Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 81 to 100 of 218

Thread: Japan, prvi put

  1. #81
    Junior Member Hibiki's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Beograd
    Posts
    8
    Imali smo srece sto se vremena tice, tokom celog boravka, sto je druga polovina septembra.

    A na Tokyo tower smo isli uvece...

    Name:  20140917_211804.jpg
Views: 417
Size:  39.4 KB

    Name:  20140917_210035.jpg
Views: 412
Size:  51.2 KB

    Name:  20140917_210029.jpg
Views: 396
Size:  46.7 KB

    Name:  20140917_210128.jpg
Views: 399
Size:  48.7 KB

  2. #82
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Pogled iz mog ofisa, Shinjuku, sa desna je Yoyogi park, stanovao sam na pola puta od mesta slikanja do parka, 640m daljine. Kula sa leva je DoCoMo Tower, relej za mobilnu telefoniju zaodenut kao zgrada, u njoj nema spratova, samo kosulja od spolja:




    Zalazak sunca, jos je ovo i cist dan, levo od zgrade u sredini (Tokyo City Opera) se nazire konus Mt Fuji. Zgrada sa tri vrha i kao masnama je Park Hyatt, poznat iz filma "Lost in Translation"



    Sam Shinjuku, pesacka shopping zona



    Sad ono zbog cega je ovaj post. Zgrada sa dva vrha najdalja levo



    je Tokyo Metropolitan Government. Odatle se upravlja gradom od 35 miliona stanovnika



    Malo je poznato da na vrhu ima vidikovac, besplatan, otvoren od 9:30 do 23:00. Po cistom danu, pogled je fantastican, ne treba da se ide ni na SkyTree ni na Tokyo Tower.

    Ja nisam isao iako mi je bilo 10 minuta peske, cak sam pored nje cesto i prolazio. Imao sam taj pogled sa svoga stola na poslu, samo se okrenem u stolici.
    Azija, moja dežela.

  3. #83
    Junior Member Hibiki's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Beograd
    Posts
    8
    Tokyo Metropolitan Government Building

    Name:  20140919_120519.jpg
Views: 368
Size:  26.5 KB

    Name:  20140919_120948.jpg
Views: 373
Size:  46.6 KB

    Name:  20140919_121451.jpg
Views: 378
Size:  60.2 KB

    Name:  20140919_121306.jpg
Views: 379
Size:  50.8 KB

    Name:  20140919_125318.jpg
Views: 366
Size:  50.4 KB

    Name:  20140919_125725.jpg
Views: 363
Size:  54.5 KB

  4. #84
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by Hibiki View Post
    Tokyo Metropolitan Government Building

    Name:  20140919_121451.jpg
Views: 378
Size:  60.2 KB
    Druze, hvala za fotke.

    Ova crna zgrada, Mitsui, tu sam bio na 55-om spratu 25. septembra 2003 kada je udario zemljotres, anoniman, ma kako bio veliki nista nigde nije prouzrokovao. Moje upoznavanje sa zemljotresnim Japanom, 3 nedelje nakon dolaska.

    Case i ekrani su padali sa stolova, islo je 3m levo, 3m desno, nije moglo da se hoda, kao kada brod posrce u oluji na velikim talasima. Racunski centar netaknut, sve je to uzemljeno dobro, nijedna masina nije pala.
    Moj kolega, Australijanac, toliko se uplasio da je naredne 4 godine radio od kuce, dok se nije vratio u Sidnej.
    Azija, moja dežela.

  5. #85
    Junior Member Hibiki's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Beograd
    Posts
    8
    Nema na cemu, bice toga jos. Hvala tebi na informacijama i prenosenju iskustava iz prve ruke.
    Nego, jedno pitanje: jel neko od vas iskusnih Japanaca obisao Nezu i Yanaka?

  6. #86
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    To je Yanesen, nisam bio.

    Tokio je bio sravnjen sa zemljom u Velikom Kanto zemljotresu 1923.



    Sve je ponovo napravljeno i eto koliko moze da bude staro. Onda, taj kraj je poznat po hramu i po starim ulicama (sve sagradjeno 1923. i kasnije) koje su prezivele tepih bombardovanje 1945 (od toga je poginulo preko 300 hiljada ljudi, od Hiroshime i Nagasaki A-bombi upola manje, 145,000).

    U tome je i razlog da nisam osecao potrebu da tamo odem: moj kraj (Yoyogi) je uz hram Meiji Jingu u sred najveceg parka u Tokiju same ulice su takodje bile netaknute 1945. Male radnje, ulice uske a kuca je bilo i drvenih. Ono sto se navodi kao "Dah starog Tokija i spokoj hrama" je bila moja svakodnevnica, u njoj sam ziveo 3 godine. Moja ulica je bila tako uska da kad naidju kola, morao sam maltene da se zalepim ledjima uza zid i da uvucem vazduh.

    Svetla i neon Shinjuku (500m od moje kuce) koje blogeri navode kao razlog da odu u nesto staro je OK. Samo da su znali, dok su odsedali u hotelima bas u Shinjuku, da to imaju na 300m peske i da je Meiji Jingu hram jedan od najvaznijih u Japanu. Eto, ko je tamo na kratko to ne zna a pred isti taj Meiji Jingu ih odvezu autobusom iako su na putu do njega peske (pola sata) mogli da prodju kroz isto tako stari deo grada.

    Video sam slike, jeste neuobicajeno za hiper-moderni Japan i razumljivo da je turisticki interesantno. Ako si bio, postavi neke.
    Azija, moja dežela.

  7. #87
    Junior Member Hibiki's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Beograd
    Posts
    8
    Nazalost nisam bio, zato me je i interesovalo da li sam i sta propustio...

    Slucajno se potrefilo da se u Tokiju odrzavao Grand sumo tournament, u vreme mog boravka, to sam morao da posetim. Ako neko bude imao prilike da poseti neki ovakav dogadjaj, nece pogresiti, ulaznica nije bas jeftina (koliko se secam izmedju 4 i 5000 jena), ali smatram da vredi, meni je bilo zabavno.

    Ryogoku Kokugikan

    Name:  20140917_144325.jpg
Views: 366
Size:  42.0 KB

    Name:  20140917_144713.jpg
Views: 366
Size:  59.0 KB

    Name:  20140917_145030.jpg
Views: 358
Size:  30.7 KB

    Name:  20140917_150447.jpg
Views: 359
Size:  62.0 KB

    Name:  20140917_152154.jpg
Views: 397
Size:  78.5 KB

    Name:  20140917_155540.jpg
Views: 364
Size:  36.2 KB

    Name:  20140917_154942.jpg
Views: 354
Size:  73.0 KB

  8. #88

    Smestaj u Tokiju

    Cao,

    Posto sam ipak odlucio da posetim Japan u junu (mada sam od vise izvora cuo da pada dosta kisa ), interesuje me u kom delu Tokija je najbolje da se uzme hotel. Koliko sam shvatio, za izlete do Nikko-a i Kjota je zgodno da se bude blizu Tokio stanice.
    Bicu u Tokiju 10 dana. Uglavnom bi proveo vreme razgledajuci kulturno-istorijske znamenosti, ukljucujuci izlete, mada bi voleo da izadjem uvece par puta da vidim kakav je nocni zivot. Jel ima neka zgodna lokacija za hotel gde moze i se iskombinuje i nocni provod sa izletima (brz pristup vozovima) i centralna lokacija za obilazak Tokija. Ako neko moze i da mi preporuci neki hotel, jos bolje.

    Hvala

  9. #89
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Na zalost, nema goreg vremena za doci u Japan nego od polovine juna do polovine jula. Toplota, velika vlaznost vazduha, Bangkok je milina prema Japanu. Kisa bude tako jaka da stane saobracaj, stane shinkansen. Ne dugo, ali opet.
    U to vreme retko ko planira bilo kakve izlete ili aktivnosti van zatvorenog prostora. Moze da bude kisa 35 dana, moze da bude 10 dana na specificnim lokacijama ali je generalno to vreme kada na drzavu Japan i u njene recne tokove padne 70% godisnje kise. Zato se pirinac sadi bas pocetkom maja, da kada popije vodu iz desetina hiljada vestackih jezera i rezervoara, dodje prirodna kisa posle 5-6 nedelja, da ga napoji i napuni opet te rezervoare.

    Japanski skolski raspust pocinje 21. jula, to je istorijski kraj kisne sezone. Cak se i otvoreni bazeni i aqua parkovi ne otvaraju pre polovine jula.

    Za hotel, gledaj Shinjuku, bilo sta sto ti odgovara po ceni slobodno uzmi, buvara nema. Malo ce biti neobicno da uzmes 10 dana, to radi retko ko.
    Shinjuku (tu je moj tokijski ofis, tu sam stanovao 3 godine) je zgodan da se peske ode na dosta znamenitosti, nikada ne spava. Kafane rade od 11:00 ujutro do 5:00 ujutro narednog dana.
    Uz Shinjuku je Kabukicho, nekada sex zona sada je vise umereno.
    U blizini je Yoyogi Park i hram Meiji Jingu.
    Harajuku centar omladine i mode.
    Shibuya, zona za mladje, sa najvisom koncentracijom "love hotels" (nije prostitucija nego tu parovi odu da se izljube za 3,500Y za 3 sata).

    Ako pod nocnim zivotom smatras nesto kao sto je u Beogradu, nece toga biti, bar ne ono da se vozi kolima od splava do splava, diskoteke ili mesta okupljanja celu noc.

    Oni koji to rade, vrlo mala manjina, mozda na nivou statisticke greske, sa njima bolje da nemas nikakva posla. Niti je to Japan, niti njegova kultura.

    Klubovi koji rade celu noc, to je domen "hostess bars" gde salary-men dodju da osete nesto u svojim mizernim zivotima.
    To radi ovako: "hostess", lepa devojka, ti za 40 EUR na sat sipa viski i pravi te da pijes, ona prica svoj skript. Taj viski je rakija ludara, fuck knows who made it, takve mamurluke nisam imao od studentskih dana. Na kraju, 2 sata, 80EUR. Niti si je pipnuo kamoli nesto vise od toga.
    Mislim, zaboravi taj deo nocnog zivota.
    Azija, moja dežela.

  10. #90
    [QUOTE=yoyogi;4285]Na zalost, nema goreg vremena za doci u Japan nego od polovine juna do polovine jula.
    Pa idem cetvrtog, tako da bi do polovine juna zavrsio. Bio bi u prvoj polovini juna, jer sam citao da je tada suvlje nego u drugoj polovini.

    Za hotel, gledaj Shinjuku, bilo sta sto ti odgovara po ceni slobodno uzmi, buvara nema. Malo ce biti neobicno da uzmes 10 dana, to radi retko ko.
    Sto je problem da se uzme 10 dana?

    Shinjuku (tu je moj tokijski ofis, tu sam stanovao 3 godine) je zgodan da se peske ode na dosta znamenitosti, nikada ne spava. Kafane rade od 11:00 ujutro do 5:00 ujutro narednog dana.

    Ako pod nocnim zivotom smatras nesto kao sto je u Beogradu, nece toga biti, bar ne ono da se vozi kolima od splava do splava, diskoteke ili mesta okupljanja celu noc.
    Ma vise bi otisao da izadjem negde, klub ili kafic, da vidim kako izgleda Tokio vikendom, nemam nekih ocekivanja. Mislim da grad treba videti i danju i nocu.

    Za sada sam samo kupio kartu, treba sad da vidim jos sta da se obidje, procitao sam sve opise i pitanja na ovom sajtu, pa cu mozda da se javim ako budem imao nekih podpitanja.

    Hvala

  11. #91
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by Deks View Post
    Pa idem cetvrtog, tako da bi do polovine juna zavrsio. Bio bi u prvoj polovini juna, jer sam citao da je tada suvlje nego u drugoj polovini.
    Moguce, nije garantovano.

    Za hotel, gledaj Shinjuku, bilo sta sto ti odgovara po ceni slobodno uzmi, buvara nema. Malo ce biti neobicno da uzmes 10 dana, to radi retko ko.

    Quote Originally Posted by Deks View Post
    Sto je problem da se uzme 10 dana?
    Zato sto u Aziji niko nema 10 dana slobodno. Mozda ce misliti da si dosao da se samoubijes i da im se hotel zatvori dok traje istraga. Nemoj da te cudi ako ti hoteli kazu da nema slobodnih soba za tih 10 dana.
    Istina, Shinjuku hoteli su sigurno videli hiljade turista kao sto bi ti bio i ne bi pravili rampu na 10-dnevni boravak, a koji nije preko firme.

    Quote Originally Posted by Deks View Post
    Za sada sam samo kupio kartu, treba sad da vidim jos sta da se obidje, procitao sam sve opise i pitanja na ovom sajtu, pa cu mozda da se javim ako budem imao nekih podpitanja.
    Sigurno, samo vidi i slobodno pitaj, ovde imas eksperte za Japan, voljne da pricaju.
    Azija, moja dežela.

  12. #92
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Mislim da ne bi trebao da propustis da peske odes od Kiyomizudera do Gion. Da kazes posle toga da si video Kyoto, nista ti vise ne treba.
    Ovo sam zaboravo da kazem, ako buduci citaoci naidju, da im se nadje: od Kiyomizu-dera to Gion je kao sici od Knez Mihailove do Dusanove. Toliko nekako i daleko, peske kao od sale.
    Azija, moja dežela.

  13. #93
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Quote Originally Posted by paja_186 View Post
    Znaci kostace me slicno za nas troje taksi umesto gradskog prevoza na linijama Kyoto station-Kiyomizudera, Kiyomizudera-Fushimi Inari i Fushimi Inari-Gion corner? Ako moze pomoc oko rezervacija za Gion predstavu?
    Fushimi-inari je na drugom kraju grada, gornji redosled je ici i vracati se. Pravi redosled bi bio Fushimi-inari, Kiyomizu-dera i onda Gion, koji je na peske od Kiyomizu-dera.

    Fushimiinari je veliki kompleks, treba dva sata ako nije guzva. Bio sam 2. maja 2015. ima opis ovde. Moram da idem ponovo, da propisno obidjem, samo cekam Raamena da se oslobodi obaveza pa da odemo zajedno.
    Azija, moja dežela.

  14. #94
    Da li je 9-10 dana previse za Tokyo? Mislio sam da pravim neke izlete, ali razmisljam da li je mozda bolje ostati u Tokiju 5-6 dana a 3 dana u Kyotu

  15. #95
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Aki si odseo u Shinjuku:

    Dan 1:
    Tokyo, uzmu city tour jedan dan, svi veci hoteli ih prodaju, ne moras da budes gost.

    Dan 2 i 3:
    Peske otidji na Tokyo Metropolitan Government Building vidikovac (besplatno), obidji Yoyogi park, Meiji Jingu, Harajuku, Shibuya, uvece Kabukicho. Moze dva dana da provedes ne placajuci nista, sve peske i besplatno.

    Dan 4-6:
    Kamakura, ceo dan (voz), najveca statua Bude na svetu, UNESCO
    Yokohama, Minato Mirai, ceo dan (lokalni voz, 40 min). Yokohama je kao Singapur velicine, moze tamo da se zivi i da se nikad ne napusti
    Jedan izlet koji ti padne na pamet

    Dan 7-10
    Kyoto. Vidi na "Kyoto - drevna prestonica Japana" ima tamo za dva dana (za sada), odaberi jos nesto sto nije tamo i napravi treci dan.

    To bi ti bilo realno i ne previse napregnuto.
    Azija, moja dežela.

  16. #96
    Поздрав и од мене,

    Јојоги ти је направио добар план. По мени, једино немаш зашто да идеш у Јокохаму. Има неколико интересантних детаља и једна феноменална грађевина (путничко пристаниште), али генерално ништа што већ нећеш видети у Токију.
    Чак ни она чувена кинеска четврт у коју се куну мени није ништа посебно. Има музеј нудли, а пошто ја волим раамен ја бих једном отишао тамо ако ме опет пут нанесе.

    Што се Токија тиче, кад већ имаш времена, не би било лоше посетити Одаиба острво.
    Одаиба је иначе футуристички део града, острво, и позната је по згради Fuji TV (лоша ми је слика, али куцај на гуглу и добићеш милион бољих)

    Name:  20140812_185950.jpg
Views: 352
Size:  51.5 KB

    и по овом Гандаму у природној величини
    Name:  20140812_185221.jpg
Views: 345
Size:  31.9 KB

    Има велики Ferris wheel и занимљив ноћни живот.

    али, тамо је и Музеј будућности (Miraikan>>>>LINK) где уживо на једном месту можеш видети неке ствари које не можеш нигде другде на свету.
    улазни хол
    Name:  20140812_163848.jpg
Views: 345
Size:  36.6 KB

    Рецимо, Асимо робот има свој шоу.
    Name:  20140812_160115.jpg
Views: 335
Size:  45.5 KB

    Можеш да уђеш у јапански модул који је прикачен на међународну свемирску станицу

    Name:  20140812_164141.jpg
Views: 338
Size:  27.7 KBName:  20140812_164225.jpg
Views: 336
Size:  44.8 KBName:  20140812_164738.jpg
Views: 331
Size:  35.5 KBName:  20140812_164824.jpg
Views: 326
Size:  25.1 KBName:  20140812_165536.jpg
Views: 346
Size:  27.6 KB

    Ту је и најнапреднији андроид који чита вести
    Name:  20140812_161201.jpg
Views: 321
Size:  10.4 KB

    Ово Јојоги сигурно зна шта је
    Name:  20140812_161721.jpg
Views: 337
Size:  59.7 KB

    Ако те имало интересује наука и техника нема бољег места на планети. Био сам тамо јако кратко, у пролазу, иначе је место за цео дан.
    Не пропустити ни специјалну поставку "музеј каке", мноооого је боље него што звучи.

    Ни ја немам много из прве руке да кажем, морао бих и ја да гуглам, али сам сигуран да бих следећи пут у Токију посветио цео један дан истраживању овог острва.

    Дакле, преко дана музеј(и), увече шетња, шопинг, ресторани.
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  17. #97
    Kako vam se cini lokacija ovog hotela? to je u Shinjuku.

    APA Hotel Higashi-Shinjuku-Ekimae, Tokyo, JPN

    http://www.booking.com/hotel/jp/apa-...=total;ucfs=1&

    Takodje kakva gardaroba treba u Japanu u junu. Cini mi se da ce da bude toplo i vlazno, pretpostavljam da trebaju dobre
    cipele za kisu + kisobran, verovatno dzemperi ne trebaju.

  18. #98
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Odlicna je lokacija. Nisi rekao koliko mislis da platis hotel, zato ti nisam ni preporucivao.

    Za cenu tog hotela imas ih okolo na stotine. Odmah do njega je Shinjuku Higashi Sunroute Plaza.
    (higashi = istok)

    Pogledaj i Sunroute Plaza Shinjuku, jednokrevetna soba je 11,500Y. U taj hotel ja idem kada sam u Tokiju (firma sa njima ima ugovor pa je cena 7,200Y, koristim to i kada sam privatno u Tokiju).

    Sunroute je veliki lanac, mozda stotinak hotela. Zgodno je ako ides u neko drugo mesto (Kyoto) na spavanje, oni mogu da te tamo rezervisu i da ti cuvaju prtljag dok se ne vratis, da ne teglis sve sa sobom.

    Kod hotela je samo vazno koliko je star, inace su sobe tipske i skoro identicne za istu cenu. Bas ovaj, Sunroute Plaza, gledao sam kako ga ruse i na istom mestu prave identican novi, 2005.

    Vidi ovde, sa slikama, bas taj hotel. Lokacija je najbolja moguca.

    Za odecu, letnja garderoba, za obucu, kupi gumene cizme za 1,000Y kada dodjes i baci ih na kraju. Ili kroksice na bosu nogu. Kisobrani su 500Y na svakom koraku, automatski a abazur je od providnog najlona.
    Azija, moja dežela.

  19. #99
    Za cenu tog hotela imas ih okolo na stotine. Odmah do njega je Shinjuku Higashi Sunroute Plaza.
    (higashi = istok)

    Pogledaj i Sunroute Plaza Shinjuku, jednokrevetna soba je 11,500Y. U taj hotel ja idem kada sam u Tokiju (firma sa njima ima ugovor pa je cena 7,200Y, koristim to i kada sam privatno u Tokiju).

    Izgleda da nema slobodnih soba u tom terminu u oba hotela Jel imas jos neki da preporucis, ili da pogledam u tom kraju sta nadjem?

  20. #100
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,536
    Prvo, u koje vreme doazis? Ne tacno vreme nego ujutro ili uvece?

    Drugo, naleteo si na staru boljku tokijskih hotela. Ja sam jednom bio dve nedelje u Tokiju i spavao sam skoro svaku noc u drugom hotelu.

    Probaj u blokovima od dva dana, mozda i bude soba.

    Hoteli tog ranga su za poslovne ljude koji ostaju 1 dan i paket aranzmane (japanske i internacionalne) gde se celokupna publika menja svaki dan.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Tajland, prvi put
    By arrgh in forum Thailand
    Replies: 80
    Last Post: 03-01-20, 12:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •