Results 1 to 9 of 9

Thread: Tokyo: City Tour

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Tokyo: City Tour

    Uvek preporucujem da se uzme tura, bar prvi dan, da se stekne orijentacija a posle ko hoce moze sam da se vrati ako ima vremena na mesta koja bi ga vise zanimala. Najbolja agencija u Japanu je JTB i ona ima ture a ja sam bio bas na ovoj, JTB.
    Kada mi je dosla familija (vec sam bio ziveo u Tokiju 3 godine). Nisam hteo da ih cimam i da se brukam sa mapama i prevozom koji ni sam nisam dobro znao.

    Tura je 12,000Y ceo dan, ukljucen rucak i engleski vodic. Cene tura su kod svih iste, ako je nesto jeftinije, onda ne ukljucuje nesto. Ako je skuplje, onda ima nesto sto drugi nemaju. Ovde cu iz nekoliko postova da stavim slike sa tim mesta na koje tura ide.

    Prva stanica ture, Tokyo Tower.

    Sky Tree tada nije postojao.



    Komfornim autobusom, tu se prvo dodje.



    Prakticno je kopija Ajfelove kule i neznatno niza



    Tu treba imati srece sa vremenom. Nekad se ne vidi 300m oko kule. Ovaj dan je bio cist



    Cak sta vise toliko cist da se video i 65km udaljeni Mt Fuji



    To se desava samo 40 dana godisnje.



    Vid se kako su zgrade u daljini kao pod konac visoke. To zbog zakona koji ogranicava visinu zgrade na 55 spratova. Hidralicni jastuci na kojima zgrade stoje i hidraulika u zidovima i u srzi zgrade tu visinu mogu bezbedno da podnesu. Mogu da se njisu 12m levo i desno i da se ne sruse. Bio sam u toj situaciji (samo 6m levo i desno).

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Druga stanica ture, Carska Palata.

    Pored toga sto je carska kao palata, carska je i po jos necemu: na vrhu je liste 10 najvecih turistickih gluposti u Tokiju.
    Ne moze da se udje, ni u dvoriste, niti se cak i naslucuje gde se uopste nalazi.

    Tamo je negde, preko kanala i iza onog drveca.



    Ovo joj je jedna od portirnica



    I ovo je najblize sto moze da se pridje



    To ove dve "Lonely Planet" turistkinje ne znaju, pa ponovo citaju svoju biblijicu da vide da li su dobro shvatile, da nisu dosle sa pogresne strane. Nije moguce da ih je njihov cenjeni vodic doveo na livadu umesto pred palatu?



    Vodic nase ture je znala da zivim u Tokiju i da sam razgledanje grada poverio profesionalcima (njenoj agenciji) i u trenutku kada smo ostali nasamo, pitam je sto ne izbace ovu glupost iz programa ture, tu nije vredno ni proci a kamoli zaustaviti se. Kaze ona, svi operateri to znaju ali je kolektivna glupost javnosti potpomognuta Googlom jaca od svih i niko ne sme da izbaci ovu stanicu iz programa jer ce googlatori (kao ove dve lujke sa Lonely Planet na slici iznad) odmah da prestanu da idu sa njima i propasce ta agencija.

    Sva sreca, ovo zaustavljanje je bilo samo 15 minuta.

    Ovo nam nije bilo receno, tek sada, pisuci ovo, pogledam sta je ova statua: Kusunoki Masashige.



    To je bio samuraj koji je sluzio Cara i kada je znao da je ovaj u krivu. Statua simbolizuje odanost podanika svome Caru i nije slucajno da je bas ovde, u blizini same palate.



    Steta sto to vodic nije znala.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Meiji Jingu, Shinto hram u cast Emperora Meiji (pod njime se Japan otvorio za svet 1876.).
    Ovo je replika, originalni je spaljen u "tepih bombardovanju" 1945.

    Pola je parka hram, pola je Yoyogi park. 100 drveta je donirano iz Japana i celog sveta i tu posadjeno.
    Uz obod parka, izmedju Yoyogi i Shinjuku sam stanovao, tako sam i uzeo to korisnicko ime.
    Yoyogi park u sebi ima drvo za buduce generacije (to yoyogi i znaci) ali se ne zna koje je. Samo neki svestenici znaju.



    Prostrano dvoriste za ceremonije



    Kada nema nista, turisti se slikaju




    "Ema" tablice sa zeljama



    Na jednoj sam 2008. video "Go, Barack, Go!"







    Evo ga i vencanje. Kosta skupo, 80,000$ neko mi rece.



    Ove crne visoke klompe sto svestenik nosi, od papira su i lakirane, prave se u Mino, Gifu Prefecture. Ima o tome ovde




    Evo ga jos jedno, ceka da prodje kroz ceremonijalni prostor. Zakazuju se godinama unapred.


    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ceremonija caja, sledeca stavka u Tokyo City Tour. Desava se u lepoj japanskoj basti. Lepa je bila i zimi (kraj decembra kada sam bio), drugim godisnjim dobima mora da je jos lepsa





    Ova kucica je namenjena za ceremoniju caja, uvek je tako.



    Ceremonija je kao ritual koji je sluzio samurajima da se smire i razmisle o predstojecim borbama. Sprema se lagano, od praha zelenog caja koji se mesa sa vrelom vodom.



    Caj je gotov da se posluzi turistima. Ukus jeste prijatan i ko ga nije ovakvog probao, prakticno i ne zna sta je zeleni caj.
    Ispija se iz 4 puta, svaki put se zdela okrene za cetvrtinu kruga u rukama.

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo City Tour se, odmah posle "cajanke" nastavlja ruckom, u istom parku. Sve postavljeno



    Sve postavljeno



    Oni spreme, pred tobom. Nije preobilno ali nije ni malo. Dovoljno da se ne preoptereti stomak.

    Posle rucka, na putu do luke, prolazi se pored elitne shopping zone Ginza. Bez zaustavljanja.



    Neke ture tu zavrsavaju



    Meni je bilo bolje da se ni ne zaustavljaju, kako je i bilo

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tsukiji Tokyo, najveca riblja pijaca na planeti.
    Mnoge ture je "pominju" ostavljajuci nejasno da li se tu uopste staje i obilazi.

    Ne staje se, samo se prodje.



    Ima i razlog: to je veleprodaja, dve dnevne aukcije ribe (tuna) su od 4:30 do 6 ujutro i gotovo. Same trgovine su jos otvorene do 10 sati.

    Tu su one astronomske cene tune, 700 (sedamsto) hiljada dolara za ribu od 250kg. Cela ode u sushi po normalnim cenama a onome ko je platio tolike para to je trosak nabavke hrane i odbija se od poreza. Reklama koju dobije je daleko ispod cene, za to na CNN-u u poluvremenu neke vazne utakmice ne bi dobio ni 2 sekunde.
    Jos, ta tuna (novogodisnja) je upecana nije uhvacena mrezom. One iz mreze su sa polomljenim kostima, modricama od pritiska 10 tona druge ribe, unutrasnjim krvavljenjima.

    Ko hoce da poseti aukciju, ulaz je besplatan, pusta se prvih 120 ljudi koji se zateknu. U dve smene, svakih 60 dobije zelenu ili zutu jaknu.
    Treba doci u 4 ujutro i stati u red. U to doba u Tokiju nema gradskog prevoza, ili taxi ili prespavati negde u blizini. Ko hoce bas jeftino, naslonjen na pijacu je ovaj 24x7 kafe, Jonathan's, moze da se zavali u stolicu i dremne. Toliko je blizu da je crveno-bela tenda levo u prvoj slici bas njegova.

    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Krstarenje" rekom Sumida (bio sam i zaboravio da je to Sumida iako sam u Data Center DoCoMo zvani "Sumida", u okolini isao 100 puta).
    To je usce reke, ko ne zna, mislio bi da je more.

    Po meni, bespotrebna tacka u turi, cisto samo da izgleda da se dobija nesto. Tur-operaterima je zgodno da u luci parkiraju autobus i posalju putnike na sat vremena.
    Nema veze sa voznjom brodom oko Menhetna ili po luci Hong Konga, nista spektakularno. Zgrade duz obale, ko zna koje su, zna.





    Ovo je sam brod, veliki, nizak, pljosnat



    Head Office "Asahi" pivare, konglomerata koji pravi svasta, kao nekada BiP. Pena od hmelja kao simbol.
    Imaju cak i svoju Asahi Technology koja pruza svoje high-end computing services drugim firmama.



    Dobar deo zgrada su cisto stambene



    Po mom misljenju, ako moze da se izbegne ovaj deo ture, sasvim OK. Moze da se ostane u pristanistu i prosvrlja okolo dok se tura ne vrati sa broda. Onda se ide na sledecu stanicu, Asakusa, to je lepo. Bice u sledecem postu.
    Azija, moja dežela.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Poslednja stanica ture je Asakusa i to je mozda najvredniji deo ture.

    Poznat je kao sediste hrama Sensoji, najstarijeg i jednog od najznacajnijih u Tokiju



    U sklopu hrama je i ova 5-spratna pagoda



    Zepelin reklamira neki Univerzitet, "Zapadno od carske palate"



    Ova slika je iz novina, Senso-ji hram, posvecen Kannon budistickoj svetinji, zastinik je biznisa i preduzetnistva, ovde se oni ovako okupe 1. januara da se pomole za uspesnu godinu



    Kompleks ulica oko hrama danas bi se mogao reci da je nesto kao Skadarlija. Nekad (pre 2. Svetskog rata) je bio centar zabave pa i razvrata.

    Nakamise-dori, pokrivena ulica



    Od onih koji su bili na turi, mnogi uvide da je mesto i okolina znacajno pa se sutradan sami vrate da bolje pogledaju






    Puno je radnji i restorana





    Suveniri ovde nisu nista skuplji nego bilo gde drugde, ko hoce da kupi (i da ih nosa do kraja posete Asakusi) moze, nema dranja turista



    Voznja riksama po spletu ulica





    Sve su izgorele u tepih bombardovanju 1945. i ovo je sve obnovljeno, kao i sam Sensoji-hram

    Azija, moja dežela.

  9. #9
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Da zavrsimo Tokyo City Tour. Kraj je nedaleko od Tokyo Tower. Po kratkom zimskom danu, oni koji su turu pocelu jutros na tornju, sada mogu u svojoj reziji da odu i da vide Tokyo pod svetlom. Po duzem danu, to je Roppongi, nesto kao Knez Mihailova - Terazije samo mnogo zesce, tu moze da se provede ne jedno vece nego ceo zivot.



    Neke ture imaju poslednju stanicu Akihabara, grad elektronike. Tu putnici izadju i retko ko se vrati u autobus, ostanu u kupovini i vrate se u hotele sami.
    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •