Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 81

Thread: Tajland, prvi put

  1. #41
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Ako cu dati par stotina evra za osiguranje,onda ocekujem da dobijem potpunu refundaciju u slucaju nezgode.


    To ide ovako: dobijes ponudu koji plan da izaberes. Ima da ti platis prvih 1,000THB, prvih 2,000THB, ili da platis nista, da dobijes potpunu refundaciju.

    Tako i cena zavisi.

    Za 2 meseca, 0 licnog placanja, za 40 godina staru osobu, bilo je 120EUR. I to samo za jednu zemlju, Tajland.

    Kao sto rekoh, da vidimo kako cu da prodjem sa mojim zahtevom za povracaj, to cu poceti u nedelji 22. avgust.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #42
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Putno zdravstveno osiguranje

    Osiguranje mi poslalo email i zvali me (moju zenu) licno, pre 5 minuta. Kazu:

    ************************************************** *******************************************

    Dear Member:
    We are sending you this courtesy email to follow up on your medical condition on 08/09/2016, we hope that you are feeling fine. We contacted the Sirakin Hospital in Bangkok and they advised us that you have been discharged. As you paid upfront for the medical service rendered at this facility, we would like to assist you in the reimbursement process. Please provide us with all the medical records including the medical report, the invoice and the receipt of payment in regard of this medical condition. Please be advised that the reimbursement process will take 45 to 60 business days from the last date that we receive all the document required for the claim to be reviewed and processed. Awaiting your reply, thank you for your collaboration in this matter.
    If you have any questions regarding this matter, please do not hesitate to contact me at your convenience,

    Kind Regards,

    Dr. Georges Fawaz, FMG -
    International Medical Case Manager- Arabic/French/Spanish/Wolof (dilect)/English Division
    Ph: 1 (305) 775-5449
    F : 1 (305) 407-1591

    ************************************************** *******************************************

    Bas da vidimo da li cu dobiti pare nazad.
    Kazu da im trebaju skenirani racuni, email, ne sam originalni papir.

    Bilo je 0 placanja sa nase strane, u ugovoru. Nije ovo zavrseno ali odnos tog osiguranja i njihov Customer Service za sada ohrabruje.
    Ovo se desilo za manje od 24 sata od izlaska iz bolnice.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #43
    ""...ostale vize (Kambodža,Vijetnam,Malezija)vaditi ih pre ili na dolasku u Thai..."

    Kad si u Thai uvek fali vremena.
    Zašto ga gubiti na vađenje viza?
    Moje pravilo je da vadim ovde ako ima ambasada u Beogradu.
    Tako sam ovde vadio vizu za Maleziju i Indoneziju.
    Ima još i Mijanmar.
    Navodno otvoren je i konzulat za Tajland.
    To bi značilo da ne treba ići za vize u Zagreb ili Budimpeštu.Ali u praksi nisam još čuo da to funkcioniše.
    To vađenje viza za Maleziju i Indoneziju nisam ni završavao za jedan dan,mada je moguće ako je žurba.Hoće tada da izađu u susret.

    Sa druge strane kada sam putovao za Kambodžu vizu sam vadio u Bangkoku.Završava se momentalno-po ispunjenju formulara i uplati.

    Name:  Point Blur_Aug112016_222825.jpg
Views: 608
Size:  38.7 KB

    Vidim da je cena bila 20 US$ a za dete besplatno.Važila je 3 meseca.

    Za Vijetnam mislim da može da se dobije na aerodromu ili online.

  4. #44
    ..."putno osiguranje"...

    Šta ima da rade 60 dana ?
    Pa to je zamajavanje.Kao da Vučić sastavlja vladu.
    U doba kada formulari/papiri prostruje planetom u realnim sekundama.
    Ako vrdaju, upoznaš ih sa činjenicom da imaš/uređuješ forum sa temom turizma.
    Sigurno im ne treba negativna reklama.

    Mnogo godina ranije,priznajem, nisam uzimao putno osiguranje.
    Sve dok nisam platio školu.
    Mesto problema:Bali.
    Akter:žena.
    Problem: pad pritiska i nesigurnost u hodu.
    Razlog: Par dana pripreme za put.Naporan let do Thai bez spavanja (dosta dece u avionu).Stiglo se popodne a ujutru u 6 am let za Bali.Spavalo se negde u Bang Na a kao i da nije jer se do kasno lutalo centrom BKK.Poželelo se.I onda posle 2 takve noći/dana i nagle promene klime prvi dan na Baliju desi se taj problem.
    U bolnici smo bili ne više od 1 h.Nisu ništa ni radili.Ako izuzmemo merenje pritiska .Svelo se na neka pitanja i popunjavanje formulara.Pritisak se normalizovao sam od sebe.
    Platio sam to 50 €.
    Srećom.A šta bi bilo da je bilo nesto gore?

    Od tada obavezno uzimamo osiguranje.
    Obično " Uniqa " .Osnovni paket.
    Mislim da je to do 20.000 € osiguranja.
    To nas za mesec dana košta par hiljada dinara.
    Uopšte nisam obraćao pažnju na to da li ja plaćam i do kog iznosa.
    S obzirom da nije velik iznos uplaćen verovatno nije 0 već bih ja morao platiti a oni (ako) vrate kasnije.
    Ubuduće ću obratiti pažnju na takve stvari.

    Srećom nijednom ga nismo naplaćivali.

  5. #45
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Na letu Japan - Thailand, Thai Airways, uzmem jedan viski. Bio je ovaj, "Hong Thong".



    Licilo je na viski, pomislih zbog visine ima drugaciji ukus, probacu ga na zemlji.

    Nije dobar. Ako su Ballantines i Johny Walker nulti stepen viskija, ovaj je losiji, tesko moze da se pije cist, treba cola da se mesa.

    Ne preporucujem.

    Ova druga boca, Sang Som je Thai rum, isto ide uz kolu ali je 20% jeftiniji. To preporucujem.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  6. #46
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Jos jedno zamrznuto jelo od 36 THB (1EUR = 42THB), prasece tanko seceno meso sa bosiljkom i zaljuceno.



    7-11 ih skuva (4 minuta u njihovoj mikrotalasnoj) ili kod kuce, ko ima mikrotalas. Drzim ta zamrznuta jela u steku, radim dan i noc, u 3 ujutro bolje to nego nesto sto se ohladilo.



    Tacno ovako izleda, osim sto sam ja dodao ove paradajizice.

    Nije neka gozba ali fino dodje u sitne sate.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  7. #47
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    "...sad su postrozili i moguce je dobiti turisticku vizu sa jednim ulaskom na 2 meseca."

    Nisu postrozili. Turisticka viza je 1 ulazak 3 meseca ili 2-3 ulaska (razlika je u ceni), max 60 dana po ulasku, vaznost 6 meseci. Tu ti je zabuna: jedan ulazak jeste 60 dana ali ih ima 3.

    6-mesecna viza vazi od momenta izdavanja. Recimo, od 1. januara do 30. juna. Ako je izdata u Singapuru, u tih 6 meseci se moze uci i ostati, teoretski, 59 dana, izlazak/ulazak, 59 dana, izlazak/ulazak. 59 dana, izlazak.
    Dani neiskorisceni od prethodnog ulaska se ne racunaju, izgubljeni su.

    Viza moze da se produzi 30 dana u Bangkoku, 2,000THB.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  8. #48
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Konzulat u Hrvatskoj ima druga pravila. U Singapuru je kao sto sam rekao.
    Ne znam na osnovu cega to rade, verovatno su preko statistike videli overstay sa vizama izdatim u Hrvatskoj pa menjaju pravila od zemlje do zemlje.

    Ono sto hoce da sprece je da ljudi bez validnog razloga ostaju u zemlji duze nego sto cak i najnapaljenijem turisti treba na vizi koja je turisticka. Stvarno, kome treba vise od 2 meseca da vidi zemlju? Ako mu treba, mozda je neki je istrazivac, mozda neki doktorat, to je druga viza koja se po tom osnovu dobije.

    Njihova drzava, njihova pravila.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #49
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Nositi sa sobom lekove u Thai?

    Osim aspirina i ociglednih stvari, ako na granici pitaju, treba za druge lekove imati lekarski recept. Inace ima da potraje dok se ne vidi sta su lekovi i sta je u njima. Kao da neko donese punu kesu lekova u Srbiju i na aerodromu ga pitaju sta to nosi.
    Samo jos strozije, za sverc droge u Thai cas posla padne smrtna kazna ili 50 godina robije.

    U kampanji protiv sverca droge 2002. policija je upadala u kuce osumnjicenih i na licu mesta, metkom u celo, poubijala sve zatecene unutra, bez pitanja. Zvanicno, ubijeno je bez hapsenja i sudjenja 1,600 ljudi, humanitarci tvrde 5,000. Nikome nista nije bilo, niko nije "procesuiran".

    U Thai se lekovi kupuju slobodno (ne i tablete za spavanje i slicno, to samo na recept i dobija se u bolnici, nema po apotekama) cak i antibiotici.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #50
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Osiguranje mi poslalo email i zvali me (moju zenu) licno, pre 5 minuta. Kazu:

    ************************************************** *******************************************

    Dear Member:
    We are sending you this courtesy email to follow up on your medical condition on 08/09/2016, we hope that you are feeling fine. We contacted the Sirakin Hospital in Bangkok and they advised us that you have been discharged. As you paid upfront for the medical service rendered at this facility, we would like to assist you in the reimbursement process. Please provide us with all the medical records including the medical report, the invoice and the receipt of payment in regard of this medical condition. Please be advised that the reimbursement process will take 45 to 60 business days from the last date that we receive all the document required for the claim to be reviewed and processed. Awaiting your reply, thank you for your collaboration in this matter.
    If you have any questions regarding this matter, please do not hesitate to contact me at your convenience,

    Kind Regards,

    Dr. Georges Fawaz, FMG -
    International Medical Case Manager- Arabic/French/Spanish/Wolof (dilect)/English Division
    Ph: 1 (305) 775-5449
    F : 1 (305) 407-1591

    ************************************************** *******************************************

    Bas da vidimo da li cu dobiti pare nazad.
    Kazu da im trebaju skenirani racuni, email, ne sam originalni papir.

    Bilo je 0 placanja sa nase strane, u ugovoru. Nije ovo zavrseno ali odnos tog osiguranja i njihov Customer Service za sada ohrabruje.
    Ovo se desilo za manje od 24 sata od izlaska iz bolnice.

    Juce smo bili kod japanskog doktora, rekao je da sto se desilo u Thai nema nikakve veze sa ranijom zdravstvenom istorijom.

    Odmah sam poslao spremljene fotografije svega sto je bolnica dala (28 njih) i popunjene formulare. Treba ceo dan da se to sve sredi i popuni.

    7 sati kasnije, stize mejl sa formularom (koji nije bio pre) gde da se uplate pare. Nikakvo obrazlozenje da su resili ili nisu. Da li to oni prikupljaju sve pa da sede na tome 2 meseca ili ce odmah da uplate pare, ne znam. Poslacu formular danas.

    Moguce, za do neke sume (ovo je 1,200 EUR) i jasne racune ne rastezu. Videcemo kada ce pare da stignu. Ako stignu, stavicu link za taj sajt.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #51
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Evo ga. Sada moze da prodje 3 meseca dok ne vidimo da li pare stizu ili ne:

    Thank you for your prompt reply and sorry about the hassle but the documents sent are clear. Please allow 45 to 60 business days from today 09/21/2016 for the underwriter to review and make the final decision. You will receive an EOB(Explanation of Benefits) regarding your claim.




    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  12. #52
    Quote Originally Posted by Mekong View Post
    Osiguranje mi poslalo email i zvali me (moju zenu) licno, pre 5 minuta. Kazu:

    ************************************************** *******************************************

    Dear Member:
    We are sending you this courtesy email to follow up on your medical condition on 08/09/2016, we hope that you are feeling fine. We contacted the Sirakin Hospital in Bangkok and they advised us that you have been discharged. As you paid upfront for the medical service rendered at this facility, we would like to assist you in the reimbursement process. Please provide us with all the medical records including the medical report, the invoice and the receipt of payment in regard of this medical condition. Please be advised that the reimbursement process will take 45 to 60 business days from the last date that we receive all the document required for the claim to be reviewed and processed. Awaiting your reply, thank you for your collaboration in this matter.
    If you have any questions regarding this matter, please do not hesitate to contact me at your convenience,

    Kind Regards,

    Dr. Georges Fawaz, FMG -
    International Medical Case Manager- Arabic/French/Spanish/Wolof (dilect)/English Division
    Ph: 1 (305) 775-5449
    F : 1 (305) 407-1591

    ************************************************** *******************************************

    Bas da vidimo da li cu dobiti pare nazad.
    ........

    Bilo je 0 placanja sa nase strane, u ugovoru.

    Pratim ovo i mislio sam da nisi ništa platio tamo u bolnici u BKK.
    Mislio sam kada u ugovoru stoji 0 plaćanja i da ti ništa neplaćaš prilikom intervencije u bolnici.
    Dalje- plaćanje bi trebalo da je između osiguranja i bolnice i baš te briga da li je za mesec, dva, godinu...

    Ali sad ,čitajući ,izgleda da se to tamo u BKK platilo i sad rastezanje sa povraćajem novca.

    Možda nisam dobro razumeo.

    U svakom slučaju biće korisna informacija - šta raditi sa putnim osiguranjem ubuduće.

  13. #53
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Potpuno si u pravu.
    Sve sam platio, pa sada sta bude. Ako nemas osiguranje, garantovano ne dobijes nista. Sa ovime, ovakve zayebancije, mozda nesto i bude.

    Mozda im je ovo buranija, za njih sitne pare, nisu trebali da iznajme charter avion za povratak kuci.

    Mirise mi na prevaru. Da tip koji salje mejlove ima svoj cilj - da zatvori poglavlje o dokumentima, dobije svoju dnevnicu i prosledi onima koji odlucuju. Da ne daju nikakve pare.
    Ne nadam se nikakvom povracaju novca.
    Azija, moja dežela.

  14. #54
    Proizilazi-svugde je isto sa osiguranjem.

    Tako se i odnosim prema tome.
    Uplatim minimalno a u pozadini mora biti spremnog novca za "ne daj bože".

    A onaj službenik iz osiguranja razmislja možda ovako: rastezaćemo maksimalno , nije ni velik iznos, a nije mu loše ni finansijsko stanje...proće ga volja.
    Jedan iz banke mi potvrdio da oni(za kredite) i osiguravajuće kuće sve prate kod klijenta.Ne samo one javne podatke već i one druge:finansijsko stanje,da li se neko kocka, zadužuje kod zelenaša...
    Ćak i da vrate rastezaće maksimalno jer ima i neka kamata na novac koji je kod njih.

    Iz tih razloga nisam ni osigurao kuću.

  15. #55
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na nekoliko PM-ova, pitaju me da li ce se nesto promeniti i da li da idu u Thai jos ovog meseca i oko Nove godine.

    Strane ambasade su izdale saopstenja svojim gradjanim koji su u Thai ili nameravaju da putuji, da se ponasaju ozbiljno, da nose pristojnu odecu.

    Nikada nacin na koji se nose raspojasani turisti nije bio dobrodosao ali se tolerisalo. I dalje ce, Thai ne brinu stranci nego njihovi sunarodnici.

    Sigurno, "entertainment venues" ce biti zatvoreni, nece biti full moon party. Ko ide da se odmori, primetice da je ton svega smanjen ali se neki nemiri ili nasilje nece desiti.

    Ko se seca dana posle Titove smrti, to je bilo 1% ovoga sto je sada u Thai. Kralj je bio i ostao toliko voljen da ce tuga da se reflektuje kroz celo Thai drustvo mesecima.

    Dakle, sto se bezbednosti tice, mislim da nema problema. Ko ide da "tuce cujku" videce da je to obustavljeno.
    Azija, moja dežela.

  16. #56
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Na nekoliko PM-ova, pitaju me da li ce se nesto promeniti i da li da idu u Thai jos ovog meseca i oko Nove godine.

    Strane ambasade su izdale saopstenja svojim gradjanim koji su u Thai ili nameravaju da putuji, da se ponasaju ozbiljno, da nose pristojnu odecu.

    Nikada nacin na koji se nose raspojasani turisti nije bio dobrodosao ali se tolerisalo. I dalje ce, Thai ne brinu stranci nego njihovi sunarodnici.

    Sigurno, "entertainment venues" ce biti zatvoreni, nece biti full moon party. Ko ide da se odmori, primetice da je ton svega smanjen ali se neki nemiri ili nasilje nece desiti.

    Ko se seca dana posle Titove smrti, to je bilo 1% ovoga sto je sada u Thai. Kralj je bio i ostao toliko voljen da ce tuga da se reflektuje kroz celo Thai drustvo mesecima.

    Dakle, sto se bezbednosti tice, mislim da nema problema. Ko ide da "tuce cujku" videce da je to obustavljeno.
    Ovde ima vise na temu, kako izgleda, zatvorili su klubove na par dana, a onda po zelji.
    http://www.thephuketnews.com/phuket-...J8Mg6chb4yC.97

  17. #57
    Eno moja zena, cepa se od smeha gledajuci Thai shoder programe (snimljene, nije uzivo).
    To rade svi. Prvi dan su se takmicili postovanjem slika u crnini.
    Posle 3 dana prave se, ne postuju nista veselo na FB.

    Ja mislio Kralj mrtav ima da placete 3 meseca? "3 dana je dosta, od sada pa mesc-dva-tri, ne iskazujemo javno radost i uzivanje".

    To je to. Ono sto se ne izliva na ulice moze da nastavi.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  18. #58
    Evo sad sam prosao banglom, sve je isto, diskoteke pune, jedino sto vidim ko razliku je sto ribe ne igraju na sipkama, ali su tu za barovima. Jos jedna stvar, mesec dana ce da bude ovako. Klubovi i go go barovi rade do 2 ujutru.

  19. #59
    Pa eto, zivot tece.
    Cak mi se i cini da su mnogi Tajci koji su sa zebnjom cekali taj dan koji je morao doci - pa dosao je, prosao, i nista katastrofalno se nije desilo, odahnuli.

    Gornji post kao da to potvrdjuje: ne izlecu se u hedonizmu a srecni su u sebi jer se nista vazno za zivot nije poremetilo. Pragmatizam i zivot pobedjuju.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  20. #60
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Posle odugovlacenja (protumacenog kao postovanje prema preminulom ocu), Thai kralj je King Vajiralongkorn, od 2. Decembra 2016.

    Dosadasnji 5. decembar kao Fathers Day, rodjendan pokojnog kralja Bhumibola, ostaje praznik. On ce postati Rama IX, vec postoji odavno ulica sa tim imenom.

    Legenda kaze da Chakri dinastija nece iznedriti vise od 9 kraljeva. Evo, sada se nadaju da se to prorocantsvo nece ispuniti, sada imamo Rama X.



    Stare slike se sklanjaju, nove postavljaju ali nije potpuna zamena. Slika starog kralja ima 3 puta vise nego pre, eksplozija postovanja nakon njegove smrti.

    Novi kralj je na nekoliko ceremonija izgledao "kraljevski", nije bilo bruke. Ionako zivot uglavnom provodi uglavnom na imanju kod Minhena u Nemackoj (gde ima dvor sa 200 sluga) i Thai elita sa nada da se nece mnogo mesati u lokalne poslove.

    Pogotovo ne u "Crown Property Bureau", fond koji ima nekretnine i gradjevinsko zemljiste u vrednosti nekih 50 milijardi. To je Bangkok elita dobila po bagatelnim cenama da izgradi zgrade i komercijalna preduzeca i da ih dalje rentira. To je u sustini sukoba elite i demokratski izglasanih PM: da neko u to ne dirne. Tih 50 milijardi dolara u Thai je mozda ekvivalent vrednosti cele zemljisne povrsine Republike Srbije.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Similar Threads

  1. Japan, prvi put
    By yoyogi in forum Japan
    Replies: 217
    Last Post: 27-03-24, 22:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •