Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 81

Thread: Tajland, prvi put

  1. #21
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Talasi su kao na Ohridskom jezeru. Nisu vredni pomena. Jedino Phuket ima nesto kao talasi (on je na Indijskom okeanu) u oktobru.

    Lokalni i turisticki olos je uvek i svuge tu. Koliko si upucen na njih zavisi od cene koju placas.

    Neko ko se iskrcao sa rancem, u tewa sandalama i zip-off nogavice pantalonama, docekaju ga, oderu za tuk-tuk (50EUR za nesto sto bi bilo 2 EUR), odvezu ga do neke buvare gde se pogadja za smestaj, da ima ili nema toplu vodu, da ima ili nema aircom, ima ili nema dorucak. Kada se pogodi, udje u objekat gde su muskarci bez majica i tetovirani, zenskama se vidi donji ves i bretele(i isto tetovirane), pivo na sve strane. Pasos i vredne stvari nosi oko vrata, kao brodolomac. Da bilo gde ode, ista taxi-mafija koja ga je i docekala, brine o njemu i dere ga sve vreme. Na plazi, mora da placa lezaljke, ne moze da zivi od stalne procesije prodavaca svega i svacega.
    Da ispadne pametan, iznajmi moped, napadne ga ker lutalica, skrsi se i zavrsi u bolnici sa racunom od 100,000 EUR i oduzetim pasosem dok ne plati. Onda stavi svoje iskustvo na FaceBook.

    Istog tog trenutka kada i on, u Phuket je dosao Oleg, sluzbenik poste iz Novosibirska, sa zenom. Uplatili su aranzman koji ih vodi u hotel sa 3 ***, nekih 30 EUR dnevno za njih dvoje.
    Niko im nije pominjao toplu i hladnu vodu, dorucak, klima uredjaj, sve je to bilo tu bez ikakve price. Docekao ih je hotelski autobus a posle su imali besplatan hotelski shuttle minivan. Hotel je imao svoju plazu i bazene, nikakvo placanje, nikakvo uznemiravanje, nikakvi psi lutalice.
    Oleg, kada je procitao sta se onome gore desilo, ne moze da veruje da su bili u isto vreme na istom mestu. I da je onaj prvi prezivljavao sva ta maltretiranja za samo 10 EUR manje, Jos, umalo su ga kostale glave, ako je i nasao pare da plati bolnicu i dobije pasos nazad.

    WiFi je valjda svugde, ekipa koja nonstop salje nesto na lajkovanje bez toga ne moze. Ne ocekuj da ce biti brz toliko da gledas filmove.
    Nemoj ni da razmisljas o biciklu. Thai to ne rade, bio bi napadan od pasa lutalica na svakih 10 minuta.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #22
    OK,hvala ti.

    Poslusacu te.Ici cu u hotel .Videcu i da povedem nekog,smestaj ce mi izaci dosta jeftinije.30 EUR za jedan dan za dvoje nije puno,sa ostalim troskovima to izadje verovatno 30EUR dnevno po coveku.Uzmem vizu na 2 meseca i ne maltretiram se da izlazim iz zemlje da bih je produzio,provedem kvalitetno 2 meseca i cao.

    Citacu i dalje tvoje postove,pa cu ti se javiti pre nego sto odem.Ako se zadesimo u isto vreme u blizini vodim te na veceru,mada pretpostavljam da ti ides na Tajland uglavnom van sezone.

    Pozdrav.

  3. #23
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pogledaj ovaj post.
    Ne da mislim da treba da ides u Pataju nego cisto da vidis sta moze ze da se dobije za 30 EUR po sobi, sa buffet doruckom od 1. aprila do 1. decembra, tzv "vansezona".
    Taj tip i klasa hotela je mozda 70% svih kapaciteta u Thai, po celoj zemlji. Oni su za paket aranzmane, svi su priblizno istih cena.

    U "sezoni" cena ide na vise, pogledao sam, 50EUR. Dug ti je boravak, moguce da je tesko rezervisati preko neta bez da ih se zove. Ja sam im placao karticom unapred, nema problema. Ili bi mozda bio depozit, 10,000THB za toliko dugo vreme.

    Hoteli te klase i cene su obicno rasprodati agencijama godinu dana unapred, sam hotel misli da je pun, sta su agencije prodale i da li su na gubitku, da li su sobe pune, nije problem hotela. Znaci, preko neke agencije, makar bila "Agoda" ili tako nesto. Ja sam uvek rezervisao na osnovu oglasa u turistickom dodatku Bangkok Post, kada sam vec u Thai.

    Vazno je da hoteli imaju svoje bazene i lezaljke i suncobrane, nema dodira sa derikozama, nema prodavaca svega i svacega da te uznemiravaju svakih 5 minuta, nema pasa lutalica da se nacrtaju i isplaze jezik cekajuci da im nesto dobasis od svog rucka.

    Jos, budi upozoren, da svaki hotel naplacuje ekstra za novogodisnju noc, bez obzira da li ucestvujes ili ne. Mozda 2,000B THB ekstra na sobu za jednu noc. Svi to rade, iznenadio bih se da neko nema tu doplatu.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  4. #24
    Deluje jako lepo,tako nesto cu videti da nadjem.

    Hvala puno na svim informacijama,mnogo si mi pomogao.Sad cu videti da nadjem neko drustvo,ako nista u smenama da mi se prikljuce,jer ako odem sam u hotel-to mi je minimum 50EUR dnevno.Jos samo da te pitam kako je tamo letovati izmedju septembra i novembra,ako slucajno nekad iskoce neke jeftine avionske karte ili zadesi se da mi neko iz ekipe moze tad?Vidim da ljudi ne praktikuju narocito,ali ako nije bas preterano vruce i kisa padne na sat vremena popodne,onda to i nije problem,narocito ako ti je hotel kraj plaze,pa i da pokisnes.
    Nigde nisam procitao da treba neka vakcinacija za Tajland,pretpostavljam da nema potrebe?

  5. #25
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ne treba nikakva vakcinacija za Tajland.

    Vrucine su mart i april, 10-12 aprila je Songkran, Thai nova godina. To je ono kada se prskaju vodom, tada je najveca vrucina.

    Septembar i oktobar je rock-bottom sezona, tada je najjeftinije (ta niska sezona je 15. april - 15. decembar). Secam se nekih Engleza koji su bili na "platis dve, budes 3 nedelje" u Marriott Hua Hin u oktobru.
    Tada je jek kisne sezone i opet je pljusak pola sata-sat, mislim ne vise od 1-2 puta dnevno.

    "Niska sezona" je vreme kada Evropljani idu u Spaniju, Grcku, Tursku, Amerikanci i Kanadjani na Floridu. Kada (zimi) tamo nije za kupanje, Thai im je prihvatljivo i eto ti te cele dreke.

    Otkud oni znaju kada je najprijatnije? Bili nedelju dana u zivotu i sad ostavise 65 miliona ljudi da se snalazi kako zna i ume u doba koje su oni ocenili kao "neprijatno".

    Mozda je najprijatnije ako gradis kucu ili kopas sanac ali leto na 23-25C nije kao leto na 30C.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #26
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thailand, relaksacija viznog rezima. Predlog je :


    Situacija danas:
    6-mesecna turisticka viza koja vazi 6 meseci za ostanak do 2 meseca i produzetkom od 30 dana, sa izlaskom iz zemlje


    Predlog, trebalo bi da bude u upotrebi od novembra 2015:
    6-mesecna viza koja ne zahteva izlazak iz zemlje (malo je mutno da li svih 6 meseci u komadu, moguce da je isto samo da se ne izlazi, 3 meseca u komadu)


    Izvor: The Nationl
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #27
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    8 "must see" atrakcija u Bangkoku, prema nekim australijskim novinama.
    Eto, ja koji kazem da je Bangkok grad za 1 dan i ovaj glupan koji je sastavio ovu listu. Nije mogao ni nju da sastavi a da ne uzme 2 mesta na 100+ km od grada, jedan getto (bekpekersi) i jedan buvljak na kome osim trange-frange prodavaca i prevaranata nema drugih Tajlandjana. I tu bi znao da je to samo cetiri (ili cak dva mesta jer su 3 jedno blizu drugoga).

    Ako se link izgubi, na listi su:

    8. Grand Palace
    7. Khao San Road
    6. Wat Pho Temple of Reclining Buddha
    5. Damnoen Saduak Floating Market
    4. Wat Arun (The Temple of Dawn)
    3. Ayutthaya
    2. National Museum
    1. Chatuchak Weekend Market

    Jeste, u tom redosledu. Govnara od buvljaka na prvom mestu, velika palata na zadnjem.

    Idiot ne zna da su 8, 6 i 4 na istom mestu. To se ne uci na Google University.

    Takodje, nije ni napomenuo da je 5. Damnoen Saduak, floating market, na 110km od Bangkoka i ko nema kola mora da uzme turu koja krece u 4 ujutro.

    Ne zna ni da je Ayuttaya vise od 100km od Bangkoka i da treba prevoz ili tura.

    7. (Khao San Rd) i 1. (Chatuchak Market) su verovatno najomrazenija mesta medju lokalnom populacijom. Od Tajlandjana, najgori sljam tamo ordinira, to su oni zbog kojih stranci misle da ih lokalci mrze, to su oni koji podmecu drogu u prtljag. Moj kolega iz Bangkoka, ista firma, jednom rece "To bi ratno vazduhoplovstvo trebalo da uzme kao vezbovnu metu i izroka dok se ne sravni sa zemljom". Potpuno bezvredna mesta, kao park i zona oko beogradske autobuske i zeleznicke stanice.

    Na kraju sta smo imali:
    4 atrakcije, od kojih su 3 na istom mestu:
    8. Grand Palace, 6. Wat Pho Temple of Reclining Buddha i 4. Wat Arun (The Temple of Dawn)
    plus
    2. National Museum.

    I sta ja rekoh? Grad za jedan dan.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #28
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Bangkok, Chao Praya river. Mutna ko oranje cele godine, nosi granje i cupavce trave.



    Turiste navlace na "krstarenje rekom", pa jos ima sa vecerom i muzikom, da ih jos bolje oderu. Potpuno bezvredno mesto. Sto se vidi sa reke je krs i lom ili cak i jezivo.



    Ko bas hoce, moze da uzme ovaj Chao Praya river boat

    I da se za pola EUR povratna karta (ili cak 1 EUR turistickim brodom-gliserom) lepo provoza, uveri da je bilo gubljenje vremena i da bude zadovoljan sto to nije platio 50 EUR. Jeftino je jer je to kao gradsko saobracajno, ko pogleda cene moze da vidi da je 21km svega 10 THB (1EUR = 40THB).
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #29
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Pogled na Pattaya Tower iz mog (drugarevog) stana:



    Pa sada pogled iz samog Pattaya Tower (placa se voznja liftom do vidikovca)



    Waterpark koji je uz obalu mora je raj za decu





    A ovi sokolovi, cuce kao kokoske na legalu i vrebaju da nekoga namame da mu iznajme jet-ski. Posle voznje, iznenada se "ispostavi" da je renter izazvao neko ostecenje kojeg nije bilo ali to bi 400-500 dolara nadoknadilo. Ako se buni (skoro uvek se buni) slede batine koje bi bio srecan da prezivi. Policija takve slucajeve ne istrazuje.




    Ovaj jedan momak mozda ne bi mogao tek tako da isprebija stranca ali njegovi ortaci dotrce i 5-6 njih i eto.
    A kako biju? Ne da biju nego od srca uzivaju, kao da se izivljavaju. Strance mrze iskonski, sasvim je OK da jednoga prebije svako ko se zatekne.

    Ima ovde, Thai thugs attack British family, kako su takvi isti isprebijali, poslali u nesvest i u bolnicu, starce Engleze, bracni par penzionera.

    Ako clanak nestane, screenshot:

    Ovo su ti starci, sin ih doveo na odmor



    Tukli su ih sa takvim uzivanjem, utroba ti se digne dok gledas klip



    Jedan klinac je zenu sutirao u glavu dok je lezala onesvescena



    Sta smo rekli? Ne naci se na putu ovim divljacima. Pri punoj zaposlenosti, oni koji su ostali da izdaju jetski turistima su ekvivalent divljacima sa Savnika koji su sisli u Budvu da budu fizikalci.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #30
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Od sinoc, kada je Stickman objavio svoju redovnu kolumnu (Stickman Bangkok Weekly), dobijem nekoliko mejlova da pazljivije pogledam ko je prvi poceo tucnjavu. Izgleda, bazirano na seciranju videa koje su uradili Stickmanovi citaoci, poslali Stickmanu (koga licno poznajem) mejlove i on to uvrstio u svoju kolumnu. Taj deo kolumne je na 60% na dole.

    Potpuno je nebitno ko je poceo tucu sa onakvim premlacivanjem staraca (ili bilo koga). Bitno je uzivanje sa kojim su ih tukli.
    Video sam desetak tucnjava gde su stranci bili pretvarani u krvavu pulpu, nikada nisam video ko je poceo a uzivanje sa kojim su Thai prebijali je bilo isto kao na onom videu.
    Rentovanje jet-ski je nevina i rutinska transakcija sa kojom pocinje obracun sa slicnim krajem. Jednom sam video da su strancu sa vrata otkinuli zlatan lanac kada je odbio da plati izmisljenu stetu na jet-ski, on krenuo da ga povrati - i onda jos gore nego na videu.

    Na jednom smetlistu od sajta koje sebe naziva "klub putnika" jedna budala rece "kao belac uzivas postovanje medju Thai". Eto kakvo postovanje, mrze te ko kera i prva prilika da ti smrskaju lobanju se ne propusta.

    Kada su pre nekoliko godina silovali i ubili Engleskinju (cerku jedinicu) na Koh Samui, dvojica koja su uhvacena i osudjena su re-enact kako se to desilo.
    Nakon sto su je silovali, otisli su. Onda je jedan zapitao: "Sto je ostavismo zivu?". Vratili su se, ona je sklupcana ridala na zemlji i - zadavili je!
    Kao da nije ljudsko bice. To je ono o cemu pricam, nema veze ko je poceo, nikada ne opravdava tolike batine ili cak i smrt.
    Neka je i polugola izazovno igrala i izazvala ih, doterati to do smrti, ma sta video pokazao ko je poceo, je van svake racionalne price.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #31
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Vec sam pominjao alternativu ulicnoj hrani. Svaki 7-11 ili Lawson, FamilyMart ima jeftina zamrznuta Thai jela. Ovo je 7-11 ispred moje zgrade.



    Ima bar 10 razlicitih jela (ukljucujuci i spagete, nije Thai). Sa leve strane se vide mikrotalasne pecnice i ko god kupi neko od tih jela, obavezno ga pitaju da mu ga zagreju na licu mesta



    Ovo je "krapao gai", jedno od najcescih na ulici. Mlevena piletina sa bosiljkom i ljutim papricicama.



    Kosta 35 THB (manje od 1 EUR) i ukus je, dobro, nije kao isto to za 150THB u boljem restoranu ali je bolje nego najjeftinije sa ulice. Isto je ljuto, deca ne bi mogla da jedu. Pirinac je ispod glavnog dela.



    Posle tri godine sam ga opet jeo sinoc (uz proteste moje zene sto ne jedem njeno) samo da bih ovo napisao.

    Jos nesto, ako se neko otruje ili dobije dijareju, prvo ga pitaju gde je jeo. Sasvim je druga stvar kada se kaze "sa ulice" ili "iz 7-11".
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #32
    Gotovih jela,kao po pravilu, ima ne samo u 7-11, već i u drugim šoping lancima:npr.Tops ali ubedljivo najviše u BIG C i BIG C EXTRA ( bivši Carefour).Ali tu nije zamrznuta.Cene su tako 35-70 THB.
    U BIG C , ako recimo , dođeš na štand sa ribom/seafood pa nešto izabereš , oni će to očistiti(ima to sad već i kod nas) ali i ispržiti obićno na palminom ulju.Vidim negde i električne roštilje.Usluga se ne naplaćuje.

    Isto je sa voćem.Ja npr. obožavam njihov ananas.Svi znaju za onu prodaju na ulici.Ništa joj ne fali.Ponekad se istina može desiti da onako sladak ,ako je duže napolju, mada rashlađen, poćne malo da kisi,uzima se golim rukama..
    Ja najčešće to i uzimam u supermarketu.Em je nešto i niža cena,em veći izbor, em ga uzima sa rukavicama.Onda ga oni tamo očiste,iseku a ja u hotelskoj sobi već imam frižider i tako ceo dan po volji ga imam .
    Ni ovde se usluga čišćenja,pakovanja u posudu,oblaganja folije ne naplaćuje.
    Ali oni obično već imaju tamo na štandovima isečenog voća i ovog isprženog seafood/ribe.

  13. #33
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Gotovih jela,kao po pravilu, ima ne samo u 7-11, već i u drugim šoping lancima:npr.Tops ali ubedljivo najviše u BIG C i BIG C EXTRA ( bivši Carefour).Ali tu nije zamrznuta.Cene su tako 35-70 THB.
    Ima i tu zamrznute samo ti supermarketi obicno nisu na prolazu onima koji su u Thai prvi put. To je vise ko tamo zivi ili je na duze. Zato sam prvo i rekao 7-11.

    Isto kao prethodno jelo, duplo skuplje, iz Tesco. Firma je "CP", ona je vodeca. Nesto je vece jelo, 75THB, nije ni vece ni bolje toliko da bude duplo skuplje ali evo ga.







    Azija, moja dežela.

  14. #34
    Ko dolazi u Thai na rad ili iz nekog razloga ostaje godinu dana ili duze, da se uzme Internet, ovo su cene:



    AIS je daleko najbolja firma, uzeti sa njima kada god moze. Imaju najbolje i najjace pokrice cele zemlje. Ovaj stand je bio jedne nedelje ispred moje zgrade. Wireless, moze router da se ponese sa sobom kada se putuje (velicine je kao pola laptopa, nema baterije, onaj beli sto stoji na kutiji na standu).

    Drugo resenje je iPhone i mesecna pretplata preko AIS. Mora da se uzme njihova SIM kartica. 1,500THB mesecno (~40EUR), unlimted. Ovo i kucam dok mije iPhone router na koji je WiFi zakaceno 4 laptopa u kuci u Bangkoku.

    Kupio sam "True" router, 2,000THB (50EUR) i najskuplju pretplatu (780THB, 20EUR) za mesec dana i to je beskorisno smece, bacio sam pare. Necu vise da cujem za tu firmu.

    Trece resenje je, opet AIS, USB router, kao memory stick, da se ukljuci u laptop. To sam imao pre 3 godine, ne znam cene sada, super je radilo.

    Za bilo koju opciju, za stranca treba da se pokaze pasos (prihvataju fotografiju pasosa gde je slika, ja sam je imao u iPhone).
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  15. #35
    Ovo su baš korisne informacije.
    Za većinu.
    Par puta smo još na aerodromu ,promo, dobijali njihove SIM kartice.
    Uvek kažem da hoću a nikad ih nisam aktivirao.

    Ali , tamo, na način kako ja letujem, uz moje određene specifičnosti -skoro da mi ne treba ništa.

    U svakom hotelu imam wi-fi.
    I to ne samo u hotelskoj sobi.
    Na Ko Samuiu na primer,u hotelu , uz sam bazen i uz plažu,more , na palmi je zakačen router.Dok ležiš na ležaljci, u vodi,.. da budeš uvek on-line.
    Viber, WhatsApp...da te informativna aždaja ne ostavi na miru čak ni tamo na odmoru.
    Toliko- da ćerci moram da ograničavam korišćenje jer primećujem znake zavisnosti.
    Šta onda znači odmor,more...ako si stalno on-line .

    Ja sam specifičan.
    Tamo na odmoru najčešće i ne nosim telefon uz sebe.Ostavim ga u sefu.Već sam u romingu.Imam wi-fi.Tu je Viber.Primam samo poruke koje posle pregledam ,selektiram i onda se eventualno javim.
    Nosim ga samo ponekad kad znam da ću nešto fotografisati.U poslednje vreme malo više.
    Ili na primer u Pataji.
    Mislim da je sada već cela promenada , uz more,pokrivena wi-fi.Tako su bili najavili.

  16. #36
    To je u redu, mozda vise i nema smestaja bez besplatnog Wi-Fi.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  17. #37
    ATM kartice u Thai. Moje iz Japana i Australije rade. Ako su srpske radile u Grckoj ili Turskoj, radice i ovde.

    Sta je bitno: koliko moze da se podigne i koja je tarifa.

    Na primer, mnoge banke dozvoljavaju max 20,000THB (~500 EUR). Jedino Bangkok Bank daje 25,000THB po podizanju u jednim danu.

    Tarifa Siam Commercial Bank na 20,000THB (njihov dnevni max) je 300 THB (~7.5 EUR).
    Tarifa Bangkok Bank na 25,000THB (njihov dnevni max) je 200 THB (~5EUR).

    Odmah se vidi, podici vise, za manju tarifu.

    BKK Bank ATM, od danas:



    Moze da se podigne i manje ali je tarifa ista.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  18. #38
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ostati u Thai 6 meseci.
    Viza koja traje 6 meseci i daje vise ulazaka i izlazaka, nijedan ostanak duzi od 2 meseca. Moze da se produzi u Thai 3 puta po mesec dana, kosta 50EUR svaki produzetak.
    Tehnicki, moze da se ostane 9 meseci na tu vizu.

    Ceo vizni sistem je smisljen da onemoguci ljude da zive u Thai na turistickoj vizi. Kada ti istekne, nema nove narednih 6 meseci.


    Phuket bude prva stanica i baza.
    Moze, sto da ne.


    Na sajtu Thai ambasade u Zagrebu kaze da se moze dobiti turisticka viza u trajanju od 6 meseci sa vise ulazaka u zemlju. Avionska karta u jednom smeru.
    To je informacija koju dobijes u svakoj ambasadi, ne samo u Zagrebu. Vec sam gore rekao kako to radi.

    Vidi post #26.


    ostale vize(Kambodza,Vijetnam,Malezija), vaditi ih pre polaska u Thai ili iz Thai?
    Najbolje da odes na sajt

    www.thaivisa.com

    Tamo sam bio moderator 5 godina.
    Oni tamo imaju sve moguce i nemoguce situacije za vize. Meni ne treba viza ni za jednu od tih zemalja (Australia passport) tako da ne znam tacno. Dok sam pratio, oni kojima treba viza su je dobijali u Bangkoku za jedan dan. Ako vec ides u Zagreb ili imas neku agenciju, vidi sa njima da ti to srede unapred (smestaj i trosak oko viza u BKK bi bio verovatno veci trosak nego da ih imas odjednom).


    Vakcinacije. Znam da si mi pre rekao da mi ne treba nikakva vakcinacija za Tajland,da slucajno ne znas da li je i komsiluk bezbedan bez vakcine.
    Mislim da ti ne treba nikakva vakcinacija ni za jednu od tih zemalja.

    Da li uzeti putno zdravstveno osiguranje?
    Ako to nemas, smatraj da ne treba ni da putujes. Ja sam uzeo za Thai za celu familiju i juce smo imali incident koji je rezultovao jednom noci u bolnici (za zenu) i kostalo je 45,000THB (1,500 dolara). Bas cu da vidim da li cu uspeti da to naplatim, postovacu ovde kako je proslo i dati sajt tog osiguranja. Danas je bolnica poslala mail da je ta firma odgovorila na njihov (bolnice koja je pruzila medicinske usluge) upit ko to placa i rekla da im treba 60 dana da odluce.


    Bezbednost i mesta za izbegavanje
    Azija je bezbedna. Jedine nebezbedne zemlje su Filipini i Papua Nova Gvineja, zacudo, otkud bas njih dve, hriscanske.


    Sto se novca tice,kes ili kartice?
    Kartice, svakako. Ako kartice iz Srbije rade u Turskoj ili Grckoj ili bilo gde u Evropi, radice i ovde.

    Videti post #37 gore iznad tu ima oko kartica i limita i tarifa za podizanje kesa, od pre neki dan.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  19. #39
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    ...za neke zemlje ti trebaju tranzitne vize,ako se zadrzis duze od 8 sati na aerodromu,koji nema medjunarodnu zonu.
    Emirati imaju direktan let za Phuket, sigurno ih ima jos. Ne mogu da zamislim kako bi se nasao na nekom aerodromu koji nema medjunarodnu zonu za putnike koji cekaju vezni let. Ako se to i desi, daje se papirna viza dok se let ne realizuje. To je visa sila, nije pod kontrolom putnika.

    ... naci neku pristojnu garsonjeru ili eventualno jeftiniji hotel za max 400e mesecno.Samo da je do 2km od plaze,da je relativno tiho,cisto i da ima net.
    Vidi Tajland 6 meseci.

    Za 400EUR mozes da nadjes sta hoces, ako je za 1-2 osobe, na samoj plazi, za upola te cene. Slika na linku je iz Hua Hin, prosle nedelje sam bio tamo, sve je isto + ima jos vise smestaja u ponudi, na samoj plazi.

    Hua Hin plaza je nista prema onima u Phuketu, mislim da bi cene tamo bile iste osim sto bi bilo malo u zaledju ali sigurno blize od 2km.

    Za zdravstveno, sacekaj malo da vidimo da li cu ja uspeti da izvucem pare od njih, to bi trebalo da se zna za mesec dana od danas. Ako uspem, stavicu link. Iako ne uspem, opet cu staviti.

    Drzavni je zahtev da stranci koji su na penzionerskoj vizi godinu dana (produzavaju dok su zivi) imaju 1,000 EUR mesecnih prihoda (potvrda od ambasade). To je vise nego dosta, u Thai je kupovna moc 1,000EUR verovatno jednaka onoj od 3,000EUR u Spaniji ili Grckoj.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #40
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Drzavni je zahtev da stranci koji su na penzionerskoj vizi godinu dana (produzavaju dok su zivi) imaju 1,000 EUR mesecnih prihoda (potvrda od ambasade). To je vise nego dosta, u Thai je kupovna moc 1,000EUR verovatno jednaka onoj od 3,000EUR u Spaniji ili Grckoj.
    Ovo sto rekoh to je za Thai locals, oni znaju gde sta da kupe, da skuvaju, imaju sve u domacinstvu.

    Tako, 1,000EUR mesecno u Thai bi bilo, za samog stranca, bez Thai zene, nekih 1,500-2,000EUR.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Similar Threads

  1. Japan, prvi put
    By yoyogi in forum Japan
    Replies: 217
    Last Post: Yesterday, 22:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •