Page 8 of 12 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 141 to 160 of 223

Thread: Foto za danas (2015).

  1. #141
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Magome, istorijsko selo u Kiso dolini.
    Na mestima gde su guzve, psi ne mogu da se vode da hodaju sami, uplitali bi se prolaznicima u noge, neko da ih nagazi oni ujedu. Ima i znak da se kucni ljubimci moraju nositi u rukama. To nije lepo na duze vreme pa su ovi lepo kupili kolica.

    Sada njihov pas moze da uziva kao grof, da ga vozaju, hrane i napajaju. Jos unutra ima i ventilator na baterije pa mu na 35C lepse nego vlasnicima.

    Azija, moja dežela.

  2. #142
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Dan za najvecu guzvu u Nagashima Pool.




    Bilo je mozda 45 hiljada posetilaca u kompleksu bazena. Na svakih 50 minuta, svi napolje, 10 minuta. Treba tu masu izvuci i obaviti inspekciju za tako kratko vreme. Sreca da su Japanci disciplinovani i to ide dosta lako:



    Dok ovaj spasilac pazi da neko ne prekoraci vodenu liniju dok ronioci sa snorklama vade ispale naocare i otpale flastere



    Ova devojka-spasilac nadgleda operaciju i njoj se donose stvarcice ispale ljudima dok su uzivali u talasima bazena. Sve ide u korpu "izgubljeno-nadjeno", svako nadje sta mu nedostaje

    Azija, moja dežela.

  3. #143
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Ovo se retko vidja, Kourankei klisura, Toyota City.

    Da neko nosi gumene camce na to mesto



    to je retkost.

    Planinska reka, 35C vrucina a voda 22C. Pravo osvezenje, besplatno, nikakvo cudo da je masa dosla da provede nedelju bas tu



    I mi smo je proveli sa njima



    Voda je cista da moze da se pije



    Osvezenje je na nivou





    Porodice, pa i ekipe dolaze



    Da podsetimo, to mesto ide po svetskim TV kanalima i po stampi kada dodje jesen, ima divne jesenje boje

    Azija, moja dežela.

  4. #144
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Hinoki, japanski cempres, visokokvalitetno drvo, endemsko za centralni Japan. Pogotovo ovde, Kiso dolina, gde je najkvalitetniji.



    Toliko je jako i kvalitetno drvo da gradjevine od njega traju 1,000 godina. Zbog limunastog mirisa, stetocine ga nasiroko obilaze. Nekada su bili proglaseni Shogunovim vlasnistvom i onaj ko ga takne, gubio je glavu, kao u ovom slucaju:



    Potkorica je bila dobra za fitilj puske kremenjace



    Uhvatili su ga i onda je nayebo. Prvo paradiran vezan kroz sela



    Pa onda obezglavljen, porodica u prvom redu



    Kako je onda na prvoj slici doslo do onako masovne sece tako cenjenog drveta, stabla na njoj su verovatno 500-600 godina stara?

    Namenski, da se grade objekti od velikog religijskog (kao hram Ise Jingu) ili istorisjkog znacaja (kao ova palata uz Nagoya Castle).



    Sve je hinoki, bas iz Kiso Valley



    Od njega se prave i razni predmeti, cak i kade,koje traju generacijama



    Ko je mislio da za to drvo nikada nije cuo, setice se da je video ove kuglice koje se stavljaju u ormare da drze moljce na odstojanju. To je taj hinoki, limunkasti miris od kojeg se insekti useravaju.

    Azija, moja dežela.

  5. #145
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Po vrucini, letnji kimoni (yukata) su cesta pojava, pogotovo vikendima.



    Standardno naglasavanje lepote zenske figure, ima ih da se kupe svugde, ovo je robna kuca blizu mene, kostaju 20-30$



    Ovo dvoje mladih se obuklo u yukate i naslo da ide na yukata festival, Hikone, ima na Japan - leto sa 10 fotografija.

    Azija, moja dežela.

  6. #146
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Hikone Castle, jedan od 12 u originalnom stanju i jedan od samo 4 deklarisanih kao nacionalno blago.



    Unutra, da se ide po spratovima, izuje se, obuca u kesu (koja se dobije na ulazu) a stepenice su maltene kao merdevine, 80 stepeni nagib. Svi nose kesu sa obucom u jednoj ruci, jednom se pomazu pa kada naidje turisticki autobus, treba pola sata da se popne.



    Ovo sam pisao kao trik da se napadaci uspore: nema prave ulice kojom mogu da se zalete i jurnu na zamak. Skretanja, lakat krivine, bez razloga, moglo je da bude pravo. Eto zasto nije

    Azija, moja dežela.

  7. #147
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Himeji Castle, iz 1333. godine, najveci, najlepsi, najposeceniji. Na listi UNESCO.

    Radnim danima, posetioci su, mozda 80% - skolska deca. Po masovnosti, reklo bi se ekskurzije iz celog Japana.

    Azija, moja dežela.

  8. #148
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Kyoto, uza sam hram Fushimi Inari, stoji ova cudesna zgrada. Googlao sam, google maps, nisam uspeo da odgonetnem sta je. Ne bi be iznenadilo da je neki verski objekat, u smislu uprave ili tako nesto.

    Azija, moja dežela.

  9. #149
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Evo i jesenjeg piva za 2015. Tacno na 1. septembar. (Bozicne dekoracije pocinju 1. novembra).

    Asahi, moje omiljeno, da pijem pivo kod kuce ne verujem da bih osetio razliku izmedju "letnjeg" i "jesenjeg"



    U prolece, pojavese ovako konzerve piva i pakovanja oslikana cvetom sakure. Sta s edesava: od 1. marta do 31. avgusta, sadrzaj alkohola u pivu se smanji sa 4.6 na 4.2%. U jesen se, kao sada, to vrati na normalu, 4.6% i kao "jace jesenje pivo".
    Ovako dekorisana pakovanja i konzerve se rasprodaju za 2-3 nedelje i posle je sve standardno, I u prolece i u jesen.

    Azija, moja dežela.

  10. #150
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    70. godina od zavrsetka 2. Svetskog rata, obelezena je u Kini velikom vojnom paradom. Verovatno ste videli vise puta na TV.



    Ono sto oni (Kinezi) ne isticu i sto nije mnogo poznato: Paradu prave Komunisti, koji se nisu borili protiv Japanaca. Borili su se njihovi zakleti neprijatelji, Kuonmintang, "Nacionalna Partija", pod vodjstvom Chang Kai Seka. Oni isti koji su izgubili u gradjanskom ratu protiv Mao Ce Tunga, posle 2. Svetskog rata i pobegli na Tajvan, i danas se to oseca. Cuvena "Cetvoroclana Banda".

    U Kini se danas prodaje sladoled sa likom streljanog japanskog generala, Hideki Tojo. Sa sve cvikerima i brkovima:



    Ne bi mi palo na pamet da to kupim.
    Azija, moja dežela.

  11. #151
    Shinjuku stanica, Tokyo.

    Najmocnija organizacija u Japanu, Japan Agriculture (JA), je stavila ovakve stubove za promociju lokalnih poljoprivrednih proizvoda (u strahu da ce im pakt o slobodnoj trgovini ugroziti polozaj).



    Ako se uz neki stub nasloni mobilni telefon, ima mesto oznaceno, moze da se kupi ta povrcka i da se isporuci na adresu iz mobilnog,

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  12. #152
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nagoya, Nagashima Resort, aquapark.
    Parking za decja kolica, stotine.



    Jos ima i "parking attendant" da kolica slaze i pravi mesto za novodosle (zaokruzeno)



    Guzva jeste, opet manja nego pre 2 nedelje

    Azija, moja dežela.

  13. #153
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Danasnja slika je sa pirincanih polja u predgradju Nagoje.
    Pirinac sazreva, zetva je za 2 nedelje. Jedna njiva je zrelija od druge, razlicite sorte a opet istog, japanskog pirinca koji se drzi zajedno kada je skuvan i moze da se jede stapicima.



    Ruralna sredina a u pozadini je high-tech DoCoMo toranj mobilne telefonije, 60 miliona pretplatnika koji prave mesecni racun u proseku 60 EUR. Od toga su telefonski pozivi samo 5%. Sve ostalo je "add-on" sto su provajderi smislili, ukljucujuci i mini serije gde epizode traju po 3 minuta. Tako je vec 15 godina.



    Gazda svega, pirinac, u klasu. Jedna njiva ove velicine daje 4 tone pirinca, dovoljno da 10 porodica ima vise od 1kg dnevno za godinu dana.



    Moje domacinstvo trosi 5kg pirinca na dve nedelje i jede se svaki dan, bar jednom dnevno, svi.
    Azija, moja dežela.

  14. #154
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Kusartsu, Biwa Lake Aquarium. Slatkovodna riba. Deca gledaju ovu veliku



    Ima je preko 2 metra





    To je ono sto mi zovemo "keciga". Ova je bajkalska, jedna od najvecih. Nema krljusti nego plocice, nema kosti nego samo trouglastu kicmu, fosil koji je nekako opstao do danas.



    Zivi u mulju, ne gleda (na toj dubini reke se nista ni ne vidi), usisava sta stigne i tako se hrani.
    Ne moze da se upeca, ne vidi udicu i mamac, jedino slucajno. Mrezom, moze.

    Kod nas je bila cenjena jer je masnija, nema kostiju i jako ukusna. Nase, dunavske, su bile ne vece od podlaktice.
    Azija, moja dežela.

  15. #155
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Yebisu, ime ovog piva ce tesko zaboraviti neko ko je ovo procitao.
    Mada su sva japanska piva vrhunskog kvaliteta, ovo je po mnogima nabolje od najboljih.

    Pogotovo kada je toceno. Nesto kao Samuel Adams u Americi ili Cascade u Australiji.

    Azija, moja dežela.

  16. #156
    Nova bolnica, Aichi Prefectural Medical University Hospital. Jedna od deset.
    Uz nju, stoji stara zgrada iste namene i iste bolnice.



    Rusi se ta bolnica, mozda 30 godina stara, jer ima nova, ista. Vidi se na slici (levo) da su, ruseci je, vec stigli u njenu utrobu

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  17. #157
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Vrlo ukusno japansko grozdje, Kyoho, sazreva ovih dana. Prosla nedelja, "berba". Plati se ulaznica i jedes koliko hoces.

    Vinova loza ne voli japansko vulkansko tlo, zato je japanska vinska industrija jedva vredna pomena. Ali za jelo, majstori su. Japanci su, eksperimentisuci, pronasli kako da grozdje bude "seedless". U tome danas uziva cela planeta.

    Raste "odozgo na dole", ne kao cokoti nama poznati.



    Svaki grozd je individualno upakovan u, sa jedne strane providnu foliju, sa druge porozni papir.



    U vinogradu, zabava za decu u potoku : vlasnik pusti zlatne ribice u vodu i deca ih hvataju rukama



    Ovaj malisa je uhvatio jednu

    Azija, moja dežela.

  18. #158
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Fukui prefecture,



    vidikovac za slikanje tek vencanih. Bilo je rano pa jos nisu stigli sa formalnosti



    Ribarska sela



    Ove dve devojke stoje uz nesto sto je kao govornica



    To je "spomen ploca" osobi koja je "osvestala" ovo mesto.




    Firma za vencanice i ostalo sto uz takve svecanosto ide, zove se bas tako kao na ploci, po imenu vlasnice, Yumi Katsura.




    Cedulje sa zeljama za srecan brak.

    Azija, moja dežela.

  19. #159
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Japansko grozdje, puce kao sljiva

    Japansko grozdje, Kyoho, puce je kao sljiva. Evo mi ga na stolu, i grozdje i sljive.


    Azija, moja dežela.

  20. #160
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Suzuki kombi, pretvoren u mobilni restoran lake, vasarske hrane, Moricoro park, Nagoya.



    Obojen je i podseca na VW kombi iz 60-ih proslog veka, hippy times



    Ima cak i "trepuske" na farovima



    Vidi se logo, kao da je VW a nije. Kaze "Vintage Van" a opet je ocigledno inspiracija dosla od VW kombija. Japan je striktan oko Intelectual Property i ovo niko ne bi smeo da uradi na svoju ruku.
    Po svoj prilici, auto je proizveden pre 2011. do kada je VW imao 19% suvlasnistva u Suzuki Motors. Onda su VW najurili, previse se petljao u posao i strategiju Suzuki firme. Ovo je relikt iz doba ljubavi.

    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  2. Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 873
    Last Post: 31-12-13, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •