Results 1 to 20 of 81

Thread: Tajland, prvi put

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Hvala puno na odgovorima.

    Da,Ariljac sam,na stalnoj relaciji Arilje-Beograd.Volim i Rzav i Adu,ali kad je letovanje u pitanju vise bih nesto poput Rzava,lepo i cisto,bez prevelike guzve.

    Znaci samo Phuket i Koh Samui?U kom periodu godine je najbolje otici,da nema previse pljuskova,a da je voda dovoljno topla za plivanje.Jesu li tu veliki talasi za vreme plime i oseke ili moze da se kupa celog dana?

    I jos me zanima postoji li tu kakva lokacija gde nema lokalnog i turistickog olosa,neko mirnije i lepo mestasce.Negde gde covek moze da se opusti i uklopi u sredinu,gde ce se osecati dobrodosao?Ne znam,nesto tipa Petrovac ili tako nesto,turisticko mesto,ali ne neka guzva...Cisto plivanje,setnja,voznja bajsa,da ima da se popije pice na plazi,da se negde nesto pojede i da je pokriveno wifi-om.

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Talasi su kao na Ohridskom jezeru. Nisu vredni pomena. Jedino Phuket ima nesto kao talasi (on je na Indijskom okeanu) u oktobru.

    Lokalni i turisticki olos je uvek i svuge tu. Koliko si upucen na njih zavisi od cene koju placas.

    Neko ko se iskrcao sa rancem, u tewa sandalama i zip-off nogavice pantalonama, docekaju ga, oderu za tuk-tuk (50EUR za nesto sto bi bilo 2 EUR), odvezu ga do neke buvare gde se pogadja za smestaj, da ima ili nema toplu vodu, da ima ili nema aircom, ima ili nema dorucak. Kada se pogodi, udje u objekat gde su muskarci bez majica i tetovirani, zenskama se vidi donji ves i bretele(i isto tetovirane), pivo na sve strane. Pasos i vredne stvari nosi oko vrata, kao brodolomac. Da bilo gde ode, ista taxi-mafija koja ga je i docekala, brine o njemu i dere ga sve vreme. Na plazi, mora da placa lezaljke, ne moze da zivi od stalne procesije prodavaca svega i svacega.
    Da ispadne pametan, iznajmi moped, napadne ga ker lutalica, skrsi se i zavrsi u bolnici sa racunom od 100,000 EUR i oduzetim pasosem dok ne plati. Onda stavi svoje iskustvo na FaceBook.

    Istog tog trenutka kada i on, u Phuket je dosao Oleg, sluzbenik poste iz Novosibirska, sa zenom. Uplatili su aranzman koji ih vodi u hotel sa 3 ***, nekih 30 EUR dnevno za njih dvoje.
    Niko im nije pominjao toplu i hladnu vodu, dorucak, klima uredjaj, sve je to bilo tu bez ikakve price. Docekao ih je hotelski autobus a posle su imali besplatan hotelski shuttle minivan. Hotel je imao svoju plazu i bazene, nikakvo placanje, nikakvo uznemiravanje, nikakvi psi lutalice.
    Oleg, kada je procitao sta se onome gore desilo, ne moze da veruje da su bili u isto vreme na istom mestu. I da je onaj prvi prezivljavao sva ta maltretiranja za samo 10 EUR manje, Jos, umalo su ga kostale glave, ako je i nasao pare da plati bolnicu i dobije pasos nazad.

    WiFi je valjda svugde, ekipa koja nonstop salje nesto na lajkovanje bez toga ne moze. Ne ocekuj da ce biti brz toliko da gledas filmove.
    Nemoj ni da razmisljas o biciklu. Thai to ne rade, bio bi napadan od pasa lutalica na svakih 10 minuta.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    OK,hvala ti.

    Poslusacu te.Ici cu u hotel .Videcu i da povedem nekog,smestaj ce mi izaci dosta jeftinije.30 EUR za jedan dan za dvoje nije puno,sa ostalim troskovima to izadje verovatno 30EUR dnevno po coveku.Uzmem vizu na 2 meseca i ne maltretiram se da izlazim iz zemlje da bih je produzio,provedem kvalitetno 2 meseca i cao.

    Citacu i dalje tvoje postove,pa cu ti se javiti pre nego sto odem.Ako se zadesimo u isto vreme u blizini vodim te na veceru,mada pretpostavljam da ti ides na Tajland uglavnom van sezone.

    Pozdrav.

  4. #4
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pogledaj ovaj post.
    Ne da mislim da treba da ides u Pataju nego cisto da vidis sta moze ze da se dobije za 30 EUR po sobi, sa buffet doruckom od 1. aprila do 1. decembra, tzv "vansezona".
    Taj tip i klasa hotela je mozda 70% svih kapaciteta u Thai, po celoj zemlji. Oni su za paket aranzmane, svi su priblizno istih cena.

    U "sezoni" cena ide na vise, pogledao sam, 50EUR. Dug ti je boravak, moguce da je tesko rezervisati preko neta bez da ih se zove. Ja sam im placao karticom unapred, nema problema. Ili bi mozda bio depozit, 10,000THB za toliko dugo vreme.

    Hoteli te klase i cene su obicno rasprodati agencijama godinu dana unapred, sam hotel misli da je pun, sta su agencije prodale i da li su na gubitku, da li su sobe pune, nije problem hotela. Znaci, preko neke agencije, makar bila "Agoda" ili tako nesto. Ja sam uvek rezervisao na osnovu oglasa u turistickom dodatku Bangkok Post, kada sam vec u Thai.

    Vazno je da hoteli imaju svoje bazene i lezaljke i suncobrane, nema dodira sa derikozama, nema prodavaca svega i svacega da te uznemiravaju svakih 5 minuta, nema pasa lutalica da se nacrtaju i isplaze jezik cekajuci da im nesto dobasis od svog rucka.

    Jos, budi upozoren, da svaki hotel naplacuje ekstra za novogodisnju noc, bez obzira da li ucestvujes ili ne. Mozda 2,000B THB ekstra na sobu za jednu noc. Svi to rade, iznenadio bih se da neko nema tu doplatu.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #5
    Deluje jako lepo,tako nesto cu videti da nadjem.

    Hvala puno na svim informacijama,mnogo si mi pomogao.Sad cu videti da nadjem neko drustvo,ako nista u smenama da mi se prikljuce,jer ako odem sam u hotel-to mi je minimum 50EUR dnevno.Jos samo da te pitam kako je tamo letovati izmedju septembra i novembra,ako slucajno nekad iskoce neke jeftine avionske karte ili zadesi se da mi neko iz ekipe moze tad?Vidim da ljudi ne praktikuju narocito,ali ako nije bas preterano vruce i kisa padne na sat vremena popodne,onda to i nije problem,narocito ako ti je hotel kraj plaze,pa i da pokisnes.
    Nigde nisam procitao da treba neka vakcinacija za Tajland,pretpostavljam da nema potrebe?

  6. #6
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ne treba nikakva vakcinacija za Tajland.

    Vrucine su mart i april, 10-12 aprila je Songkran, Thai nova godina. To je ono kada se prskaju vodom, tada je najveca vrucina.

    Septembar i oktobar je rock-bottom sezona, tada je najjeftinije (ta niska sezona je 15. april - 15. decembar). Secam se nekih Engleza koji su bili na "platis dve, budes 3 nedelje" u Marriott Hua Hin u oktobru.
    Tada je jek kisne sezone i opet je pljusak pola sata-sat, mislim ne vise od 1-2 puta dnevno.

    "Niska sezona" je vreme kada Evropljani idu u Spaniju, Grcku, Tursku, Amerikanci i Kanadjani na Floridu. Kada (zimi) tamo nije za kupanje, Thai im je prihvatljivo i eto ti te cele dreke.

    Otkud oni znaju kada je najprijatnije? Bili nedelju dana u zivotu i sad ostavise 65 miliona ljudi da se snalazi kako zna i ume u doba koje su oni ocenili kao "neprijatno".

    Mozda je najprijatnije ako gradis kucu ili kopas sanac ali leto na 23-25C nije kao leto na 30C.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #7
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thailand, relaksacija viznog rezima. Predlog je :


    Situacija danas:
    6-mesecna turisticka viza koja vazi 6 meseci za ostanak do 2 meseca i produzetkom od 30 dana, sa izlaskom iz zemlje


    Predlog, trebalo bi da bude u upotrebi od novembra 2015:
    6-mesecna viza koja ne zahteva izlazak iz zemlje (malo je mutno da li svih 6 meseci u komadu, moguce da je isto samo da se ne izlazi, 3 meseca u komadu)


    Izvor: The Nationl
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Similar Threads

  1. Japan, prvi put
    By yoyogi in forum Japan
    Replies: 217
    Last Post: 27-03-24, 22:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •