Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 141 to 160 of 218

Thread: Japan, prvi put

  1. #141
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Tokyo, Kabukicho

    Kabukicho pocinje od ove "Don Kihot" low-cost robne kuce



    Pesacka ulica na blagoj nizbrdici, tu su MacDonalds i slicni restorani.




    Roba je slobodno izlozena i necuvana, nema kriminala i kradje



    Cipele su izlozene obadve, prometna ulica, nocu, nema problema



    Pa sad ti zamisli koja dileja neko treba da bude pa da se uhvati u kolo sa camugama da ga otruju i premlate. Boze me sacuvaj, dok nije bilo Interneta nije se znalo kolikih budala ima, sada i oni mogu da se izraze.
    Azija, moja dežela.

  2. #142
    Koliko je udaljen Roppongi od Shinyuku peske? Deluje isto interesantno mesto da se poseti, posebno uvece?
    Pitam jer si pomenuo da si vikendom tamo isao na klopu.

  3. #143
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nemoj to peske, neces imati orijentaciju, mislim da je sat i po jedan smer, ako si bas krenuo. 6-7km. Ja sam ubijao vreme pa sam isao okolo naokolo, slikao, zastajao.

    Imas direktan voz Shinjuku - Roppongi, mislim da je 10 minuta, 220Y.

    Uvece je nocni zivot vise nego Kabukicho, mnogo vise. Ima barova gde lokalne zenske idu da sretnu strance (ne za pare), ne znam koji su, sigurno ima na netu. To su uglavnom one koje Japanci ne bi pogledali, ne neophodno ruzne ali mogu biti alkoholicarke, ko zna sta.
    Azija, moja dežela.

  4. #144
    Sta mislis koji hotel ima bolju lokaciju?
    APA Hotel Roppongi Itchome Ekimae
    APA Hotel Higashi-Shinjuku
    Oba mi deluju centralna lokacija, sem sto je jedan blize Roppongi-ju a drugi Kabukichu

  5. #145
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    "Ekimae" znaci "ispred stanice". Sto se stanice tice, oba su isto pozicionirana (kao i onaj u Nagoji od pre neki dan slike).

    Shinjuku je turisticki atraktivniji od Roppongi, zbog vise stvari koje su na peske. Dah Roppongija ima u Kabukicho i Shinjuku CBD. Bolja je lokacija Shinjuku, visestruko, ne da je bolja lokacija samog hotela nego "lokacija lokacije".

    Roppongi je gde su Citibank, HSBC, AXA, takve firme. Kao sto je Silom u Bangkoku a do njega Patpong.
    Azija, moja dežela.

  6. #146
    ok, samo proveravam

  7. #147
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Obavezno uzmi putno osiguranje. Ako ti se nesto desi, "your ass is grass".

    Kolega, dosla mu bila verenica, vencavaju se za 10 dana, drugi dan je nesto uhvati (mozda je i bilo u njoj pre dolaska), bolnica 5 dana, 40 (cetrdeset) hiljada dolara. Imao je da plati, sta da nije?

    To osiguranje je 100$ ili tako nesto, obavezno to imaj.
    Azija, moja dežela.

  8. #148
    Mislim da mi je osiguranje pokriveno preko kreditne kartice, ali cu da proverim.

  9. #149
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Moguce, ako si avionsku kartu kupio istom tom karticom. Pravo pitanje za CC Company je "sta da pokazem ako sam zavrsio u bolnici", sta ce oni (bolnica) prihvatiti kao dokaz da sam osiguran dok sam na putu?
    Azija, moja dežela.

  10. #150
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Vidi ovo:
    Tadasnji Predsednik Srbije, Boris Tadic, bio je u zvanicnoj poseti Japanu od 8-og do 10-og marta 2011.
    Izmedju ostalog, tokom te posete je izdejstvovao da se ukinu vize za nosioce srpskih pasosa koji putuju u Japan. I to se desilo, i dalje vazi.

    On se vratio u Srbiju 10. marta a katastrofa, Tohoku zemljotres i tsunami se desila dan kasnije, 11. marta. I havarija Fukushime.

    Samo da pojacam moj savet da imas putno osiguranje. Sta ako se nesto tako desi , moze bilo kog trenutka da se dogodi.

    U lokalu, imam zalihe vode, baterija, makarona, plinskih kuvalica, za nedelju dana.
    Cela familija zna gde da ide u slucaju prirodne nepogode (obliznja skola, na brdu)

    Cisto, budi siguran u svoje osiguranje.
    Azija, moja dežela.

  11. #151
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Quote Originally Posted by Deks View Post
    Mislim da mi je osiguranje pokriveno preko kreditne kartice, ali cu da proverim.
    Sad sam malo pogledao, AMEX mi je stalno uz mesecni racun u kovertu stavljao brosure sa nekakvim osiguranjima.

    To nije osiguranje koje ti treba. To je 250,000$ zivotno osiguranje, ako pogines bas na tom letu/brodu/autobusu koji si platio njihovom karticom i ako se nadje neko da to zna, da nadje dokumenta da si imao bas njihovu karticu i bas njome to platio i da ih potera da to isplate. Koliko je verovatno da im se to desi?

    Travel Accident Insurance: Visa Signature cardholders and their family members receive travel accident insurance coverage when they purchase travel with their Visa Signature card, and if paid for in advance, you will also be covered traveling to and from the airport terminal. Benefits include a minimum of $250,000 in the event of accidental death or dismemberment when a qualifying fare such as airline, train or bus tickets, is charged to their Visa Signature card. This insurance covers not only the primary cardholder, but also their eligible dependents when the entire cost of the “common carrier” fare is made prior to departure for the airport, terminal or station. Coverage begins and ends at the places designated on the ticket purchased for the trip.

    Jos, ako kupujes odecu i stvari kada ti je let odlozen za vise od 48 sati a nije ti ponudjen alternativni prevoz. I to treba da se bijes sa njima da dobijes, mnogima se ni ne isplati da se akaju za 20$ za ves i zilete.

    Za zdravstveno osiguranje kaze:

    Medical Referral Assistance providing medical referral, monitoring, and follow-up, along with a Benefit Administrator who can give you names of English-speaking doctors, dentists, and hospitals, along with assigning a doctor to consult by phone with local medical personnel, keep in contact with your family, and help you arrange medical payments from your Visa Signature or personal account. A very important aspect to note is this is not medical insurance and all costs are still your own responsibility.

    Tako, vidi to sa njima, ako imaju i puno zdravstveno osiguranje, moguce da imaju, to se naplacuje posebno ili se kupi od nezavisne firme i dobije kartica, kao kreditna, koju bolnice prihvataju (zovu ih prvo telefonom da potvrde prihvatanje pokrivanja procenjenih troskova) kao zvanicno zdravstveno osiguranje putnika i za koju imaju proceduru direktne naplate troskova. Osiguranje ce imati verovatno i listu bolnica sa kojima ima ugovor i to ide vrlo brzo, minuti.

    To je vazno, sta ako ispadne da ti treba da platis 10,000$ ili vise za nesto pa tek onda, kada se vratis, da polozis racune i trazis povracaj? Jos gore, bolnica u kojoj si moze da odbije da zapocne neku skupu terapiju dok ne vidi da si u stanju da izmiris racun.
    To je i prvo pitanje kada vide stranca u japanskoj bolnici: imas li japansko zdravstveno osiguranje. Ako nemas, koje imas. Pa provera da li si pokriven, zvanje telefonom. Ako nisi, kako ces da platis.

    Anegdotalno, jedan sluzbenik australijske ambasade u Bangkoku (stanovali smo u istoj zgradi) mi je pricao da svaki dan, cak i po nekoliko puta, neki lonliplanetas koji se odvazio da jede "ono sto jedu lokalci" u grcevima od pokvarene hrane (najcesce morska hrana, rakovi) zove australijsku ambasadu kukajuci za pomoc jer bolnica nece da ga primi.
    Cak u samoj ambasadi, u cekaonici, ima poster “Just one dodgy prawn ended up costing me thousands.” i slika dvoje bekpekera drze prawn stapicima i salju selfie na lajkovanje. Druga slika na plakatu ih pokazuje blede, izmucene, sa glavom u sakama, sede na gvozdenom bolnickom krevetu kakvi su u zemljama 3. sveta.

    Australia travel insurance and advisory: Smarttraveller.
    Azija, moja dežela.

  12. #152
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Kisna sezona 2015

    Za Nagoya i Tokyo, kisna sezona istorijski pocinje 8. juna. Prosle godine je bilo 4. juna.


    Ove godine je pomereno. Okinawa (2,500km od Tokyo) kisu dobije 9. maja. Ove godine 21. maja.

    Ako tih 12 dana pomaka ove godine bude ponovljeno na Tokyo, bice 20. jun ili bar ne pre 15-og.

    Danas je bilo 34C.

    JR (Japan Railways) je izvestio da je jedan od njihovih masinovodja pao u nesvest i da je prebacen u bolnicu.
    Razlog je bila vrucina (toplotni udar) i dehidracija. Oporavio se.

    Otkud dehidracija? Sto nije pio vodu?
    Nije smeo, bar ne tek tako, cim ozedni. Od putnika se zahteva da ne konzumiraju ni hranu ni pice (ni vodu) dok su u vozu, taman posla da vide masinovodju kako pije nesto, makar i vodu, dok je u vozu.
    Ako mora da popije vodu, mora da napravi sluzbenu belesku na formularu, kada, zasto, koliko i da preda sluzbeniku na sledecem zaustavljanju voza(uvek ima neko ko ceka voz i stoji tamo gde glavni vagon i vozac stanu).
    JR nece da vidi da TV ili u novinama da je neko od osoblja prijavljen da "pije nesto" u vozu i da nema pojma sta je bilo. Koja rigidna zemlja Japan, svako drzi svakoga na oku. Kazu da je ovo decja igra kako je strogo u Koreji (Juznoj).
    Azija, moja dežela.

  13. #153
    Poslao sam pitanje banci, posebno u vezi kako da dokazem da imam osiguranje ako mi zatreba. Mozda se ocekuje da platim trosak iz svog dzepa
    a onda prosledim racun kad se vratim kuci.

    Pricao mi jedan Amerikanac da je dobio srcani udar u Meksiku i da nisu hteli da ga pregledaju dok mu
    zena nije donela potvrdu da je osiguran.

  14. #154
    To u vezi kise zvuci kao dobra vest, nadam se da ce da bude tako

  15. #155
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Quote Originally Posted by Deks View Post
    Poslao sam pitanje banci, posebno u vezi kako da dokazem da imam osiguranje ako mi zatreba. Mozda se ocekuje da platim trosak iz svog dzepa
    a onda prosledim racun kad se vratim kuci.
    Preko firme imam osiguranje Aetna, za svaku zemlju u svetu. Ima lista bolnica sa kojima Aetna ima ugovor, u Beogradu ih ima 5. U njima se zna za to osiguranje i sve ide bez provere. Takodje ima lista bolnica (mnogo manja, u Tokiju ih je bilo 10) u kojima je direct billing, ne treba da platis pa da trazis povracaj troskova. Ima i, ako nije bas nesreca pa te sanitet vozi u hitnu nego hoces sutra da odes kod lekara, da zoves toll-free broj i oni ti nadju bolnicu, lekara i srede direct billing. To vidi ako ima neka polisa slicna tome, moja prva po dolasku u Japan je bila takva, vazila mesec dana i bila 150$. Ne secam se preko koga je bila, mogla je da se kupi na aerodromu.
    Azija, moja dežela.

  16. #156
    Proverio sam sa bankom, bio si u pravu, ne pokrivaju oni to (mada dok ne udjes u detaljan pdf file sitno napisan to ne shvatas), ali kazu da home insurance to obicno pokrivaju, pa posto to imam, provericu s njima, ako ni oni to ne pokrivaju, kupicu neko za put.

  17. #157
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    U Australiji ima Medicare, nacionalno zdravstveno osiguranje. Oni nisu hteli da posmatraju kako ne-medicinska osiguranja skidaju profite sa putnog osiguranja (to je i agencijama koje prodaju avio karte bila najsladja para) pa i oni imaju svoju polisu koja je najbolja, oni razumeju taj biznis i imaju tehniku i procedure da najbolje urade i jos je osetno jeftinija od ne-medicinskih firmi.

    To ili ako imas privatno osiguranje, pitaj njih da li imaju (iznenadio bih se da nemaju) dodatnu polisu za put u Japan.
    To ti je najjednostavnije i vec povezano sa onime sto o tebi znaju. U tom slucaju, bi ti ili poslali dodatnu karticu ili na tvoju postojecu stavili flag da vazi za Japan od ovog datuma do onog i poslali ti racun da im uplatis jos (mozda 100$) za to.
    Azija, moja dežela.

  18. #158
    Proverio sam sa svojim home insurance, oni sve pokrivalju, bolnicu lekara itd, tako da je sve uredu, treba samo njihov broj telefona da ponesem. Mada, dobro da si me ukazao da kreditna kartica ne pokriva osiguranje. Isao bi u zabludi da me oni pokrivaju.

  19. #159
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Isto zdravstveno, samo manje ozbiljno.
    Ako ti povremeno trebaju neki lekovi (glavobolja, zub, prehlada, kasalj, kijavica), ponesi neku manju kolicinu sa sobom.

    Mogu ti lekovi da se kupe bez recepta u Japanu samo su oni za telo manje telesne tezine i prakticno imaju 60% ocekivanog dejstva na vece, ne-japanske organizme.
    To je znacajno, moze da ispadne da nemaju nikakvog efekta.
    Azija, moja dežela.

  20. #160
    Gledao sam jednu od onih tura koju si komentarisao 1-Day Kyoto Tour by Nozomi Shinkansen
    http://www.japanican.com/en/tour/det...TOU&destcd=M19
    Jedan detalj mi tu nije jasan:

    06:00 - 06:20
    Departure: Tokyo Station/Shinagawa Station/Shin-Yokohama Station
    Head to Kyoto by Nozomi Shinkansen (reserved seat) from Tokyo/Shinagawa/Shin-Yokohama Station

    Koliko sam video, od Shinjuku stanice do Tokyo stanice treba 19 minuta, a metro pocinju da rade od 5 ujutru, da li ima vremena
    ujutru da se stigne metroom, ili treba uzeti taksi da se ne zakasni na nozomi s obzirom da voz krece u 6 ili 6:20 ?

Similar Threads

  1. Tajland, prvi put
    By arrgh in forum Thailand
    Replies: 80
    Last Post: 03-01-20, 12:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •