Results 1 to 4 of 4

Thread: Jelena Karleusa i Saban Saulic za CNN: O nuklearnoj energiji

  1. #1

    Jelena Karleusa i Saban Saulic za CNN: O nuklearnoj energiji

    Upravo tako izgleda ovo smece sa video klipa. Kao da su goveda koja nemaju pojma o fizici pitali da govore o Fukusimi.

    Klip, dovodi "eksperte", koji to mozda i jesu poredjeno sa sljamom koji koji radi na CNN i slicnim sljivarama, ukljucujuci i ovu govnaru koja je priredila klip.

    Uvodna glupost: eksplozija na pocetku je kontrolisana eksplozija vodonika u kucistu reaktora, njena radioaktivnost (minimalna) je potpuno nestala pre nego sto je para napustila fabricki krug.
    Princip te eksplozije vodonika Toyota i BMW hoce da iskoriste da naprave motor na vodonik.
    Toyota je u Novembru 2013. prikazala Yaris na vodonik na Tokyo Motor Show. Koliko je to opasno?

    Evo ga djubre od klipa:

    http://www.natureknows.org/2013/11/t...-shows-us.html


    Tri pitanja koja nisu odgovorili, a mozda i jesu? Ko uspe da odgleda ceo klip, neka javi. Ja sam posle 30% hteo da razbijem ekran i da sebi ukucam ekser u glavu.


    1. Koliko je ljudi poginulo od Fukushime?

    Niko. Ni jedan jedini.

    2. Koliko je ljudi ozraceno stetno po zdravlje?

    Niko. Ni jedan jedini.

    3. Kolika je radijacina na samoj ogradi kruga Fukushime na dan havarije, kolika je danas?

    To je 4 (cetiri) milisieverta, upola manje nego sto piloti i stjuardese prime obavljajuci svoj posao. Danas je 4 puta manje, dakle kao na Zvezdari ili u Kumodrazu.

    Vidimo kako se panika siri oko necega sto je u stvari trijumf nuklearne energije. Svet, jos manje obrazovan od doopeglavaca koji su ovu histeriju smislili je pokazao i svoju podlost: uzivao je u zanemarivanju stvarne nesrece (20,000 ljudi udavljeno tsunamijem) a uhvatio se da se, kao pecinski covek munje, plasi njemu malo poznate sile.

    I tako su nas goveda kao ovi sto su napravili klip i oni koji mu veruju i imaju pravo glasa, vratili u narucje skleroticnim bliskoistocnim dinastijama i njihovoj nafti za jos najmanje jednu generaciju.
    (Clone of Yoyogi)

  2. #2
    Baš me zanima kako o tome razmišljaju tvoje kolege Japanci.
    De fakto,vlada Japana je evakuacijom zone oko Fukušime i isključivanjem nuklearki( ti si pisao o tome) praktično priznala da zagađenost postoji.
    Sa druge strane svi tvoji argumenti su tačni.
    Japanci ,kao narod kolektiva,misle li oni svojom glavom u ovom slučaju? Da li ukrstiš mišljenje sa njima?Da li to uvažavaju ?
    Evo ovih dana na našoj TV bila reportaža o onom ,,radioaktivnom čoveku" .Kažu donose mu hranu ,ono što ostane,iz
    marketa njemu i životinjama.Opisuju ga kao Lajku koja je išla u orbitu - da vide šta će mu se desiti.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Imas dole, 5-6 postova moj komentar na tog radioaktivnog coveka. Isto medijska glupost. Kao da svi koji imaju piljevinu u glavi rade u medijima.

    Ja sam u manjini, Japanci su naplaseni kao i ostali svet. Andjela Merkel (doktor fizike, kao i njen muz) je pokazala kako to funkcionise: "Ja sam njihov lider, moram da ih sledim" i jednostavno se ulaguje glasackom stadu, naplasenom histerijom medija. Namerava da pogasi sve nuklearke u Nemackoj do 2020.
    Takav je pritisak i u Japanu, politicki. Samo se nadam da ce sadasnji PM da ostane dovoljno polularan da ponovo popali sve nuklearke.

    De-civilizacijski pomak.

    Da nuklearkama dozvole da rade sa istim kriterijumima bezbednosti kao elektranama na gas, struja bi bila 400 puta jeftinija nego sada, niko je ne bi ni merio a kamoli naplacivao. Pare bi mogle da idu u istrazivanja i nove poslove a ne nistarijama i diktatorima da kupuju zlatne kade i slavine.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Baš me zanima kako o tome razmišljaju tvoje kolege Japanci.
    De fakto,vlada Japana je evakuacijom zone oko Fukušime i isključivanjem nuklearki( ti si pisao o tome) praktično priznala da zagađenost postoji.
    Sa druge strane svi tvoji argumenti su tačni.

    ...
    Evo kako je japanska vlada priznala da zagadjenost postoji:

    Radi se o "dodatoj"radijaciji koja je po japanskom zakonu 1 milisievert. Dakle, ako je prirodna radijacija 2 milisieverta, havarijom nuklearke se doda jos 2 ms i eto, po zakonu, razloga za evakuaciju i "priznanja da zagadjenje postoji". U Americi je, Florida, svakodnevna radijacija 4 milisieverta.

    Ili, da se Fukushima desila u Nemackoj, niko ne bi bio evakuisan. Po zakonu u EU, dodata radijacija kao povod za naredjenje evakuacije je 100 milisieverta.
    Evropa je taj standard podigla sa 20 miliseverta na 100 posle Cernobila kada se ispostavilo da kolone traktorskih prikolica sa stanovnistvom Frankfurta, Minhena, Dizeldorfa prakticno nema kuda evakuisati.I tih 100 ms izgleda mnogo u poredjenju sa japanskim 1 ms. Za radnike u nuklearkama, ako su zbog havarije izlozeni radijaciji, dozvoljeno je 200ms i onda moraju da se odmaknu sa tog radnog mesta i gotovo za tu godinu. To se nikome nije desilo, ni 10% toga, ni oko samih reaktora. Na tih 200ms pocinje da raste rizik od bolesti, ne dobijanje radijacijom prouzrokovanog oboljenja.

    Japan je svoj zakon doneo pre 50 godina i sedeo na njemu dok ga nije trebalo potegnuti. Da su 2011. poceli nesto da muvaju sa poredjenjem sa EU, nastala bi panika i niko im nista ne bi verovao.
    (Clone of Yoyogi)

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •