Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 223

Thread: Foto za danas (2015).

  1. #21
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas je Valentine Day, u Japanu zenske kupuju cokolade i poklanjaju muskarcima. Ima pravilo koje cokolade se poklanjaju kolegama, koje prijateljima, koje muskarcima u porodici, koje decku ili muzu.



    Danas, u planini, u banji neka festa. Havajske igre, gola ramena a kroz prozor se vidi 1m snega.



    Bila je to proslava 10-godisnjice ujedinjenja 5 varosica u jedan grad, Nakatsugawa. Nista Valentine.

    Azija, moja dežela.

  2. #22
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Magome. Spavaj mi spavaj, selo moje pospano.



    Ni zive duse u 3 popodne



    Vreme kao da je stalo pre 300 godina, kao da je flasirano u bocu. I vodenicni tocak stao.



    Nije daleko od Nagoje (sat vremena) a mnogi za njega ne znaju pa idu da vide "stari" Japan tamo gde ga ima mnogo manje nego ovde.
    Azija, moja dežela.

  3. #23
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Prosli petak je bio Valentine Day, kad danas u supermarketu vidim nastavak: da se nekako prodaju cokolade koje nisu otisle. Pa su stavili i pano "Zakasnila sam, izvini"...



    Ostalo ih na tone





    A na drugom uglu, vec poceli sa "White Day", 14. mart, to je kada muskarci poklanjaju zenama:



    Azija, moja dežela.

  4. #24
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Rayong Resort, 200km od Bangkoka, ima ovaj "pier" za pristajanje izletnickih brodova koji mu je ponos i koji se vidi iz svake sobe.




    Danas vidim u novinama da su ima naredili da ga sruse, nelegalno je napravljen. Dug je toliko da bi bio u dovoljnoj dubini da i po najnizoj oseci turisticki brodic moze da pristane. Tada je vecina njega na suvom ili u plitkom, osim samog vrha.
    Na ovoj slici iz novina, vidim da je i duzi nego sto ga se secam - sada je 380m.


    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kako je papir iz Kine dolazio u svet. Od 105. godine pre nove ere, da dodje do Spanije trebalo je 1206 godina. Da stigne do Nemacke, gde je Gutenberg izmislio stampariju, trebalo je 1495 godina.



    Iz sela Mino, najpoznatijeg po papiru u Japanu.



    U muzeju papira u Mino, moze da se pravi rucno, svi dobrodosli (za male pare):

    Azija, moja dežela.

  6. #26
    Ulazak u Gifu prefekturu



    Svaka prefektura ima svoj simbol, za Gifu je ptica kormoran, tu se i dalje neguje 1,300 godina stara tradicija ribarenja uz pomoc dresiranih kormorana, opisano ovde.

    I svaki grad ima svoj simbol. Prvi na koji se naidje kada se sa ove strane ulazi u Gifu je Tajimi, poznat po umetnickoj keramici i posudju, otuda ove zdele na tabli..

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  7. #27
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "Crocs" sandale, lepe, lake, lepih boja. Pogotovo decije. Gore imaju i maskote, mogu da se kupe male da stoje na polici.
    Kostaju 2,000-3,000 dinara, original.



    Samo, deci je zabranjeno da idu u skolu u njima. Od 10-oro dece sto se povredi na odmoru, 8-oro je nosilo kroksice. Negde 2005. su ih skole masovno zabranile. Nepropisno drze stopalo, kao da namerno prizivaju iskliznuca, uganuca i prelome. Ko dodje u njima - nazad kuci ili da roditelji donesu drugu obucu.

    Jos jedna od stvari naizgled lepih a u stvari jako stetnih.
    Azija, moja dežela.

  8. #28
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Asuke, slatko mesto, selo koje je sediste Kourankei klisure. Aichi Prefecture, pripada Toyota City.
    Uvek volim da odem tamo.

    Moja omiljena klisura, ovog zadnjeg dana februara 2015. izgleda manje lepa nego inace.

    Reka (iz koje moze da se pije voda) je na niskom vodostaju



    Samo selo, inace pospano, danas je imalo goste



    Ove "mace" na grancicama su "mochi", od pirinca, kao vesnik proleca. Prave ih i prodaju (kupili smo 3, krase nam sobe u kuci)



    Moram da priznam, nikada nisam video da imaju i zamak. On se ne vidi kada se tamo dolazi na uzivanje u jesenjim bojama



    Moracu i do njega da odem, to je kao mini-paninarenje.
    Azija, moja dežela.

  9. #29
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    3. mart, Hinamatsuri, Dan devojcica i zelje za njihovo srecno odrastanje. Google za Japan ima doodle sa simbolm



    Selo Asuke (prethodni post) je poznato po izlozbi standova sa Emperorom i Emperorokom.



    Crveni tepih je obavezan



    Ovo su rucni radovi kojima se i ne prilazi



    Ovo su vec od obicnog bambusa mada je jasno o cemu se radi



    Cak i kada su ovako jednostavni, zna se sta je



    A tek luksuz tokijskih radnji...mozda je i nepotreban

    Azija, moja dežela.

  10. #30
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    U Tokiju, u prodavnici cipela, pokazuju drona kako ih dohvata i donosi kupcu.



    Dve cipele su izlozene, ne samo jedna. To nije nista posebno - uvek se izlazu po dve iste cipele, cak i napolju, necuvano, na prometnim mestima kao Balkanska ili Sremska ulica u Beogradu.

    Ovo je Shibuya, shopping zona:

    Azija, moja dežela.

  11. #31
    Kozoji, Aichi, Apita shopping mall, prodavnica muzickih instrumenata. Moja cerka, videla na Youtube da se hoodi nosi i u zatvorenom, proba klavir.

    Kao sto je u moje vreme bilo da se prvo svira "Stairway to Heaven" ili "Crni leptiri", ovde je sada "Let it Go" iz filma "Frozen".

    Kako ona poce to da svira, nepoznata devojcica do nje, poce istu pesmu na manjoj klavijaturi



    Film je, uz sve ostalo, bio popularan i zbog toga sto je "princ" negativac. To je lepo primljeno od strane japanske zenske omladine, tradicionalno vaspitavane da je muskarac glavni i dobar.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  12. #32
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Cvetanje japanske kajsije, "ume". Spektakularno je danju



    A jos vise nocu. Nabana no Sato, park, Mie prefecture, od danas.

    Azija, moja dežela.

  13. #33
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Eksplozija podataka! U narednih 5 godina proizvesce se vise podataka nego u citavoj prethodnoj istoriji!

    Let's wet ourselves.

    Zimske iluminacije, Nabana no sato, Mie prefecture, Japan. Poseti ih 4 miliona ljudi izmedju decembra i marta. I evo odakle ti masovni podaci dolaze: svi slikaju i prave video jednog istog.



    Da samo hiljadu njih za 5 minuta napravi 5 slika, to je 1MB podataka, a naprave po 100 + video pa ih prodje 3,000 svakih 5 minura za ta 3 sata. Samo za jedno vece, to je vise podataka nego sto je celo covecanstvo ukupno imalo 1970 (posle Apola 11).



    I gde ide taj shoder? Na FaceBook, na Youtube, koga boli uvo da to uopste skladisti? Pa njih, koje ne zanima sta su podaci nego da ih povezu u socijalnu mrezu i da rokaju reklame onima koji to besplatno koriste.
    Eto odakle dolaze i kakvi su "podaci u kolicini nevidjenoj u istoriji".
    Azija, moja dežela.

  14. #34
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nova Coca Cola, "Life". Nova za Japan, trebalo je vremena da Ministarstvo zdravlja odobri koriscenje biljke "Stevia", iz Paragvaja, za zasladjivanje.



    Manekenka na ekranu ima dzemper te zelene boje. Ovo je ta biljka, secer iz nje nema kalorija i daleko je bolji od vestackih hemikalija za Diet Cola.
    Ovaj zbun sa desne strane, to je ta biljka.



    Evo je kod kuce. Da mi neko nije rekao, ne bih prepoznao da je nesto razlicita. Ako nastavi da se prodaje, pogotovo u velikim bocama, preci cu na nju. Verovatno ce i Pepsi da dodje sa necime slicnim.

    Azija, moja dežela.

  15. #35
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Danas je 4 godine od 9.0 stepeni zemljotresa, tsunamija koji je zbrisao Tohoku i odneo 20,000 zivota i prouzrokovao havariju nuklearne elektrane Fukushima-1.
    Klip moze da se pusti opet, moj ofis u Tokiju, nadam se da se stvarno ne ponovi. Islo se levo-desno 3m.



    Danas, 80,000 ljudi je jos u privremenim kucama (bilo je 350,000 raseljeno) sagradjenim u skolskim dvoristima i na visem terenu. Zapanjujuce je cisto oko njih, nista kao ono sto smo navikli da vidimo po izbeglickim kampovima.

    Rikuzentakata:



    Do sada je izdvojeneo 160 milijardi dolara za obnovu podrucja. To je 3 puta celokupan nacionalni dohodak Srbije. I opet nista. Banke pucaju od para, nema kome da ih daju.
    Premijer Shinzo Abe juce rece jos 500 milijardi dolara u narednih 5 godina.

    Ono sto je realnost, tamo posle 4 godine nema nikoga ko nije mogao da ode. Nema ni ljudi ni omladine a privreda je na nivou novinskih vesti.
    Ovako to izgleda iz aviona (podrucje Ise poluostrva, njega tsunami nije zahvatio): ravan teren uz obalu, "na izvol'te" bilo kakovom tsunamiju. Lukobrani sto se vide bi mogli da pariraju tsunamiju od 2m ali su obicna igracka za nesto vece, pogotovo 16m kao na Fukushimu.



    Kada se grad/naselje kao na slici sravni sa zemljom i ljudi odu, nema tih para koje ce da ih vrate, taman i palate da se naprave.
    Azija, moja dežela.

  16. #36
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Obican prizor iz japanske ruralne sredine. Kuca u sred njive. Ovakve kuce nisu retkost, pre su norma. Nekad su se gradile da traju 30 godina, rusi, pravi novu na istom mestu. Posle zemljotresa u Kobeu (1995) uveden je novi "building code" pa se kuce prave da traju 50, 100, 150 godina. Ova je da traje 100 leta.



    Tu ima citava prica da se vidi, ko prepoznaje o cemu se radi. Dodatak kuce, znaci da tu zive roditelji. U glavnom delu kuce zivi najstariji sin, cija je sveta duznost da pazi roditelje dokle god su zivi. Oni zive u dodatku kuce, dosta komforno, kao dvosoban stan od 60kvadrata. Imaju i svoju kuhinju i sanitarije a iznutra mogu da udju u glavni deo i da se druze.



    Tu prolazim svaki dan, video sam da imaju jos dvoja kola (verovatno sin, snaja i roditelji).

    Sta se desilo: roditelj je napravio kucu za sina koji ce da ih pazi u stare dane a sin ne mora da brine da sebi pravi kucu. Kada roditelji "odu", tu je negde vreme da sinova deca (najstariji od njih) preuzima glavni deo kuce (isto ne mora sebi da pravi) a danasnji roditelji se kao starci presele u dodatak kuce.

    Po stranoj stampi moze da se vidi "Japanci zive 3 generacije u istom stanu", misleci da se stiskaju, spavaju u kuhinji i po hodnicima. Ne to je ovako kao sto gore rekoh. Cela kuca je 200 kvadrata, ako ne i vise.

    Treba naci i zenu (snaju) koja ce na to da pristane, Japanke to znaju i pristaju na to. Tu je negde i deo tajne malobrojnosti brakova Japanaca sa strankinjama - mnoge od njih to nece.
    Azija, moja dežela.

  17. #37
    Nagoya, Banshoji mall. Oko 6km ulica pokrivenih. Omladine na hiljade.



    Ima i za alternativce, cos-play shops



    Video sam danas bar 50 turista, negde su nasli da je Osu Kanon hram vredan posete ( da se vidi)



    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  18. #38
    Mino, japanska prestonica papira. Neugledna radnja



    Unutra, prakticno umetnica, voli da pokaze radoznalima (pogotovo deci) kako radi lampe



    Ne da ih radi nego su divne. Kupili smo dve, daju japanski sarm cerkinoj i dnevnoj sobi

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  19. #39
    Meglia, lanac shopping malls, nije mnogo cuven, lokalan je za Aichi prefekturu, uglavnom.



    Malo kitcsha da lici na koloseum



    Taj malo poznati lanac posluje odlicno, evo, slavi i 70-godisnjicu, postoji od 1940.



    Jedino sto ga izdvaja od ostalih je - pripada Toyoti, firmi koja pravi automobile od 1936.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  20. #40
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Kako software razjeda svet. Ovde je nekada bila recepcionerka. Vise je nema, izgubila posao. Sada, udjes u predsoblje, telefon, "Press 1 for this", "Press 2 for that"...



    Neko bi rekao "tako i treba, da se i sami pojedu". Slazem se, Oracle je druga najokrutnija firma u IT biznisu, prva je najgora Computer Associates.

    U Oracle, svake godine otpuste 20% osoblja, na osnovu menadzerskih ocena. Radim u firmi isto vaznoj i velikoj kao Oracle ali takva okrutnost je kod nas nepoznata (mada nema puno milosti, "samo" 5%).
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  2. Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 873
    Last Post: 31-12-13, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •