Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 52

Thread: Thailand: Info, običaji, dos & donts

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Thailand: Info, običaji, dos & donts

    U Thai, sva hrana je iseckana i ne postoje noževi u priboru za jelo. Ne postoje. Samo kašika i viljuška.


    Obican ručak ima najmanje 3 jela. Ovde su Thai tuna, chicken kari i supa sa tofu. Vidi se kako je došlo servirano, sa kašikama i viljuškama po strani tanjira.





    Riba se jede prstima i komadi umaču u posudicu sa ljutim sosom.

    Kari se jede tako sto se u kašiku stavi pirinač a viljuškom doda meso i to je jedan zalogaj. Pirinač smiruje ljutinu (voda ne pomaže).


    Ovo je bilo smešno: tako naučeno, moje dete je po dolasku u Japan i tortu jelo kašikom i viljuskom (u Thai nema torti i kolača kakvim ih mi znamo):


    Azija, moja deela.

  2. #2
    kašika i viljuška?
    ja sam mislio da svi azijski narodi jedu štapićima?

    a kad smo kod kašike i viljuške:
    setih se jedne anegdote: bio sam sa nekim prijateljima jednom u nekom resotranu. i oni naruče palačinke. konobar donosi tanjir s palačinkama i viljušku i - kašiku.
    prijatelj gleda i posle malo razmišljanja, kaže: "ovaj nas za*ebava".
    pozove ga i pita ga: "što nije doneo nož?"
    a konobar mu kaže: "po bontonu, palačinke se jedu viljuškom i kašiko"

    ja i dalje nisam siguran da li je to tačno

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by dekss View Post
    kašika i viljuška?
    ja sam mislio da svi azijski narodi jedu štapićima?
    Ne može osim kineske i japanske druga hrana da se jede štapicima. U Thai ne može, u Indiji ne može. U Indiji tradicionalno jedu golom rukom.
    Pocev od pirinča, po tome se vidi čime može da se jede. Indijski pirinač (i Thai) je ratstresit, zrna se ne lepe jedno uz drugo, ne može da se zahvati štipaljkama.

    Jedan indijski političar je čak uporedio cele nacije sa time: "U Japanu su kao njihov pirinač, svi zajedno. U Indiji svako za sebe, kao i zrna naseg pirinča."

    Najveći izvoznik pirinča na svetu je Tajland. Šta rade onda sa njim u Japanu i Kini? Prave rice cakes i ostale preradjevine od pirinča. Ne ide na sto jer ne može da se jede štapićima.
    Azija, moja deela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Tajland - letovanje

    Sun scare.

    Zive u tropskoj zemlji a cuvaju se sunca kao djavo krsta.

    Biti opaljen suncem je znak niskog statusa, rada na princanim poljima ili na putevima i gradjevinama. Cak i oni koji to stvarno rade se trude da se zaklone kad god je moguce.

    Nije pescana oluja i nesto sto nosi prasinu u oci, trude se da se zaklone dok ne naidje autobus.





    Na plazi, gde se ocekuje izlaganje suncu, kupaju se u ulicnoj odeci, niko nema kupaci kostim. I tu se zaklanjaju kad god je moguce.


    Jos, ovo su "day trippers", seljaci iz zaledja koji dodju na more jednom u 6 meseci da se pokvase. Gradski Thai ne idu nikada.





    Ova zena koja stoji van suncobrana je u potpuno mokroj, kaplje sa nje, odeci:







    Na ovoj plazi, Cha Am, to je skoro 100% Thai mesto bez stranaca, pod ovim suncobranima treba lampa za citanje:


    Last edited by yoyogi; 22-04-14 at 09:36.
    Azija, moja deela.

  5. #5
    zasto idu na plazu????

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yubika View Post
    zasto idu na plazu????
    To sto nama izgleda idenje na plazu tamo ima drugi znacaj: da se slobodan dan provede na morskom vetru, okupi drustvo, jede i pije ceo dan pod suncobranima.






    U Thai su slobodni dani retki, ovo je 2 dana oko 1. maja, tada se svi stuste na obalu, ipak im to nije cela noc voznje i neki izdatak, oni su vec tu u blizini.









    Zato su tako i neopremljeni, nisu tu zbog kupanja, vise kao piknik uz vodu. Ni seoski ni gradski Thai ne idu na plazu zbog sunca i kupanja, idu zbog druzenja:








    Ovo je za njih plaza.

    Ili bazen (ko ima svoj ili u zgradi) ili waterpark. Tu je plaza u smislu u kojem je za nas. Samo nije more nego vestacki waterpark uz more. Tu je zabranjena odeca i bilo sta pamucno u vodi:


    Pattaya Park, slikan sa Pattaya Tower, tik uz more koje niko ne zarezuje:





    Isto kao u Japanu, Japanci su ovo i napravili 80-ih:




    Ima i jedan u Bangkoku, Siam Park, bio 100 puta:









    Ovo dvoje je posle vencanja doslo da se slika u vencanim odelima na mestu gde su se kao srednjoskolci upoznali (popricao sa njima, oni mi rekli):






    Edit: da dodam jos ove 2 slike iz Siam Park, Bangkok:





    Last edited by yoyogi; 22-04-14 at 09:37.
    Azija, moja deela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Tajland - letovanje

    Jedno upozorenje. Bez obzira na izvikanu sex industriju, Thai su veoma konzervativni ljudi, pogotovo zenske.

    Misleci da tamo sve moze, stranci (strankinje) idu topess, G-string. Premda se jasno ne vidi, to izaziva zgrazavanje pa i prezir lokalaca.

    Ovi Skandinavci, snimio sam ih u Hua Hin, misle da su super:


    Name:  bath2.jpg
Views: 1961
Size:  34.9 KB


    Ova slika je iz Siam Park, kostimi su na iznajmljivanje i evo sta je "zvanicna verzija" i sve sto otkriva vise od toga je nepozeljno:



    Name:  bath1.jpg
Views: 1298
Size:  86.6 KB


    Bilo je u ranijem postu da se Thai retko izlazu suncu a na plazu ne idu nikad osim na day trip o nekim praznicima, da tamo jedu i piju i pokvase se. U vodu idu u street clothes, retko ko ima kupaci kostim.


    Name:  bath3.jpg
Views: 1253
Size:  39.0 KB


    Ove studentkinje, upravo sishle sa ekskurzijskog autobusa, prvo se slikaju dok su suve:


    Name:  bath4.jpg
Views: 1233
Size:  27.2 KB


    Pa pravac u vodu u odelu dok dete gleda u cudu:


    Name:  bath5.jpg
Views: 1214
Size:  34.2 KB


    U turistickim mestima ima dosta sezonaca, kao sto i iz Kolasina dodju u Budvu preko leta da rade. Kada im padne pogled na nesto izazovno, moze da im dodje zuta minuta i ode se u statistike.

    Sta se preporucuje: board riding shorts, gornji deo kostima i preko njega rash vest.


    shorts i rash vest. Primeri samo.
    Azija, moja deela.

  8. #8
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Sta kupiti u Thai, kad si vec tamo?

    Iduci u Thai iz Australije i Japana, prakticno nista. Ima sta da se odnese ali slabo sta da se ponese. Svega ima a u Oz je i zabranjeno bilo sta od hrane.

    Cisto da ne nosim nazad prazan kofer, kupovao sam stvari koje su mi ionako trebale a u Thai su maltene za dzabe. Kao sto brod nosi balast vode.



    Papirni tanjiri, plasticno disposable posudje, sve za kampovanje samca u svom domu u Tokiju.

    Iznenadio se carinik na Nariti (aerodrom u Tokiju) kada sam slucajno odabran da otvorim kofer.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  9. #9
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thai, Srinakarin Wirot University, Bangkok.

    Drzavni Univerzitet, najbolji uz Chulalonghorn. Tu najbolji djaci studiraju, koga god prime, drzavno finansiranje, ne placaju sami.
    Juce je bio prijemni ispit, 35,000 kandidata, svi u uniformama. Bice primljeno 1,500. Sala je Nonthaburi Arena.



    Na ostale Univerzitete, kao Bangkok University, za pare, idu oni koji nisu prosli na Srivikorn, Chula i Thammaserat drzavnim Univerzitetima. I tu postoji selekcija ali je ipak za pare.

    Ne pojedinacno po fakultetima ali generalno za studentsku populaciju, 70% studenata u Thai su devojke.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  10. #10
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Gradjevina u Thai, snimano sa mog balkona u Bangkoku prosle godine. Sada mesto ne moze da se prepozna, sve je zavrseno.






    Ono sto je specijalno je: svi radnici, i fizikalci su - zene.




    Cak i ove sto rade na krovu:





    Stigla mesalica, opet skoro sve zene da razliju beton:



    Da vidim one iz drustava za politicku korektnost i zenska prava da se dohvate krampa, lopate i crncenja na 45C pa da vide kako je to biti jednak.
    U Thai, 90% zena radi, skoro sve pokretne imaju neku delatnost.
    Azija, moja deela.

  11. #11

    demonstracije u bangkoku

    Jo , ajd' podmazuj bager pa se vidimo 13 u Bangkoku.
    Pusti sad enu i njenu lepu premijerku( ona to jo gleda naivno), ti si profesionalac i tvoje iskustvo je dragoceno.
    A ta kae?Ti si to radio iz ubeđenja?
    Ajd' , ne zezaj, omatorilo se , valjda je i nama dolo iz ,,dupeta u glavu" . Čujem da se moe uzeti dobra
    ,,kinta" ,a tek za bager...Eno i onaj brat lepe premijerke tuče nikićko pivo dok mu se jahta od rezbarenog drveta epuri u Porte Montenegro.Nego, da mi uzmemo neki baht pa posle odosmo u
    Nana Entertaiment na Singu,Chang,Heineken,svejedno,i to je globalizovano.
    Idem da vidim ima li jo koja karta slobodna do BKK jer čujem da su ovi nai iz OTPORa sve rezervisali.

    Kako ono Chercil reče , oni će ionako uraditi ta budu hteli a sigurno dobro biti neće.

  12. #12
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    To su reakcionari koji znaju da nikad nece pobediti na izborima a imaju podrsku vojske.

    Ono sto oni hoce je da im se zakonom (kao generalima u Burmi) dodele mesta u Parlamentu a da 49% mesta ide na narodne izbore.
    Jos, traze, da se iz zemlje proteraju njeni gradjani (cela loza Thaksinova) koji nista nisu krivi osim sto su popularni u narodu, kao da je to u politici nedostatak. To je ono od cega se useravaju: da ce Thaksini da vladaju decenijama, niko ne moze da ih pobedi na izborima.

    Ispod tanke glazure modernosti, krije se tradicionalno, gotovo feudalno drustvo. 3 generacije ne znaju za drugog vladara osim sadasnjeg Kralja, kakva demokratija.

    Jedino Kralj moze da spreci dalje pogorsanje.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  13. #13
    Vojska se ,,navodno" drži neutralno a ako imaju podršku onda ne sluti na dobro.Toliko puta su vrtili onu scenu kad Yingluk daje intervju i gotovo plačnim glasom kaže: šta hoćete više od mene ,ja sam tajlanđanka,želite li da napustim zemlju i nikad se ne vratim" a akcent je bio na sceni desetak sekundi kasnije kad je ona završila intervju a onda se navodno smejala. To je bilo čak i kod nas na TV.
    Tajland doživljavam kao drugu svoju zemlju i ne bih voleo da je rasture kao onu našu a sada imaju čistu nameštenu poziciju za to- polarizovano društvo.Oni na jugu su naoštreni a taksista na Puketu mi je pre par godina doslovno rekao: ako treba neka se država podeli kao i vaša ali Taksin se neće vratiti.
    Iako su veliki saveznici USA kod Tajlanđana nisam primetio preteranu ljubav prema jenkijima.Naprotiv,još mi je u sećanju scena za vreme jednog Svetskog prvenstva u fudbalu .Igrali su Slovenija- USA.Kad sam krenuo iz hotela USA je vodila 1:0 i upravo na Walking streetu odjednom slavlje u barovima a najviše od ,,igračica".Iznenadio sam se jer Slovenija je izjednačila.Ne znaju oni puno o Sloveniji - navijali su protiv USA.
    Iako autor ovog foruma živi u Japanu ,u slučaju potrebe, očekujemo ekskluzivne insajderske izveštaje iz Thai,kao što su bili oni o zemljotresu u Japanu za ljude koji misle svojom glavom.

  14. #14
    Kralj je star a sin mu je kažu propalica.
    Ovde mogu da pratim njihov TV- TGN to je hjihov TV5 i vidim na njihovim vestima kako kralja guraju u kolicima jedva i glavu pokreće.
    Slaba je to nada.U njegovo ime odlučuju drugi.

    PS/ Nisam u tvom forum rules pročito da se ne sme pričati o kralju.

  15. #15
    Nemaju igracice pojma o fudbalu, ko zna zasto su to gledale i navijale. Za Sloveniju verovatno nisu ni cule kao ni za bivsu Yu.

    Jednom, u tazbini, bilo je neko svetsko prvenstvo u fudbalu, 2006. a ne secam se ni gde je bilo ni ko je igrao.
    Sto se mene tice, svaka fudbalska utakmica na svetu je izmedju Teteksa i Osijeka i zanima me kao lanjski sneg.

    Deset mladih zena sedi na podu i gleda fudbal. Ko igra, jednu su zemlju znale, drugu nisu.

    Utakmica moze da da se odigra i da se zna rezultat i bez sudija, bez stativa, bez linija od kreca na terenu, cak i bez svih 11 igraca na obe strane. Jedna stvar bez koje je utakmicu nemoguce odigrati je - lopta.

    Sve te zene su radile u Adidas fabrici fudbalskih lopti, kao svalje u Rayongu. Sve lopte za to prvenstvo su bile proizvedene u njihovoj fabrici, licno njihovim rukama. Zato su i gledale utakmice.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  16. #16
    Quote Originally Posted by onnut View Post
    Kralj je star a sin mu je kažu propalica.
    Ovde mogu da pratim njihov TV- TGN to je hjihov TV5 i vidim na njihovim vestima kako kralja guraju u kolicima jedva i glavu pokreće.
    Slaba je to nada.U njegovo ime odlučuju drugi.

    PS/ Nisam u tvom forum rules pročito da se ne sme pričati o kralju.
    Imam njihov TV, zena gleda dan i noc, pre svega sapunice.

    Princ je kazu, iznutra kao sto izgleda i od spolja. Jos je i omrznut. Kazu, Taksin ceka da mu on, kada bude Kralj umesto sadasnjeg Kralja, dodeli "Royal Pardon" i da se vrati. Da li ce to vojska da mirno gleda, ne verujem.

    A ni princ ne izgleda kao neko naostren kao Kim Jong Un da baca tece i tetke izgladnelim coporima pasa niti da strelja generale razornim protivavionskim mitraljezima "zbog sporosti u izvrsavanju naredjenja".

    Pravilo Foruma da se ne prica o Thai Kralju? Ne ocekujem aktiviste koji bi nesto pokusali da mu naude na sajtu na srpskom. Ako dodju aktivisti, u sta cisto sumnjam, videcu sta da radim.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  17. #17
    Ove reklame na B92 mi godinama bodu oci. Pa je li moguce da se neko pali na ovakve zenske? Mora da je neki seksualni devijant.
    Meni je ova seksi bas koliko i njena tandzara:



    Koja opasnica, a?

    Za razliku od nje, u Aziji se ovako nesto smatra zenskom osobom (Thai Airways, TG645).




    Thai Airways stjuardese za vreme posluzenja hrane. Neko bi rekao - submisivne Azijatkinje i emancipovane Zapadnjakinje. Malo qrac. Thai drustvo je matrijahat, zene su glava porodice, one vode sve, nasledjuju, muskarac se zenidbom odvodi u zeninu kucu, 90% pokretnih zena u Thai radi.

    Ili ovo: pazi ovog skota, je li ovo uopste zensko? Treba biti posteno bolestan pa da se na ovo nadrazis.



    Pa lepse je doope od njenog lica i pistoljage:



    (Korean Air, Chubu CentraAir Airport)
    Bushi ! ...hahahaha...Bushi !...hahahaha...

    (clone of yoyogi)

  18. #18
    3. Mart 2014.
    Protesti u Bangkoku i kontrola raskrsnica se obustavljaju i sele na jedno mesto : Lumpini Park. To je ulica Witthayu ("Wireless"), izmedju stanica Sky Train Chid Lom i Ploen Chit.

    Na uscu ulice u Sukhumvit Rd, je americka Ambasada i generalno top end hoteli (Okura, Conrad). Tu je i BKK ofis moje firme.

    Park gde su protesti je nekih 1.5km dalje niz ulicu, na Rama IV strani i tu se turisti retko zateknu, nema razloga.

    Uzroci protesta nisu otklonjeni, naprotiv, jos su dublji nego 9. januara kada su zapoceli. Ocigledno, broj prisutnih se smanjio pa bolje da ih koncentrisu na jedno mesto. Drugi razlog je propast biznisa na glavnim gradskim ulicama gde je saobracaj bio obustavljen, divlje kontrolisan a turisti i kupci su obilazili u velikom luku. Sada ce to postati turistima nevidljivo, tako i treba.
    In the darkness of the jungle,
    We are merry jungle people.
    Ooo-jungle people,
    We are happy people.


    "Jungle People"
    Soulful Dynamics
    Columbia, single, 1976

    (clone of Yoyogi)

  19. #19
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Thai krojaci, to je jedna od najvecih navlaka za turiste. Obicno su Indusi (u stvari, interno se zna da su Bangladesh) i oni nude krojenje odela po meri za 100 EUR. Biraj stof koji hoces, uzmu meru i za 2-3 dana je gotovo za prvu probu.

    Kako to funkcionise: ljudi cuju kako je neko za 200 EUR dobio odelo sa dva para pantalona i 10 kosulja. I, iako ne znaju gde da idu da to nadju, odmah padnu kao zrtve "krojaca" koji stoje ispred svojih radnji i predlazu im nesto sto oni zele i jedva cekaju da im neko ponudi.

    U euforiji da ce i oni napraviti dobar posao i jeftino a dobro se obuci, dok im uzimaju meru, ni neprimecuju da u "krojackoj" radnji nema nijedna sivaca masina.

    Odaberu stof, ne verujuci kako je dobar i po kako niskoj ceni je sve to. Pa to bi kod kuce kostalo 1,000 EUR! Daju kaparu 30%.

    "Danas je ponedeljak, kada se vracate? U subotu? Nema problema, u sredu prva proba, u cetvrtak gotovo. "


    Dodje sreda, oni na prvu probu, kad ono taj sto im je uzeo meru nije tu, bice kasnije. Nije ni kasnije.
    U cetvrtak, trebalo je da bude gotovo, nije jos, ako prihvate ono sto je bila mera u ponedeljak, bez prve probe, bice gotovo sutra. Sto se povratak vise blizi, odelo je sve neizvesnije.
    Napokon, u petak uvece, gotovo je, covek uzme i plati, samo da ih vise ne vidi. Odelo je tu, jeste, izgeda kao ono sto je hteo, kosulje tu, 10 komada, terejte se Indusi u pm, samo da vas vise ne vidim.
    I gotovo.

    Sta se u stvari desilo:

    Mera jeste uzeta;
    Stof jeste odabran.
    Onda ta mera ide u hangar ko zna gde gde roblje crnci i sije sta im se da. Zato u radnji i nije bila sivaca masina.
    U medjuvremenu, stof je zamenjen necime sto je 10% cene onoga sto je izabrano u radnji.
    Otuda i kasnjenje, da se ne primeti.

    Ja sam jednom odneo odelo od 700EUR i pitao ih da ga iskopiraju. Isti stof, ista mera, imam mesec dana da cekam ako treba. Oni kazu 900EUR za to. Kako sad to? "Taj stof i mi treba da uvezemo, to je nama skupo".
    Rekao je pola istine: da treba da kupi uvozni stof. Nije rekao da to ne mogu da sasiju ilegalni imigranti u hangarima, to mora i on da nadje krojaca da uradi.

    Ko hoce u Thai da se modira, to je sve skuplje nego u Tokiju. Njima je uvoz.

    Mada, po ulicama mogu da se vide svetske marke, kao na primer:





    Za dobrog krojaca, samo gledaj da li ima nalepnicu na izlogu, kao na primer "Tailor of the Year 2020".
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  20. #20
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Za bekpekere, ovo je savet koji može glavu da spase a koji Lonely Planet neće nikada reći: nipošto se ne prijateljiti i ne družiti sa lokalnim stanovništvom. Ništa osim službene/ugostiteljske/turističke interakcije tokom transakcija na radnom mestu i u redovnom radnom vremenu.


    Čitam na drugim sajtovima, Lonely Planet nivo idiota (iz Srbije) idu pa se bratime po kolibama sa nepismenim ribarima u šupcima tragikomičnih država koje svet ignoriše (Filipini), sa "siromašnim a srećnim" pukom na koje su nabasali u okolini bekpekerskih geta za slepačenje ili tamo gde turizam ne postoji.

    Prvi razlog, u Thai, jeste da nezaposlenosti nema. Onaj ko je spao na to da radi za bekpekersku turističku industriju je po Thai merilima, social reject, šljam.

    Ove dve ženske su tipičan primer naivnosti, neznanja gde se nalaze i normi oblačenja i ponašanja. Za lokalno stanovništvo one su "white trash".



    Ja i vi što ovo čitate komotno možemo reći da je moguće da su sekretarice, studentkinje, bilo šta osim problematične osobe. Međutim, Somchai, polupismeni seljak koji se navukao na alkohol ili na amphetamine ili oboje, koji gde god da nadje posao oni ga najure posle 2-3 dana, nema kud nego da ode da nađe nešto da radi oko turista. Naravno, nijedan ozbiljan hotel ili organizacija mu ne bi dali ni da čisti i on nema izbora nego da se prisljamči tamo gde su bekpekeri.
    Gde mladost, naivnost, neznanje, zelja da se "stopi sa lokalnim stanovnistvom i ne bude turista" zajedno naprave mešavinu pogodnu za svakakve manipulacije. Takvi podmetnu drogu u prtljag nekolicini a prijave jednog da se policija oko njega bakće pa imamo filmove kao "Bangkok Hilton" gde naivna mlada belkinja jedva izbegne smrtnu kaznu i ostaje da umre u Thai zatvoru zbog šverca heroina.

    Takvi nisu slušali ovakav savet i upustili se u druženje sa lokalcima koji, da su nešto vredeli, ne bi ni bili tu gde su bekpekeri. Pijenje alkohola sa tim lokalcima je prećutni pristanak na seks. Mozda 1 u 10 hiljada slucajeva se prijavi kao silovanje (ako se prijavi, mora se ostati u Thai dok traje istraga i podnošenje krivične prijave), ostali se prećute i nepismeni ribari ili "spoljni momci" bekpekerskih smeštaja ostaju ne samo nekažnjeni nego misle da mogu to da rade svaki dan. I rade, dokle god ima Lonely Planet nivoa klijentele koja voli na svojim FaceBook stranicama da pokaže kako su "gone native".

    Ovde imamo tragičan primer koliko je ovo tačno. Bilo da je Pattaya i bilo gde gde su bekpekeri, Full Moon party Koh Phangan pogotovo, Koh Samui Lamai.

    Ležaljke na plazi su po sektorima koji svaki pripada jednom coveku/porodici koji tu rade i uveče se sve sklopi i skloni i ostane samo pesak. U Pataji svaku noć ima bar 20 hiljada pijanih koji bi došli na plažu da sednu u stolice, polome, ostave smeće, ko zna.



    I tu je došlo do tragedije, februar 2007. Dve ženske, Ruskinje, sprijateljile se sa lokalnim "beach boys", oni ih pozvali da zajedno uz viski (na stolu je Thai viski "Mekong") posmatraju izlazak sunca. Nema teorije da su one same uzele stolice i sto sa naslagane gomile

    Slike su njih dve, mrtve, u Thai nije zabranjeno objavljivati to u novinama.




    Ovde su nesrećnicu malo pokrili.



    Ubicu su uhvatili za 3 dana, osuđen je na smrt. Rekao je da je bio drogiran i da se ne seća zasto ih je poubijao.

    Obešen je on a nečija deca se nikada nisu vratila sa letovanja. Zvale su se Ljubov Svirkova (25) i Tatiana Tsimfer (30).
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Similar Threads

  1. Replies: 8
    Last Post: 14-07-14, 20:15
  2. Singapore: Info, dos & donts
    By yoyogi in forum Singapore
    Replies: 0
    Last Post: 19-08-11, 19:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •