Results 1 to 7 of 7

Thread: Uvoz/Izvoz

  1. #1

    Uvoz/Izvoz

    Cao Svima.
    napravio sam firmu u Arilju(INARI TRADE) koja se bavi izvozom robe za Japan (malina, sokovi, dzemovi, med, francuska vina)
    Vi koji zivite u Japanu, jeli imate par ideja sta bi jos moglo da se ponudi Japancima ? Dolazim za foodex u martu pa bih zeleo da se spremim
    Mislim da vino sto proizvodi Novak Dokovic bi bio hit

    Takode sta bi moglo da se uvozi iz japana u srbiju ?
    Ja sam se bas zacudio cenema soje u maxi_u, 3 puta skuplje nego u francuskoj (iz Pariza sam)

    Japanci imaju reputaciju da znaju da ocuvaju stvari, pa sam mislio na polovnu medicinsku opremu, ili masine kao bageri (vrlo popularno ovde)
    Kada gledam cene polovnih auto u Japanu, bas je povoljno, cak i sa prevozom i carinom za francusku, a moglo bi i za srbioju (i sa volanom levo)

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Od vina, Japanci veruju samo Francuzima. Ima nešto australijskih a čileanska su bagatela pa nekako opstaju. Mislim da to vino Đokovićevo ne bi niko ni pogledao.
    Pivo oni piju, to mogu da podnesu.
    Maline, mislim da sam viđao pakovanja baš iz Srbije, to bi verovatno nekako moglo a tamo (Foodex) gde su predstavnici firmi je prilika da se sretnu i možda sklopi posao.

    Od mašina, posredno sam znao jednog inženjera Albanca koji je polovne traktore izvozio u Albaniju. Polovna kola idu u Rusiju i Južnu Ameriku, dileri ih prodaju đuture, na aukciji. Možda pola miliona kola godišnje.
    Neko mi je rekao, prevoz je 1,000 dolara, premeštanje volana na levu stranu 800 dolara.
    Moj prvi auto, Toyota Yaris, 2.5 godine star a prešao 50,000km, kod kupovine drugih kola za njega sam dobio 2,500EUR. Retko ko kupuje polovna kola, maltene do mere da tržište jedva postoji. Dileri ih kamionima prevezu na masivne placeve gde Rusi, Kolumbijci, Novozelanđani dođu na aukciju u kupuju po 20-50-100 automobila. Kola su relativno nova, 3-4 godine stara, sa retko više od 30,000km, pre je 15-20 000. Onda na crno, neko sa laptopom sedne i navije kilometražu unazad. Ili u Rusiji oni naviju unazad pre prodaje.

    I mašine i kola za japansko tržište uglavnom ili retko imaju sve delove van Japana, drugačije je za evropsko tržište. U Rusiji to nije neki problem, Vladvostok je kao Beograd - Ljubljana, ima čitav eko sistem za rezervne delove.

    Razlike idu to te mere da, na primer, Nemac koji ima Audi, da sedne u isti auto za japansko ili kinesko tržište, ne bi znao ni da ga upali, kamoli pokrene. Toliko ima elektronike i stvari koje se ne ugrađuju za evropska tržišta čak i kada su kola proizvedena u EU ili UK.
    U proseku, prvi vlasnik Audija u Nemačkoj ima 52 godine, prvi vlasnik u Kini ima 34. Sve je u kolima iPhome ili Android, mlađi ljudi se tu lako snalaze
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Hvala Yoyogi na odgovoru
    Moj najbolji drug (francuz u Japanu) samo mi trazi srpska vina, a njegov kum (japanac) je presednik udruzenje onologa japana, i on trazi nova vina. Pa svakako cu probati. par nasih vinarija vec izvoze u Japanu (Dokovic, Aleksandrovic, Petra)
    Za pivo dobra ideja ! hvala ti
    Pogledacu za traktore; Kubota se vrlo ceni ovde.
    Jeli ima nesto polovno sto se tice masina za zdravlje ?

    Pozdrav sa Zlatibora ! I ko zna mozda se i vidimo i upoznamo

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by srki View Post
    Hvala Yoyogi na odgovoru
    Moj najbolji drug (francuz u Japanu) samo mi trazi srpska vina, a njegov kum (japanac) je presednik udruzenje onologa japana, i on trazi nova vina. Pa svakako cu probati. par nasih vinarija vec izvoze u Japanu (Dokovic, Aleksandrovic, Petra)
    Za pivo dobra ideja ! hvala ti
    Pogledacu za traktore; Kubota se vrlo ceni ovde.
    Jeli ima nesto polovno sto se tice masina za zdravlje ?

    Pozdrav sa Zlatibora ! I ko zna mozda se i vidimo i upoznamo
    Svako dobro sa vinima i prodajom.

    Kubota su specijalisti za manje mašine, bagerčiće, manje utovarivače. Traktori su im kao John Deere ako ne i bolji.
    Za mašine za zdravstvo, to je eko sistem koji ja ne poznajem. Ja sam u IT.
    Mašine za zdravstvo koje su Japanci donirali Srbiji su za evropsko tržište, komande i dugmad na engleskom, ne znam kako bi neko rukovao njima na japanskom čak i da im dođu u ruke. Možda, ne znam, može da se promeni jezik ali hard-buttons, dugmad za komandovanje, ne znam kako to ide.

    Ja živim u Nagoya, baza Toyota Motor.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Maline u supermarketu, uvoz iz Meksika. 125g = 478 dinara.

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    hvala na slici, ali male su kolicine, prodaj po tonama

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    I ovde je sigurno bilo po tonama ali da stignu u pakovanjima od 125g. To su pakovali u Meksiku. Ovaj lanac (AEON) odakle je slika je azijski Walmart, oni ne kupuju na 125g nego po celu berbu, čak i po nekoliko godina unapred.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •