Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 223

Thread: Foto za danas (2015).

  1. #41
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Toyota City, blizu centra. Najgora zgrada u gradu

    Mesto je toliko prometno da ne znam kako neko moze uopste da zivi u ovoj zgradi, za koju me jos vise cudi da nije srusena i tu napravljena poslovna.



    Neki stanovi, kao ovaj zaokruzeni, unutra imaju kutije od poda do plafona. Znaci, neko za firmu stan koristi kao jeftino skladiste.

    Azija, moja dežela.

  2. #42
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Bitka za Iwo Jimu, danas je 70 godina.

    Teski gubici na obe strane, za ostrvo (Iwojima znaci "stenovito ostrvo") koje je strateski bilo beznacajno za obe strane.

    Americki veterani (nekoliko ih je jos u zivotu) danas posetili spomenik i odali postu poginulima (slika iz novina).



    Ono sto ne kaze je, da je bilo na desetine hiljada civilnih zrtava koje bitka nije ubila. Ubili se sami. "Dolaze Ameri" je bilo ravno "dolaze zveri" pa se stanovnistvo lisavalo zivota samoubistvima (da, i davili su decu) samo da ne padnu u ruke Amerikancima.
    Ko bi rekao da ce Japanu Amerika vec 10 godina nakon toga, i do danas, biti najveci prijatelj i saveznik.

    Doduse, i kod nas je bilo gradova u koje je bio zabranjen ulaz Nemcima posle 2. Svetskog rata. Kragujevac, na primer. Cak je bilo i ilegalno poducavati nemacki jezik po skolama u SFRJ, bar do polovine 1950-ih. Od onda, a pogotovo danas, danas Premijer Srbije ide na noge Nemcima kada god uspe da se primakne stolu.
    Azija, moja dežela.

  3. #43
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Od danas, Otsu, Oumi-jingu. Lep i miran hram, bez puno posetilaca.



    Na verandi stoji devojka, osoblje hrama. Njih zovu "Miko".



    Sta vidi sa svog mesta stajanja? Mir, harmoniju i lepotu

    Azija, moja dežela.

  4. #44
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Jezero Biwa, brod koji podseca na onaj sa Misisipija, jednocasovna voznja, "krstarenje".



    Kome nije hladno (22. mart) moze da sedi napolju



    Kome jeste, unutra ima topla banjska voda, "foot spa"

    Azija, moja dežela.

  5. #45
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Japanska kockarnica, eufemisticki zvana "pachinko slot". Jedna od onih koje zajedno prave 300 puta veci promet od Las Vegasa.

    Ove dve zenske u kimonima usitnjavaju novac na masini, za "slot" kockanje.



    Sama lokacija i zgrada, nisu opskurne ili neki budzak, u centru su grada Otsu (i svugde su blizu centra pa i po predgradjima), spolja izgleda kao konngresni centar



    U Japanu je kocka zvanicno nelegalna. Za "dobitke", postoji stand gde mogu da ih razmene za nesto, beznacajno kao lutke ili figiruce.
    Ko vidi u Japanu kola dekorisana lutkama, znak je da je vlasnik navucen na "Pachinko".
    Azija, moja dežela.

  6. #46
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Otsu Omi shrine ima i muzej satova.

    Jedan, mehanicki, stoji ispred, od Rolex-a:



    Sto bas od Rolexa? Ako u Japanu ima 70 miliona zaposlenih, bar 10% njih nosi Rolex satove. Plus oni koji su u penziji. Veliko trziste.



    Ne krije ni Rolex firma taj interes. Cak i kaze "Narodu Japana"



    Moj sat je Seiko, 150$, na svetlosnu energiju, treba mu 15 minuta godisnje bilo kojeg svetla, moze i sijalica, ne treba baterija. Radi "Ko sat". Kakav Rolex od 5,000 EUR pa navise, taman posla.
    Azija, moja dežela.

  7. #47
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Sakura procvetala u Tokiju. U Nagoji nije, kisa je i zahladnelo. Tako to ide: negde kisa i sakura ceka sa otvaranjem cvetova dan-dva.



    Slika je sa kanala oko Carske palate, camci su na iznajmljivanje, red bude po 2-3 sata.
    Azija, moja dežela.

  8. #48
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Setaliste uz jezero Biwa, u Otsu. Na stubu stoji i posmatra, rekao bih, orao ribar. I to ledjima okrenut vodi.



    Poveca ptica,



    Kada je brod za voznju jezerom krenuo, turisti pocese da hrane galebove, bacajuci im ili nudeci, cips





    Kad eto, dodje i nas orao sa stuba, da nesto bez truda pojede, ma kako slani i masni cips bio stetan po njega



    Doduse, kad se zna sta takve ptice sve jedu, cips je jos i premija.
    Azija, moja dežela.

  9. #49
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Amanohashidate, jedan od 5 najlepsih pogleda u Japanu.



    Ima dobru industriju ribe, nalazi se na "Tango", Kyotskom moru. Ulica koja vodi do vidikovca obiluje prodavnicama suvenira



    ukljucujuci i masovnu prodaju lokalnih konzervi sardina



    Skuplje su nego druge po radnjama a ima i razloga. Unutra su male, manje od malog prsta, u jednoj ih ima mozda 30



    Bio sam kupio 3, jednu za mene dve za poklone. Kako sam otvorio i pojeo moju, bilo mi je skoro zao da ostale dam za poklon. Toliko su bile ukusne. Nema kostiju (male su), razume se i cena.

    Sardine nisam jeo 25 godina, od SFRJ. Tamo su bile velike, 4-6 u konzervi, oseti se kicmena kost. Mislio sam - sve su takve. Ove nisu.
    Kada opet odem tamo (prodaju ih lokalno ili salju u delikatese, ne u supermarkete), kupicu celu kutiju sa 24 konzerve.
    Azija, moja dežela.

  10. #50
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Moja ulica, cvetanje sakure potpuno.

    Prvo, Toyota Automobile Museum



    Onda, stvarno, moja ulica



    Ova majka sa detetom, isto slika (svoju) ulicu



    Kamerica unazad



    Nista osim lepote. Cak ni saobracaj ni kamioni je ne narusavaju.
    Azija, moja dežela.

  11. #51
    Nezgodan splet okolnosti, meteoroloskih i poslovnih. Za vreme punog cveta sakure bili su radni dani, dok je jos ima, kisa ce padati narednih 5 dana.

    Moj park:



    Od tog kratkog veka (5 dana) cvetanja sakure, najvecu pouku su izvlacili ne najneziniji nego najtvrdji: samuraji. Nema vremena za odugovlacenje i nedonosenje odluka, vreme prolazi kao sakurin cvet.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  12. #52
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Zurkica u nasoj maloj firmi. Privatna klinika (u ovoj kuci) pozadi ima jedno drvo sakure.
    Posle kraja radnog vremena (subotom u 13h) svi zaposleni dosli na party. Ima i rostilj.
    Tradicionalno, "hanamiyasumi" za gledanje sakure.
    Ovde nisu daleko isli jer je bila najavljena kisa.

    Azija, moja dežela.

  13. #53
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Narita-jo u Inuyama,
    Budisticki hram



    Uspon stepenicama, bar kade je sakura u cvetu, prijatan



    Od njega se vidi Inuyama castle, na susednom brdu iznad reke Kiso



    Azija, moja dežela.

  14. #54
    6. april 2015. je pocetak skolske godine u Japanu. Tada se prelazi u novi razred, posle 2-nedeljnog raspusta.

    Ovi su posebno interesantni: djaci prvaci. Kostimirane mame (u najboljoj odeci) ih prate prvi dan



    Ispred skola je kao smotra lepo odevene dece (decaci u malim odelcima sa kratkim pantalonama)



    Ovo se smatra danom kada deca stupanja u zivot, roditelji uzimaju slobodan dan, saobracaja ujutro skoro da nije bilo, svi idu peske u najblizu skolu

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  15. #55
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Asuke, Aichi prefecture, mesto velicine Lajkovca ili Sopota. Bilo je mnogo puta pominjano ovde (jesenje boje).

    Ima jednu cuvenu poslasticarnicu, prodaje svoje princes krofne



    Peciva i kolaci su u Japanu novost, bila su nepoznata do pre 100 godina. Ali zato, danas, kada ih prave, to je majstorski. Princes krofne zovu (tako pise ispod njih) "show cream", mozda zato sto pokazuju krem koji je u njima, koji se vidi?



    Sama glavna ulica nema ni jednu kafanu niti bar.



    Nemaju ljudi obicaj da idu u kafanu, nemaju ni vremena





    Za to vreme, Sopot i Lajkovac imaju na desetine kafana i kafica. Drugi narod, drugi obicaji.
    Azija, moja dežela.

  16. #56
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Skolarke se vracaju iz skole.



    Uniforme su obavezne od 7-12 razreda, istovetne, kupuju ih gotove u radnjama ovlascenim od strane skole.
    Ovde u slici im je pozadina - rascvetalo drvo sakure.

    Azija, moja dežela.

  17. #57
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Isto mesto kao i prethodni post. Auto je udario malu macu, bacio je na plocnik.

    Neko od prolaznika nije zalio da svoju maramicu upotrebi da je pokrije, verovatno su se videle uzasne stvari.

    Azija, moja dežela.

  18. #58
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Zamak Asuke, gledan iz sela



    ovaj put da odemo u njega



    Jedan je od retkih planinskih zamaka koji je obnovljen, origanalni je podignut 1540.





    Za razliku od "normalnih" zamaka koji su bili zadnja linija odbrane, ovaj je bio i za stanovanje, makar posade



    WC iz doba kada je do otkrica Amerike trebalo da prodje jos 50 godina



    Tatami soba na spratu



    Eh, tu da prespavam jedni noc, ujutro pogled na selo Asuke, cije ime zamak i nosi

    Azija, moja dežela.

  19. #59
    Shima Marineland akvarijum.



    Zene ronioci (tradicija 2,000 godina stara, zene imaju sloj masti ispod koze i mogu vodu da podnesu duze nego muskarci)



    Evo je





    Snimio sam i ovaj klip

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  20. #60
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Porsei, skupi motori..



    Vikendom (pogotovo nedeljom) moze da ih se vidi na desetine : Porsche, Lamborghini, Ferrari...Ovde u slici ima bar 5-6 Porschea



    Isto i motori. Ko ih ima, te velike, ne vozi ih svaki dan, samo kada se negde sastaju





    To bi neko pomislio Japan vrvi od tih kola i tih motora. Pa i ovakva vest dodje u svetsku stampu. Desilo se da se kolona onih koji idu negde na sastanak vlasnika istih vozila, skrljala.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  2. Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 873
    Last Post: 31-12-13, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •