Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast
Results 161 to 180 of 218

Thread: Japan, prvi put

  1. #161
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ne treba uzeti taxi, njemu treba duze, mozda pola sata, za Shinjuku - Tokyo i kostao bi mozda 2,500Y.
    Taxi bi te doveo pred stanicu pa onda treba da nadjes ulaz i gde da ides na Shinkansen. Velika stanica.

    Polazak 6:00-6:20, to znaci da ta tura polazi sa Tokyo stanice u 6:00, taj voz stigne u Shinagawa u 6:05, Shin Yokohama 6:20, tako da oni koje se ne ukrcavaju na pocetnoj, Tokyo stanici, imaju vreme posle 6:00. Na karti pise broj voza.

    "Chuo" line, narandzasti voz, ide sa mislim perona 8 Shinjuku stanice i tacan je kao smrt. Da ga uhvatis u 5:30 opet si dobar. Karta za Shinkansen ti vazi za taj voz, ne treba da kupujes lokalnu kartu i da racunas vreme potrebno za to (jos jedan razlog da ne uzmes taxi, ovde je cena lokalnog voza uracunata u cenu Shinkansen karte).

    Na kraju, u Kyoto, kada zavrsis sa turom i njenim autobusom, idi na Shinkansen kada hoces. Karta vazi 3 dana ali se gubi rezervacija za bas tacno taj voz. Mozes da udjes u bilo koji Shinkansen, vagoni 1-3 su bez rezervacije, uvek ima mesta. Ne treba posle 13:00 da se vezujes za turu i njen raspored.
    Tako ja radim kada idem u Tokyo, uzmem bez rezervacije u udjem u prvi koji naidje.

    Shinkansen karta ti vazi od Tokyo stanice nazad do Shinjuku, ne treba da kupujes lokalnu.
    Azija, moja dežela.

  2. #162
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ako vec nisi, pogledaj ovde o Shinkansenu. Ima servis, kao u avionu, samo se placa, hrana i pice. Posto ti je rano ujutro, ako nisi imao dorucak, cene u Shinkansenu su kao u 7-11, nisu ugostiteljske kao u restoranima. Slobodno tu kupi. Bento (lunch box, imaju meni sa slikom sta je u njemu, na engleskom, neces se preci) je 1,000Y, konzerva sode 120Y.
    Azija, moja dežela.

  3. #163
    jel se ta nazomi karta onda nekom pokaze na ulazu u subway ili automat na ulazu u subway prepozna kartu?

  4. #164
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Da, ubaci se u automat (turn-stiles) i prodjes, automat ti je vrati sa druge strane (uzmi je), nema osobe da se pokazuje. Shinjuku subway (Chuo Line) te vodi to Tokyo stanice, to je to, jedan ulaz i jedan prolaz karte kroz masinu.


    U Shinkansenu, prodje kondukter koji (pokloni se kada udje i kada izlazi iz vagona) na nju stavi neki mali pecat, to je umesto busenja karte, automati prepoznaju da si iskoristio taj pravac.


    Isto za nazad, osim sto ce ti, na kraju, masina na Shinjuku posle lokalnog voza uzeti Shinkansen kartu (progutati je, kao iskoriscenu).
    Azija, moja dežela.

  5. #165
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sad sam se setio, da ne editujem prethodni post.

    Kartu Shinkansena ubacis kroz masinu na Shinjuku station. Ona ti je vrati.
    Istu kartu, na Tokyo station, ne izlazeci iz stanice a pre ulaska u Shinkansen zonu, probacis kroz masinu, ona ti je vrati.
    Onda, da nadjes voz. Imas display na plafonu, ima 4 perona gde Shinkanseni idu tom linijom (ima jos samo da ne komplikujemo). Tebi treba pravac Shin Osaka, Hiroshima, Hakata.
    Kada se popnes na peron (pokretne stepenice) videces na ekranu gde ti je voz, ne mozes da promasis, ne treba dalje da ides, tu si.
    Sto mozes, ako imas 2-3 minuta vremena, da se pozicioniras tamo gde ce tvoj vagon stati (umesto da posle ides kroz voz dok do njega ne stignes).
    Na podu i na stubovima pise koji broj vagona tu staje, na karti ti pise koji je vagon (car, seat) i koje sediste.
    Azija, moja dežela.

  6. #166
    Gledao sam onaj post za Kjoto, i onaj plan rada sto ste pripremili :

    Kiyomizu-dera
    Fushimi Inari
    Gion Corner
    Video sam da autobusi (Kiyomizu-dera) ili JR Nara Line (Fushimi Inari) voze do ovih hramova. Ali sam pogledao mapu, i deluje mi da sa kjoto stanice moze to i peske da
    se obidje (ako bas ne sipa kisa ko iz kabla). Da li preporucujete prevoz ili moze i peske? Nije mi da stedim jene, nego ako je priblizno vreme, radije bi prosetao.
    Takodje u vezi dokle hramovi rade, za Kiyomizu-dera pise da radi do 18:00 a Fushimi Inari non stop, tako da ako je to tacno, to daje vise fleksibilnosti da se ne zuri
    da se stigne do 17:00 (negde sam video da pise da se hramovi zatvaraju u 17:00, zadnji ulaz do 16:30)
    I ona predstava u Gion Corner-u, vidim ne primaju rezervacije, jel to moze da se dodje recimo pola sata ranije i kupe karte, ili ako je guzva moze i da se izvisi (kao za riblju pijacu u Tokiju)

  7. #167
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Hramovi gde se placa ulaz se zatvaraju u 17:00 (neki u letnje vreme u 18:00).

    Fushimi Inari jeste otvoren 24x7 ali po mraku nema svetla, ima puno stepenica i mora da se nosi baterija. Fotografije, osim ako nemas tripod bi bile nistavne.
    Ima uniformisanih cuvara koji paze da neko ne izvuce vrecu za spavanje ili postavi kamp.

    Otici po dnevnom svetlu, posle 5pm (mnogi misle da se tada zatvara i ne dolaze) i do mraka moze da se obidje sve. To ostavi za poslednje.

    Kyoto Station - Kiyomizu Dera jeste bar 45 minuta peske. Ako nije kisa, onda je lako 35C i vlazno. Bez obzira da li ides peske taj deo ili ne, imaj neku majicu koja kao dres za sportove, prozracnu.

    Ovo crveno ti je Gion, uz reku.

    Azija, moja dežela.

  8. #168
    Fushimi Inari jeste otvoren 24x7 ali po mraku nema svetla, ima puno stepenica i mora da se nosi baterija. Fotografije, osim ako nemas tripod bi bile nistavne.
    Otici po dnevnom svetlu, posle 5pm (mnogi misle da se tada zatvara i ne dolaze) i do mraka moze da se obidje sve. To ostavi za poslednje.

    Pogledacu za Fushimi Inari da li da idem uopste, ne bi hteo da trcim sa mesta na mesto a i pogledao bi onu predstavu u Gion corner, pa da mi ne prodje dan u jurcanju vamo tamo.

    Kyoto Station - Kiyomizu Dera jeste bar 45 minuta peske. Ako nije kisa, onda je lako 35C i vlazno. Bez obzira da li ides peske taj deo ili ne, imaj neku majicu koja kao dres za sportove, prozracnu.
    Sto se tice temperature, 35c u junu? ako je toliko toplo da li mi uopste treba jakna za Japan? To mi pre lici na Tailand, sorc, sandale i majca, ne znam kakve su veceri doduse.
    To je dosta (45 min) na mapi deluje da je blize, onda bolje autobus.

    Ovo crveno ti je Gion, uz reku.

    Pretpostavljam da je taj deo markiran crveno interesantan za setnju.

  9. #169
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ne znam ko ti je rekao za jaknu za Japan u junu. Nisam valjda ja?

    Mislim da ti je vazniji Fushimi Inari nego ta predstava (na kojoj nisam bio).

    Temperature, juce je bilo 34C. Danas 32C. Veceri su isto tople i vlazne, moja cerka gore na spratu ima aircon ukljucen.

    Da, ta crveno markirana zona je interesantna za setnju, tu je i taj "kabuki" u koji mislis da ides.

    Raamen, clan koji je pisao na ovom topiku je pod obavezama, ne znam da li ce da navrati da komentarise.
    Azija, moja dežela.

  10. #170
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    deks, pitanje: sto ti ne rade kvotovi? Pises sa iPhone telefona ili ne koristis "Reply with quote". Nekoliko tvojih ranijih postova sam editovao da ubacim preglednost bez menjanja ijednog slova koje si napisao.
    Azija, moja dežela.

  11. #171
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    deks, pitanje: sto ti ne rade kvotovi? Pises sa iPhone telefona ili ne koristis "Reply with quote". Nekoliko tvojih ranijih postova sam editovao da ubacim preglednost bez menjanja ijednog slova koje si napisao.
    Zao mi je da trosim prostor nego uzmem reply with quote pa menjam da bude manje karaktera na postu.

  12. #172
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ne brini za prostor. Neogranicen je za svakog korisnika. Sajt je hostovan na najskupljoj opciji, slobodno se razmahni tekstom i kada budes hteo, slikama. Nista sto postavis (tekst, slike) ne podize cenu nicega. Otvoreno.

    OK, drago mi je da cujem da nije tehnicki razlog.
    Azija, moja dežela.

  13. #173
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Ne znam ko ti je rekao za jaknu za Japan u junu. Nisam valjda ja?

    Mislim da ti je vazniji Fushimi Inari nego ta predstava (na kojoj nisam bio).

    Temperature, juce je bilo 34C. Danas 32C. Veceri su isto tople i vlazne, moja cerka gore na spratu ima aircon ukljucen.

    Da, ta crveno markirana zona je interesantna za setnju, tu je i taj "kabuki" u koji mislis da ides.

    Raamen, clan koji je pisao na ovom topiku je pod obavezama, ne znam da li ce da navrati da komentarise.
    Koliko sam video (ispravi me ako gresim), ta predstava je u gion corneru, a to je kod Hanami-koji ulice kod Kenninji Temple.
    To mi deluje da je sa druge strane reke.
    Mislim da je raamen pomenuo nesto sa dugim rukavima za uvece, pa sam ja to povezao sa jaknom. Znaci bolje bez jakne.
    Znaci mislis da je bolje videti Fushimi Inari nego predstavu? U svakom slucaju, mislim da mi je zbudzeno i predstava i
    Fushimi Inari.

  14. #174
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    I ja mislim da je zbudzeno.
    Pravo da ti kazem, stalno mislim da pitam Raamena sta je to toliko vredno u toj predstavi sto bi nekoga navelo da ode tamo a ne vidi neki hram na listi UNESCO, ako ima ograniceno vreme. Ne znam. Japanski teatri su nama nerazumljivi, cak i ako neko razume sta pricaju.

    Ako mozes, prosetaj Gionom, to bi bilo uporedivo da turista proseta Skadarlijom u Beogradu. Samo 100 puta vise "turistickiji" je Kyoto Gion.
    Azija, moja dežela.

  15. #175
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    I ja mislim da je zbudzeno.
    Pravo da ti kazem, stalno mislim da pitam Raamena sta je to toliko vredno u toj predstavi sto bi nekoga navelo da ode tamo a ne vidi neki hram na listi UNESCO, ako ima ograniceno vreme. Ne znam. Japanski teatri su nama nerazumljivi, cak i ako neko razume sta pricaju.

    Ako mozes, prosetaj Gionom, to bi bilo uporedivo da turista proseta Skadarlijom u Beogradu. Samo 100 puta vise "turistickiji" je Kyoto Gion.
    Збуџено је јер мало јер није у старту планиран Фушими Инари, него је Паја накнадно изразио жељу да и тамо стигне (додуше избацили смо шетњу главном улицом и Јасака ђинђа).
    Нажалост није нам дао неку повратну информацију како је то све у пракси прошло.
    Иначе може да се стигне, поготово таксијем, али је темпо јак.
    Јојоги, колико по теби времена треба за Фушими Инари? Јел сат времена довољно?

    За представу не треба резервација, пише на њиховом сајту. Дођеш на благајну пола сата раније и купиш карту. Две се дају сваки дан, у 18:00 и у 19:00. Пошто ти не мораш као Паја да идеш изван Токија можда можеш и касније да ухватиш шинкансен.
    Представа није позоришни комад већ демонстрација неких од најважнијих уметничких форми јапанске културе на шта су посебно у Кјото-у поносни: икебана, кото харфа, Гагаку музика, плес Маико (младе гејше), јапанска комедија за широке масе Кјогаку, чајна церемонија и јапанско традиционално луткарско позориште. Прављено је за странце (али долазе и деца из школа) тако да познавање језика није потребно, има детаљан програм на енглеском. Она кратка комедија (слика 4) траје 10 минута и не мора се знати јапански да би се одлично разумела што је за мене било изненађујуће, остало нема ни текст, само музику и демонстрацију. На крају можеш да се сликаш са гејшом што се мало чека у реду. Окрени-обрни, мало је један дан у Кјото-у
    Gion Corner (ENG) >>>>LINK

    Кото


    Прављење Икебане


    Гагаку


    Кјогаку, газда оставио алкохол и отишао у град, а слуге се снашле како да се напију.


    Маико (права) игра док Гагаку свира


    Сет за чајну церемонију коју нисам усликао
    「吾唯足知」 (吾唯足るを知る)- "Samo za dovoljno ja znam"

  16. #176
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by Raamen View Post
    Јојоги, колико по теби времена треба за Фушими Инари? Јел сат времена довољно?
    Ne znam, mislim da nije. Ja sam bio 2. maja, bila je strasna guzva, posle pola sata sam video da ce to biti produzena frustracija i pravac izlaz. Nisam prosao ni 10% puta kroz kompleks. Po prospektima kaze da treba 2 sata.
    Ici cu opet za 2 nedelje.
    Azija, moja dežela.

  17. #177
    Jel bio neko u (edo wonderland u nikko) http://edowonderland.net/en/ ?

    Ako jeste kakvi su utisci, jel vredi da se i tamo ode, ili je bolje da se fokus stavi na hramove.
    Ako neko ima neki savet/predlog za Nikko, bio bih zahvalan.

  18. #178
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tih parkova ima na stotine, evo jedan ge sam bio pre 3 nedelje.

    Atrakcije kao stara arhitektura (sve potemkinova sela sa fasadama samo), streljastvo, gadjanje shurikenima u metu, predstave sa ratnicima u starim oklopima i uniformama, ninja show, setajuci kostimirani likovi da se sa njima slikaju deca, kostimi iz Edo ere da se iznajme i u njemu setas i slikas se.

    Turisticka, kitch, stvar, ne vredna izdvajanja posebnog vremena, jedino ako je deo neke ture pa tu ostanu sat - dva.

    Ja sam hteo da odem i vidim repliku zamka koji je deo tog parka i nije moglo da se u park ne udje.
    Azija, moja dežela.

  19. #179

    NIkko

    Koliko treba vremena za Nikko da se obidje?

    Video sam da ide voz od Shinjuku do Nikka, ima od 7:30, 2 sata do tamo. E sad, vidim ima povratni u 16:30, ali ne znam da li ima neki voz ranije, jer to znaci
    6-7 sati za Nikko. Meni se cini da to moze za par sati da se obidje (glavni hramovi, most, mozda tamozawa villa)

  20. #180
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nisam bio, mislim da je 2-3 sata dosta, sa ruckom. Kolege mi kazu da ne idem kolima, da bi put bio 80% vremena potrebnog za Nikko, voz je brzi. Izaci iz Tokija moze da bude preko sat vremena kolima.

    Agencije dolaze autobusima, da ispune dan imaju panoramsku turu po okolnim brdima i vodopad do kojeg treba sat vremena. Eto njima ceo dan, vrate se u Tokio u 18:30.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Tajland, prvi put
    By arrgh in forum Thailand
    Replies: 80
    Last Post: 03-01-20, 12:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •