Tu sam planinu merkao godinama, danas se Mt Ontake po svetu pojavila sa slikama kao ova (sa TV, stilshot)







Danas pod pepelom od vulkana



Bilo je ovakvo decenijama (sa mog planinarenja 2011)



A izgledala je tako miroljubivo iz mog Toyota City office



Pa sam se odlucio da se popnem na nju, jula 2011. Dosao na polazno mesto za planinarenje



Pa lepo i kaze - nije tesko, samo traje satima.




Mada staza nije preteska



Ovi su, kao "profi", sudeci po opremi. Dok se penju, pevaju, kao na radnoj akciji 60-ih u SFRJ



Mt Ontake ima i religiozno znacenje, moze da se vidi na linku u uvodu u ovaj post



Gore, na vrhu, boce sa kiseonikom na sve strane, besplatno, da se posluzi kome treba



Vreme se menjalo za vreme mog planinarenja, na minut. Redak trenutak da se nesto videlo kroz oblake. Zato i nisam nista pisao o ovoj avanturi - bio sam gore u oblacima i malo sta video sa vrha.



Onda, naidje planinska oluja. Temperatura padne za 20C, na dole. Tu se postaje statistika



Verovali ili ne, ove ptice. "raicho". u prevodu, "olujne ptice", izlaze samo kada niko ne moze da ih napadne. Njihovi se neprijatelji posakrivaju od oluje. Oko mene su, "prrrrrprrrr", letele na sve strane. Ko je video po Srbiji da mu fazan prhne kako naidje blizu njega, zna sta mislim.




Naravno, nisam ih video ali to prhtanje su bile bas one, nisam mogao da uslikam. Kada ih vidis, kao da si smrt od hladnoce ili oluje na 3,000m doziveo.

Nije mi se to desilo, oluja je naisla kada sam bio vec do gondole. Tamo, lepo, klimatizovano, cak i sveze cvece u svakim kolicima



Da ovu, nikada pocetu pricu zavrsim, Ontake ima najduze skijaske staze u Japanu, ima 5.5km. Ovako izgledaju leti




A tek drvo koje tamo raste, hinoki, japanski cempres, izlozena debla, neko bi rekao - pa sta?



To drvo je jace od gvozdja, od njega se prave hramovi koji traju preko 1,000 godina. Pa i kade, za kupanje, koje su maltene vecite



Pazi ovu:



Ontake pripada Matsumoto regiji, oni su famozni za wasabi, japanski zacin. Ima i cokolada od njega



Moje planinarenje je bilo 2011-te, posle zemljotresa i tsunamija. I ovde, stotinama km daleko, imali su osecanje za pogodjene



Sa srecom, Japan