Page 15 of 16 FirstFirst ... 513141516 LastLast
Results 281 to 300 of 305

Thread: Foto za danas (2014). Novo svaki dan.

  1. #281
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Japan, solarna energija. Totori prefecture, farma solarnih celija (ima ih svugde):



    Izgleda impozantno samo sto ce te celije uraditi Elektrodistribucijama ono sto je Internet uradio klasicnim medijima. Moze da ih dovede do bankrotstva.

    Ako je cena Kwh 20 novcanih jedinica, svakome ko proizvede struju od "obnovljivih izvora", kao sunce, drzava je naredila distributerima da taj isti Kwh moraju da plate 36 novcanih jedinica. Politicari pokrenuli kampanju, to su iskoristile firme, na velikoj skali, domacinstva (na subsidised solar cells na kucama) a svi zajedno mogu da placaju malo a ko ce da odrzava mreze za prenos struje i od cega? U Nemackoj, jednoj od najmanje suncanih zemalja na svetu, to je jos gore.

    Odakle ce distrubuteri da nadoknade tu razliku? Pa sigurno, kroz povecanu cenu struje za sve. Perverzno, umesto da suncem generisana energija pojeftini struju, ona je povecala i to osetno.
    Azija, moja dežela.

  2. #282
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537

    Nagoya, Sakae, Bozicne dekoracije

    Sakae je za Nagoju kao Terazije za Beograd. U podzemnoj stanici metroa, Bozicne dekoracije, na americku temu



    Sve to u Japanu, zemlji koja ne slavi Bozic, to je obican radni dan. Ali atmosferu vole trgovci, Bozicne pesme, raspolozenje, kupovine, trosenje para.
    Azija, moja dežela.

  3. #283
    Po turistickim agencijama, stalna je stvar "Poseta carskoj palati".
    Obicna glupost, tih poseta nema, ne moze ni da joj se pridje. Osim, "s mene pa na ustap" a to agencije ne znaju kada je a i da znaju, guzva je neverovatna.

    50,000 ljudi nagrnulo da je poseti na otvoreni dan, da predje 750m. Slika iz novina.



    Kaze jos, da je 1980. cena zemljista oko palate bila veca nego cena svog zemljista u Kaliforniji.

    Tekst iz Japan Times:

    Tens of thousands get rare peek at Imperial Palace National
    Dec. 04, 2014 - 02:44PM JST ( 20 )

    People stroll on a road to enjoy red and yellow leaves in a fleeting open garden event at the Imperial Palace in Tokyo on Wednesday.

    AFP TOKYO —

    Tens of thousands of people were offered a rare—but congested—glimpse of Japan’s exclusive Imperial Palace grounds in Tokyo Wednesday, in a fleeting open garden event. By early afternoon, more than 50,000 visitors had turned out to enjoy a stroll along a 750-meter, tree-lined road that is usually off-limits to the hoi polloi. Television footage, including from helicopters, showed ranks of mostly elderly people shuffling through the dramatic autumn foliage of crimson maple trees.

    The Imperial Household Agency, the government department responsible for every aspect of the royal family’s affairs, decided to open a small section of the grounds for five days as part of celebrations marking Emperor Akihito’s 80th year. The Imperial Palace is a vast patch of greenery in gray, crowded Tokyo, one of the biggest cities on earth, where millions of people live in cramped apartments. Surrounded by a moat, the grounds were the site of a magnificent castle for the storied shogun warlords of yesteryear, but became the main residence for the royal family after the so-called “Meiji Restoration” of 1868 brought the emperor back to pre-eminence.

    During Japan’s property bubble of the 1980s, it was said that the palace grounds were worth more as a piece of real estate than the entire state of California. Although Akihito’s father was forced to renounce his divinity as part of Japan’s surrender in World War II, the imperial family remains highly revered by most Japanese.
    The arcane traditions that surround every aspect of their lives are a mystery to the public, which eagerly leaps on any chance to peer behind the curtain, however briefly.
    © 2014 AFP -
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  4. #284
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537

    Wakayama, Adventure World Zoo

    Vest da je Wakayama Zoo dobio pande blizance 2. decembra 2014. (isto je bilo i januara 2011) je obisla svet.

    Pre 3 godine sam bio tamo da vidim taj prvi par blizanaca. Zoo je veliki, moze da se provede ceo dan i ovo je jedan od nekoliko dolphin show na repertoaru.



    Nisam znao sta je ona zaravan na 1km od Zoo, sve dok...



    Japan Airlines Bombardier CRJ-200 na liniji iz Tokija.

    Azija, moja dežela.

  5. #285
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Thai pokretni ATM

    Slika je iz 2008. Banka "Krung Thai", prethodno poznata kao "Thai Farmers Bank" je promenila ime pa joj je sadasnje ime nesto kao, u nasem prevodu, "Thai kmetska banka." Ima mobilne ATM u sred mesta koje lokalni (Thai) turisti posecuju, kao ovaj Dusit Zoo, ogromna povrsina, dva puta velicine "kruga dvojke" gde nema drugih ATM.



    Ima u Thai bar 60 hiljada ATM masina ali nisu sve tamo gde treba. Ovaj mobilni "unit" to nadoknadjuje. Rade to i druge Thai banke. Valuta im je uvek bila konvertibilna i jaka, kartice iz sveta rade bez problema.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #286
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Tokyo Santa Run u parku Kasai Rinkai. Nije trka, retko ko uopste ima patike, vise kao spektakl.



    400 ucesnika je bilo.
    Azija, moja dežela.

  7. #287
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Japan, Nagoya. Svirka ispod mosta (nadvoznjaka koji je autoput).



    Tu nema kise, mnogi free-lancers zakazuju casove aerobika ili bilo cega, na besplatnoj, drzavnoj, zemlji, "ispod mosta". I imaju musterije.



    Ovo su bili neki orkestri, stalno ih ima, novih.
    Azija, moja dežela.

  8. #288
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Pticja fauna dosla da prezimi u priobalju Centralnog Japana.

    Narandzaste mandarinske patke iz Kine:



    Ima vise ovde, na "Japan - jesen".





    Azija, moja dežela.

  9. #289
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Slika iz novina, samo uvod u ono sto cu sutra da napisem o ovome. Laureati su zasluzeno nagradjeni i pocastvovani.
    Posebno mi je drago da su dvojica bas iz Nagoye, centra Japana za nauku, robotiku i industriju.
    Retko ko razume sta su oni u stvari pronasli.



    Japan Today:

    Nobel physics laureates, Professor Isamu Akasaki, of Nagoya University, left, Professor Hiroshi Amano of Nagoya University, center, and Professor Shuji Nakamura of California University, Santa Barbara, stand during the Nobel award ceremony at the Concert Hall in Stockholm, Sweden, on Wednesday.


    Detaljnije sa slikama, ovde
    Azija, moja dežela.

  10. #290
    U nedelju 20. decembra 2014. idem u Shirakawa-go, pa posmatram da li ima snega. Jednom sam bio kada se sneg bio otopio, to je anuliralo sav put i trosak.

    Imaju Shirakawa-go live webcam, ko hoce moze da klikne kada je tamo dan (vreme je 9 sati ispred beogradskog) i da vidi.

    Screen shots od danas, 16:00



    Lepo je napadalo na vec postojeci sneg. I cistaci snega su na delu



    Ovaj turisticki autobus je jedan od desetina tamo, u 16:00 je upalio svetla i grejanje, ceka da se turisti vrate u njega pa da ide dalje. Bude ih konvoj od 50-60.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  11. #291
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Lepo je napadalo od juce, do pojasa. Turisticki autobus...ne znam ko su turisti, danas je dan generalnih izbora, ako su turisti i stranci, vozaci i vodici ne glasaju?

    Azija, moja dežela.

  12. #292
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Matsumoto Castle, jedini crni zamak u Japanu.



    Na prvi pogled, ima 5 spratova. To je opticka varka, ima 6 nivoa, u skrivenom cekaju vojnici da jurnu na osvajace. Evo preseka:



    Pitanja koja je clan Paja_186 postavio su me podsetila da o ovom zamku gde sam bio 4 puta, nisam otvorio poseban topik. Ispravicu to sutra, sa 20-ak slika.
    Azija, moja dežela.

  13. #293
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Danas sam, pisuci za drugi topik, shvatio odakle je slikana ova slika (i stalno izlaze u novinama). Odavde, Washington Hotel, masivan (1,634 sobe), na odlicnoj lokaciji, sve moze peske: Shinjuku, najveca stanica na svetu, 2 miliona putnika dnevno, Yoyogi Park, Shibuya, Kabukicho, Shinjuku Gyoen, shopping...

    Na 25. spratu ima restoran, iz njega je slikano, vidi se Mt Fuji:



    To je 300m od mog tokijskog ofisa, tu sam odseo bar 50 puta.
    Azija, moja dežela.

  14. #294
    Prvi sneg danas. Nagoya Castle (slika iz novina)



    Kode mene u ulici je bilo manje spektakularno. U 5 ujutro



    U 7 ujutro



    Danas nema skole.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  15. #295
    Jutros je bilo -1C. Sneg se jos juce skoro otopio a osvanuo je cist i suncan (kasnije je bilo +8C).

    Moja sugradjanka, nema veze koliko je hladno, sunce je isto i moze da joj zatamni ten:



    I eno je, nosi suncobran po mrazu:

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  16. #296
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Tradicija, 8 godina, da se ode u Shirakawa-go pocetkom zime.

    Sneg je padao



    Bas je bilo lepo, bice vise na "Japan-zima" cim strignem.
    Azija, moja dežela.

  17. #297
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537

    Japan: banja u planini, u snegu

    Ovo ima na "Onsen - kupanje na golo", opsta stvar u Japanu. Ovaj onsen posetim svake zime.



    Koliko ih samo ima, samo na ovoj lokaciji, Shirayama, centralni Japan, Gifu Prefecture.

    Pored unutrasnjeg bazena, kao i uvek, ima i spoljasnji. Ovde je u snegu.



    Sedeti u toploj vodi (41C) i gledati sneg i okolne planine pod njim, jeste uzitak



    Sede i ova dvojica (razdvojeni su muski i zenski deo) i uzivaju. Prvih 15 minuta, da ti znoj izbije, nema problema sa snegom okolo.



    Pod osvetljenjem, nocu, cini ti se da u ogolelom drvecu zive krivovrate utvare.
    Azija, moja dežela.

  18. #298
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Danas, decembar 23. je rodjendan Emperora Akihita. Obratio se javnosti sa nadom da ce Japan u buducnosti biti miroljubiva zemlja koja ce biti prijatelj ne samo sa susedima nego i sa svakom zemljom na planeti.



    Narod, u blizini Carske palate, dosao da mu pozeli zdravlje i da ga podrzi.



    Zelje Emperora su u kontrastu sa namerama Premijera koji zeli da povrati Japanu ulogu koja nije neophodno 100% miroljubiva.
    Azija, moja dežela.

  19. #299
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Od veceras, Laguna Gamagori Winter Illuminations.



    Marina, osvetljene jahte

    Azija, moja dežela.

  20. #300
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Bozic, osim atmosfere potrosnje, radni i beznacajni dan u Japanu.
    Ovoga je bilo svugde, sada se smanjuje, sutra ce da nestane.

    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 873
    Last Post: 31-12-13, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •