Pitanje za mene, sa drugog Foruma:

Shvatio sam iz tvojih postova da zivis u Japanu, pa mi treba mala pomoc. Danas sam sa dva drugara kupio kartu za Tokio za drugu polovinu marta, plan je da budemo 10 dana i da treniramo. Najbitnije nam je da imamo bar jedan trening dnevno i to smo organizovali, ali bi ja zeleo da vidim sto je vise moguce stvari u Japanu. Bicemo smesteni u Noda oblasti pa bi mi znacilo ako bi mogao da mi preporucis sta mozemo da vidimo za tako kratko vreme.

Pa, ako ste usidreni oko treninga, nema mnogo sta sto mozete da vidite bez da odete na duze (ne bas dugo ali dovoljno da propustite treninge).
Ako ti je trening "Bujunkan" u skoli Masaaki Hatsumija, oni bi trebalo da imaju ili ture koje imaju veze sa skolom ili preporuke sta moze da se vidi a da se ne remeti skola.
Znam za neke skole jezika koje imaju 2-3-4 nedelje programe i obicno imaju organizovane ekskurzije ili poduce studente kako da se sami organizuju i odu negde.

Ako vas oni vec ne odvedu tamo, za vikend, preporucujem da odete u Tochigi, tamo su hramovi i svetska bastina. Nikko, na primer. To mozete i javnim prevozom.
Ako imate jos jedan vikend, preporucio bih Tokyo City Tour. Tokyo ima vise ljudi nego cela Kanada, nemojte se zaludjivati da nesto mozete da vidite za dan ili dva.
Za tako kratko vreme, uvece idite u lokalne restorane, to vam je skoro isto bez obzira gde ste a bice vam novo i bez da igde idete iz Node.
Samo mesto Noda je "spavaonica" za Tokyo, legendarna putovanja do posla 2-3 sata u jednom smeru su za bas odatle.
Svetsko ime, Kikkoman, prave soja sos, je odatle ali ti to ne znaci puno.

Noda je grad, nije oblast. Oblast (prefektura) je Chiba, u njoj je i Narita aerodrom.