Results 1 to 20 of 223

Thread: Foto za danas (2015).

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Skolske uniforme u Japanu su obavezne od 7-12 razreda. Tipske su, u radnjama se prodaju "flat pack", nema probanja.



    Zenske su kao mornarske, muske po ugledu na pruske kadete sa kraja 19. veka kada su japanski emisari, posle otvaranja Japana, isli po svetu da pokupe korisne stvari. I danas su iste.



    Prema obuci (obicno su "koledz" cipele) rekao bih da su isli na neki sport.



    Devojke, plisirane suknje, decaci te uniforme koje bi mi zvali "rubaska".





    Moze da ih se vidi i subotom i nedeljom i praznikom i raspustom u njima. Na teritoriju skolskog objekta ili mesta skolske aktivnosti, nema pristupa u "civilnom" odelu.
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Dobio sam ovu sliku iz Sidneja, Wollstonecraft. Fantasticna ulica. Ljubicasto procvetalo drvo je jacaranda, bordo je boganvilia, crveno je nesto kao glave pevca, ne mogu da se setim kako se zove.
    Najlepse doba za prirodu u Australiji.

    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Besplatna svirka u Moricoro parku. Lepo su svirali i prostor je bio akustican Ono sto mi je privuklo paznju su bili instrumenti.
    Bubnjevi su bili mozda 50% velice onoga na sta sam navikao na stotinama koncerata na kojima sam bio.



    Posebno bas:



    Svi instrumenti su bili japanske proizvodnje, cak i Fender Jazz Bass i Gibson Les Paul gitare.
    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Nedeljom, Moricoro Park, u japanskoj kuci, ima celodnevna cajanka. Starija zena u kimonu pravi i sluzi zeleni caj.



    Kosta 500 Yena (~500 dinara) i dobiju se uz caj i slatkisi. Caj je rucno pravljen, malo penas i mek, kao snenokle. Nije zasladjen.



    Pogled je na japansku bastu, mirno i tho

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Fujigaoka, predgradje Nagoje, na najprometnijem pesackom prelazu stoje za upotrebu ove zastavice, kao u buketima.



    To je, da kada deca prelaze ulicu, njihov lider (najstariji ucenik u povorci) uzme jednu od njih i mase vozacima da budu oprezni i sacekaju da deca predju ulicu.




    U Japanu je zabranjeno decu dovoziti/odvoziti do/od skole. Moraju sama da idu, ovo je samo jedan od "udesaja" da to bezbedno prodje. Svaki dan tako, kisa ili sunce, nema veze.

    Masa penzionera su volonteri i svako jutro 8am i 3 popodne se nadju tu da osiguraju da deca bezbedno (sto se saobracaja tice) idu do skole i iz nje se vrate.
    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Nije bas izazovna ovako zamrznuta, sarma je u Japanu poznata (kazu to im je od Rusa) i zovu je "rolled cabbage".

    U supermarketu, levo je zamrznuta, desno sveza:



    Vladivostok je Japanu (mada razdvojen morem) blizi nego sto je Ljubljana bliska Beogradu.



    Japanci to jedu retko, mozda 2-3 puta godisnje, I onda, sarma je u supi. Ima na "Sta je bilo za klopu" kako se servira po restoranima.
    Azija, moja dežela.

  7. #7
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Toki, shopping village, Gifu Prefecture. "Factory outlet" gde se sa 40% popusta prodaje markirana roba koje u gradskim prodavnicama nema vise svih velicina i boja ili je od sezone koja upravo zavrsava.



    Lep novembarski dan, sedi se i napolju



    Azija, moja dežela.

  8. #8
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,548
    Toki, shopping village, Gifu Prefecture. "Factory outlet" gde se sa 40% popusta prodaje markirana roba koje u gradskim prodavnicama nema vise svih velicina i boja ili je od sezone koja upravo zavrsava.



    Lep novembarski dan, sedi se i napolju



    Nije (jos) guzva, bilo je rano, 11am. Posle se popuni i te kako.

    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  2. Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 873
    Last Post: 31-12-13, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •