Results 1 to 20 of 218

Thread: Japan, prvi put

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Japan, prvi put

    Pitanje za mene, sa drugog Foruma:

    Shvatio sam iz tvojih postova da zivis u Japanu, pa mi treba mala pomoc. Danas sam sa dva drugara kupio kartu za Tokio za drugu polovinu marta, plan je da budemo 10 dana i da treniramo. Najbitnije nam je da imamo bar jedan trening dnevno i to smo organizovali, ali bi ja zeleo da vidim sto je vise moguce stvari u Japanu. Bicemo smesteni u Noda oblasti pa bi mi znacilo ako bi mogao da mi preporucis sta mozemo da vidimo za tako kratko vreme.

    Pa, ako ste usidreni oko treninga, nema mnogo sta sto mozete da vidite bez da odete na duze (ne bas dugo ali dovoljno da propustite treninge).
    Ako ti je trening "Bujunkan" u skoli Masaaki Hatsumija, oni bi trebalo da imaju ili ture koje imaju veze sa skolom ili preporuke sta moze da se vidi a da se ne remeti skola.
    Znam za neke skole jezika koje imaju 2-3-4 nedelje programe i obicno imaju organizovane ekskurzije ili poduce studente kako da se sami organizuju i odu negde.

    Ako vas oni vec ne odvedu tamo, za vikend, preporucujem da odete u Tochigi, tamo su hramovi i svetska bastina. Nikko, na primer. To mozete i javnim prevozom.
    Ako imate jos jedan vikend, preporucio bih Tokyo City Tour. Tokyo ima vise ljudi nego cela Kanada, nemojte se zaludjivati da nesto mozete da vidite za dan ili dva.
    Za tako kratko vreme, uvece idite u lokalne restorane, to vam je skoro isto bez obzira gde ste a bice vam novo i bez da igde idete iz Node.
    Samo mesto Noda je "spavaonica" za Tokyo, legendarna putovanja do posla 2-3 sata u jednom smeru su za bas odatle.
    Svetsko ime, Kikkoman, prave soja sos, je odatle ali ti to ne znaci puno.

    Noda je grad, nije oblast. Oblast (prefektura) je Chiba, u njoj je i Narita aerodrom.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pored treninga zelimo da vidimo sto je vise moguce znamenitosti Japana, pa bi mozda i zrtvovali neki trening npr. za odlazak u Kyoto ili do Tori kapije ako je to uopste moguce za tako kratak period, posto mi nisu jasni japanski vozovi

    Kyoto je 500km od Tokija, Shinkansen to predje za 2 sata. Ide svaka 3-4 minuta u spicevima, inace nikad veci razmak od 15 minuta. U Kyotu ima 17 mesta na listi UNESCO-a, to ti treba bar 3 dana. Jos, pitanje je koliki je to uzitak, posle 2-3 mesta obnevidis i vise i ne znas gde si.
    Dosta ti je da vidis 3 mesta u Kyoto: Kinkaku-ji (Zlatni Paviljon), Kiyomizudera, Ni-jo palatu.

    "Kapija Tori", ako mislis na ovo sto je u zaglavlju Foruma, gore levo, to je ostrvo Itsukushima, kod Hiroshime, 810km od Tokija. Isti Shinkansen ide i do Kyota i nastavlja dalje. Imas ovde na Forumu o Hiroshimi i o tom ostrvu.

    Za Kyoto i Hiroshimu ti treba 3 dana. Onaj Nikko u Tochigi koji ti je blizu je isto tako spektakularno mesto, ako moras da biras, nemoj to da ostavis neposeceno a da ides 1000km daleko da vidis nesto drugo.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Mozes li da mi pomognes i napravis listu od par najbitnijih znamenitosti koje mogu da se obidju za vreme koje provodimo u Japanu po tvojoj proceni, zeleli bi da posetimo Iga selo nindzi, ali da ne izgubimo mnogo od treninga, znam da malo komplikujem, ali verujem da me razumes

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by paja_186 View Post
    Mozes li da mi pomognes i napravis listu od par najbitnijih znamenitosti koje mogu da se obidju za vreme koje provodimo u Japanu po tvojoj proceni, zeleli bi da posetimo Iga selo nindzi, ali da ne izgubimo mnogo od treninga

    Haha, ti to kao Suggestions for Prince William's Japan itinerary.

    Moze, samo prvo kazi koliko vremena, koji su dani. Tih 10 dana je kratko tacno da ih cele iskoristis samo na obilaske , bez drugih obaveza. Ponedeljkom recimo ne rade mnogi muzeji. Kada si tamo krajem marta 2015. 21. mart je praznik koji pada u subotu pa ce mnoge firme da daju slobodan ponedeljak da se nadoknadi.
    Vikendom i praznicima se desava ono sto je najveci problem putovanja u Japanu: gde god hoces da odes, to isto hoce jos 2 miliona ljudi. Pa ti se desi da nesto sto treba 5 minuta da se vidi, cekas 2-3 sata u redu da pridjes.

    Ima fantasticnih mesta koja nisu na mapama turistickih agencija ili nisu izvikana a i ima i gluposti koje treba izbegavati (kao "poseta carskoj palati", mogu samo da se vide portirnice preko kanala a palata se ne zna ni gde je), Tokyo Tower nije nizasta.

    Ako te zanima Iga, ima na Forumu moj napis Iga, postojbina Nindzi. Imas njihov sajt i kako da stignes do tamo. Od Tokija to je 450km, presedanje u Nagoji, Iga nema Shinkansen.

    Pogledaj sta ima napisano na sajtu. Nema shodera i googlovanog smeca kao po drugim forumima.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Putovanje je od 18.-28. marta, tako da imam dva vikenda i jedan ponedeljak . Zanima me da vidim sakuru ako budem imao srece pa gde je to najlepse, ne zanimaju me stvari gde ima milion ljudi da vide neku glupost, nego nesto sto ima pricu i istoriju, a da u isto vreme vidim najznamenitije stvari u Japanu.

    Znam da mnogo hocu, ali ovo cekam od kad sam bio klinac, pa se nadam da me razumes .
    Iscitao sam ceo sajt jednom, za 2-3 dana cu ponovo, posto volim da znam sve unapred i da budem dobro pripremljen na svaku situaciju. Posebno kad je ovakav put u pitanju.

    Sad videh da je Iga u blizini Kyota, pa da li bi mogao da odem u Kyoto Shinkansen-om pa do Ige pa nazad istom rutom, koji mi nacin predlazes, posto bi voleo da posetim Kyoto?

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na zalost, sakuru neces videti u to doba. Ona cveta od 5. aprila +/- jedan dan. Traje 3-4 dana full blossom, ima i posle, dan dva ali redukovano.

    Ne znam koji kalendar gledas ili mislis na "zvancini" i na "slobodni" deo tvog putovanja.

    Moj kalendar kaze da imas samo jedan vikend, 21-22 mart, i u subotu, jos jednog vikenda bi imao nista, samo taj dan, da odletis:



    I dalje mislim da imas neki razlog zbog kojeg dolazis u Japan, neki, prvenstveni (trening), a razgledanje je onda sekundarno.

    Da to prvo preciziramo.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Tajland, prvi put
    By arrgh in forum Thailand
    Replies: 80
    Last Post: 03-01-20, 12:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •