Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 61 to 80 of 81

Thread: Tajland, prvi put

  1. #61
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Potpuno si u pravu.
    Sve sam platio, pa sada sta bude. Ako nemas osiguranje, garantovano ne dobijes nista. Sa ovime, ovakve zayebancije, mozda nesto i bude.

    Mozda im je ovo buranija, za njih sitne pare, nisu trebali da iznajme charter avion za povratak kuci.

    Mirise mi na prevaru. Da tip koji salje mejlove ima svoj cilj - da zatvori poglavlje o dokumentima, dobije svoju dnevnicu i prosledi onima koji odlucuju. Da ne daju nikakve pare.
    Ne nadam se nikakvom povracaju novca.
    Nema nista od povracaja para. "Claim declined" i zamrsena mreza linkova koji ne rade, da kao vidim zasto. To na Internetu su uglavnom kriminalci.
    Sada, kada mi je cerka isla u Australiju, uzeo sam osiguranje od Medibank Private, ogromna firma, najveca u Australiji za privatno zdravstveno osiguranje.
    Azija, moja dežela.

  2. #62
    A baš sam mislio da pitam kako je završilo sa tim.

    Šta sad ubuduće raditi sa osuguranjem?

  3. #63
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Kupiti ga zajedno sa avionskom kartom. To je nekih 120$ za mesec dana.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #64
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pitanje na PM:

    Interesuje me,pošto planiram put na Th polovinom Juna,a jedna od destinacija mi se ,po tvom opisu,svidela. koh Chang. Kako najjeftinije stići iz Bkk do tamo? I ima li posle odatle način da se stigne do regije Krabi?

    Trat i Koh Chang su bili slepo crevo zemlje, poslednja stanica svega. Turizam se razvio posle tsunamija 2004. Tamo sam bio nekoliko puta jer mi je tazbina blizu pa da povedem i neke iz rodbine koji more nikada nisu videli. Inace, samo po sebi, nije vredno (jer ima boljih mesta) da se tamo ide ako nisi vec tu.
    Koh Chang je nekako amaterski, mada je lepo. Odaje utisak naglog naleta turizma koji je iznenadio lokalce pa se nikada nisu snasli.

    Ako vec ides u Krabi, bolje ti je ja mislim da odes pravo tamo jer je to puno ljudi, omladine, sve sto treba za njih je razvijeno. Jos u u blizini i najlepsa mesta na planeti.

    Ja tamo imam svoja kola pa drugacije putujem i pravim aranzmane. Od BKK to Trata ima avion (Bangkok Airways, propelerni ATR-72) ili autobus od Ekkamai stanice u BKK. Ceo dan voznje.
    Od Koh Chang do Krabi, najbolje avion: Trat - Bangkok - Krabi. Inace suvozemno moze da uzme 2 dana.

    Ukratko, ako ides na Krabi, mozes posle da se pitas sto si uopste isao na Koh Chang i gubio vreme u putu za 10-15 % od uzitka koje bi imao na Krabi.


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #65
    Tačno tako.

    Ali treba obratiti pažnju još na neke stvari.

    U junu je velika verovatnoća da ćeš na Krabiju imati loše vreme.Tajland je dugačka zemlja i ima nekoliko klimatskih zona.
    I ja idem obično u tom periodu jun-jul.
    Dešavalo mi se, u to vreme, da na Puketu/Krabiju nedeljama pada teška kiša.Šta onda da radiš ?Sediš u hotelu? A more nemirno.Izlete obično ne otkazuju ali možda nećeš moći ni uplovitu u npr. Maya Bay.

    Ako hoćeš pored Krabija da još negde ideš onda je bolje idi na Ko Samui.
    Nešto je manje atraktivno od Krabija ali je isto lepo ali je klima u to doba godine bolja.

    Ja sam poslednje tri posete u junu bio tamo -na Ko Samuiu.Bude nešto kiše ali mi nikad nije pokvarila odmor.

    Ko Chang je za nekoga ko je sve obišao na Thai pa hajde da vidimo i to.
    Istina, tamo bi u to doba trebao da imaš bolje vreme nego na Krabiju.

    I još nešto-Bangkok Airways je skup prevoznik.Skuplji od Air Asia i Nok Air.
    Ima o tome na forumu u sekciji "Ko Samui ostrvo palmi".

  6. #66
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ako je jun-jul, najmanje kisno mesto u drzavi (meteorolska statistika) je Koh Samet.

    Ono je slicno po posetiocima kao Koh Chang samo manje razvijeno jer je nacionalni park i zabranjena je gradnja.

    Ima post ovde.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #67
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Eno ga taj sto je pitao to pitanje na onom smetlistu od Foruma za slepačenje kaze kako on cim dodje u neku zemlju prvo hoce da upozna lokalce i da vidi kako oni zive. Mogu da ga zamislim, ode u Egipat da vidi piramide pa pocne da se zavlaci u zemunice i rupe da upozna lokalno stanovnistvo sto valja bofl turistima.
    Pa onda veselko raspali sa familijom po kairskim slamovima, tamo gde zivi 90% stanovnistva.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #68
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Jingjok, mali albino guster koji zivi po plafonima, moze da natera nekome strah ili cak i vrisak. Nema potrebe, on je tvoj prijatelj.
    Njegovo prisustvo = komaraca odsustvo, on ih tamani. Ne zavlaci se u cipele i dzepove, drzi se podalje.
    Obicno je na plafonu



    Ko bas mora da ga se otarasi, ima sprej, ne da ga ubije nego da mu ogadi mesto pa da vise ne dolazi. Onda se snalazi sa komarcima kako znas.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #69
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Vidim po drugim Forumima pitaju za vakcinaciju, malarije, neki komarci, neki mravi.

    Taman posla, ništa od toga ne treba osim ako neko ne namerava da baulja po močvarama kao u vjetnamskom ratu i tim filmovima.

    Thai zdravstvo je to odavno, decenijama unazad rešilo. Narod je zdrav i prav, nisu kloaka sveta. Po zdravstvu su, i za običan narod, daleko ispred Srbije.

    Ne treba nikakva vakcinacija niti preventiva.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na drugom forumu pitaju (parafrazirano):

    Rezervisali smestaj u Bangkoku, na Phuketu i Koh Samui. Kada je vreme da se krene u kupovinu avio (ferry) karata izmedju ostrva/Bangkoka .
    Da li je neko leteo sa Vietjetair-om? Od Phuketa do Koh Samuia ide se busom/trajektom, da li je neko isao Seatran Discovery? Oni pristaju u Bangrak Pier na Koh Samui-ju koji je blizu Chaweng beach-a.



    Koh Samui je veličine kao opština Surčin ili kao polovina ostrva Brača. Sve što ima je uz obalu, u sredini je samo aerodrom.

    Vietjetair je loukoster sa 3 aviona u Thai (45 ukupno). Zgodno je da su letovi sa Souvarnabhumi aerodroma (gde dolaze i odlaze svi međunarodni letovi). Drugi loukosteri domaće letove uglavnom izvode sa starog aerodroma, Don Mueang, 45km udaljenog. Pa mora da se prebacuješ. Video sam da loukosteri daju taj prevoz besplatno za putnike koji presedaju sa Souvarnabhumi, treba de pokaže odštampana e-ticket na ulasku u autobus (ne može da se plati karta, to se računa kao transfer a ne autoprevoz).

    Kada na letu nema ništa, onda nema razlike među kompanijama. Tada je važno koliko je zgodan aerodrom i koliko su stari avioni. Njihovi su svi glanc novi. Kod loukostera sedišta su zbijena i tu niko ne očekuje ništa specijalno. Čak se i plaća do prozora ili do prolaza.

    Loukosteri za full service firme ne postoje, nema automatskog prenosa prtljaga i mora ponovno čekiranje (izuzetak su loukosteri velikih firmi kao Thai Smile i Nok Air od Thai Airways ili SilkAir od Singapore Airlines).

    Za kupovinu karte (moraš da uzmeš torbe, kroz pasoš i carinu) to može da bude 2+ sata) plus dodaj još 2 sata za svaki slučaj pa tako kupi kartu sa 4-5 sati lufta.

    Pazi na prtljag - ono što je normalno prošlo do BKK odjednom postane nešto što moraš da platiš. Svi loukosteri to rade. Ovde moraš da kupiš prvih 15kg (namerno nije prvih 20kg) pa onda da dokupiš u 5kg inkrementima.)

    Ja u loukostere u životu ne sedam. Pod istim uslovima, let od sat vremena košta isto kao na full service airline.

    Od Phuketa to Donsak pristaništa (Surat Thani) je kao od Beograda do Pirota. Sa trajektom, to je ceo dan.

    Svi trajekti za Koh Samui polaze sa Donsak pristaništa, bez obzira koliko koštaju i koliko su brzi i luksuzni. Državni ferry je 150 THB za putnika i 200 THB za auto.

    Ferry ti je kao tramvaj, ko god da dođe došao je, nema razloga da se kupuju karte unapred.

    Na Koh Samui, razlika u distanci od Nathon pier (tu pristaje 90% ferija, to je državno) i Bangrak Pier (privatno) do Chaweng Beach je nebitna (a jeste nekih 5km). Ionako posle ferija moraš da uzmeš prevoz do Chaweng, sve jedno od kojeg pristaništa. Bangrak Pier nije walking distance. I ne ideš nazad do napuštanja ostrva, nema puno razloga da se ode sa Chaweng. Koh Samui su Chaweng i Lamai Beach, ostalo je 3rd world riff-raff, izuzimajući elitne hotele i vile gde ko nije gost ne može ni da uđe.

    Ako ti je redosled Bangkok - Phuket - Koh Samui a nemaš svoja kola, to ima da ti pojede bar jedan dan, samo redosled. Trebalo je Phuket (avion odmah po dolasku, sa istog aerodroma, ne*prvo taxi - grad pa onda nazad taxi aerodrom) pa onda Koh Samui i nazad u Bangkok. Bangkok je trebao da bude poslednji.
    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Oba ostrvska aerodroma ,i Puket i Samui, su međunarodni a iz BKK sa glavnog Souvarnabhumi aerodroma lete ka ostrvima i kompanije koje nisu low-cost ili imaju codeshare.

    Dakle teoretski mogao bih kupiti kartu Beograd-Samui ili Beograd -Puket ,staviti prtljag na Surčinu i pokupiti ga na Samuiu ili Puketu a u međunarodnoj zoni Souvarnabhumi aerodroma se u kratkom roku ,recimo 1 h , prebaciti u taj avion za ostrvo bez da uzimam prtljag u BKK.

    Ali u praksi nije tako.

    Nikad nisam tako radio a bar 7 puta sam leteo odmah iz BKK za ostrva.

    Uvek sam po sletanju u BKK išao na Imigration,pasoška kontrola,uzimanje prtljaga ,prolazak kroz carinsku i onda gore na 4. sprat pa na lokalne letove za ostrva.

    Zašto tako?

    Mi iz BEG kupujemo karte koje su uvek na akciji 450-500 €, nekad i niže,bez obzira da li je u pitanju Qatar,Etihad,Turkish,Austrian...

    Ali kad se iz BEG ukuca Samui i Puket,kao krajnja destinacija nema više te akcijske cene + dodaje se i cena od BKK do ostrva.

    Dakle - ne isplati se !

    Kad se dođe u BKK,na glavni Souvarnahbumi aerodrom, letova za Puket i Samui ima na svaki sat/dva.

    Ono što je razlika između ova dva ostrva je - cena leta.

    Za Puket ima cena za 40 € +.., koliko hoćeš ,čak sam se iznenadio da i jedan Thai Airways ima u nekim terminima takvu cenu (npr. sad pogledah 15.02.2018 u 20 pm).
    Tu onda nema potrebe ići na drugi aerodrom Don Muang pa sa njega za Puket.

    Za razliku od toga,sa Souvarnabhumija za Samui cena karte je godinama 90-140 € u jednom smeru.Čak ovih od 90 € retko ima i to su obično za neke jutarnje ili večernje letove.
    Tu Bangkok Airways (njihov je aerodrom na Samuiu)diktira cenu i o tome smo već pisali.
    Primetio sam da Bangkok Airways cenu formira tako da ako u jednom smeru da nižu cenu npr.BKK-Samui za 100€ onda je ona u drugom smeru , u tom periodu, Samui-BKK uvek ona viša,dakle 130-140 €.Tako je vidim i za februar 2018.

    Kada sam ja leteo ove godine,u junu, bilo je obrnuto.Cena karte BKK-Samui je bila 140€.Bilo je to za poslepodnevne letove kada i većina letova iz BEG stize u BKK.I to ista ta maksimalna cena i za 7 dana pre i posle tog mog fiksiranog datuma.

    Kada kupiti tu kartu?
    Ja sam čekao bar mesec dana očekujući da će pasti ta cena.
    Ali-ništa.
    Kupio sam je 7 dana pred let kad je pisalo da je ostalo jos samo nekoliko mesta za taj termin.

    Koliko treba biti vremenska razlika(kod kupovine karata) između dolaska u BKK i poletanja za ostrva ?

    Evo hronologije u nekoliko slika iz juna ove godine.

    Dolazak u BKK na Souvarnabhumi u 14:50.
    Ne sećam se da mi je avion ikada kasnio a leteo sam BEG-BKK bar 10+ puta raznim kompanijama.

    Name:  2017-11-15 22.22.29.jpg
Views: 420
Size:  35.6 KB

    Ovo je najveća gužva na Imigration koju pamtim.
    Čekao sam u ovim zmija redovima oko 30 minuta na pasošku kontrolu.Prtljag me je čekao na traci.

    Pre dve godine prešao sam pasošku za 10-15 minuta ali sam čekao prtljag 20-30 minuta.
    To su bili ekstremi.
    Nikad se nije desilo da mi prtljag ne dođe.

    Kartu za Samui , Bangkok Airwaysa sam uzeo nedelju dana pred put i to za 16:50 ,dakle razmak od 2 h .

    Bilo je dovoljno vremena,čak sam i čekao pola sata.
    Treba voditi računa da se gore na 4 spratu (counter F)gde je šalter Bangkok Airwaysa, prijem prtljaga zaustavlja 30 ili 40 minuta pre leta.

    Pre dve godine razmak uzmeđu dolaska i poletanja mi je bio 1,5 h i još mi je kasnio taj prtljag pa sam stigao istina -tesno.

    Dakle minimum 1,5 h , optimalno je 2-2,5 h a bez rizika 3 h.

    Ukrcavanje u avio za Samui ATPR-72 u 16:25

    Name:  2017-11-15 22.22.52.jpg
Views: 459
Size:  28.6 KB

    Od onog da je ostalo još nekoliko slobodnih mesta za taj let u 16:50 u praksi je bilo ovako

    Name:  2017-11-15 22.23.07.jpg
Views: 425
Size:  28.5 KB

    Od 70 sedišta bilo je popunjeno 15 ali ,eto, nije bilo spuštanja cene.

    Inače taj Bangkok Airways je tzv. boutik airline ima i obrok nekad dobar a nekad ovakav

    Name:  2017-11-15 22.23.33.jpg
Views: 422
Size:  35.6 KB

    Sletanje na pistu Samuia

    Name:  2017-11-15 22.23.55.jpg
Views: 441
Size:  15.0 KB

    Da bi se izbegle ove visoke cene letova za Samui može se koristiti najbliži aerodrom Surathani gde su one cene od 40+ € ....ili sa Suvarnabhumija ili Don Muanga gde je i veći izbor lowcost letova ali tu ima dodatnih troškova plus gubljenje vremena.

    O svemu tome smo pisali na početku ovog treda.

  12. #72
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Bangkok Airways ima 50 letova dnevno za Samui.

    Ako budem išao, ići ću opet kolima. Kola su 600THB dnevno, trajekt je 150THB po osobi i 200THB za kola. Samo avio karta za dvoje pokriva rentacar 20 dana. Pa do aerodroma i sa aerodroma treba nekako stići, kamoli pokretljivost dok si u hotelu. A tek za usput, staneš gde hoćeš, skreneš sa puta, niko ti ne treba, ničiji red vožnje.

    Ovo su bila kola za 800THB dnevno, Nissan Almera



    Možeš da ih uzmeš na aerodromu u Phuketu i vratiš na aerodromu u Bangkoku, bez naplate.
    Azija, moja dežela.

  13. #73
    Gde nađe ovih 50 letova ?

    Sad sam pogledao Samui aerodrom arrivals za 17.11. i izbrojao 33 leta Bangkok Airwaysa dnevno za Samui sa svih destinacija.Od toga 22 direktno iz Bangkoka.

    I to mi je puno jer mi je izgledalo da je manje tj. napisah da je let iz BKK na sat/dva a ispade prosečno let na svakih 40 minuta.
    Noću na Samuiu nema letova ali uveče , po mraku,posle 18 h ima sletanja.

    Name:  2017-11-17 01.09.23.jpg
Views: 433
Size:  22.0 KB


    Za rentakar.
    Nije skupo,zgodno,lepa su ti bila kola a interesantno je i promeniti auto...ali...

    Ti si tamo u specifičnoj situaciji.
    Imaš stan,treba otići po namirnice, obaviti razne poslove...otići do tazbine...voliš i taj Hua Hin...
    Da ih nije bilo ne bi citali sve one reportaže "uz put" a koja ja nikad neću videti .
    Tu su kola neophodna ,kao i meni ovde u Srbiji ,gde živim.


    Ali kao turista otići u Thai i uzeti rentakar....
    Teško da će iko ko ovo čita to uraditi .

    Nikad nisam ni poneo vozačku dozvolu u Thai.
    Više je razloga za to.

    1. Nisam ni ovde lud za kolima.Na dva automobila ovde (poslovno+privatno) žena i ja zajedno ne pređemo više od 10.000 km godišnje uključujući i letovanje u CG.
    A tek stresiranje ovde kad se ide u BG i već legendarna zaglavljivanja ispred Gazele još kod Arene.Zato i izbegavam BG.
    A to sve je "luk i voda" za onaj saobraćajni haos u Bangkoku.Pa oni motori koji uleću....
    Nisam ja azijat da to mirno mogu podneti i nizati brojanicu kao oni BKK taksisti dok satima čekaju zaglavljeni.I po auto putevima ima ludačkog preticanja...To moji živci više ne mogu podneti.
    Hvala....tamo sam na odmoru.

    Evo ga - saobraćajno zaglavljivanje uveče na Siam Square kod velikog Big C hipermarketa , slika iz juna ove godine, a uvek je tako.

    Name:  2017-11-17 01.02.22.jpg
Views: 434
Size:  48.0 KB

    2.Vožnja levom stranom.
    O tome je već bilo rasprave.Ti si pisao da nije problem...nisam probao ali ...nije ni jednostavno pa još tamo.

    3.U Thai turisti treba da se drže turističkih destinacija a koje su dobro i jeftino,kao nigde u svetu, povezane avionski,vozom, busom...Izuzetak je samo avio cena za taj Samui.Nije problem ni bezbednosti na celom Thai.
    Lepo je meni čitati tvoje reportaže iz provincije, videti te hramove, restorane...ali kad se obiđu oni osnovni hramovi svi liče jedan na drugi...a thai hrana tamo gde nije prilagođena i ublažena turistima...može ali odmah racunaj na jurnjavu u WC.

    Jednom sam Sky Trainom (BTS) otišao negde preko Chao Praya u neturistički deo pa malo prošetao.Sačuvaj me bože ruralnosti ...a još je BKK.

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Gde nađe ovih 50 letova ?

    Sad sam pogledao Samui aerodrom arrivals za 17.11. i izbrojao 33 leta Bangkok Airwaysa dnevno za Samui sa svih destinacija.Od toga 22 direktno iz Bangkoka.
    Ma neki sajt na koji sam nabasao,Cleartrip.

    Every week, Bangkok Airways operates 351 flights between Koh samui and Bangkok.

    A kada uđeš, nema 50 nego 35 letova. Onda, možda sve zajedno kada je destinacija Samui. Ali ako si brojao sa njihovog sajta, onda je to tačno. Ovo samo izgleda verovatno.

    Evo ko su, "nova ekonomija", iz sobe u studentskom domu:

    Booking tickets with the Cleartrip app will help you to save time and money. Search for the cheapest flights by comparing prices using its Fare Calendar. It also offers the widest range of payment options and allows you to view fares in all major currencies. Choose Cleartrip for assured convenience during your travels.
    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ...
    3.U Thai turisti treba da se drže turističkih destinacija a koje su dobro i jeftino,kao nigde u svetu, povezane avionski,vozom, busom...Izuzetak je samo avio cena za taj Samui.Nije problem ni bezbednosti na celom Thai.
    Lepo je meni čitati tvoje reportaže iz provincije, videti te hramove, restorane...ali kad se obiđu oni osnovni hramovi svi liče jedan na drugi...a thai hrana tamo gde nije prilagođena i ublažena turistima...može ali odmah racunaj na jurnjavu u WC.

    Jednom sam Sky Trainom (BTS) otišao negde preko Chao Praya u neturistički deo pa malo prošetao.Sačuvaj me bože ruralnosti ...a još je BKK.
    Apsolutno se slažem.
    Perfektan primer je ono što si ti uradio: odeš u Hua Hin Hilton. Ako hoćeš da izađeš uveče, samo pozoveš lift i u centru mesta si. A mesto ima sve što turistima treba, čak i više, tu živi 50 hiljada ljudi. Ako ima neka organizovana tura, OK. Ne mora da bude Hilton, ima na stotine smeštaja u centru mesta.
    Da ja uplatim aranžman za recimo neki hotel u Egiptu, ne bi mi palo na pamet da se vrzmam okolo i "upoznajem lokalnu kulturu" za nedelju dana.

    Ova priča je za one koji hoće da idu okolo a nemaju znanja, automobil, nekoga lokalnog da im kaže o čemu se gde radi, da im put navigava pa čak i da ih održava bezbednim.
    Azija, moja dežela.

  16. #76
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    ...
    A to sve je "luk i voda" za onaj saobraćajni haos u Bangkoku.Pa oni motori koji uleću....
    Nisam ja azijat da to mirno mogu podneti i nizati brojanicu kao oni BKK taksisti dok satima čekaju zaglavljeni.I po auto putevima ima ludačkog preticanja...To moji živci više ne mogu podneti.
    Hvala....tamo sam na odmoru.

    Evo ga - saobraćajno zaglavljivanje uveče na Siam Square kod velikog Big C hipermarketa , slika iz juna ove godine, a uvek je tako.

    Name:  2017-11-17 01.02.22.jpg
Views: 434
Size:  48.0 KB

    2.Vožnja levom stranom.
    O tome je već bilo rasprave.Ti si pisao da nije problem...nisam probao ali ...nije ni jednostavno pa još tamo.
    ...
    Ta saobraćajna gužva, ako nisi u SkyTrain u BKK, ti si u njoj u taksiju. Još, u gradu ima najmanje problema, niko neće da ogrebe kola. Držiš 2m odstojanja od kola ispred da mopedi mogu da "zmijaju" između i to je to.

    Ako problema ima, onda je to na otvorenom putu. Voze brzo, nerado propuštaju nekoga, kao "pravo jačega". Najgori su vozači mini-van (putničkih kombija) tako čestih za transfere do hotela, pa i do Hua Hin mesta. Vozači autobusa (turističkih) nisu mnogo bolji. Stano mi se dešava da idem 120kmh, pretičem a iza mene visokopodni autobus mi ablenduje da mu se mičem sa puta. Ili u retrovizoru vidim putnički kombi koji se približava otpozadi kao projektil.
    Ko je prepušten u ruke takvih vozača? Oni koji imaju aranžman ili koji, zbog bezbednosti, nisu hteli sami da se voze.

    Taksisti su posebna priča. Dok je minimalna dnevna zarada bila 180THB, neko je na taksiju mogao da napravi 250-300THB. Sada, kada je minimalna zarada 300THB a taksi cene (nisu se menjale od 1997.) i prihod isti, sada je još gore. Ko će, pri punoj zaposlenosti stanovništva otići da vozi taxi? Alkoholičari, narkomani, Thai social rejects, tipovi koje nijedan posao nije mogao da podnese na duže od jednog dana.
    Taxi vozači uzimaju vozilo na 12 sati, plate 800THB i što naprave preko toga je njihovo. Ako namakne 250-300THB preko 800THB što je platio da uzme vozilo, to mu je. Jedan dan da odem u Thai (najkraće mi je bilo 3 dana) opet uzmem svoja kola da me ne vozi budala vozač, 160kmh uz glasnu muziku.

    Jednom, do aerodroma, 2002. kažem ženi da kaže vozaču da nam se ne žuri da ne mora tako brzo (bilo je 150kmh, sa preticanjem i vijuganjem iz trake u traku, mi smo se u kolima drmali kao krompiri, kao u bob sankama). Još, da hoćemo mi pozadi da razgovaramo, da smanji muziku (Mor Lam, Thai narodnjaci).

    Znaš šta je rekao (mirisao je na duvan i alkohol)?
    "Sestro, gde nađe ovog pedera, da nisi u kolima, da mi ovo kaže, stao bih ovde na autoputu, izbacio ga sa torbom pa nek se yebe kako će da stigne na avion. Još da bude srećan da ga nisam izmlatio".
    Azija, moja dežela.

  17. #77
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    A baš sam mislio da pitam kako je završilo sa tim.

    Šta sad ubuduće raditi sa osuguranjem?
    Kupio sam osiguranje sa kartom na sajtu Thai Airways. Košta 15 EUR mesečno za dvoje. Morao sam da kupim dva posebna, 30 dana pa onda 20 dana. Nije moglo više od 30 dana. Firma je ALIANZ.

    Prvo sam napravio grešku i zemlju u kojoj sam trebao da budem osiguran stavio Japan. Bilo 10 puta skuplje.
    Azija, moja dežela.

  18. #78
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thai, prodaja alkohola. Ograničena je, vremenski. Može da se kupi od 11am-2pm i od 5pm -24pm.
    Taj je zakon donet mislim 2004. i još stoji verovatno je dao neke rezultate. To je zbog toga da se ne kupuje alkohol u vreme kada se ide na posao ili u školu i kada se odatle vraća. Prvi cilj su im bili učenici, da se oni ne napijaju.

    Radnje i kafane imaju svoje snabdevače, na njih se to ne odnosi. Čak, može da se kupi u supermarketima u tom zamračenom dobu dana na veliko. Opet, to bi radili profesionalci ili odrasli koji prave party. Ne klinci.



    Prepručujem ovo pivo, Leo. Lokalno proizvedeno i sveže. Cena je 175 dinara ili kao 1.5 EUR u radnji. 500ccl.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #79
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pitanje sa PM. Odgovaram ovde da bi i ostali koji citaju mogli da vide.

    Za stariji bracni par, po umernim cenama, mi bi smo da se udaljimo od zime i priustimo sebi malo sunca i topline.
    Bilo bi lepo da mozemo provesti nekih 15 do 30 dana u nekom mirnom lepom mestu bez mnogo turista.
    Culi smo da je najbolje vreme za odmor u februaru pa ako je tacno onda bi isli u februaru.
    Ne trazimo atrakcije i provode. Ne trazimo cuvena i velika mesta.
    Bitno nam je da imamo cistu i mirnu vodu gde bi se po celom danu brckali i uzivali pored vode.
    Smestaj gde bi imali bar uslove za higijenu i zastitu od komaraca buba i ostaloga kao i uslove za skromno prehranjivanje.
    Jednostavan ali lep odmor kao za nas penzionere pa ako bude sve ok mozda bi u buduce dolazili stalno na duze vreme.

    Sva dobra mesta su postala turisticka, neka i pregazena turizmom. Moja prva godina u Thai, 2000-ta, bilo je 8 miliona turista. 2019. ih je bilo 40 miliona.

    Lepa morska voda je samo na ostrvima. Koh Samui (ima post u ovom poglavlju, od pre 2 nedelje boravka tamo) je turisticka meka.
    Manje turisticka mesta su Koh Chang i Koh Samet (gde se u ovom trenutku nalazim, isto ima post od pre sat vremena).

    Buba nema, komaraca moze da bude.

    Pogledajte po netu ta ostrva, sa malo srece znacu gde su lokacije smestaja. Nije Thai vise jeftin, kada vidite sta bi vam odgovaralo, recite ovde, moguce da cu znati lokaciju. Mislim da to sto hocete bi bilo 30-40EUR za noc. Hotelske cene u Thai su po sobi, ne po osobi.

    Restorani su blizu cena na Zapadu.

    Soba gde smo mi sada, 2,000THB ali ovo su Januar 1-4. Posle ode nize, verovatno na mesec dana moze i 1,000-1,200THB (40 EUR).

    50m od plaze





    Mislim da je 42kvm







    Plaza je odmah tu, voda 30C topla



    To je bio moj prvi odgovor. Nova pitanja dobrodosla.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #80
    Da li su ove slike hotelskog apartmana ili privatni smestaj i koje je to mesto? Sta ima u tih 50 m izmedju smestaja i koji je to hotel ili objekat? Posto nismo upuceni u nicemu sto se tice Tajlanda, bilo bi lepo da cujemo od vas koje mesto, koja plaza i koji smestaj preporucujete za normalan odmor od 15 dana na Tajlandu.
    Pozdrav

Similar Threads

  1. Japan, prvi put
    By yoyogi in forum Japan
    Replies: 217
    Last Post: Yesterday, 22:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •