Results 1 to 2 of 2

Thread: Fukushima - prave posledice

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Fukushima - prave posledice

    Nastavicu da pisem o dnevnim dogadjanjima oko Big Tohoku zemljotresa u Japanu na vec postavljenom topiku.

    Ovde, sa 30 thousand feet.

    Prave posledice Fukushime su koliko zasmejavajuce toliko i zastrasujuce.

    Da covecanstvo, uplaseno dupeglavim medijima, izgleda da razume samo 4 stvari:

    1. vatru
    2. vodu.
    3. tocak
    4. social networking

    Nista komplikovanije od toga.

    Kina to zna, zna i Singapur, pa se mnogo ne trzaju oko davanja glasacke moci plebsu koji ne zna o cemu se radi, isto kao i ovi gledaoci CNN, Fox i slicnih idiotarija. Znao je Tito sa kim ima posla.

    Anegela Merkel, i sama doktor fizike, izjavila je "Kada vidim kako je Japan bespomocan, gasim sve nuklearke po Nemackoj do 2022".

    Bespomocan Japan od cega? Nezamisliva katastrofa koja bi zbirisala sa lica zemlje Holandiju kao naciju i mozda pola Nemacke.

    Bespomocan mozda, politicki, od medijske histerije. To ona zna pa se za dobrobit svoje partije i hvata u to kolo.

    Novopronadjene rezerve gasa, Rusija, bice energije. Cak i ako Putin zatvara slavine kao sto je radio Ukrajini.

    Kada bi nuklearkama bilo dozvoljeno da rade na istom nivou bezbednosti kao gasnim elektranama, 400 (cetristotine) puta nize, njihovu struju niko ne bi ni merio a kamoli naplacivao. Bila bi prakticno besplatna a pare za energiju bi bolje isle u nove poslove i istrazivanja a ne u zlatne slavine i extravaganzu vidjenu u Dubaiju.

    Sada imamo, a oni znaju, ko treba da igra po ulicama: saudijske i slicne diktature iz 15. veka.

    Generacije nasih ima da placaju energiju diktaturama koje su nistavilo, stoka i sljam, i ne predstavljaju nista u svetu osim osim sto sede na nafti.

    Ko je to napravio?

    Rece, na vrhu finansijske krize, krajem 2008., CEO Macquarie Bank, Sidney: "They should be lined up and shot like dogs" za day tradere.
    Nije bio ni tuzen, taman posla banovan sa nekog Foruma.

    Istina blaze, to i ja mislim za medije i njihove sluzbenike. Onemocale opstim prisustvom informacija, samo su pumpali svoju gledanost/citanost i onima koji razumeju samo 4 stvari, dali draskanje i plasenje.

    Medijska klasa, gladna opstanka a spreman i neobrazovan auditorijum da im veruje. Cak su i obrazovani podlegli histeriji. Kako bilo, oni glasaju.

    Decivilizacijski pomak.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mislio sam da mogu da nadjem citat ali nisam uspeo.

    Svodi se na ovo: "Ja sam njihov vodja, moram da ih sledim.".

    Edit: evo ga citat: In the timeless words of Jim Hacker, when justifying to Humphrey Appleby the abandonment of a perfectly good piece of policy to appease some embarrassing political opposition: “I am their [the voters’] leader - I must follow them”.

    Politicari, pogotovo veliki drzavnici kao Angela Merkel (za koju imam ogromno postovanje) moraju da sviraju ono sto (u slucaju nuklearki) preplaseno biracko telo hoce da cuje. To je drawback slobodnih zemalja, u koje i Japan spada.

    Slobodni mediji, mislilo se, ne sakrivaju stvari i otkrivaju misdeads politicara. Ovde su oni to ostavili po strani i samo jurili senzacije, sa poluistinama i cak neistinama. Najgore, ni oni sami, dronovi koji ponavljaju vesti a ne razumeju sta citaju ili pisu, napravili su pomak unazad celoj planeti. Preplasili biracko telo koje je, smatra se, tekovina slobodnih zemalja. To se u Kini ili Singapuru ne bi desilo.

    Angela Merkel sigurno razume da od Fukushime niko nije poginuo, niko nije po zdravlje stetno ozracen, samo kako moze da izadje na TV i to kaze?
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Beta: Fukushima - Iscurilo 300 t radioaktivne vode
    By Panichar in forum O Japanu, Tajlandu, Istoku iz strane štampe
    Replies: 0
    Last Post: 23-08-13, 15:21
  2. Fukushima - novi zakon, niko ne bi bio evakuisan
    By yoyogi in forum Generalna diskusija
    Replies: 2
    Last Post: 01-03-13, 11:09
  3. Fukushima: Gde je bila i nestala radijacija? WHO Report.
    By yoyogi in forum Generalna diskusija
    Replies: 4
    Last Post: 24-08-12, 16:51
  4. Japan: Zemljotres & tsunami, posledice i obnova
    By yoyogi in forum Generalna diskusija
    Replies: 25
    Last Post: 06-07-12, 21:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •