Kao što se vidi iz naslova topika putujemo prvi put na Tajland, polovinom marta. Ostajemo punih 14 dana, i sada pravimo plan boravka pa bih bio zahvalan za svaki predlog i savet od iskusnijih putnika.

Okvirni plan sada izgleda ovako:

1. dan - Bangkok (obilazak glavnih atrakcija duž reke i u starom delu grada dok budemo imali snage)
2. dan - daytrip Kanchanaburi (rano ujutro polazak, obilazak zanimljivih mesta - most, slonovi, tigrovi, šta god još stignemo..., predveče povratak)
3. dan - daytrip Ayutthaya (više-manje isto kao prethodni dan) pa kasno uvece iz Bangkoka vozom/busom odlazak ka jugu
- Vozom/busom bi išli do Surat thanija pa tamo hvatali prevoz za Ko Samui. Narednih desetak dana bi podelili između ostrva - Samui, Phan gan, Ko tao.
13. dan - kasno uveče povratak za Bangkok preko Surat thanija
14. dan - Bangkok (nastavak obilaska sa početka, mali šoping...)
15. dan - jutarnji let bkk-svo-beg

------------------

E sad, slede pitanja.

Što se Bankgkoka tiče prvo pitanje je gde tražiti hotel u odnosu na blizinu atrakcija i udaljenost od protesta? Vidim ovde http://www.stickmanbangkok.com/iscrpan izveštaj o stanju u gradu i deluje da bi smeštaj negde oko khao san roada bio dovoljno daleko od demonstracija a relativno blizu bitnim stvarima. Ako imate neki predlog za pristojan, a povoljan smeštaj koji ne uključuje gomile pijanih turista - bio bih zahvalan

Za Kanchanaburi i Ayutthayu ima mnogo toga na netu ali ako ima nešto što (ne) bi trebalo propustiti a može da se uklopi u daytrip...

Transport ka jugu. Još uvek vagam između voza i busa, ali naginjem vozu s obzirom na dužinu puta. Jel to OK? I da li bi trebalo da rezervišem karte unapred ili mogu da ih uzmem kad stignemo prvi dan u Bkk?

Razmišljam i da ili u povratku ili u odlasku Surat thani zamenimo Chumphonom zbog direktne veze sa Ko Taom. Jel to ima smisla ili da ostane Surat thani u obe varijante?

Svaki info oko za Samui, Phan gan, Tao je dobrodošao - gde spavati, gde ići, gde klopati, izleti, šta izbegavati...

------------

Dvoumio sam se između varijante Samui-Phan han-Tao i Phuket-Phi phi-Ao nang. Deluje da prva traži manje vremena za transport pa sam se usmerio na nju. Nisam još definitivno odlučio pa ako mislite da treba da se predomislim - kažite dok je još vreme

------------

Što se budžeta tiče, ni ti nisam načisto. Cilj je, svakako, da vidimo što više što povoljnije. Naravno, ne očekujem da sve ovo uradimo sa 300 evra. Ali ne znam ni koliko mi treba.

Za smeštaj bih plaćao samo koliko treba da dobijemo čist i bezbedan smeštaj sa kupatilom na solidnoj lokaciji. I tako nameravamo samo da prespavamo tamo a i da se premeštamo 3-4 puta tokom te dve nedelje pa mi luksuz i nije toliko bitan.

Klopa ne bi trebalo da bude problem. Volim azijsku kuhinju, volim da probam koješta i nisam neka picajzla. Si fueris Thai... A to ne bi trebalo ni da bude toliko skupo.

Transport uglavnom lepo pišu cene na netu, s tim sam OK.

Izleti i slične mamipare... Tu bi valjalo napraviti neku selekciju. Šta ne bi valjalo da propustimo a šta bi trebalo da zaobiđemo?

-------------

Eto toliko za sada. Ako sam nešto zaboravio - dopuniću.

Odoh sada da iscitavam forum a vi pišite - pomažite

Tnx,

arrgh