Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 218

Thread: Japan, prvi put

  1. #41
    Da li je po vama bolje obici Kiyomizu-dera i Gion cetvrt ili da se u povratku iz Kyoto-a poseti Hikone zamak obzirom da je on jedan od retkih koji nije obnavljan?

  2. #42
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Mislim da ti nemas vremena za to. Ako se upustas u put shinkansenom (on ne staje u Hikone) ostavi to kao dan za Kyoto i to je to.

    Hikone zamak je mali, imas ovde. Za njega ti treba pola dana (da dodjes, da ga nadjes, da se vratis). Posle Kyota on nije neka atrakcija. To je za ovakve kao ja, koji imaju godine u Japanu na raspolaganju, nije za brzometno putovanje kao tvoje.
    Azija, moja dežela.

  3. #43
    To mi je bas bitna informacija, da ne bi propustio nesto sto je zanimljivije u Kyoto-u, nadam se da cu mozda jednog dana moci kao ti da stvarno sve obidjem natenane .

  4. #44
    Quote Originally Posted by paja_186 View Post
    Da li je po vama bolje obici Kiyomizu-dera i Gion cetvrt ili da se u povratku iz Kyoto-a poseti Hikone zamak obzirom da je on jedan od retkih koji nije obnavljan?
    Ако ће ти то бити једини замак који ћеш видети у Јапану онда можда. Али да то стигнеш је јако тешко. Треба ти сат времена и 10 минута до тамо, исто толико назад, а затвара се у 5. Ја сам тамо чекао 45 минута у реду да уђем унутра. Сам обилазак је можда 15-20 минута. Доле је башта у којој сам провео више времена, али која у ово доба године вероватно није спектакуларна као ја кад сам био (у јесен кад поцрвени лишће). Теоретски, можеш да стигнеш (ако рачунамо да у 13:00 крећеш са Кјото станице), само је питање да ли вреди путовати 2 ипо сата и дати 20 евра на превоз да би разгледао замак 20 минута? Такође, Ниђо-ђо (шогунова тврђава-замак) који идеш да видиш у Кјоту и империјална палата су историјски битнији и далеко већи, а из истог периода. Ниђо-ђо (што ти ово "ђо" говори) је такође замак-тврђава, само што је замак унутар зидина и у њему се живело, а у Хиконе и осталим малим замковима је на самом зиду и одатле се пуцало. Један од та четири неизмењена замка, не значи да је у изворном стању, само је облик сачуван, али је замак реновиран. То ти можда има значаја ако пишеш докторат о морфологији јапанских замкова из Едо периода. Не знам како би другачије неко видео разлику између оригиналног и реконструисаног замка. Ја сам архитекта па не бих умео да кажем, мени су они сви исти, ја их вреднујем по неким другим, историјски небитним вредностима и тај ми јесте леп.
    Али, треба да видиш бар један, било који замак док си у Јапану. Не знам, можда Јојоги мисли другачије.

    Допуна: Аха, видим да је одговорио у међувремену.
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  5. #45
    Poslusacu vase savete naravno, ipak imate ogromno iskustvo. Da li se u onoj turi obilaska Tokyo-a obilazi Edo Castle ili je bolje da jedan dan kad budem imao slobodno odem sam u obilazak, posto vidim da je blizu Tokyo station?

  6. #46
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ne ide tura do tog zamka. Priznajem, nisam do njega ni bio.
    Azija, moja dežela.

  7. #47
    Pitanje vezano za Kyoto, postoji li po vama mogucnost da uz ostale zamkove vidim i Fushimi Inari Shrine, znam da puno trazim ali ne mogu da odolim ?

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nije to traziti puno: na stanici uzmes taksistu, pogodis se da te vozi ceo dan, das mu spisak sta sve hoces da vidis i da te vozi i da te ceka. To rade Japanci.
    Jedan mi rece da je cena 12,000Y.
    Azija, moja dežela.

  9. #49
    To si mi vec rekao, ali sam od toga odustao posto vec placam cenu ture u kojoj obilazim veci deo Kyoto-a pa mi se ne isplati da na tu cenu platim jos 12,000Y ili cu mozda vise moci da obidjem ako platim cenu brzog voza i taksija?

  10. #50
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kyoto - drevna prestonica Japana je sada kompletiran onime sto sam ja video tamo u jednodnevnoj poseti (i jos 5 puta isto tako, iduci sa poslovnim gostima).
    Pogledaj tamo, ceo tred je max sto moze da da stane u jedan dan kada si verziran i kada imas svoja kola.

    Kao puna casa vode: ako hoces jos vode da dodas, moras prvo da odaspes. Tu ne vazi "mnogo trazim".

    Ako si vec resio da uzmes onu turu sto ide u 6:20 iz Tokija shinkansenom, kada se ona zavrsi na to dodaj Kiyomizu dera i ono sto ti je Raamen rekao. I gledaj da si na shinkansenu za Tokyo oko 8 uvece da bi stigao i uhvatio voz iz Tokija za tamo gde si smesten.
    Azija, moja dežela.

  11. #51
    Quote Originally Posted by paja_186 View Post
    Pitanje vezano za Kyoto, postoji li po vama mogucnost da uz ostale zamkove vidim i Fushimi Inari Shrine, znam da puno trazim ali ne mogu da odolim ?
    Није немогуће, али од Кијомизу-дера до тамо 35 минута, од тога пола пешке, пола метроом. Ако знаш куда идеш и не мораш да запиткујеш сваки час, имао би једно пола сата у Фушими-инари, довољно да се усликаш испред капија.
    Но то је теорија, а пракса је велика опасност да ће бити оно што Јојоги каже. Чак и да све иде по плану, да успеш све да обиђеш, бојим се да ћеш свуда само протрчати. Јапанци за то кажу chuutou-hanpa, а ја бих то превео као "где си био - нигде, шта си радио - ништа" Али разумем те одлично, и ја правим амбициозне планове, па онда коригујем успут. Једном сам баш у Кјото ишао и заборавио торбу у возу, на самом почетку дана. Сат времена изгубио док сам је повратио. И цео план паде у воду. За Токијо немам самопоуздања, али за Кјото могу слободно да кажем, ово што имаш засад испланирано је пуна капа.

    Алтернативна варијанта:
    Ако си са Кијомизу готов у 15:30 (максимум 15:45) слободно иди у Фушими Инари, али занемари Јасака-ђинђа и Шиђо авенију. Ја ћу ти направити мапе и упутства да имаш, али не верујем да ће пуно да ти значе на терену, осим ако ниси војни тумач мапа. У Јапану улице немају имена (осим великих авенија) и оријентација је помоћу мапа па их добро проучи унапред.
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  12. #52
    Znaci prakticno mogu da biram izmedju Fushimi Inari Shrine i Gion cetvrti sa predstavom? Ako je tako sta je vasa preporuka?

  13. #53
    Не, можеш и једно и друго, али избаци Јасака ђинђа и Шиђо авенију. И строго се држи сатнице. Направићу ти и тачна упутства (не могу одмах) да што мање луташ. И морамо ти негде убацити неки оброк
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  14. #54
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Da li mi se isplati da za tih 10tak dana kupim sim karticu sa internetom da bi mogao preko google maps da se lakse snadjem?

    Na aerodromu, Narita i Haneda, Internet provajderi imaju standove sa razlicitim opcijama. To se zbog konkurencije brzo menja, ono sto sam video prosle godine je sada zastarelo.
    2003. je bilo da se iznajmi mobilni telefon jer nijedan aparat proizveden van Japana nije radio. Internet nije postojao u ponudi.
    Danas imaju prodaju SIM kartica (3,500Y), iznajmljivanje kartica, iznajmljivanje rautera. To vidi kada dodjes, idi pravo na njihov stand.

    Ranije sam ti rekao (post #40) za besplatan wi-fi od dve nedelje, to nije dovoljno? Wi-fi u gradskim sredinama je dosta ok, ja imam wi-fi router koji cerka nosi pa se preko njega kaci na net sa iPoda. Nepouzdan je kada su kola u pokretu van grada, takav bi ti bio isto onaj koji se iznajmljuje na aerodromu. Da se kupi ne znam kako, dolazi besplatno sa ugvorom od 2 godine, 3,000Y mesecno, 100MBps, neograniceno.

    Ako ti je mapa najvaznija, Japan i gradovi su zacudjujuce laki za snalazenje i bez nje.
    Azija, moja dežela.

  15. #55
    Momci hvala jos jednom na svesrdnoj pomoci, verujem da ce mi mnogo znaciti sve ove informacije. Verujem da ce uputstva biti gotova do utoraka ujutru (po nasem vremenu) posto tad krecem

  16. #56
    Ranije sam ti rekao (post #40) za besplatan wi-fi od dve nedelje, to nije dovoljno?
    Тек сад видим оне постове од #38 до #41. То што ти је Јојоги рекао је супер. Ни ја то нисам знао. Другар Шпанац је узео посебну SIM картицу, али је морао да потпише уговор. Није скупо, око 1000 јена месечно, 1GB, а преко тока брзина пада на 200kb/s. То је пуно зезанције, боље је ово што Јојоги каже. На мапи се види да Кјото није покривен, али би то онда значило да узимaш картицу (3GB, 3500 јена) због једног дана у Кјото-у...

    Quote Originally Posted by paja_186 View Post
    Momci hvala jos jednom na svesrdnoj pomoci, verujem da ce mi mnogo znaciti sve ove informacije. Verujem da ce uputstva biti gotova do utoraka ujutru (po nasem vremenu) posto tad krecem
    Пајо, ово ти не могу ни урадити ако не знаш ког тачно дана идеш у Кјото. Ако ћеш имати интернет, све што треба да урадиш је да сачуваш Kiyomizu-dera, Fushimi Inari Taisha, Gion corner и Kyoto station, Tokyo station, твоју адресу у Koshigaya као локације и да се држиш временских смерница које смо већ грубо одредили. Онда потражиш упутства на лицу места
    Значи,
    ујутру по упутствима агенције, они те довозе на Кјото станицу око 12:30.
    13:00 Кјото станица >>>>Кијомизу
    15:30 (15:45) Кијомизу>>>>Фушими Инари
    17:00 Фушими Инари>>>>Гион ћоше (треба видети за резервације, истражи онај сајт унапред, да не пољубиш врата)
    19:15 Гион ћоше>>>>Кјото станица
    20:00 Кјото станица>>>>Токијо
    22:50 Токијо>>>>Кошигаја

    Клопу нисмо решили. У Јапану се не једе с ногу, ни у превозу (осим шинкансену), али можеш да купиш нешто у конбинију (пиринчане троуглиће, нпр.) па кад нађеш клупу... Или боље на станици, има гомила малих ресторана за једење на брзака (раамен нпр.).
    Успут ћеш хтети да пробаш маћа сладолед (сладолед од зеленог чаја) код Кијомизу храма (тамо је чувен) итд.
    Ово је ипак итинерер за нинџе. 忍(nin/shinobu) значи "издржати"

    Ако нећеш имати интернет можеш и сам да направиш PDF како сам ти објаснио. Ако баш не умеш, реци слободно, урадићу ти ја.

    Edit: Обрисао сам онај део о рутерима, погрешно сам разумео тај бесплатан интернет.
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  17. #57
    Pozdrav iz Japana . Bukirao sam putovanja Tokyo tour za 24.03., a Kyoto za 25.03. pa bi mi puno znacilo ako mozete da mi pomognete sa informacijama kako da od Kyoto stanice stignem do Kymizudera pa odatle do Fushimi Inari i do Gion coseta kao i da li ima mesta za 3 osobe za predstavu u Gion-u i za povratak do Kyoto stanice?

  18. #58
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Stigo Paja u Japan! Nije hladno, tacno si dosao kada je prosla zima.
    Dobro da nisi isao da posetis Kiyomizudera juce, bili su vazni gosti, verovatno je pristup bio ogranicen. Caroline Kennedy, ambasadorka, je unuka JFK.



    Ispod slike kaze:

    U.S. first lady Michelle Obama (3rd R), U.S. Ambassador to Japan Caroline Kennedy (2nd R), Kennedy’s son John Schlossberg (R) and Buddhist monk Eigen Onishi (at left) watch a noh performance, a form of classical Japanese musical drama, on the main temple stage at Kiyomizu-dera Buddhist temple in Kyoto on Friday.

    Za Kyoto turu, jesi li uzeo onu agenciju ili u svojoj reziji?

    Uzmes google i "kiyomizu dera how to" i dobijes bas ta 3 odgovora ponudjena.



    Ako vas ima troje, to moze vrlo cesto da bude jeftinije taksijem nego gradskom zeleznicom. Prednost zeleznice je da je tacna kao sat i nema saobracajne zastoje i semafore.

    Za Kyoto Station - Kiyomizu-dera nema direktna linija voza koja dolazi bas blizu, 20 minuta peske od najblize stanice, Kiyomizu-Gojo, Keihan line (druga stanica od Kyoto station).


    Tu uzmite taxi, bice vam bolje i jeftinije.
    Ima dva autobusa 100 i 206, 15 min + 10 peske od stanice Kiyomizu-michi.



    Za Gion, samo da se sidje nizbrdo od Kiyomizu-dera, 10-15 minuta peske, ne treba prevoz.

    Gion - Kyoto station je 3 stanice vozom od Gion Shijo, vidi se na mapi.

    Od 23. marta 6. aprila je skolski raspust u Japanu (prelazi se u novi razred, kao kod nas posle letnjeg raspusta) pa po turistickim istorijskim mestima nece biti desetina autobusa sa ekskurzijama. Sa druge strane, u shinkansenu moze da bude i stajanja, majke sa decom idu u posete rodbini.
    Azija, moja dežela.

  19. #59
    Uzeo sam onu agenciju, fali mi samo deo od Kiyomizudera do Fushimi Inari i nazad posto sad vidim da je ovo sve solidno blizu Kyoto stanici

  20. #60
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pa sigurno, zato smo ovde da pomognemo. Jeste, to je "walking distance". A od Kiyomizudera do Gion, tu ionako treba da prodjes peske kroz zivopisnu ulicu, pisao sam to na Kyoto topiku. Ako se bas nameracis da stignes za 12 minuta peske, nece ti biti lako. Ta ulica je interesantna, puna radnji, ima da zastajes i da gledas, zastaju svi ostali pa je pesacki promet malo otezan. Istina, ides radnim danom, ne bvi trebalo da bude neke teske navale.

    Za suvenire i robu, nema "dranja turista", cene su iste svugde, ne libi se da nesto kupis, ne cekaj povoljniju priliku. Samo pazi, to sto kupis treba i da nosis.

    Najlakse, ako hoces da poneses neki suvenir nazad za poklon, lepeze koje se sklapaju, bas iz Kyoto, prestonice lepeza. 1,000 dinara komad.

    Ja sutra idem sa familijom u Otsu, 10km od Kyota.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Tajland, prvi put
    By arrgh in forum Thailand
    Replies: 80
    Last Post: 03-01-20, 12:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •