Page 13 of 16 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 241 to 260 of 305

Thread: Foto za danas (2014). Novo svaki dan.

  1. #241
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nije slika bas od danas ali jeste od istog dana 2012-te.

    Na wasabi farmi.

    Cvece zvano "cosmos"(plant), cveta bas u oktobru.



    Skupo je uzgajati wasabi, treba sveze vode kao ceo tok, na primer, Nisave u Nisu da navodni tu plantazu



    Uz sve ostalo, ima i wasabi pivo, vrlo ukusno, skoro kao sampanjac (ne slatko ali bockavo), pravi se samo tu, u tom restoranu, ne moze da se kupi i nosi kuci



    Ima i sladoled od wasabija, tesko zamislivo a ukus je kao onaj od pistaca, tako nekako

    Azija, moja dežela.

  2. #242
    Komaki aqua park, zalazak sunca. Bilo je 17:45.



    Ispada, kao nocno kupanje u 32C toploj vodi. Drzavni (City Council) park, jeftin i obozavan. Trimovani japanski borici



    Ovo, otvoreno za napolje imaju do 15. oktobra. Posle, manje za 20%, samo unutra, do 1. maja sledece godine



    Godinama, svake subote kada ne rade otvoreni bazeni, idemo tamo.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  3. #243
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, 100Yen shop. Sve u radnji kosta 100Yen, kao 100 dinara. Svaki artikal.



    Naravno, ne nalaze se u elitnim shopping malls ali po lokalnim, skoro ih uvek ima. Mozda ih ima 20,000 po Japanu.

    Sav skolski pribor, sveske, olovke, sestari, lenjiri, fascikle, kancelarijski materijal dovoljno dobar za decu



    Kuhinjske stvari



    Posudje, ukljucujici i teflonske tiganje



    Sve na slikama je 100Y.

    Azija, moja dežela.

  4. #244
    Zabava u parku za ranu jesen, dok se jos nose kratki rukavi i sorcevi.
    Mehur, 5 minuta uzivanja, 600Yena (toliko i dinara)



    Za svako dete se mehur isprazni i kompresorom ponovo naduva.




    Hermeticki je zatvoren, unutra potpuno suv, a vazduha ima za vise od tih 5 minuta.




    Neka igre pocnu...

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  5. #245
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Olimpijski stadion za Tokyo Olympics 2020.
    Projekat:



    Trebao je da kosta 1.3 milijarde dolara, ispalo je da ce biti duplo vise. Sada se ponovo ide na tender, bilo je nekih neregularnosti u izboru izvodjaca radova.

    Sta je bitno: taj stadion bi bio na mestu danasnjeg "National Stadium", izgradjenog 1958. i koriscenog za Olimpijske igre u Tokiju 1964.

    Taj (postojeci stadion, sa 56,000 mesta) je bio bas onaj gde je Zvezda postala prvak sveta 1991. i gde se prvi put pojavilo "Srbija do Tokija" na grafitu, posle obrisanom.



    Taj stadion treba da se srusi, ne renovira. A velik je kao "Marakana" u Beogradu. Da se srusi



    Ima se, moze se. Da je Beograd dobio Olimpijske igre, verujem da bi samo renovirao postojeci stadion, bez rusenja i izgradnje novog.

    Doduse, i "Marakana" i "Stadion JNA" su napravljeni u razmaku od 3 godine, kasnih 50-ih proslog veka. Nismo ni mi bili, tada mutavi kada je trebalo da se gradi.

    Bas mi izgleda neverovatno da bi kod nas neko rusio postojece i legendarne stadione da napravi novi na njihovom mestu.
    Azija, moja dežela.

  6. #246
    Halloween 2014. To je postalo toliko popularno (komercijalno, za kupovine) a da pre 10 godina je retko ko znao za njega.
    Mislim da ni danas ne znaju bas sta je to i zasto im treba ali je raspolozenje na nivou. Ulaz u hypermarket "Apita" u Nagoji, postplje za slikanje



    To se kod nas zove "Svi sveti"?
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  7. #247
    Opet Halloween u Japanu. Na voznoj liniji "Linimo" (robot voz, bez posade, Maglev, lebdi nad sinama) su na svakoj stanici imali neki hepening.



    To je bila dobra tezga za nastavnike engleskog u Japanu, dobili su honorar. Ovaj je imao i Drakuline zube, nisam uspeo da to uhvatim



    U Moricoro parku, isto stanica Linimo linije, jos veca festa



    Kaze "Zombie Disco". Pa dobro, ako su ove zenske "zombie", neko bi sa njima voleo i vise da se druzi

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  8. #248
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thai, Koh Chang. Jedno od manje poznatih mesta za bekpekere.

    Plaza kao sa omota nekadasnjih sapuna sa aromom kokosa.



    Jeftin bungalov skoro na vodenoj liniji



    A pogled iz bungalova...kao 70-ih, razglednica "Pozdrav sa Jadrana"

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #249
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Muzej aeronautike, Kakamigahara.

    Odavde je sve znaci pocelo, od ove dvojice, 1903:



    Taj prvi let je bio kraci od raspona krila B-747. Covek je najzad poleteo a to se desilo tek kada je prestao da misli da se krilima mora mahati.

    17 godina nakon toga, uspostavljena je prva redovna avio linija, London - Pariz.

    Sve vrste avio motora, poprecni preseci, interaktivni displej kako to radi




    Prvi i jedini za sada putnicki avion koji su Japanci napravili (sada prave RJ Mitsubishi, sa 100 sedista, jos nije gotov), YS-11M. Od 1962-1974 napravljeno je 182 komada. Nije bio neki komercijalni uspeh.




    Malo se sta promenilo u kabini za zadnjih 50 godina, da mi neko nije rekao, ne bi znali da je avion istorijski. Neke kompanije danas lete sa sedistima gorim od ovih u muzeju

    Azija, moja dežela.

  10. #250
    Japan, Toyota City. Vaspitacice vode decu u park. Zapravo, voze ih u ovim kolicima



    Kako bi ih bezbedno, svaki dan, i prevele preko ulice, 3-4 godisnjake? Tako malu decu voditi u grupi je kao saterivati macke u stado.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  11. #251
    Moricoro park, ferrish wheel. 88m visok, to je pola onoga sto ima Singapur.



    Vidi se ceo 2005. Aichi Expo sajt, mnoge gradjevine su razmontirane i odnete. Ostalo je aqua park, klizaliste (cele godine), decja play house, velika dvorana za sportove i lepa priroda.

    Ukljucujuci i Totoro house i kucu za tradicionalnu ceremoniju caja



    Tu se ide biciklom, 7km u jednom pravcu, kroz pirincana polja



    Moze i kolima ili ovim lebdecim maglev robot vozom, bez vozaca i posade.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  12. #252
    Japan, zemlja planinska, 85%. Ili neprohodne sume ili Alpi ili vulkani. Nikakvo cudo da je 80% stanovnistva u nizijama i da je zemlja (parcele) na velikoj ceni.

    Ulice, cak i u provinciji imaju ove ivicnjake da onemoguce i oznace da nema "ukoso" parkiranja ili bilo kakvog prelazenja te granice



    Cim je ulica sira, postaje avenija ("dori")"

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  13. #253
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Protrcavanje kroz "toplog zeca" od fontane, Nagoya, Japan

    Azija, moja dežela.

  14. #254
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagoya Museum of Science + Planetarium najveci na planeti. Od danas



    Cak i pre nego sto udjes, "raketle", prave, nisu modeli, kojima su Japanci isli u Kosmos. Dece uvek, skole ih dovode



    Unutra, hiljade naucnih cuda. Kako vazuduh usisava loptu dok je u stvari oduvava. Trik je u tome da vazduh ide oko lopte, oduvava je ali ruza vetrova stvorena ispod lopte je dize na gore.






    Ili, polarna laboratorija, -32C. Daju ti kapute, traje 20 minuta, 10 min je na -32C



    Dete koje iz Thai, nije moglo da pretpostavi da takva temperatura ikoga igde drzi. Sada zna da je i to moguce



    Kada stignem, napisacu na Putovanjima o ovom divnom mestu. Imam 420 fotografija, sazecu u 20-ak.
    Azija, moja dežela.

  15. #255
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagoya, Bansoji Mall, 6km pokrivenih ulica, leti sa klimom, zimi sa grejanjem. Uvek lepo



    Centar omladine, alternativaca i "cos-play" radnji



    Bio je radni dan (cetvrtak, 23. oktobar 2014) i tada nema nikoga osim domacica i skolske dece koja se vracaju iz skole







    Kakva su ovo mala vrata, sto na velikim nema nikoga?




    U tome je tajna: ta radnja pravi izuzetne kolace i slatkise, zove se "Alice on Wednesday", svako mora da se sagne i da maltene upuze unutra.

    Na kraju te pokrivene ulice, shrine "Osu Kanon".




    A medju stambenim zgradama

    Azija, moja dežela.

  16. #256
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, Kourankei klisura.



    Porodicni piknik, ovo je bilo za klopu. Piknik na "divljim vodama"



    Pa nasli kako da stavimo u "dzep" piletinu u brazilsku pufnu od hleba

    Azija, moja dežela.

  17. #257
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Japan: Mos Burger, konkurencija McDonaldsu

    Japanski Mos burger je, za razliku od McDonaldsa, spremljen tek kada se naruci. U tim sferama "kulinarstva" on ispada kao "rucno radjen". Ukusniji je, naravno, od McDonaldsa ali se ceka i 5-10 minuta da se spremi.

    Ima restorane sirom zemlje, pa i po Aziji (vidi link na sajt) a ima i ove pokretne kombi-prodavnice, koje rade na istom principu.
    Ode radnja, posle feste u Moricoro parku.



    4 devojke su sefovi, jedna vozi



    Ima i "peti tocak", muskarac, on se kesha na zadnju platformu sa kesom sa otpatcima. U parkovima nema (ili ima, uz masine za napitke) korpa za otpatke, uglavnom, svaki pojedinac koji piknikuje ili firma koja nesto prodaje, mora da odnese otpatke sa sobom, ne da ih baci ili ostavi u parku.



    Ovaj batko na kombiju, jos je i ilustracija za razumevanje uloge zena u Japanu, daleko od onoga sto se popularno smatra: da su zapostavljene. Taman posla, one su gazdarice, ako je muz glava porodice, one su vrat sto glavu okrece, sto bi rekla srpska poslovica.
    Azija, moja dežela.

  18. #258
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagoya, Japan. Cistac reklama. Ima ovaj "mali motorin", stane kod autobuske stanice gde je reklama, stavi znak "radovi u toku"



    I radi



    Prodavac reklamnog prostora garantuje da ce reklame biti ciscene jednom nedeljno i eto posla za nekoga.
    Azija, moja dežela.

  19. #259
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Hedera helix kao izolacija zgrade

    Glavna zgrada planetarijuma u Nagoji ima biljke po zidu.



    Pise da one daleko snizavaju cenu klimatizacije zgrade i da je ustedom na energiji isplacen zid u kome se nalaze.



    Biljka je Hedera helix

    Gledano iznutra, to je kao dupli zid. One su u dugackim saksijama, imaju provedeno crevo sa vodom i ventilima za automatsko zalivanje.

    Azija, moja dežela.

  20. #260
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Cudo narandzastog svetla. U komori sa njime, sve izgleda istobojno. Kaze da uzmes plavu, belu i crvenu lopticu



    A loptice (pod tim svetlom) skoro istobojne. Ako i ima nijansa, koja je plava a koja crvena?



    Evo kakva je boja odece deteta u sobi kada se izadje iz nje:



    U cemu je stvar: za razliku od dnevnog obicnog ili fluorescentnog svetla (sijalice) koje je belo i ima ceo spektar



    Ovo narandzasto svetlo ima samo jednu od 7 boja, narandzastu



    Dobija se "sodijumskom lampom", daleko jeftinije a "dovoljno dobro". Svi ga znaju, ulicna rasveta, tuneli, sve je ovo narandzasto svetlo.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 873
    Last Post: 31-12-13, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •