Page 3 of 16 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 41 to 60 of 305

Thread: Foto za danas (2014). Novo svaki dan.

  1. #41
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya, vreme rucka,



    office girls



    Siroke ulice...naravno, bila je sravnjena sa zemljom 1945. pa je sve od pocetka gradjeno. Zgrade u kadru su najmanje jednom srusene i ponovo podignute od 1945. Takva je praksa, zbog zemljotresa.
    Azija, moja dežela.

  2. #42
    Bolnica Toyota Kosei.



    Ima ovo udubljenje u hodniku gde drze ikebane i figurice Emperora i Emperorke. Prodjem 14. februara i ova grancica je izgledala kao da na njoj nesto pupi:



    Prodjem 21. februara, grancica procvetala!



    Sta se desava: svaki dan oni u tu vazu stave ono sto je obelezje dana napolju. Tako je juce, shiki sakura, koja cveta bas sada, procvetala.




    Ko ne izlazi iz bolnice mesecima, osim kroz prozor, moze ovde da prati desavanja u prirodi napolju.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  3. #43
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pattaya, Thai.

    Zgrada u kadru je View Thalay ("Pogled na more"), iz iste takve zgrade je i slika, ima ih 8 (View Thalay) danas.



    Zgrada ima 800 garsonjera (ova garsonjera iz koje slikam je vlasnistvo prijatelja iz Tokija, koji mi daje da koristim stan kada hocu).

    Zakon je u Thai da stranac moze da bude legalan vlasnik ("uknjizeno") stana. Ali samo do 49% zgrade. Ostalo mora da budu Thai nationals. S obzirom da Thai ne zanimaju ovakve zgrade i garsonjere, pogotovo ne u Pattaya, vlasnici su skoro 100% stranci.

    Kako to moze? Moze, sa muvanjem. Sve sto je preko 49% je vlasnistvo fantomskih firmi koje stranac kupi, pa onda i sve sto firma ima (ima samo tu garsonjeru) pripada njemu. Podlozno raciji svaki cas, nesigurno.

    Vile izmedju mesta slikanja i zgrade su isto vlasnistvo stranaca. Po zakonu, stranac ne moze da kupi zemlju, moze da kupi konstrukciju na njoj. Tako to isto ide: oni su kupili akcije kompanije koja je izgradila vile i tako postali vlasnici vila, "konstrukcija" na zemlji koju ne mogu da poseduju. Lease na 30 godina. Ako im se ne svidja, mogu da ponesu "konstrukciju" sa sobom i oslobode zemlju.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #44
    The Rolling Stones, rolling into Japan. 3 koncerta, bice ovde 2 nedelje.

    Slika sa neta, Haneda airport, dosli su svojim B-767:



    Blizu su 70-im godinama zivota, neko bi rekao da su kao aveti.

    Prvi put sam ih gledao, uzivo, u Zagrebu 1976. Tada je bio ovaj album:



    Gledao sam opet njihov nastup u Brizbejnu, avgusta 1995.

    U nekom intervjuu, Keith Richards je rekao: "Da nije bilo nas, danas vi ne bi ste smeli da poljubite devojku na ulici".

    Povodom smrti Les Paula (kreatora legendarne gitare Gibson Les Paul), Keith Richards je rekao: "Da nije bilo njega, mi bi danas mozda bili kriminalci, po zatvorima".

    A jedna, kojoj sam prisustvovao, aprila 2003. kada su Stonesi imali koncert u Bangkoku pa nije odrzan zbog SARS-a, nasli se u istom hotelu na Koh Samui, Thai.

    Novinar: "Sta mislite o Talibanima?"
    Keith: "Those women haters know a shit about rock&roll".
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  5. #45
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kakav li je ovo voz, masinovodja nema ni prozor, kao puskarnice. Kakav masinovodja, tim se vozom upravlja iz centra, kao kontrola letenja:



    Maglev, za sada "radi" na 60km dugoj trasi (koja ce biti deo prave pruge 2020. kada se otvori).

    Koool'ko? 581km/h?



    Taj bi 9,200km trans-sibirsku prugu prevalio ne za 8 dana nego za 15 sati i unistio ugodjaj bekpekerima.
    Azija, moja dežela.

  6. #46
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Lasta", autprevozno preduzece. Japanska verzija:



    "Tsubame" = lasta.

    Autobusi u redovnom linijskom saobracaju nisu nikada stariji od 6 godina. Stariji se preprodaju firmama koje ih koriste za svoje potrebe, ne regularan putnicki saobracaj.

    Shinkansen, voz, od Tokija do Osake ide 2 sata i 24 minuta i kosta 170$. Autobus ide celu noc (550km, kao Beograd - Maribor) i kosta 50$.
    Autobus koriste studenti ili oni kojima nije bitno vreme. Japanci su poznati kao teski spavaci, cim sednu, pa im to nije problem.

    Vozaci su izuzetno disciplinovani i voze tacno prema propisima i ogranicenjima. Da vozi vise od 10km/h od dozvoljenog, neko od putnika iz autobusa bi ih mobilnim prijavio centrali koji bi ga smesta radiom pozvali i upozorili da pazi sta radi. 3 puta tako i ode mu sluzba.

    Jos, u teskim vremenskim uslovima, vozaci autobusa, kao profesionalci, preuzimaju ulogu lidera na putu i svi ih prate, niko ih ne pretice.
    Azija, moja dežela.

  7. #47
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    The Rolling Stones u Tokiju , juce. Jedan kaze, na bini nije bilo srcanih udara, preziveli su jos jedan u nizu koncerata.

    Azija, moja dežela.

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo dvoje mladih, u skolskim uniformama, prvo sam video da sede i drze se za ruke.

    Posle prodjem, oni spremaju predstavu, glume:






    Danas je 27. gfebruar, "White Day".



    Uzvratni za Valentine Day kada su devojke muskarcima davale cokolade.
    Sada, "White Day", muskarci devojkama daju bele cokolade ili neki poklon bele boje:



    Sudeci po trakama, ocekuju se veliki redovi za pakovanje poklona:

    Azija, moja dežela.

  9. #49
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Dok je jos sveze, Zimska Olimpijada u Sociju. Japanski gold medalist, Hanuyama Yuzuru sa osobljem najbolje avio kompanije na planeti, ANA (All Nippon Airways), tu i on radi:



    Umetnicko klizanje. Igrom slucaja, oko cerke i njene drugarice iz skole koja se takmici u tome sa 10 starosti, malo sam usao u te krugove.

    Da ne kazem otvoreno sta mislim, nadam se da je decko od one vrste koja bi uzivala i privatno sa stjuardesama iste firme ciji je radnik i koja ga je oslobodila kancelarijskih duznosti i platila da trenira i da se takmici. Ovo je vrhunac, zlatna medalja.

    Svaka cast i njemu i firmi ANA.
    Azija, moja dežela.

  10. #50
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovog jutra, 8:15am, deca idu u skolu a subota je. Tako je i nedeljom.



    Uvek aktivnost, i vikendom.



    Ovaj decak ide sa punom opremom za bejzbol:



    Nema gubljenja vremena, takva je skola u Japanu. Skola ih ne samo uci da budu dobri gradjani nego ih i uci kako da se igraju.

    Zato nema maloletnicke delikvencije, nema alkoholizma, nema droga medju omladinom.
    Azija, moja dežela.

  11. #51
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Ema", tablice sa zeljama, uvek se mogu videti kod Shinto hramova. Kupi se tablica (10$), napise zelja i okaci. Sledeci dan, svestenici ih pokupe i "opoju".

    2008. je cak bilo tablica sa "Go, Barack, Go!". Obicno su zelje za nekoga dragog ili za odrzanje veze ili ozdravljenje.

    Ovih dana, u jeku su testovi po skolama, za tablice jedva ima mesta da se okace. Zelje roditelja da im deca na testovima prodju dobro.



    Da li su Japanci toliko religiozni? Nisu. Sala kaze, statistike bi pokazale da su 80% Japanaca Budisti, 80% Shintoisti a 80% nema veze ni sa jednom religijom.
    Azija, moja dežela.

  12. #52
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas je u Japanu "Hina Matsuri", praznik devojcica. Praznik decaka je 5. maj.

    Kolega mi dao sliku kako su u njegovoj kuci roditelji ukrasili scenu. Figure Emperora i Emperorke.



    Cak i Google za Japan, ima naslovnu stranu u cast toga:

    Azija, moja dežela.

  13. #53
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nagoya Medical University Hospital, nedaleko od moje kuce. Slikano sa parkinga shopping mall.

    [

    Planina koja se vidi u daljini je Mt Ontake, 3,067m.

    [

    Mada je na njoj najduza skijaska staza u Japanu, 5,600m, izgubila je na znacaju od kada je auto put prosao pored drugih skijalista (Hirugano, Takasu, Washigatake). Do nje vodi regionalni put i guzve su neizbezne. Popeo sam se na vrh u avgustu 2011.
    Azija, moja dežela.

  14. #54
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na ulasku na Tomei Highway, gde svako mora da uspori na 20km da bi mu se rampa otvorila bez zaustavljanja, vikendima ceka policijska zaseda.

    Jedan sakriven gleda ko nije vezao pojas a drugi posle rampe ga zaustave i kazne.



    Policija je nepotkupljiva, ljubazna i efikasna. Kunem se da sam jednom video ovoga sto kaznjava kako kleci pored kola cijem vozacu pise kaznu dok ovaj sedi u svom sedistu.




    Nije mi jasno ko su ti koji ne vezuju pojas. On sam pisti ako se ne veze posle 1 minuta. Mozda ga ukljuce u slot pa sede na njemu?
    Azija, moja dežela.

  15. #55
    Japan. Automobili za presovanje.



    Neki izgledaju dosta novi ili stvarno i jesu:



    Neki su imali manju nesrecu i ostecenje, vlasnik nece ocima vise da ih vidi. Da dileru za novi.



    Ima ih koji nisu uopste osteceni. Verovatno su bili ukradeni i nisu pronadjeni za 30 dana. Onda osiguranje isplati vlasniku na sta je bio osiguran i osiguranje postaje vlasnik ukradenog vozila.
    Kada i ako se kola nadju (90% se nikada ne nadje) onda osiguranje ih ili proda na kilo ili ih posalje na presovanje kao ovde.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  16. #56
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sirona, svetski lider u zubarskim restoracijama.







    Izlozene zubarske stolice:




    To je u stvari nauka daleko iznad zubarske stolice i klesta za vadjenje ili svrdla za busenje zuba. Ove su u stvari za da se u usta ubaci kamera koja "opipava" zube, zaviruje u pukotine ili ako je slomljen zub, signal salje u centralu gde se napravi krunica tacno po toj meri i posalje zubaru da je ugradi. Zubarski CAD/CAM.
    Azija, moja dežela.

  17. #57
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Jel' Titov? Mercedes 600 Pullman



    Mehanicar u mojoj ulici koji radi samo egzoticna kola.




    Wikipedia kaze:

    Notable dictators including Park Chung-hee, Josip Broz Tito, Nicolae Ceauşescu, Pol Pot, Enver Hoxha, Ferdinand Marcos (who owned four, including a Landaulet, a 1981 bulletproof and a six-door version.), Kim Il-sung, Kim Jong-Il also owned a landaulet (both seen in the 65th anniversary parade in Pyongyang on October 10, 2010) and religious leader Guru Maharaj Ji. Sadaam Hussein owned a long roof landaulet that was recovered after fall of Baghdad that's now owned by the Petersen Museum in Los Angeles


    Mogu da ga duvaju, Tito nije bio za to drustvo, samo im je prodavao oruzje i maglu nesvrstanu.
    Azija, moja dežela.

  18. #58
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    11. mart, 3-godisnjica razornog zemljotresa i tsunamija u Tohoku. istocni Japan.

    Strana stampa se cudi kako malo je obnovljeno. Tu je bio jos razorniji zemljotres 1935. a tsunami je bio 35 metara (pre 3 godine je bio 30 metara) i pogunulo je ne 20,000 nego deset puta manje ljudi.

    Kako to? Bilo je manje stanovnistva, manje industrije i manje radnika oko nje. Stanovnistvo je bilo i starosno mladje i vestije da se spase.

    Preletanje preko istocnog Japana otkriva jasnu sliku zasto je malo obnovljeno u Tohoku: sve je tsunamijima "na izvolte", sva naselja su bas ovako - ravna k'o tepsija na ravnom priobalju.



    Velika luka, Yokaichi:



    Minamisoma i mesta odakle su stizale potresne slike su bila bas ovakva:




    Vidi se lukobran, taj bi mozda ublazio tsunami od 2 metra. Sta da naidje 30m? Pa sve bi zbrisao kao i pre 3 godine, taj je talas visi od najvise gradjevine na slici, izuzev dimnjaka.



    Zato se ne obnavlja. Firme ne idu tamo jer nema radnika, sve starci, nista ne moze da se uradi da se nesreca ne ponovi.

    Neka mesta jos uvek izgledaju ovako:

    Azija, moja dežela.

  19. #59
    SkyMark, low cost avio kompanija koja zapocinje letove je predstavila uniforme kabinskog osoblja (slika iz novina).



    Barazna vatra na njih, kako moze da bude toliko "sexy"? Putnici ce raditi "upskirt shots" mobilnim aparatima.
    Istina, na low cost, nema posluzenja hrane i napitaka, jer to low cost jednostavno nema. Ne bi trebalo da bude saginjanja i izazovnih situacija.

    Da se to smiri, mozda da nose shortseve iste duzine, ako bas mora?

    Svejedno, dobar reklamni trik. Slike su obisle sve medije a da nisu platili dinara za reklamu.
    Bolje ovo nego sto Mike O'Leary (RyanAir) pravi sa nagovestajima da ce naplacivati upotrebu WC-a 1$ na svojim letovima recima "Svi koji putuju sa nama imaju bar 1$ u dzepu".
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  20. #60
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prolazim svaki dan pored Toyota Automobile Museum



    Vidim da imaju neku specijalnu izlozbu do 6. aprila.



    To je, izgleda, nesto oko Toyota Publica modela, kao neki koncept koji se nije ostvario u 1960-im.

    Moracu da odem i odvedem cerku. Sve sto ima, moze da zahvali Toyota Motor Company koja mi je glavni korisnik. Pri tome, najveci proizvodjac kola na svetu. Bili smo tamo bar 5 puta. Nedaleko od kuce, vidimo Muzej sa prozora.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 873
    Last Post: 31-12-13, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •