Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 218

Thread: Japan, prvi put

  1. #21
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    ATM u prodavnici 7-11 (japanska firma), kaze da ih ima tacno 16,664 u Japanu. Ako nije 7-11, ima konkurencija (FamilyMart, K-mart...isto japanske firme ) koje isto imaju ATM. Mora da ih ima 100 hiljada sve zajedno.

    Generalno, strane kartice rade u:

    CitiBank (ima ATM na aerodromima i po 1-2 u gradovima)
    Japan Post (postoji svugde, i u najzabitijim mestima)
    7-11 (svugde, 16,664 radnje)



    Ekrani su na engleskom ako se to izabere



    Dok ovo slikam, koristim ATM karticu CitiBank izdatu u Japanu



    Pravilo za strane kartice: max dnevno 100,000Y.
    Neki modeli kartica iako su na listi, ne rade (Visa Cash Advance i debit rade na manjem broju ATM).
    Oznaka Cirrus/Maestro na kartici znaci da je 7-11 prihvata (obicna ATM kartica iz Australije i Thai radi)

    Azija, moja dežela.

  2. #22
    Zanima me vase misljenje odnosno iskustvo:
    1. da li je bolje uzeti jednu turu za obilazak Tokio-a kao sto je ova http://www.japanican.com/en/tour/detail/A100- , ili je mozda bolje uzeti dve ture, jednu prepodne http://www.japanican.com/en/tour/detail/A030_ , a drugu popodne http://www.japanican.com/en/tour/detail/A050- da bi lakse uklopio sa obavezama oko treninga iako se u jednom delu preklapaju?
    2. da li je ova tura kojom se obilazi Kyoto koja je skuplja, http://www.japanican.com/en/tour/det...TOU&destcd=M19 , toliko bolja od ove jeftinije http://www.japanican.com/en/tour/det...TOU&destcd=M19 , odnosno koja se vise isplati, posto kao sto znate nemam puno vremena pa mi je svaki trenutak bitan?

    Hvala puno sto mi odgovarate i pomazete da sto bolje upoznam Japan za tako kratak period

  3. #23
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo: bolja ti je prva tura, to je ono sto opisujem (jos nisam zavrsio) u "Tokyo City Tour". U prvom postu ima pogled sa Tokyo Tower gde se vidi Mt Fuji. Sa SkyTree nece biti bolje, jos treba da budes srecan da bude jedan od 40 dana u godini kada se planina vidi. Verovatnije je da neces videti ni do zemlje ispod sebe a kamoli planinu.

    Kyoto, prva tura (41,000Y) je da nista ne mislis, luksuzno je sve, rucak a mesta na koja ides su ista kao i za one koji su tamo otisli sami. Cak i ne ide na sva mesta koja opisujem u "Kyoto - drevna prestonica Japana".

    Kyoto: druga tura (jeftinija, 27,400Y) je bolja mada nezgodnija. Same shinkansen karte su 25,000Y da ih sam kupis tako da prakticno placas 2,400Y za autobus i pricu na engleskom za 3 hrama koja posecuje. To se isplati, da sam kupis kartu shinkansenom i da obidjes to isto, trebalo bi ti 25,000Y za shinkansen + 10,000Y za taxi.

    Problem sa tom turom ti je da karte salju u hotel gde odsedas. To moze da bude i mesto gde stvarno odsedas van Tokija, poslace.

    Da bi ta tura lepo radila, treba da se rezervise soba u nekom hotelu blizu stanice Tokyo. Ima hotela od 6,000-7000Y. Ne postoje buvare u Japanu, svi su hoteli dostojni imena "hotel". Kada se ta soba rezervise, uzeti turu i reci da posalju kartu na taj hotel. Doci vece ranije i tu prespavati, uzeti kartu i na Shinkansen ujutro.

    Posle razgledanja hramova (odlican izbor, svi su kod mene u opisu), kaze da je poslepodne slobodno za razgledanje Kjota. Ja bih pogledao jos To-ji, petospratnu pagodu na 10 minuta peske od stanice shinkansena i vratio se u Tokio popodne, ne cekajuci vece. I onda lokalnim vozom kuci.
    Karte za shinkansen vaze 2 dana. Rezervacija u njima vazi samo za taj polazak. Posto shinkanseni idu na 3 minuta, uci u bilo koji, karta bez rezervacije vazi u vagonima 1,2 i 3, ta dva dana, uvek ima mesta da se sedne.
    Onaj kasni povratak (prema rezervaciji) bi znacio jos jedno spavanje u Tokiju jer vozovi prestaju da voze u ponoc.
    Azija, moja dežela.

  4. #24
    Trebam li ove ture da uplatim iz Srbije pre odlaska u Japan ili je bolje platiti na licu mesta, posto vidim da sve ide na bukiranje?

    Ima li neki jeftiniji hotel kod Tokyo stanice, posto mi je novac ogranicavajuci faktor?

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ture se uplacuju u nekom od hotela, svi veci hoteli ih prodaju. Za radne dane nema problema a za vikend moze da bude rasprodato. Moguce da i hoteli u mestu gde si isto prodaju te ture, ne treba da budes gost hotela.

    Pogledaj hotele on-line, sve sto je 6,000-8,000Y je dobro. Ili, "kapsula" hotel, 3,500Y samo tu spavaju oni sto su se zapili, hrcu.
    Azija, moja dežela.

  6. #26
    Verujem da je ova agencija sa sajta jedna od pouzdanijih pa da ne pogresim i uzmem neku drugu ili je to svejedno?

  7. #27
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Uzmi slobodno tu agenciju. U stvari, svi dobro rade ono sto rade, nemas problema sa time u Japanu.

    Gde ti ide voz iz tvog mesta? Na Tokyo Station ili Shinjuku?
    Azija, moja dežela.

  8. #28
    Ne znam, bicu smesten u Nodi ako ti to znaci kao informacija za to pitanje

  9. #29
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Eto, za pocetak, da znas gde si i gde i kada ti ide voz.



    Od Node to Tokyo Station (bas tu ide) treba 1 sat i 22 minuta, ide na svakih 12 minuta.
    Prvi voz je u 5:30, stize u 7:22, sat vremena nakon polaska one druge ture za Kyoto. Znaci, ne mozes da stignes.

    Druga linija, Tobu Noda, ide od 5:00, stize u 6:33, isto ne mozes da stignes.

    Ni treca ni cetvrta linija te ne bi dovele na Tokyo Station na vreme.

    Traba da prespavas, sto i nije lose, da malo vidis Tokyo, dodjes dan ranije i provedes dan.

    Sajtovi za hotele su, kao i obicno, smece, pokazuju samo ono sto su im dali da preprodaju.

    Evo ti ovaj Capsule hotel u blizini Tokyo Station, za 3,000 dinara. To ti se nece u zivotu ponoviti, o tome mozes godinama da pricas.
    Pitacu moje na poslu ako neko zna neki biznis hotel sa pravom sobom za male pare. Moje vreme u Tokiju je bilo u drugom centru, Shinjuku, tamo znam hotele.
    Azija, moja dežela.

  10. #30
    Поздрав Павле, ја само у прелету да набацим пар ствари.

    Немој да се устручаваш за капсулу, то је супер искуство и јако паметно решење кад треба само за преспавати. Схвати то као један луксузан хостел у којем имаш свој кревет и сигурност, уз одличне пропратне садржаје (који ти неће ни требати). Капсула је уствари кревет, није соба, то драстично мења перцепцију. А значиће ти да што одморнији кренеш на целодневно возикање и пешачење.

    Ова друга тура је одлична, али имаш читаво поподне слободно у Кјоту. Можеш сам да одеш до Кијомизу храма, аутобусом број 100 (око пола сата), док се попнеш до горе и исликаш, поједеш сладолед од зеленог чаја и спустиш до доле биће већ 4 сата. Можеш пешке да се спустиш на главну улицу Shijo и ту или да се мало процуњаш или одмориш у парку у Yasaka-jinja (шинто храм), нешто поједеш итд.

    Е онда кад си већ ту би могао да одеш у Гион четврт>>>>ЛИНК која ти је на 10 минута хода одатле. То ти је сублимирана јапанска традиционална култура у неких сат времена. Гејше, икебана, чајна церемонија, комедија, музика. После можеш и да се сликаш са младом гејшом, али хоћеш да чекаш у реду за то. Ако одеш на ону представу у 18:00 (нема раније) стижеш комотно до осам на Кјото станицу (представа је сат времена, пола сата метроом до Кјото станице). Но, као што ти је Јојоги рекао, не би ваљало да кренеш назад након 20:30 (боље 20:00) јер ћеш да заглавиш у Токију. Последњи воз за Ноду мерено од Tokyo station ти је у 23:17, али ти циљај онај у 23:00, за сваки случај. 840 јена. И радним даном и суботом и недељом ти важе та два. Google мапе сад користе податке реномиране фирме за ред вожње тако да немаш бриге ако њих користиш, једино што нећеш имати интернет успут, па се треба припремити унапред. Задњи воз ти је прва ставка коју треба да знаш

    Шинкансен Kyoto station, возови око 20:00-20:30 и време доласка на Тokyo station.
    Name:  Kyoto-Tokyo.jpg
Views: 402
Size:  25.9 KB

    Предзадњи воз за Noda station, рута од Tokyo station за Noda station. Пази, воз је Chiyoda line и креће са Nijubashimae station.
    Name:  Tokyo station-Noda.jpg
Views: 389
Size:  48.5 KB

    Јес да ћеш с овим мојим планом да се распаднеш, али једном си у Кјоту, па макар тај центар да покријеш. А и нинџа си
    да ли знаш где ћеш бити смештен у Ноди у односу на Нода станицу (само да знам да није негде баш у мојмиловцима)?

    Допуна: мале слике... Не види се добро... Али требало би да можеш и сам ово да репродукујеш у Google maps
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  11. #31
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Lepo Raamen rece, uradi ako mozes po njegovom uputstvu.

    Ja sam prevideo da tura ne ide do Kiyomizu-dera. To mozes i sam. Svi hramovi se zatvaraju u 5 popodne, ako si dan zavrsio sa Kiyomizu-dera, puno si uspeo.

    Kyoto napusti oko 7 uvece da ti posle povratak bude bezbedan. Ako si i isao sa turom, ne treba da cekas voz koji su ti oni dali kartu, vazi za bilo koji, kola 1-3 su bez rezervacije (od 15 vagona).

    Ja cu zavrsiti svoj post o Kjotu za dan - dva.
    Azija, moja dežela.

  12. #32
    Ne mogu da pronadjem gde se nalazi Noda station, kao da ne postoji da bi vam rekao koliko sam udaljen od nje, jel ima neko drugo ime koje oznacava tu stanicu?

  13. #33
    Quote Originally Posted by paja_186 View Post
    Ne mogu da pronadjem gde se nalazi Noda station, kao da ne postoji da bi vam rekao koliko sam udaljen od nje, jel ima neko drugo ime koje oznacava tu stanicu?
    Nodashi station, Chiba prefecture, тако је Google maps види на енглеском.
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  14. #34
    Ovo je slika na kojoj je udaljenost od mog smestaja i Nodashi stanice,

  15. #35
    Уф, па то је баш далеко од Нода, ти практично немаш ништа са Нода градом.
    Суфикс "shi" значи "град". Prefekture је покрајина, префектура. Ти нити си у граду Ноди, нити си у Ћиба префектури, већ у граду Кошигаја (Koshigaya-shi), и Саитама префектури (Saitama prefecture). Сагами је насеље (Sagami-cho).
    Од тог твог стана имаш доста да пешачиш до превоза, али имаш доста опција и ближе је и јефтиније него Нода. Тако да нема никаквог смисла да се у било ком смислу везујеш за Ноду.
    Онда овако: Куцаш у Google maps A)Tokyo station, Б) 5 Chome-245-3 Sagamicho, Koshigaya-shi, Saitama prefecture. Имаш ову опцију more options and timе подесиш лепо дан, време и видиш све возове на длану. Онда кликнеш на неки од њих и добијеш детаље: која станица, сатнице, колико станица путујеш, где преседаш и колико кошта, па и где треба да пређеш улицу (!) све на енглеском, једноставније не може. Да ме не схватиш погрешно, али ако ниси никад био у великом метроу, немој да потцениш ова преседања, добро простудирај руту унапред, јер ако промашиш неки воз, перон, станицу, време ствари се драстично компликују, а ти немаш времена за то, не знаш језик итд. Направио сам ти два PDF-a са детаљним упутствима за два воза које ја мислим да је најбоље да користиш. Најјефтинији су (640 јена) и имају само једно преседање, и најмање се пешачи. Један је у 23:00, задњи у 23:11, мерено од Токијо станице, где ћеш сићи са Шинкансена (али од платформе за Шинкансен ћеш морати на другу платформу, а то може да буде прилично закукуљено да се нађе, па сам гледао да имаш бар по пола сата паузе на тим великим станицама). На Tokyo station нађеш Keihin Tohoku line, идеш њом све до Minamiurawa station, тамо преседаш на Musashino line и идеш до Koshigaya Lake Town station. Одатле пешке до твог стана 26 минута (2.2km). Сви детаљи и тачне сатнице пишу у PDF фајловима. За то те молим да ми пошаљеш e-mail адресу на Private Messages, па да ти пошаљем PDF мејлом, тако ми је лакше. Време преседања ти је само 3 минута (за онај у 23:00, а само 7 минута за онај у 23:11, тако да пазиш). На слици доле, ако се буде видело добро, су ти све те линије након 11:00 сати. Суботом и недељом су сатнице мало другачије, па ако знаш тачан дан кад идеш у Кјото, направићу ти и тачан итинерер да не мораш са тиме да се бакћеш, да имаш на телефону и док си offline.

    За одлазак у Токијо рачунам да не журиш јер ћеш ићи дан раније и да нећеш ићи у задњи моменат.
    За Кјото исто, треба да кренеш назад око 20:00 (пут траје 2h20min) да би стигао на Tokyo station до 22:30, па да имаш времена да лепо без журбе нађеш овај воз који сам ти горе описао.

    Још једна ствар, још једном провери ту адресу коју си ми дао да не буде забуне.





    Attached Images Attached Images  
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  16. #36
    Adresa je nazalost tacna, tako da ce mi trebati vasa pomoc oko organizacije i za odlazak u Tokyo, a ne samo za Kyoto

  17. #37
    Da li mi je neophodna ic card u Japanu za putovanja i na koji nacin se placa prevoz (kupuju se karte ili se uplacuje na neku karticu)? Znate li neku dobro offline aplikaciju za prevoz u Tokyo-u za iPhone, da bi i na taj nacin malo olaksao snalazenje?

  18. #38
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ne znam sta znaci "ic card".
    Prevoz se placa kesom, masina, pritisne se destinacija i ubace novcici (moze i papirni novac, vraca kusur).

    Oni koji duze borave, kupe karticu za gradski prevoz koju samo prislone na ulazu bez zaustavljanja. Mislim da tebi to za 2 nedelje ne treba.

    "Offline aplikacija za iPhone" bi mislim bila ravna kupovini GPS sa mapom Japana. Online je ovde sve jos od 1998. ne znam da li se iko bavi off-line mapama. Doduse, ja to ne bih ni znao, meni su ti ekrani mali i ne vidim da ih koristim, Raamen mozda zna.
    Azija, moja dežela.

  19. #39
    Mozda bi sa tom karticom za gradski prevoz malo ustedeo vreme? Mogao bi da koristim google maps ako svuda ima wifi, posto planiram da izvadim karticu iz telefon da ne napravim veliki racun

  20. #40
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pa ustedeo bi vreme sa tom karticom, mozda i neki mali popust ali to je za one koji svaki dan idu na posao, njima firme placaju prevoz. Da je izvadis, treba ti pola sata a ne verujem da bi ustedeo 30 minuta za 15 dana.

    WiFi ide od firme do firme, ima besplatnih, vidi ovaj, NTT je najveci provajder sa najvecom mrezom

    NTT East Free Wi-Fi Japan

    This service allows foreign visitors free 14-day wi-fi access at a wide variety of locations in eastern and northern Japan. There are two methods for receiving a service wi-fi ID and password.

    (1) Before arriving in Japan
    Download the Navitime for Japan Travel application from Google Play or the Apple App Store.

    Passengers on Japan Airlines flights to Japan are eligible to receive a free ID and password for NTT East’s Free Wi-Fi service, obtainable via the JAL website.

    (2) After arriving in Japan

    Free wi-fi cards containing a service ID and password can be obtained at the following locations:
    •Select Travelex foreign exchange shops.
    •Select Isetan, Mitsukoshi, Keiō, and other department stores.
    •The duty-free section of Bic Camera and Sofmap stores in central Tokyo and Sapporō.
    •Many major tourist spots such as Mount Fuji, Akihabara, Ginza, Harajuku, and the Tokyo Skytree.

    Evo ti njihov link
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Tajland, prvi put
    By arrgh in forum Thailand
    Replies: 80
    Last Post: 03-01-20, 12:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •