Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 61 to 80 of 305

Thread: Foto za danas (2014). Novo svaki dan.

  1. #61
    Chevrolet Corvette, legendarno americko djubre od kola. Kako su junaka samo dovukli u radionicu, kao mrcinu.
    Onako kako, vukuci ga za zadnje noge traktorom, iz arene izvlace bika kojeg je toreador umrtvio posle spektakla za masu.

    Bager, traka, odlagac

    (clone of yoyogi)

  2. #62
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Jel' Titov? Mercedes 600 Pullman



    Mehanicar u mojoj ulici koji radi samo egzoticna kola.





    U Marsalatu su bila cetri komada. Dva su kupljena, blindirani i kabriolet oba sa sest vrat (na blindiranom pancir stakla debela 12 santimetara, vrata debela 18santimetara, tezak blizu 6 tona). druga dva dobijena su na poklon od mercedesa i bili su pulmani sa cetvora vrat (dobijeni jer smo u to vreme bili najveci potrosac mercedes vozila po nekom njihovom sistemu obracuna) inace mislim da je blindirani i pulmani u Beogradu, a kabriolet kod slovenaca (zatekao se tamo na Brdu kraj Kranja na nekoj izlozbi u vreme odvajanja Slovenije). cuveni kadilak je na Brionima, video sam kad sam bio tamo, kod slovenaca su jos i Elizabetin RR i linkoln i jos neki manje poznati. steta to je fantasticna kolekcija koja bi bila sjajan muzej...

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Ovo je mozda vec bilo. Fotografska radnja u Toyota City. Puna digitalnih foto-aparata u izlogu.



    Slikao se za pasos i pitam (pre 3 godine) da li imaju neki od tih aparata na prodaju, polovno, trebala mi baterija.

    Kazu, nema, ti su aparati djuture kupljeni na kilo, samo za izlog.
    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Vec je ranije bilo, u Japanu je zabranjeno dovoziti decu u skolu ili odvoziti. Moraju sama da idu. Za ispod 7. razreda, skola je geografski blizu i to nije neki problem. Deca idu u konvojima, imaju lidere (stariju decu) i dobrovoljci (penzioneri, majke) stoje na raskrsnicama i zaustavljaju saobracaj da deca predju.

    Za 7+ razred, skola nije garantovano tako blizu. Tada deca idu biciklima.



    Poslednje dve nedelje marta su dani kada se kupuju bicikli za decu koja ih nisu vec imala (nova skolska godina, novi razred, pocinje 1. aprila) i kampanja je po shopping malls:




    Sve sakura okolo, ona je vesnik pocetka svega - proleca, skolske godine, finansijske godine:




    Bicikli su tipski, malih razlika ima.
    Azija, moja dežela.

  5. #65
    Podno grejanje. Ispasce da su ga izmislili Koreanci, kod njih je zima vrlo ostra. Seul ima -10C i -15C regularno.

    Seljacka kuca (imucnija) na istoku Juzne Koreje:





    Ova "pec", u nju se lozi a toplota ide ispod 5 soba:



    Snimljeno u "Little World", Nagoya, muzeju kuca iz celog sveta. Nisu makete, potpuno su funkcionalne, rasklopljene na izvoru, prenete i ponovo sklopljene.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  6. #66
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Moj City Council. Nema kancelarija, sve otvoreno, nema luksuza, osoblje ljubazno i efikasno.



    Sa 3. sprata zgrade, vide se samo pirincana polja (visoka zgrada u daljini je Aicihi Medical University Hospital).




    A, na zidu, stoji poster sa atrakcijama koje pripadaju mom City Council:




    Sta imamo:
    Moricoro park (Aichi World Expo 2005)
    Ice skating rink;
    Aquapark;
    Totoro House (iz crtanog filma "My neighbour Totoro")
    Linimo maglev voz, robotizovan, bez posade, lebdi nad sinama
    Toyota Automobile Museum
    Kulturni centar (tu mi je cerka izvodila baletske tacke pred 2,000 ljudi)

    To ne uklljucije ostalu infrastrukturu (Internet je 1.6 Gbps, 30 puta brzi od lokalnog diska), shopping malls, bolnice, 5 fakulteta...

    Tacno da nema potrebe da se iz mesta izadje osim ako se putuje u inostranstvo.
    Azija, moja dežela.

  7. #67
    Japan, "crkve" za vencanja.



    To je citava industrija, ove dve su na 1km jedna od druge. Ima ih na hiljade po drzavi.




    Nema puno price, kitch.

    Ko ima para, vencava se (u opstini, to ne kosta skoro nista) pa onda u Shinto hramu (to moze da kosta i do 100,000 dolara) pa na kraju u "crkvi".

    "Svestenici" su belci, mladi nastavnici engleskog u Japanu, to im je "tezga". 100$ po vencanju. Ako im je mesecna plata 2,200$, da urade 10 vencanja mesecno, dobra zarada.

    Do pre 20 godina, % razvoda brakova u Japanu je bio 3-4%. Od onda se popelo na 20%, negde i 30%. Dok je na Zapadu 52%.
    Sta se desilo?
    Muzevi, koji su kao konji radili dan i noc, posle 40 godina otisli u penziju i vratili se zenama za koje se ispostavilo da ih malo poznaju i da im posle decenija odsustva, sada, smetaju. Razvode se starci, penzosi, ne mladi ljudi.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  8. #68
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Koji pogled sam dobio...Bangkok, Sukhumvit Soi 7.

    U stvari, ova slika je bila veca, slikao sam naprsle betonske poklopce sahtova. Ova zenska je mislila da slikam nju, isecak slike je ovde:



    Bas taj deo, oko Sukhumvit Soi 5-7, tu je "Little Arabia", neko bi pomislio da je u nekoj arapskoj zemlji. Zenske koje tu ordiniraju su matorije, verovatno izbacene sa svih drugih mesta iz te "industrije". I tu ima lestvica.
    Tu ima i zenskih iz bivse sovjetske imperije, pola njih je odatle, cak i one ("plavke") su na tom segmentu trzista na vecoj ceni nego oronule lokalke.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #69
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Japanska firma za proizvodnju robe (odeca) pristupacnih cena, nije low quality, Uniqlo, sa kojom Novak Djokovic ima ugovor o reklamiranju, ima i svoju sekciju za namestaj.

    Za samca, koji zivi u garsonjeri, predlog namestaja i enterijera, u njihovom prodajnom salonu:



    Radi se o namestaju kvaliteta iznad Ikea, koji se ne seli nego se kod preseljenja pozove neko da ga odnese i unisti (za pare).



    Na prvi pogled se vidi da je sve relativno nisko, polica za TV je niska a ostale ili imaju staklo (kao kredenac na prethodnoj slici) ili su stvari u nekom kao kontejneru. To zbog zemljotresa, da ne padne na glavu ili ako padne, pada sa celim pakovanjem pa se ne napravi velika steta.
    Azija, moja dežela.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    U blizini mi je stari civilni aerodrom Komaki, i sada ima civilne letove (15 dnevno) ali je uglavnom vojni. Pre sam, jednom nedeljno vidjao vojne avione C-130 (transportni) i ponekad ovaj sivi, neobelezenog repa:



    Boeing 767, prepravljen u tanker.



    Jednom je kruzio ceo dan sa izbacenom surlom na repu, pratila ga 2 C-130, ali nisu ga dodirivali, nece valjda da vezbaju nad naseljenim mestom pored tolikog okeana okolo.

    To sto sam ih vidjao jednom nedeljno ili mesecno, bilo je do pre eskalacije oko onih ostrva sto Kina tvrdi da su njena. Od tada, svaki dan, po ceo dan, mogu da se vide vojni avioni (ne lovacki i ne bucni) kako nesto vezbaju.
    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    "Jedna zena ceka voooz"...za Osaku.



    Jeste zena ali mlada. Cak je i pripravnica, nosi "freshmen costume".

    A voz, azdaja. "Masinovodja" je tu da nista ne vozi, vozom se komanduje iz centrale, kao kontrola leta. Sta moze i da vidi, kakav signal na 280km/h? Da trepne i signal prodje, zato ih i nema:




    Ovako se napaja energijom, preko trola kojih ima 4 puta pa se naizmenicno dizu i pogone voz sa raznih vagona (15 vagona):




    Ovo bi nekome bilo sokantno: da se ovaj voz (sa 1,500 putnika) ubrza do 200 km/h i da se odrzi na toj brzini 1 sat, potrebno je struje u vrednosti od 100 (jednastotina) EUR. Bas tako i bas tako malo.
    Azija, moja dežela.

  12. #72
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Aoki, lanac prodavnica odela, pre svega:



    Sada je vreme, pred 1. april, kada svi pripravnici pocinju karijeru. Freshmen suit (to kaze na japanskom, reklama):



    Ako su ta odela, koja pripravnici kupuju samo 200$, to je veliki biznis.

    900 hiljada diplomaca pocinje u tim odelima svakog 1. aprila (pocetak finansijske godine u Japanu).

    Bice da je samo to, biznis od 200 miliona dolara, za tu kampanju, ono sto je Bozic za ostale.
    Azija, moja dežela.

  13. #73
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Najjuznija tacka kontinentalne Azije, Sentosa Island, uz Singapore.



    Pazi ovog doopeglavca: narokao se smeca sa Lonely Planet i misli da je "smart traveller". Procitao na tom smetlistu da tu ima plaza pa se za plazu i opremio kako valja. Ne da se ne uklapa nego strci kao pritka iz blata:



    Toliki je doopeglavac da ne zna ni na koju stranu da gleda. Sigurno nije dosao da uziva u prizoru porodica sa decom dok mu modeli prolaze iza ledja. A da nije seksualni devijant? Ajde, da uzmemo da nije. Nista, izvalio se on na man-made plazi i uziva u pogledu, tako i treba. Treba napajati oci stotinama tankera koji dovoze/odvoze naftu u Singapore, najvecu rafineriju na planeti. Vredelo se za taj pogled istrositi:

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Iz shinkansena, kada se ide iz Kyoto u Osaku, vidi se ova Pagoda



    Siroke ulice vode do nje




    Ceo ugodjaj traje 5-8 sekundi, shinkansen brzo predje u manje atraktivne pejzaze.




    Bio sam tamo, bas da je posetim, ima postova I slika o tome.
    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Tsumago. od danas.

    Pospano mesto, vreme konzervirano u 200 godina staru proslost.

    Opet, ove devojke, su tu sa namerom dosle. Verovatno im nije prvi put, skolske ekskurzije su ih dovodile i ranije.

    Azija, moja dežela.

  16. #76
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Japan, Kirin pivo, prvo sa leva i zadnja trecina sa desna, je uz, Asahi, market leader u Japanu. Polica u supermarketu:



    Ovo im je jedna od fabrika, Kyoto:




    Vide se bale jecma i viljiskari :




    Siroma ja, pijem samo njihovo bezalkohlno pivo. Prvi su uveli u Japan, isti ukus ali nema opijanja:



    U Japanu je 0.5 promila isto kao i u Srbiji. Samo, uvek si kriv ako imas bilo kakav alkohol u sebi.

    Bolje onda nista nego ista.
    Azija, moja dežela.

  17. #77
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Japanci, ne znaju za vino i za krevete.

    Vina nemaju (vrednih pomena) a kada dodje do vina i kreveta, veruju Francuzima.

    Ko ne spava na tatami, ima ovde da vidi, "French bed", kampanja prodaje kreveta:

    Azija, moja dežela.

  18. #78
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Japan, uobicajena slika na semaforu. Zenske na biciklima:



    Picnute, mini suknje:





    Ako nema parking ili je muz uzeo kola (a imaju 1 parking), onda rade bicikli.
    Azija, moja dežela.

  19. #79
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,537
    Sakura blizu mog ofisa, u razmaku od 2 dana:

    31. mart 2014:



    Danas, 2. april 2014:



    Vidi se "otvaranje" da napreduje. Sutra ce biti 100%, samo steta, bice kisa.
    Azija, moja dežela.

  20. #80
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thai, Hat Mae plaza, 200km od Bagkoka



    Radnim danom je svih 7km tvoje. Ni zive duse:



    Zalazak sunca:

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Similar Threads

  1. Foto za danas (2015).
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 222
    Last Post: 31-12-15, 22:05
  2. Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 873
    Last Post: 31-12-13, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •