipa za popravke je stigla za 15 minuta i pocela da radi. Pokvario se u 9:30, oni su dosli u 9:45, popravili i otisli u 10:00.



    Tri mlada tehnicara, laptop u slici je prikljucen na lift, to im kaze tacno gde je problem.
    Zato je popravka tako brza.

    Jos, u CBD (Central Business District) imaju ekipe, kao vatrogasce, koji smesta krenu nakon dojave o kvaru.

    Za stanove je to 30 minuta odziv.
    Azija, moja dežela.

  14. #214
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Hong Kong, ekstra skupi stanovi. Ako je Rolls Royce automobil pola miliona dolara, parking za njega je jos toliko. U proseku. Ima delova gde je zemlja 100,000 dolara po kvadratu (neizgradjena). To je kao dva RR.
    U ovo zgradi, sigurno



    Ili u ovoj, do nje, na samoj plazi



    Kako onda obican svet, 80% ih zivi na 300EUR mesecno, izlazi na kraj? Ima ovde.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  15. #215
    Jutos u mom japanskom parku, 7am, jogging poznatom stazom



    Oko jezera okruzenog sakurama





    Svi znanci su bili na svojim mestima. I kornjace na kamenu za suncanje



    I guska na svom plovecem ostrvcetu.



    Mir i spokoj.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  16. #216
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Steel Dragon. Drugi po brzini u Japanu, sesti u svetu.




    Ko nije kliknuo na link, parametri: samo brzina je 153km/h.

    Height 97 m
    Drop 93.5 m
    Length 2,479 m
    Speed 153 km/h



    Sto je bitno, on je jedan od 4 roller-kostera na istom mestu. Ja ni na ovaj drveni i 3 puta manji ne bih isao (slikano sa ferris wheel u istom mestu)

    Azija, moja dežela.

  17. #217
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Yoyogi Park, Tokyo.

    Navodno, otkrili su 2 komarca koji prenose "Legionarsku bolest" (dengue fever), zatvorili park i prskaju ga. To j ebilo juce, 4. deptembar 2014.



    Na prvi pogled, izgleda kao razuman odgovor vlasti na opasnost od infekcije u crcu grada. Yoyogi park za Tokyo je ono sto je Central park za New York..

    Na drugi pogled, oni u stvari hoce da oteraju stotinak "homeless", koji kampuju u parku, javnoj povrsini, otvorenoj 24x7. Kampuju godinama.
    Tu u parku, homeless koriste WC-e, vodu, kao da su u turistickom kampu neke manje razvijene zemlje a vlasti im nista ne mogu. Osim kada iskoriste ovakvu polu-istinu da ih izbace.
    Azija, moja dežela.

  18. #218
    Opet, Nagashima Resort, od danas. Sta ces, kada je dobro i blizu.

    Koliko god da su bazeni puni



    Na svakih 10 minuta pre punog sata, svi napolje na 10 minuta. U 9:50, 10:50...



    Ko hoce, moze u onsen



    Voda u onsenu je vulkaska, topla, ima i drugu boju. Primetimo ovu majku koja kao da spava na obodu onsen bazencica



    Dodjem posle sat vremena, ona je jos uvek tu. Knjava, zaspala u toploj vodi



    Kako Japanci vole da spavaju, kada mogu.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  19. #219
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Panasonic robotic, 17cm dug i 134g tezak. penje se uz uze na visinu od 540m . Grand Canyon, Arizona.



    Trebalo mu je skoro 7 sati da se popne uz uze na litici kanjona.

    A trebalo je i 6 pokusaja. Kisa ga je ometala, ulazila u baterije (na njegovim ledjicima). Nije odustao.

    Ovo je bilo 2010-te, tek sada sam uspeo da nadjem sliku i tekst.

    Panasonic pravi baterije za Toyota Prius i saradjuje sa Tesla Motors (potpuno elektricna vozila). Ovo je bila reklama sta Panasonic sa 2 baterije iz kao daljinskog upravljaca za TV moze da uradi.
    Azija, moja dežela.

  20. #220
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Pekara u poljoprivrednom supermarketu Agri Mura. Na prvi pogled, nista neobicno



    Van pekare, u supermarketu, njihovi proizvodi da uzme ko hoce bez da ceka 2 puta u redu (i na kasi u supermarketu i u pekari).



    Nista neobicno osim - da su peciva od pirincevog brasna, ne od psenicnog.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 873
    Last Post: 31-12-13, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •