Results 1 to 18 of 18

Thread: Tajland - letovanje

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Slika je iz Maja 2004 .
    Lokacija Phi Phi ostrva u okolini Phuketa.

    Name:  2016phiphi1802-01.jpg
Views: 854
Size:  25.7 KB

    Ovo je slika pre cunamija koji se desio krajem te godine.Statua sirene se nalazila na plaži Tong Sai Bay.Mislim da je danas više nema jer je cunami tada zbrisao ostrvo.
    Sećam se da sam bio iznenađen da plaža ni tada nije bila za kupanje.Komercijalizovana,zaprljana od brojnih brodića puna morskih ježeva.Mislio sam tada,ako već nema kupanja na Patong beach na Puketu biće na ovim ostrvima gde smo išli na izlet.Moglo se kupati na onoj drugoj plaži na Phi Phi ali ništa posebno.
    Stvar je izvadilo susedno ostrvo Bamboo Island ,najlepše ostrvce koje sam ikad video.Kao iz bajke,malo ,nenaseljeno,samo beli pesak,čista topla voda i palme.Nažalost tu je bilo zadržavanje samo 1 h.
    Nemam slika tog ostrva ali zato imam ovu sa poznatog James Bond ostrva gde je 1974 sniman film iz serije o James Bondu "Čovek sa zlatnim pištoljem".

    Name:  2016phiphi1802-02.jpg
Views: 826
Size:  30.9 KB

  2. #2
    Maya Bay, Phi-Phi ostrva,Thailand.
    Slike su iz 2004 ,pre cunamija.

    Name:  2016-06-30 11.09.29.jpg
Views: 724
Size:  27.1 KB

    Postala poznata 1999 kad je tu snimljen film "Plaža" sa Leonardom DiCapriom.
    Od tada ,tokom dana, svaki dan,usidri se tu preko 30 čamaca i bude oko 1000 turista.
    A plaža je oko 200 m.
    Neobična plavo-zelena boja mora.

    Name:  Point Blur_Jun302016_110757.jpg
Views: 763
Size:  20.7 KB

    Drugi put kada sam bio zbog visokih talasa se nije moglo uploviti u ovaj zaliv.
    Najmirnije more je tu od Oktobra do Aprila.
    Prilikom te druge posete sam uočio da je more tu već uprljano.Danak komercijalizaciji.

    Setio sam se ovog zaliva jer lokalno jezero( na koje i danas idem) ima baš takvu čudnu boju, kao prvi put kada sam bio ovde.

Similar Threads

  1. Tajland, letovanje u hotelu van grada
    By Mekong in forum Thailand
    Replies: 1
    Last Post: 15-09-17, 20:34

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •