Results 1 to 2 of 2

Thread: Japanski viski najbolji na svetu - usao u Bibliju viskija za 2015.

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Japanski viski najbolji na svetu - usao u Bibliju viskija za 2015.

    Kada sam negde 2006. rekao da ce Japanci od viskija uraditi isto ono sto su uradili od kola (koja su videli od Amerikanaca) na jednom Forumu su mi se smejali, moderator pogotovo.
    Eto, desilo se.
    Lako je meni bilo da znam: taj Yamazaki viski sam pio jednu bocu mesecno, posle plate, prema njemu skotski viski ima ukus brlje dobre samo za mesanje sa kolom.

    Moja slika:




    Clanak sa B92:

    Indipendent, utorak 4.11.2014


    Škotske destilerije su u šoku nakon što je viski iz Japana (single malt) proglašen za najbolji viski na svetu,
    piše "Independent".

    Stručnjak za viski, Džim Marej, opisao je „Yamazaki Single Malt Sherry Cask 2013" kao piće „skoro neverovatne genijalnosti“, dodeljujući mu 97.5 poena, od mogućih 100, u Svetskoj Bibliji viskija za 2015. godinu.

    Kako bi šok, ali i uvreda, za Škote bio još veći, ovo je prvi put da se u viski Bibliji, tokom njenog dvanaestogodišnjeg postojanja, viski iz Škotske ne nalazi među prvih 5 mesta.

    Ovo je takođe prva godina u kojoj je viski iz Japana dospeo na prvo mesto.

    Marej, koji nadgleda publikaciju koja testira preko 4.500 viskija, smatra da rezultati predstavljaju poziv na buđenje škotskih destilerija i napominje da trenutno ne postoji škotski viski koji bi mogao da se suprotstavi pobedniku iz Japana.

    Nakon što je sam testirao 1.000 viskija, Marej tvrdi da se škotske destilerije nalaze u opasnosti da počnu da isporučuju osrednje viskije i da je došao trenutak za malo skromnosti.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Za japanski viski "Yamazaki" nisam bio cuo pre dolaska u Japan. Slucajno, nadjem ovu moju sliku sa Times Square New York iz 2000-te godine.
    Tek sada na njoj prepoznajem sta je reklama bila - Suntory, konglomerat iz Kjota koji pravi bas taj viski. Mesto za reklamu je verovatno u najskupljih 10 na planeti.

    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 19-04-21, 19:35
  2. Replies: 68
    Last Post: 26-07-20, 16:29
  3. Singapore Changi: najbolji aerodrom na svetu
    By Mekong in forum Singapore
    Replies: 8
    Last Post: 08-05-20, 20:20
  4. Kanji: najefikasnije pismo na svetu
    By yoyogi in forum Japan: Život i rad, svakodnevnica
    Replies: 0
    Last Post: 20-06-13, 14:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •