Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 218

Thread: Japan, prvi put

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Japan, prvi put

    Pitanje za mene, sa drugog Foruma:

    Shvatio sam iz tvojih postova da zivis u Japanu, pa mi treba mala pomoc. Danas sam sa dva drugara kupio kartu za Tokio za drugu polovinu marta, plan je da budemo 10 dana i da treniramo. Najbitnije nam je da imamo bar jedan trening dnevno i to smo organizovali, ali bi ja zeleo da vidim sto je vise moguce stvari u Japanu. Bicemo smesteni u Noda oblasti pa bi mi znacilo ako bi mogao da mi preporucis sta mozemo da vidimo za tako kratko vreme.

    Pa, ako ste usidreni oko treninga, nema mnogo sta sto mozete da vidite bez da odete na duze (ne bas dugo ali dovoljno da propustite treninge).
    Ako ti je trening "Bujunkan" u skoli Masaaki Hatsumija, oni bi trebalo da imaju ili ture koje imaju veze sa skolom ili preporuke sta moze da se vidi a da se ne remeti skola.
    Znam za neke skole jezika koje imaju 2-3-4 nedelje programe i obicno imaju organizovane ekskurzije ili poduce studente kako da se sami organizuju i odu negde.

    Ako vas oni vec ne odvedu tamo, za vikend, preporucujem da odete u Tochigi, tamo su hramovi i svetska bastina. Nikko, na primer. To mozete i javnim prevozom.
    Ako imate jos jedan vikend, preporucio bih Tokyo City Tour. Tokyo ima vise ljudi nego cela Kanada, nemojte se zaludjivati da nesto mozete da vidite za dan ili dva.
    Za tako kratko vreme, uvece idite u lokalne restorane, to vam je skoro isto bez obzira gde ste a bice vam novo i bez da igde idete iz Node.
    Samo mesto Noda je "spavaonica" za Tokyo, legendarna putovanja do posla 2-3 sata u jednom smeru su za bas odatle.
    Svetsko ime, Kikkoman, prave soja sos, je odatle ali ti to ne znaci puno.

    Noda je grad, nije oblast. Oblast (prefektura) je Chiba, u njoj je i Narita aerodrom.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pored treninga zelimo da vidimo sto je vise moguce znamenitosti Japana, pa bi mozda i zrtvovali neki trening npr. za odlazak u Kyoto ili do Tori kapije ako je to uopste moguce za tako kratak period, posto mi nisu jasni japanski vozovi

    Kyoto je 500km od Tokija, Shinkansen to predje za 2 sata. Ide svaka 3-4 minuta u spicevima, inace nikad veci razmak od 15 minuta. U Kyotu ima 17 mesta na listi UNESCO-a, to ti treba bar 3 dana. Jos, pitanje je koliki je to uzitak, posle 2-3 mesta obnevidis i vise i ne znas gde si.
    Dosta ti je da vidis 3 mesta u Kyoto: Kinkaku-ji (Zlatni Paviljon), Kiyomizudera, Ni-jo palatu.

    "Kapija Tori", ako mislis na ovo sto je u zaglavlju Foruma, gore levo, to je ostrvo Itsukushima, kod Hiroshime, 810km od Tokija. Isti Shinkansen ide i do Kyota i nastavlja dalje. Imas ovde na Forumu o Hiroshimi i o tom ostrvu.

    Za Kyoto i Hiroshimu ti treba 3 dana. Onaj Nikko u Tochigi koji ti je blizu je isto tako spektakularno mesto, ako moras da biras, nemoj to da ostavis neposeceno a da ides 1000km daleko da vidis nesto drugo.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Mozes li da mi pomognes i napravis listu od par najbitnijih znamenitosti koje mogu da se obidju za vreme koje provodimo u Japanu po tvojoj proceni, zeleli bi da posetimo Iga selo nindzi, ali da ne izgubimo mnogo od treninga, znam da malo komplikujem, ali verujem da me razumes

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by paja_186 View Post
    Mozes li da mi pomognes i napravis listu od par najbitnijih znamenitosti koje mogu da se obidju za vreme koje provodimo u Japanu po tvojoj proceni, zeleli bi da posetimo Iga selo nindzi, ali da ne izgubimo mnogo od treninga

    Haha, ti to kao Suggestions for Prince William's Japan itinerary.

    Moze, samo prvo kazi koliko vremena, koji su dani. Tih 10 dana je kratko tacno da ih cele iskoristis samo na obilaske , bez drugih obaveza. Ponedeljkom recimo ne rade mnogi muzeji. Kada si tamo krajem marta 2015. 21. mart je praznik koji pada u subotu pa ce mnoge firme da daju slobodan ponedeljak da se nadoknadi.
    Vikendom i praznicima se desava ono sto je najveci problem putovanja u Japanu: gde god hoces da odes, to isto hoce jos 2 miliona ljudi. Pa ti se desi da nesto sto treba 5 minuta da se vidi, cekas 2-3 sata u redu da pridjes.

    Ima fantasticnih mesta koja nisu na mapama turistickih agencija ili nisu izvikana a i ima i gluposti koje treba izbegavati (kao "poseta carskoj palati", mogu samo da se vide portirnice preko kanala a palata se ne zna ni gde je), Tokyo Tower nije nizasta.

    Ako te zanima Iga, ima na Forumu moj napis Iga, postojbina Nindzi. Imas njihov sajt i kako da stignes do tamo. Od Tokija to je 450km, presedanje u Nagoji, Iga nema Shinkansen.

    Pogledaj sta ima napisano na sajtu. Nema shodera i googlovanog smeca kao po drugim forumima.
    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Putovanje je od 18.-28. marta, tako da imam dva vikenda i jedan ponedeljak . Zanima me da vidim sakuru ako budem imao srece pa gde je to najlepse, ne zanimaju me stvari gde ima milion ljudi da vide neku glupost, nego nesto sto ima pricu i istoriju, a da u isto vreme vidim najznamenitije stvari u Japanu.

    Znam da mnogo hocu, ali ovo cekam od kad sam bio klinac, pa se nadam da me razumes .
    Iscitao sam ceo sajt jednom, za 2-3 dana cu ponovo, posto volim da znam sve unapred i da budem dobro pripremljen na svaku situaciju. Posebno kad je ovakav put u pitanju.

    Sad videh da je Iga u blizini Kyota, pa da li bi mogao da odem u Kyoto Shinkansen-om pa do Ige pa nazad istom rutom, koji mi nacin predlazes, posto bi voleo da posetim Kyoto?

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Na zalost, sakuru neces videti u to doba. Ona cveta od 5. aprila +/- jedan dan. Traje 3-4 dana full blossom, ima i posle, dan dva ali redukovano.

    Ne znam koji kalendar gledas ili mislis na "zvancini" i na "slobodni" deo tvog putovanja.

    Moj kalendar kaze da imas samo jedan vikend, 21-22 mart, i u subotu, jos jednog vikenda bi imao nista, samo taj dan, da odletis:



    I dalje mislim da imas neki razlog zbog kojeg dolazis u Japan, neki, prvenstveni (trening), a razgledanje je onda sekundarno.

    Da to prvo preciziramo.
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Trening je prvenstveni razlog i bice jedan dnevno sigurno, ali zelim da uklopim i razgledanje Tokia (obavezno Sengakuji kao i Shibuya stanicu), zanima me tvoje misljenje o sledecim mestima u Tokiju: Asakusa, The Tokyo Skytree , Meiji Shrine, Koishikawa Korakuen, Hakone kao i van Tokija: Nagano City , Matsumoto Castle, Mount Fuji, Takayama, Iga kao i Kyota: Ryoanji Temple, Fushimi Inari Shrine, Kiyomizudera, Kinkakuji koji prevoz koristiti, koji dan otici i da li je izvodljivo posetiti bar jedan deo od svega ovoga?

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    To ti je mnogo ambiciozno, s obzirom da imas samo jedan vikend.

    Da odmah odbacimo ono sto nije moguce ili je tesko izvodljivo:
    (ne kazem da ne moze, moze, ali onako kako prase ide u pitona)

    Mt Fuji - od aprila do kraja septembra moze da se dodje kolima/autobusom do 2,600m i gotovo. Dakle, kola ili turisticka agencija. Dalji prolaz, ni peske, od te stanice je zbranjen, sme samo od 10. jula do 31.avgusta ili tako nesto. Imas o tome ovde na sajtu, "Mt Fuji - ko je bio", pogledaj malo nize.
    Sasvim moguce da i taj put potpuno zatvore od novembra do kraja marta, sneg je na toj koti do kraja aprila. Cak i da se nadjes gore nekako, bio bi u oblacima kao da si u casi mleka.

    Hakone: To je banja, tu se ide na toplu kupku. Parovi uzmu sobu sa sopstvenim onsenom i uzivaju za sebe.
    Samo mesto nije nista. Ima tura koja ukljucuje 1 sat "krstarenja" jezerom Ashinoko, slatkovodni akvarijum, zicaru do Owakudani, pogled na Mt Fuji koji se skoro nikad ne vidi. Ne samo da se ne vidi nego ne znas ni na kojoj je strani. Imas i to ovde na sajtu, "Hakone - banjski grad uz Tokyo".

    Nagano je kao Kopaonik, u sam grad niko ne ide, ide se na neku od desetina skijaskih staza svetske klase. Zimska olimpijada 1998. je bila tamo, tada je dobio svoj shinkaksen. Ako ne ides na skijanje, nema potrebe da gubis vreme i pare.

    Matsumoto: to ti je daleko i nezgodno a zamak je dobar za pola sata. Trebao bi da ides shinkansenom ili u Nagoyu pa onda city-liner za Matsumoto (3 sata) ili isto to preko Nagano. Matsumoto pripada Nagano prefekturi.

    Takayama: to je najizvikanije od svih mesta, u njemu osim bekpekera koji bazaju okolo ni sami ne znajuci sta tu traze nema nista posebno sto nema i na blizim i zgodnijim mestima.
    Ima neki festival u jesen (tada svako mesto u Japanu ima svoj festival) i po njemu je cuveno na Lonely Planet nivou turizma. To je 2 dana u jesen i nikad vise. Daleko ti je to i nezgodno.

    Sada ono sto je moguce.
    I tu moras da se odlucis: Tokyo & Nikko ili Kyoto & Iga.
    Zamisli da si u situaciji da odes u Atinu na neki seminar i da jedini vikend zapalis u Solun i Hilandar, Atinu i ne vidis. Posle te pitaju "Kakva je bila Atina?" a ti kazes da nisi ni bio. Pa gde si ti ono bio?

    Tokyo & Nikko

    Za Tokyo, najbolje da uplatis neku turu. Meni familija kad je dosla 2008. ja sam uplatio celodnevnu turu sa ruckom umesto da ih cimam sa mapama i po gradskom prevozu koji ni sam ne znam.
    Pogledaj ture koje imaju ukljucen "Sky Tree", samo agencije imaju karte za to. Sky tree ne mozes samo da dodjes i da kupis kartu za lift. Ture idu od hotela, pokupe turiste na jedno zbirno mesto i onda ih voze, zavisno koju su turu uplatili. Pogledaj koji je veci hotel u blizini stanice do koje dolazis u Tokyo i od njega uplati turu. Ne moras da budes gost hotela, samo budi na vratima u 8 ujutro da te odatle pokupe. Mislim da je nasa tura bila 15,000Y po osobi.
    Oni ce te odvesti na skoro sve to sto si naveo.

    Nikko: to vidi kako od mesta gde si mozes da stignes, to mozes i sam.

    Kyoto i Iga:
    To ti je 2 dana, moraces i da spavas.
    Kyoto: uzmi shinkansen (14,000Y Tokyo - Kyoto), u Kyoto uzmi mapu i kreni. Sve te znamenitosti su rastrkane, ja sam isao kolima.
    Kinkaku-ji (zlatni paviljon), Kiyomizu-dera i Ni-jo su ono sto realno mozes da vidis za jedan dan. Oni zatvore kapije u 17:00 (poslednji ulaz u 16:30). Dodaj vreme da ides od jednog do drugog prevozom i to ti je to.

    Od Kyoto moras da uzmes voz koji nije shinkansen do Ige. Prespavaj u Igi, tu je jeftinije nego Kyoto. Sam Iga Castle i Iga Village su 10 minuta peske od zeleznicke stanice.
    Za nazad, idi lokalnim vozom do Nagoje pa onda shinkansen do Tokija (10,700Y).
    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Mislim da smo se pogresno razumeli, imam taj jedan vikend i imam svakog dana bar po 5-6 sati van treninga. Tako da bi se odlucio verovatno da za taj vikend odem u Kyoto i Iga, a ostalih dana da "setam" po Tokio-u i da obidjem Asakusa, The Tokyo Skytree , Meiji Shrine, Koishikawa Korakuen kao i da jedan dan posetim Nagano da li je to izvodljivo po tebi? Pored toga zanima me da li vredi "zrtvovati" jedan dan i to 27. mart i posetiti Himeji Castle posto vidim da je daleko od Tokio-a?

    Najbitnije pitanje je pitanje prevoza, pored ovih destinacija koje pokriva JRP da li on pokriva i prevoz po samom Tokio-u posto sam na vise mesta procitao da je prevoz vrlo skup, pa sta je najpovoljnije kupiti?

  10. #10
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Zamak Himeji ti je na istoj liniji shinkansena gde i Kyoto. On dolazi posle Osake i Kobea.

    Ne znam sta ces u Nagano ako ne ides da skijas. Ako bas insistiras, mozes da odes, ima shinkansen. Za koji prvo treba da odes u Tokyo.

    Nikko ti je mnogo blizi a i na listi je UNESCO World Herritage.

    Tokyo Sky Tree ne mozes da samo odes i popnes se liftom.
    Ulaznicu moras da kupis unapred preko neta (samo kreditne kartice izdate u Japanu), ulaz je kontrolisan i broj ljudi u svakom trenutku je ogranicen.
    Turisticke agencije zakupljuju znacajan % ulaznica i Sky Tree je deo njihovih City Tour paketa.

    Meiji Jingu je u Yoyogi parku, to je blizu Shibuya i Harajuku. To mozes jedno popodne, sam. Prvo idi u Meiji Jingu (u sred Yoyogi parka je) jer se hram zatvori u 17:00. Sam park je otvoren 24x7.
    Azija, moja dežela.

  11. #11
    A pitanje prevoza, da li u taj JRP ulazi i sva voznja po Tokio-u ili samo te duze relacije i koje su cene?

  12. #12
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    JRP je 46,000Y i vazi 2 nedelje. Ne mozes ti to da izvuces za to malo vremena sto imas da putujes.
    Puna cena Tokyo-Kyoto najbrzim vozom, povratna, bila bi nekih 28,000Y.
    Cena istim takvim vozom (u kojem se priznaje JRP) samo sa vise zaustavljanja je 17,000.

    JRP vazi za sve JR linije, vecina gradskih linija pripada JR i na njima vazi.
    Tamo gde su privatne kompanije, nisam siguran za sve, na nekima isto vazi.


    Pogledaj Japan Rail Pass

    Standard Car Adult

    7 dana....Ą29,110
    14dana...Ą46,390
    21dan.....Ą59,350
    Azija, moja dežela.

  13. #13
    Поздрав,

    Ја се слажем са Јојогијем за ово дрво. Био сам два пута по три дана у Токију и то је ужасно кратко. Иако сам имао хотеле у центру и нисам морао да трошим време у превозу до Токија, свуда сам само пролетео. Зато, предлажем, ову варијанту.
    Одеш до тог дрвета, сликаш се испод њега и као да си био. Те високе атракције су по мени само за то. Ајфелова кула, Empire State Building, Sears Tower, Tokyo Sky Tree, Авалски торањ... Видиш поглед са једног, видео си их све. Мени барем.
    Ако баш хоћеш да видиш цео Токио на длану, одеш у Шинђуку, у градску кућу, бесплатно се попнеш на четрдесети спрат (мислим да је 40-ти) и шмекнеш цео Токио одатле. Нема гужве, заказивања, и уштедиш педесетак евра колико би платио само за улаз за дрво.
    За то мало времена што ти имаш (сваки дан по пар сати), најбоље је да послушаш Јојогија и избегнеш те дугачке дестинације, Нагано, Химеђи, Хаконе, итд. За Кјото ти је дао одличан план, десет пута ти је боље да уђеш у Ниђо палату, видиш Златни павиљон и Кијомизу храм (и улицу која води до њега), и да се процуњаш увече по Кјото-у, него да потрошиш цео дан да одеш да видиш само Химеђи (а замак имаш и у Ига). Ја бих још додао Ryoan-ji који је релативно близу Златног павиљина (мада стварно тешко да све можеш да стигнеш). Ига је по мени исто мало извикана, чисто да не гајиш нека превелика очекивања, али је ОК дестинација, поготово што је успут на повратку.

    Не знам какав си буџет определио, па се бојим да си се и на том плану доста залетео. То кажем, јер се и ја сам често претегнем више него што сам дугачак, а као знам шта да очекујем... Мало, по мало, накупи се
    Генерално, што се времена тиче, мислим да кад правиш планове не треба превише да се ослањаш на брзе јапанске возове, јер ћеш већину времена провести у метроу, који наравно не може нигде да убрза до 300 на сат. Од твог места до крајње одреднице прође много више, па испадне да од куће/смештаја до Токио станице прође исто колико и у возу од Токија до Кјото-а, поготово што вероватно нећеш имати бицикл, па још назад и ето ти 5-6 сати, тј цео дан. Још рачунај да ћеш се по станицама мало губити (поготово на преседању) и да из мањих места возови не иду сваких 3-4 минута као шинкансен, да ћеш морати да купујеш карте за превоз (па ти утекне воз док је купујеш, па чекаш следећи) и тако то. Једном речју, Марфијев закон важи и у Јапану.

    Ја сам бацио поглед сад на ред вожње и имаш од Нода станице до Токио станице сат времена и кошта око 800 јена ( а до Нода станице не знам како ћеш и колико ти времена треба, зависи где си смештен). Ту има једна кружна линија метроа која спаја Шинђуку, Харађуку, Јојоги парк, Шибују, Акихабару (ово нисам сигуран) и шта све не, обичан метро, релативно јефтин (али не испод 200 јена по вожњи). Сваки дан да посетиш једну-две те дестинације, свуда процуњаш по сат-два-три и то ти је пуна капа. Свуда ћеш јести успут (и треба, јер велики део онога што Јапан јесте је сва та храна), плаћати те карте и и контам да ћеш сваки дан потрошити бар по 5000 јена. Из те перспективе, Јојогијев предлог да обиђеш Токио путем туристичке туре је вероватно пун погодак. Јер, преко прече, наоколо ближе

    У неким стварима вероватно можеш исто да уживаш и у Ноди као што би и у Токију (храна, караоке, онсен, чајна церемонија), па ни то не треба да потцениш и да баш сваки дан идеш у Токио.

    Јојоги, ако дође доле у Кјото, можда затекне сакуру? Причам напамет, али можда буде мало раније него у Токију?
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  14. #14
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ta kruzna linija je Yamanote Line, 35km krug.

    Kyoto nije juznije od Tokija, samo je zapadnije je i skoro horizontalno. Fukuoka bi mozda imala sakuru u to doba.

    Da, najbolje da uzme city tour. Ima ih na desetine. Ja sam bio bas na ovoj,JTB je najbolja agencija u Japanu. 12,000Y ceo dan, ukljucen rucak i engleski vodic.

    Nadji do kojeg mesta mozes da dodjes najlakse, Hotel ili Tokyo Station, i prodji grad sa njima. Tura zavrsava u Tokyo Station. Oko nje imas stvari da provedes ne vece nego zivot.

    Uzivaj u Nodi, ono sto je tamo za hranu i pice isto je i u Tokiju.
    Azija, moja dežela.

  15. #15
    Slazem se sa predlogom @raamen za Tokio sky tree, nema svrhe gubiti vreme i novac, posto samo i jednim i drugim ogranicen , samo za par minuta pogleda. Mozda bi iskljucio Iga iz plana, posto mi je Himeji mnogo zanimljiviji, sta mislite da li bi uspeo za jedan dan da vidim Kyoto, bar deo, i Himeji i da li vozovi voze nocu? Nagano ne bih izostavljao.

    Pricamo o ovoj turi, http://www.japanican.com/en/tour/detail/A100_, zanima me licni utisak da li ova tura obuhvata veci deo stvari koje su u Tokio must see, znam da zelim mnogo ali razumite me ?

    Pitanje vezano za prevoz, mozda bi mi se vise isplatilo da uzmemo JRP na 7 dana, ako mi pokriva vecinu voznji uopste, a da ova tri dana placam pojedinacne karte, sta je po vama bolje, JRP na 7 dana + 3 dana pojedinacne ili svakog dana pojedinacne?

  16. #16
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ta tura za Tokyo je ista ona sto sam ti ja ostavio link, ista i cena. Na nju sam i sam vodio svoju familiju.

    Himeji ti je jedan dan, sa prevozom. Ako si citao moj post o tom zamku, mogao si da vidis da je u skelama i da ce biti zavrsen aprila 2015.
    Od Tokija to Himeji ide nozomi ali ne staju svi, mozda svaki drugi ili treci.
    Ne idu nocu, svaki shinkansen mora da dodje na odrediste pre 23:30. To zato jer u 00:15 prestaje javni prevoz i nema ko gde vise da ide, osim taxi.

    Kyoto ti je jedan ceo dan, cak i da vidis samo 3-4 znamenitosti, sve je rastrkano.

    Tokyo - Himeji, onaj voz sto ide uz JRP kostao bi te 16,600Y da platis na licu mesta, povratna.
    Taj shinkansen prolazi i naravno, staje u Kyoto, svaki staje tamo.
    Cak i da uzmes najskuplji shinkansen, Nozomi, to bi bilo 28,000Y.

    Jos mi nije jasno sta ces u Nagano, tamo je sneg do guse. Nikko ti je mnogo vazniji (i blizi), tamo su ostaci Tokugawe Iyeyasu, najvaznije licnosti u istoriji Japan.

    Ukratko:
    Tokyo - agencija 12,000Y
    Himeji & Kyoto shinkansen, 16,000Y + spavanje. Mozes da prespavas u Himeji (to nije mali grad) i ujutro u Kyoto.

    Taj JRT je izgubljen slucaj u tvojoj situaciji.

    A to sto "mnogo zelis", to je u redu, samo se spremi i da ne dobijes.
    Azija, moja dežela.

  17. #17
    Mozes li mi reci da li je ova tura dovoljna da se vide najvece znamenitosti Tokio-a?

    Za Himeji pise da se 27.marta otvara unutra za posetioce, a pre toga je gotov spolja pa sam ga zbog toga uvrstio u listu, Nagano zelim da posetim zbog nekih muzeja.

    Jel ovih 16000Y cena za povratnu kartu Tokio-Kyoto ili u jednom pravcu? Kao i koliko ce mi novca trebati svakodnevno za prevoz u Nodi i u Tokio-u?

    Svestan sam da mnoge stvari necu uspeti da vidim, ali moram da napravim sto bolji plan da ne bi gubio vreme na licu mesta.

  18. #18
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo - Himeji, onaj voz sto ide uz JRP kostao bi te 16,600Y da platis na licu mesta, povratna.

    Ceo Nagano kao grad + svi njegovi muzeji nisu znacajniji od Nikko ali kad si resio, idi.

    Zbog zemljotresa, osim hramova, u zadnjih 80 godina, sve se rusi i gradi na 30 godina, nije to Firenca pa da ima vekovima stare gradjevine arhitektonske vrednosti.
    Jos je Tokio temeljno srusen i spaljen tepih bombardovanjem 1945. poginulo je preko 300 hiljada ljudi (od obe atomske bombe poginulo je 140 hiljada).

    Rece ti Raamen, Noda - Tokio karta je 800Y.

    Prevoz u Tokiju - obicno, kada dodjes negde, dosao si i onda ides okolo peske. Ja sam ziveo u Tokiju 3 godine i nisam na prevoz potrosio jedan jedini yen - sve sam isao peske. Ziveo sam na Shinjuku/Yoyogi, 640m od ofisa i nikada u voz nisam nogom krocio.

    Relacije koje su izmedju centara (toliki grad ne moze da ima samo jedan centar) su 250 do 300Y.

    Centri su Shinjuku, Shinagawa, Shibuya, Tokyo Station, Roppongi, Ginza, Asakusa, da nabrojim samo neke,
    Azija, moja dežela.

  19. #19
    Mozes li mi reci kako si ti bio zadovoljan agencijskom turom po Tokio-u posto ipak ti tamo zivis pa si sigurno bolje upucen od turista, nisam znao ovo za rusenje i gradjenje hvala na info.

  20. #20
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    City Tour je prva stvar koju uradim kada negde odem. Da imam orijentaciju i sta je sta. Posle se vratim sam da detaljnije obidjem.

    Ta tura mi je bila kao da sam goste odveo na turu po Beogradu. I tamo bih sigurno nesto novo naucio od vodica sto nisam znao.

    Pazi ove dve lujke, "Lonely Planet/Google" tip turista: nisu htele da plate turu pa krenule same. Sad ce one da obidju grad sa vise stanovnika nego cela Kanada, za dan-dva. Prvo su krenule na "Obilazak carske palate". Njihov Lonely Planet ih doveo na livadu a one ocekuju palatu, onako, da stoji, upadljivo i vidljivo kao Taj-Mahal..



    Pa sele da ponovo procitaju. Da nisu sa pogresne strane? Nemoguce, palata je palata, mora da su nesto pogresno shvatile. Tako im prodje pola dana, okrecu mape naopako, levo, desno, palate nigde. Posle, na rostiljima kada se vrate, pitaju ih "Pa kako je bio Tokio?". One pogledaju u stranu i pocnu da lazu..."Pa sta da ti kaaaazem, veeeeliki je to grad....".

    Da su uplatile turu, oni bi im rekli da ce se zadrzati 10 minuta, palata se ne vidi, niti se naslucuje uopste gde je.

    Otvoricu novi topik "Tokyo : City Tour" pa cu staviti slike i detalje sa cele te ture koju sam ti preporucio.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Tajland, prvi put
    By arrgh in forum Thailand
    Replies: 80
    Last Post: 03-01-20, 12:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •