Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 41 to 60 of 70

Thread: Automobili i motocikli sa Istoka - slike sa ulice

  1. #41
    Skup vlasnika Toyota Corolla, ne znam koji je model, stare su bar 20 godina, to se retko vidja u voznji.




    Mesto radnje je Toyota Automobile Museum, oni im daju prostor. Skoro svake nedelje ima neki skup nekih vlasnika nekih Toyota vozila.



    Naravno, otvorene haube. Googlanjem, da vidim zasto imaju logo "Levin" i "Trueno", vidim da su to Toyota Corolla Levin & Trueno, sada trofejna. Trueno ima svetla na preklapanje, Levin fiksna, to im je najvaznija spoljna razlika.



    Eto, sada znam gde im je motor, u zivotu nisam otvorio haubu.



    Tu su nesto budzili pa hoce da pokazu






    To su kola za entuzijaste, nisu im jedina u kuci, niko ne drzi stara kola zato sto mora. Prosecna starost kola u Japanu je 4 godine.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  2. #42
    Kolegina Toyota Alphard,



    pokazao mi juce kako ima samoparkiranje. Kada se ide kroz parking, auto sam gleda oznacene slobodne parkinge i pokaze ih na ekranu. Kao touch screen, odabere se parking mesto



    I auto se sam uparkira. Kolega digao i noge i ruke od komandi.



    Jos jedan udesaj ne za svemirske brodove nego za starce da kupe bar jos jedna kola pre nego sto umru.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  3. #43
    Pobogu komsija, sta ce vam to?

    Tezak neki entuzijasta, vozilo se jedva prepoznaje (Suzuki Sierra).



    Ima samo 640cc a sposobno je, cak i kada se ne prepravlja, za njim prasinu jedu Jeep Cherokee, Landrover a tek Hummer.



    Zbog "short wheel base" i uskog trupa, prolazi gde drugi ne bi mogli, pogotovo Hummer.

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  4. #44
    Vozilo buducnosti, Toyota Mirai, vidjeno danas na putu.
    Mislim da za prve 2 godine prave samo 1,000 komada, ovo mi je tek drugi put da sam ih video na putu.



    Ide na vodonik



    Skrenuo je, ode levo, nisam bas hteo da ga jurim kao paparazzo

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  5. #45
    Auto budućnosti? Mozda samo u imenu.Nazalost , samo "kozmetika".

    Šta je tu revolucionarno? Vodonik ,kao gorivo,umesto benzina?Da li je taj vodonik jeftin ili džaba? Navodno 9 $ na 100 km naspram 7 $ za klasičan benzin !
    Da li je taj automobil na vodonik jeftiniji od klasicnog? Naprotiv-skuplji je zbog karbonatnih vlakana za rezervoar vodonika itd.Subvencija države je isto licemerje kao i one subvencije za obnovljive vidove energije.Da li je bezbedniji kad sedite prakticno na bombi ?

    O čemu se ovde radi?
    Vodonik je i sada najvažniji element iz goriva( nafte,benzina tj. ugljovodonika).On se u karburatoru ili injektoru meša sa kiseonikom, sagoreva i oslobađa ogromnu količinu energije koja se pretvara u mehanički rad.Produkt sagorevanja je vodena para koja se izbacuje.Drugi element ugljenik (kod klasičnog goriva) to isto čini i produkt sagorevanja je ugljen-dioksid koji se takođe izbacuje napolje.

    Pravo pitanje je: odakle će se,sada,dobijati taj vodonik koji će se onda puniti na hydrogen fuel station ?
    Odgovor je -opet iz nafte i zemnog gasa .
    I u tom grmu leži zec.

    Iz tih izvora se dobija ,danas, 78 % vodonika , 18 % iz uglja a samo 4% elektrolizom vode.
    Dakle, proces se samo preselio .Ugljenik neće više biti sagorevan u motoru već će biti izdvajan u postrojenjima za proizvodnju hidrogena.Neko će reći eto biće čistije ali i taj ugljenik (kao ugljen-dioksid) iz tih postrojenja mora negde završiti u prirodi(navodno u podzemnim skladištima) .
    Ono što je najbitnije naftni i bankarski kartel i dalje će držati naftu kao glavnu polugu upravljanja svetom(uz dolar).

    Može li se taj vodonik dobiti npr. iz vode ili baš mora iz nafte? Nauka kaže može ali je elektrolizom potrebna velika količina električne energije da bi se dobila dovoljna količina ovog hidroksi gasa.Mada su i tu podaci kontradiktorni.

    E to bi bila revolucija u automobilizmu.Auto na vodu.

    I to je kraj onog što knjiga kaže.
    Da li sad ići u zonu špekulacije?

    Ta ista knjiga je osamdesetih rekla da nafte ima još samo za 20-30 godina(!!!), da je nafta organskog porekla od praistorijski organizama(!!!), da će se poluprovodnici toliko usavršiti da ćemo iz solarnih panela direktno dobijati elektr. energ. i zameniti naftu a ono ostade i dalje na nivou baštenske sijalice.Mogu komotno uzeti knjige iz osamdesetih energetika se nije mrdnula.Nafta je i dalje neprikosnovena.

    Da li je onda špekulacija da je devedesetih Stanley Meyer uspeo dobiti vodonik iz vode postupkom rezonantne elektrolize, uspesno testirao takav auto na vodu i tvrdio da sa 83 l može preći od New Yorka do Los Angelesa.Onda su ga optužili da to krši prvi zakon termodinamike.I onda je 1998 otrovan.

    Kako je moguće da je onda informatika tako džinovski išla napred?Kako je to "dozvoljeno" ako su taćne te teorije zavere?
    Izgleda da je svakim danom sve jasniji odgovor.
    Zato što to vodi degeneraciji čovečanstva i više je štete nego koristi.

    Zato ne verujem u neku revolucionarnost ovih automobila na vodonik i mislim da je to samo kozmetika.
    Isto onako kao što ni solarni kolektori nisu potisnuli naftu i uopste bilo koji drugi alternativni vidovi energije.

  6. #46
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    To je jos jednostavnije: ako novi klasican automobil emituje, recimo, 100 jedinica ugljen dioksida na 100km, onda elektricni emituje nista.

    Osim, ako se uzme u obzir da je ta struja od necega morala biti napravljena. Pa tako:

    U Francuskoj, gde se 40% struje pravi iz nukleraki, taj automobil emituje 60 jedinica ugljendioksida.
    U Kini, gde se struja pravi od uglja, taj auto emituje 130 jedinica.

    A sve u svemu, to je planeta sveukupno, ona i pravi i trosi struju kao celina, ne kao odvojene drzave.

    Pazi samo onoga kriminalca, Elona Muska, pa taj je na degeneraciju javnosti i na subvencije izvukao bar 6 milijardi dolara do danas.
    Sad ce on da salje ljude u svemir kao taksijem a koristi (u nekoliko propalih i neuspelih lansiranja nekog krsa koji je samo da kao pokaze da on kao nesto radi) sovjetske raketne motore iz doba SSSRa.
    Azija, moja dežela.

  7. #47
    Toyota "Mirai", danas vidim jos jednoga. Nije isti, druga registracija. Rekli su da se ceka godinu dana, sada je vreme da pocnu da se pojavljuju, ovo je treci za nedelju dana da sam video.



    Ne mogu da ga uhvatim spreda


    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  8. #48
    Da bude u klasi niskotarifnih za registraciju i porez, mala kao sportska kola sa 660cc, Honda S660

    Retko se vidjaju, ovo je selo Magome, u daljini je Mt Ena, 2139m planina.



    Po kubikazi, spadaju u K-cars, niska tarifa za registraciju (40 EUR, LandCruiser je 800EUR) i zuta tablica, oznaka malih kola.



    Pa, slatka su, verovatno nekome ko ima dva parkinga, drugi auto



    Od pozadi, kao da ima dva raketna motora. Ne, 3 cilindra,



    Mora da im nesto marketinski nedostaje pa su tako retka. Ovo je prva za godinu dana koju sam video.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  9. #49
    Kada sam rekao kolegi prosle nedelje da sam video auto kao Daihatsu "Tanto" sa logom Toyota, nije mi verovao.
    Znam i zasto: Toyota je kupila firmu Daihatsu upravo da se takmici sa Suzukijem u malim kolima (do 660cc), zuta tablica.

    Juce ga vidim opet. Toyota "Pixis", sve mi se cini da su uzeli ime od naseg Piksija koji je bio trener tima koji Toyota finansira i koji je (nas Dragan Stojkovic-Piksi) u Japanu kao polu-Bog.



    Autic je visok 175cm



    Peta vrata se otvaraju celom visinom kola



    Sta se desilo: auto pravi Daihatsu, Toyota stavlja svoju znacku. Od avgusta 2016. Daihatsu je skinut sa Tokyo Stock Exchange i sada akcije idu kao Toyotine.

    Kazu, to ce biti dobro za obe firme.

    Kako je efikasnost malih motora unapredjena, cak se mislim da mi sledeca kola u Japanu budu bas ovakva neka. Registracija je 50EUR (LandCruiser je 1,200EUR).
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  10. #50
    FIAT 500 X. Ima FIAT 500, onaj mali, svaki dan može da se vidi po nekoliko puta ali ovaj je redak.



    To "x" mu je valjda kao cross-over.



    Po veličini je kao Nissan Juke.



    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  11. #51
    Honda NSX. "New Speed eXperience", nema ime nigde na karoseriji, prvi puta sam video, morao sam da googlam da vidim kako se zove..




    Valda, misle, pravi znalci znaju koja su to kola, ne treba da piše.



    Proizvedeno ih je svega nešto više od 200 primeraka. Prvi je prodat na aukciji za 1.2 miliona dolara.

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  12. #52
    Quote Originally Posted by Dumb&Dumber View Post
    Skup vlasnika Toyota Corolla, ne znam koji je model, stare su bar 20 godina, to se retko vidja u voznji.




    Mesto radnje je Toyota Automobile Museum, oni im daju prostor. Skoro svake nedelje ima neki skup nekih vlasnika nekih Toyota vozila.



    Naravno, otvorene haube. Googlanjem, da vidim zasto imaju logo "Levin" i "Trueno", vidim da su to Toyota Corolla Levin & Trueno, sada trofejna. Trueno ima svetla na preklapanje, Levin fiksna, to im je najvaznija spoljna razlika.



    Eto, sada znam gde im je motor, u zivotu nisam otvorio haubu.



    Tu su nesto budzili pa hoce da pokazu

    To su kola za entuzijaste, nisu im jedina u kuci, niko ne drzi stara kola zato sto mora. Prosecna starost kola u Japanu je 4 godine.
    Auuuu....ovo je bogohuljenje sto ne znas!!!! EEeeeeej ispred tebe ikona Toyote AE86 Hachiroku sa milion jednom modifikacijama. Ok ne zanimaju te kola, ali cim vidis ovakva starija kola...SLIKAJ!! neces pogresiti, nije to tamo nesto bezveze

    Na prvoj slici onaj sam sto stoji crni auto....to ti je Prva generacija Corolle, takve dve crvene postoje i u Beogradu i jedna skoro vracena iz mrtvih u Madjarskoj

  13. #53
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    ....Sad ce on da salje ljude u svemir kao taksijem a koristi (u nekoliko propalih i neuspelih lansiranja nekog krsa koji je samo da kao pokaze da on kao nesto radi) sovjetske raketne motore iz doba SSSRa.
    Verovao ili ne te iste rakete danas Ameri koriste za slanje u svemir, jer oni nikad nisu nasli resenje kao taj stari SSSR sto kazes zasvoje rakete, inace te rakete su jedine koje mogu nesto tesko da odnesu u svemir...ili prevedeno To je kao Lada Niva, staro a radi i dan danas istu stvar...neprikosnoveno. Ima cak emisija na National Geographic kako su Ameri isli u tada raspalu Rusiju da kupuju te rakete i divili se njihovom resenje sagorevanja goriva

  14. #54
    Quote Originally Posted by Dumb&Dumber View Post
    FIAT 500 X. Ima FIAT 500, onaj mali, svaki dan može da se vidi po nekoliko puta ali ovaj je redak.



    To "x" mu je valjda kao cross-over.



    Po veličini je kao Nissan Juke.


    I napravljen je u Kragujevcu

    *dopuna, 500x je baziran na 500L koji se isto pravi u Kragujevcu , i postoji XL varijanta, to je 500L sa duzim gepekom, mada mu je pozadi oznaka i dalje 500L, a 500X je off road varijanta ili X-trakker kako mu je pun naziv, sto opet ne treba mesati sa 500L Cross koji ima sa malo podignutom karoserijom i plasticnim odbojnicima/blatobranima i lici na 500X

  15. #55
    Ispred ćerkine škole, redak gost - VW kombi. Pa još i kamper. Krov (kada je bio nov) mogao je da se podigne pa da se unutra kuva stojeći.
    Sumnjam da bi današnji vlasnik to pokušao da podigne.



    Legendarno vozilo naroda a i hipika 60-ih i 70-ih prošlog veka. Hiposi su ga voleli zbog cene, praktičnosti i izdržljivosti. Čak je postao i maskota hipi pokreta ("Cars" , Disney Movie)




    Kao što se vidi, rđa ga nagriza i to dobro. Pitao sam vlasnicu, kaže da je iz 1965. i da mu pasuje regularni bezolovni benzin.




    Trofejni auto, imaju svoje klubove pa se druže i razmenjuju iskustva, majstorske telefone, utiske i delove.
    Proizvodio se od 1950-1967.

    Motor mu je prvo bio kao od Bube, od 1966 od VW Variant 1600, vazdušno hlađenje (kao i VW Buba), škrge na repu (slika sa neta).

    Viđao sam ta kola po Srbiji 1970-ih, to su naši gastosi, pre nego što kupe Opel (polovni) dovozili kao prva kola.



    Pričajući sa ženom koja je bila uz kola, samo mi je govorila o problemima. Nagađam, njen muž, entuzijasta, je nabavio to vozilo (reče mi, iz Tokija) bez njene velike želje ako ne i protiv njene volje.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  16. #56
    Jeste vojno vozilo, izložba u krugu Toyota Automobile Museum. Humvee. Ne uvek i svugde ali vojni konvoji mogu da se vide po auto putevima u Japanu skoro jednom u dve nedelje.



    Izvol'te u kola



    Unutra, tapacirane klupe, nisu drvene kai u Dajcu kada sam ja služio vojsku



    Samo, ko ga napravi ovako širokog?



    U bespuću, gde su prošla druga kola, ona imaju manje rastojanje točkova na osovini i prave svoje tragove. Ovaj bi išao nakrenut po tome.

    Ili, put u useku, svi prođu samo on, preširok, ne može.

    Džabe mu što je 3 tone i 4,000cc kada Suzuki Sierra, 640cc, može da ga pojede za doručak van asfalta.

    Pravi ga Toyota, može da se vidi skoro svaki dan na putevima, kada vojska ide na neke vežbe.

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  17. #57
    Ovo se skoro nikada ne vidi na putevima u Japanu, ovaj motocikl koriste vojni izviđači. Ide transportovan na kamionu do odredišta, onda ga naskoče.

    Kawasaki 250.



    Od civilne verzije (gledao sam na netu, ima razlika, ne samo blatobrani i zaštita) je teži 25kg. kao dva extra bicikla

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  18. #58
    Nije sa Istoka ali se ovo dešavalo ispred moje kuće u Japanu, 19:15 večeras, pre 5 minuta.
    VW kombi, registracija je bila "99-61", cenim, trofejni auto, oldtajmer, iz 1961. godine.
    Riknuo.



    To mora da budeš zaljubljenik u ta kola (imaju klubove za VW kombi) pa da se sa njim stalno zezaš.
    Imaju klubove za VW Bubu, Fiat 500, Mini Morris, stara proizvodnja.



    Ne znam kako nalaze gorivo. Ti motori su bili na olovni benzin, ili su novi benzini kompatibilni ili su kola preradili da idu na plin.

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  19. #59
    Toyota "Mirai", ide na vodonik. Evo je na taksiju u Nagoji. Pa i gde drugde pre, tu je proizvode



    Ide kao duh, ništa se ne čuje



    Iza nje, ovaj klasični taxi (svi su takvi, isti) koji se pravi od početka 1960-ih, košta verovatno trećinu cene "Mirai".



    Trebaće "Mirai" da se dobro pomuči da traje dovoljno dugo da se izvadi razlika u ceni.

    Boce sa vodonikom, za to su retke stanice (daš praznu, dobiješ punu) ali to taksiju nije problem. Ujutro (ili na već koliko vremena) svako dobije punu, na jednom mestu, u depou, radnici ih menjaju.

    To je velika razlika od elektro baterija za kola. Niko neće da dobije staru koja se puni do pola ili manje a da da novu. Vodonik je uvek isti, kao plinska boca.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  20. #60
    Quote Originally Posted by Dumb&Dumber View Post
    Jeste vojno vozilo, izložba u krugu Toyota Automobile Museum. Humvee. Ne uvek i svugde ali vojni konvoji mogu da se vide po auto putevima u Japanu skoro jednom u dve nedelje.



    Izvol'te u kola



    Unutra, tapacirane klupe, nisu drvene kai u Dajcu kada sam ja služio vojsku



    Samo, ko ga napravi ovako širokog?



    U bespuću, gde su prošla druga kola, ona imaju manje rastojanje točkova na osovini i prave svoje tragove. Ovaj bi išao nakrenut po tome.

    Ili, put u useku, svi prođu samo on, preširok, ne može.

    Džabe mu što je 3 tone i 4,000cc kada Suzuki Sierra, 640cc, može da ga pojede za doručak van asfalta.

    Pravi ga Toyota, može da se vidi skoro svaki dan na putevima, kada vojska ide na neke vežbe.
    TOYOTA MEGA CRUIZER

    Moze da ide ovaj bolje i vise nego taj Suzuki....jer pobogu.....nosi 10 naoruzanih ljudi, prikolicu i mora da bude siri od klasicnih tragova. Hamvi zapoceo taj trend, Japanci iskopirali kao i Rusi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •