Results 1 to 11 of 11

Thread: Slike iz aviona: sta je ispod?

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Slike iz aviona: sta je ispod?

    Australia, Cairns, Queensland.



    Tu se preleti Trinity Beach:




    Tu sam mislio da se penzionisem:



    Tirkizna boja Pacifika:



    Onda dolazi Great Barrier Reef, koralni sprudovi:





    Pravi praznik za oci:

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Slike iz aviona: sta je ispod?

    Da napravim ja to ovde. Sto da im tamo dam dzabe. Napisem traktat a neko dodje i tresne "Jutro na Alpima" ne znajuci ni nad kojom je zemljom bio.

    Da Nang, Vietnam.





    Obala koja dijagonalno ide od gornjeg levog do donjeg desnog ugla slike:



    Tu je dobar surf i tu se desava ova scena iz "Apocalipse Now". Kapetan Killgore (Robert Duvall) i Lance sa patrolnog broda, u bitci pred surf.



    Taj dobar surf ima i velike ekonomske posledice: gde je surf dobar, tu je plitko more. Tako da Vietnam nema ni jednu "deep sea" luku. To prakticno znaci, da nema robusnog nacina da se nesto masovno iznese. Zato tamo prave Nike patike, laku tekstilnu robu i nista vise. S obziron na to koliko industrije Thai ima (200 milijardi dolara izvoza, 5 puta nacionalni dohodak Srbije) Vietnam je zaprepascujuce malo industrijalizovan. To je sve zbog plitkog mora i dobrog surfa.

    Na povratku je druga prica. Od tacno 62 puta koliko sam isao Japan - Thai i nazad, uvek je bilo ovako: negde iznad Da Nanga, ide vec druga bocica sampanjca i pocinje da hvata "Vietnam Blues", kako su prijatelji Amerikanci nazvali osecanje u koje upadnu, zaleci sto uopste moraju da napuste Thai.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  3. #3
    Malezija. Pri sletanju u Singapur, kada se dovoljno spusti, razanaje se da nije u pitanju obicna dzungla. To su nepregledne






    plantaze palmi. Malezija je drugi najveci svetski proizvodjac palminog ulja na svetu.





    Povrsina pod palmama je 1 milion hektara (to je kao polovina Vojvodine) i industrija zaposljava pola miliona radnika.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  4. #4
    Desava se, bar nekoliko puta dnevno, da se avion pri sletanju u Sidnej, stavi u "holding pattern" i da kruzi 15-20 minuta dok se ne oslobodi mesto za sletanje na aerodrom.

    Obicno je iznad Blue Mountains, nekih 100km pre Sidneja. To kapetan najavi i pozeli uzivanje u pogledu, ovakvom, na primer:



    Plave Planine su plave zbog isparenja koje ispustaju eukaliptusi kojima su obrasle.

    Zaokruzeno je "3 sestre" stene i kanjon. Vidi se na linku, detaljna slika.

    Ko god kupi nova kola, skoro sigurno ja da na prvu voznju ide bas u Plave Planine. Relacija kao Beograd - Divcibare.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  5. #5
    Singapur.



    Plavi krug je sam grad a crveni je Sentosa Island. Nesto kao njihova Ada. Jos je i najjuznija tacka kontinentalne Azije:



    Bili mi, nekoliko puta, pa se i slikali:

    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  6. #6
    Chicago - Phoenix, prelet preko Iowe.



    Kukuruziste Amerike, 30% kukuruza se tu uzgaja.



    Neke njive su okrugle, neke cetvrtaste:



    Okrugle su jer im tako ide cev za zalivanje, u krug (nazire se na slici)



    Cetvrtaste imaju to ali ide po paralelnim sinama duz njive:

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  7. #7
    Australija. Njeno mrtvo srce, beskrajne pustinje, vece od Sahare



    Australija je veca od kontinentalne Amerike ili od Evrope, 30 puta veca od cele bivse SFRJ i ima 24 miliona stanovnika





    Oblaci prave senku dole, samo nema kome





    Od tih 24 miliona stanovnika, 90% zivi na obali ili na jedan sat od nje. Ko onda ne zivi na obali?

    Ovi fraeri ovde, Alice Springs, geografski centar Australije.



    Vidi se MacDonnell Range, planinski sprud koji prolazi pored grada.



    Na slici izgleda da je visoravan, a nije. Pukotina u masivu, Heavitree Gap, kroz nju ide ulaz i izlaz u Alice.

    Wikipedia ne kaze, a tacno je, da je ime Alice doslo po imenu zene upravnika poste ("zvanog Ljupce od miloste"). To je ujedno bila stanica za zamenu konja, kao Pony Express.

    Alice Springs pripada Northern Theritory za koju ima bezbroj zanimljivosti a iz modernog doba da izdvojimo tri:

    - nema tehnickog pregleda kod registracije vozila. Mozes sam da napravis nesto sto se krece i nema problema da sa time izadjes na put.
    - nema ogranicenja brzine. Zato su se tu odrzavale medjunarodne brzinske trke, 300 na sat ako treba, nema veze.
    - legendarno pivo u bocama od 2.25L, to je protivzakonito u drugim delovima Australije:

    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  8. #8
    Melbourne, Australia.



    Gde je granica kopna, pocinje Phillip Bay i Pacifik. Sta je onda onaj sivi oblak iznad okeana? Smog? Ne - to je salinitet, isparenja iz okeana koja tako izgledaju kada se steknu uslovi vlaznosti vazduha i slabog vetra.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  9. #9
    Sydney, Homebush, sediste Olimpijskih igara 2000.



    U skoro centru slike je Hotel Pullman, te 2000-te i do 2010. je bio Ritz Carlton.

    Uz kanal sa desna, za veslanje, bilo je olimpijsko selo koje nakon olimpijade postalo najnovije naselje u Sidneju i najnoviji postanski broj, Newington.
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  10. #10
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Okinawa, japansko ostrvo, skoro 4 sata leta od Tokija.



    Na putu za Thai, prelece se preko njega. Zaokruzena je Futenma, americka vojna baza i njen aerodrom, maltene u gradu.





    Okinavci, njih 1.4 miliona, stalno traze da se ta baza izmesti. Da su oni zrtve nacionalne bezbednosti.
    Ne kazu bas tako, oni su miroljubiv svet mada to u stvari znaci "Mi zivimo i gledamo divlje Amerikance po nasim ulicama zbog vas ostalih koji nemate priliku da ih vidite. Nosite ih negde drugde."

    Ovo su oni, protestvuju po centrima gradova (ovo je Nagoja) da se rese Amera i njihove nepristojnosti:







    Okinavci su, rekoh vec, miroljubivi ljudi. Stalno su u srednjem veku posredovali izmedju zavadjenih strana.

    Nikada nisu nosili oruzje, oni su izmislili karate borilacku vestinu.

    Karate znaci : "Od prazne ruke". Znaci bez oruzja, koje nikada nisu nosili, samo golim rukama.

    Svaka im cast.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  11. #11
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Skroz sam zapostavio ovaj tred, pet godina.

    Nekada je bio direktan let SQ 995 (NRT-BKK). Pogled na Mt Fuji



    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •