Uvek preporucujem da se uzme tura, bar prvi dan, da se stekne orijentacija a posle ko hoce moze sam da se vrati ako ima vremena na mesta koja bi ga vise zanimala. Najbolja agencija u Japanu je JTB i ona ima ture a ja sam bio bas na ovoj, JTB.
Kada mi je dosla familija (vec sam bio ziveo u Tokiju 3 godine). Nisam hteo da ih cimam i da se brukam sa mapama i prevozom koji ni sam nisam dobro znao.

Tura je 12,000Y ceo dan, ukljucen rucak i engleski vodic. Cene tura su kod svih iste, ako je nesto jeftinije, onda ne ukljucuje nesto. Ako je skuplje, onda ima nesto sto drugi nemaju. Ovde cu iz nekoliko postova da stavim slike sa tim mesta na koje tura ide.

Prva stanica ture, Tokyo Tower.

Sky Tree tada nije postojao.



Komfornim autobusom, tu se prvo dodje.



Prakticno je kopija Ajfelove kule i neznatno niza



Tu treba imati srece sa vremenom. Nekad se ne vidi 300m oko kule. Ovaj dan je bio cist



Cak sta vise toliko cist da se video i 65km udaljeni Mt Fuji



To se desava samo 40 dana godisnje.



Vid se kako su zgrade u daljini kao pod konac visoke. To zbog zakona koji ogranicava visinu zgrade na 55 spratova. Hidralicni jastuci na kojima zgrade stoje i hidraulika u zidovima i u srzi zgrade tu visinu mogu bezbedno da podnesu. Mogu da se njisu 12m levo i desno i da se ne sruse. Bio sam u toj situaciji (samo 6m levo i desno).