Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 61 to 80 of 223

Thread: Foto za danas (2015).

  1. #61
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Shima (Mie Prefecture) ima Shima Marineland. Opravdano, oni su na moru i cak se i jastozi u Japanu zovu "Ise ebi".

    Akvarijum je krofnastog oblika, ide u krug. Kroz njega se vidi pult sa ljudima oko njega



    To je "doctor fish", ribice koje jedu operutalu kozu sa ruku (ili nogu, cesce se vidjaju za noge).



    Besplatno, okupili se posetioci





    Navale one, grickajuci u stvari golicaju



    Posle nekoliko minuta sa rukom u vodi sa ribicama, imas osecaj da ti je ruka namazana mentolom, kao da hladi.
    Azija, moja dežela.

  2. #62
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Ove ribe, cela stane na dlan



    Imaju, kao helikopter ono svetlo za trazenje na zemlji, svoj reflektor da bolje lociraju mekusce kojima se hrane



    Koliko god sam se trudio da ga tacno uocim i uslikam, nisam uspeo.

    Azija, moja dežela.

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    10-godisnjica Linimo maglev voza.



    Napravljen je za Aichi World Expo 2005..Moja kuca je na jednoj od stanica.

    To je 9km duga linija, max brzina je 100km/h i voz lebdi 8mm iznad shina.



    Bezshuman je, nema dodira sa shinama. Jos, nema ni masinovodju - potpuno je robotizovan. Stanice imaju po jednog sluzbenika, karte se prodaju na automatu i prolazi se kroz turnstyles, bez nadzora.

    Stanica:



    Ovo su sine: pljosnate, nad njima ceo voz lebdi:






    Kada voz dodje u stanicu i stane, otvore se vrata na ovom staklenom zidu i na vozu:





    Ovako je u prvom vagonu. Nema vozaca. Ispod haube je "play station" set rucki i komandi za slucaj da mora rucno da se upravlja:




    Sad, da se malo provozamo, snimio sam stojeci kao iza nepostojeceg masinovodje:


    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Dok moj stan u Bangkoku stoji namesten i zvrji prazan, bazeni i plivanje i uzivanje su mi u Japanu na voznju kolima.



    Na bazen se ide liftom, tako se i vraca, kroz tropsku bastu. U papucama, u odeci za bazen.




    Moja cerka, rekla bi , kada bi znala za ono sto je u srpskom postala fraza, "Tresnje i zelene kajsije kradu druga deca".

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #65
    Centar moga malog mista.

    Stanica 2 voza, autobusi za aerodrom, za univerzitete





    Nasao se tu i Mac, uz Mister Donut i Starbucks. Mucenik, promet im je opao, ne samo ukupno nego i po istim radnjama za 30% od prosle godine. Skandali sa kineskom piletinom, nadjen ljudski zub u cipsu, gumica u nugetu...



    Evo, ovde nude Japan-specific, "Tori-Tama", skracenica od "ptica-jaje", pileci filet a jaje na oko preko njega.



    Na vrhuncu, Mac je imao 4,000 restorana u Japanu. Godine 2010 su zatvorili 400 (Srbija ima ukupno 17) a ove godine ce da zatvore jos 120.
    Tolika ekspanzija je malo razumljiva. U zemlju sa najboljom hranom na svetu dovesti to djubre?
    Do naglog otvaranja Mac restorana (i svih ostalih americkih lanaca) je u stvari doslo posle azijske finansijske krize 1997. Tada je MMF "priveo k'nozi" azijske ekonomije (Japan je bio malo zahvacen) i u svetu se rasirilo ubedjenje da se sada vidi ko je gazda i da Azija mora neminovno da gravitira ka Zapadu i da prihvati sta god da se odande salje. Kako primer Maca kaze, "malo qrac".

    Jos, nijedna firma na svetu (osim luksuzne robe kao Prada, Coach, Rolex) nije napravila pare u Kini. Muvaju i opstaju , nadajucu se da "budu tu" kada krene. Sve ih po Kini izdrzavaju delovi van Kine.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  6. #66
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Taj voz treba da se pusti u promet 2027. Sada se testira na 42km dugoj pruzi, koja ce biti deo prave pruge kada se zavrsi.
    Prvo ce ici od Tokija do Nagoje (gde se voz i pravi) 40 minuta umesto sadasnjih 97 minuta (Shinkansen). To je relacija kao Beograd - Sofija.

    Moja cerka ga gleda u muzeju vozova u Nagoji



    Koolko? 581km/h? Vest kaze da je isao 603km/h juce.



    Do Osake bi trebao da se produzi 2045. i da putuje 1 sat i 7 minuta, umesto sadasnjih 2:30. To je relacija kao Beograd - Ljubljana.

    Cena izgradnje do Nagoje, 80% pod zemljom, je 120 milijardi dolara, skoro 3 nacionalna dohotka Srbije.

    Tanjugova vest, preneo B92:


    UTORAK 21.04.2015 | 10:22
    Juri 600 km/h, lebdi iznad šina
    IZVOR: TANJUG
    Najbrži putnički voz na svetu - japanski maglev - oborio je sopstveni rekord, javlja agencija AP.

    Operator na centrali japanskih železniča rekao je da je voz prilikom testiranja, dostigao brzinu od 603 kilometara na sat čime je nadmašio sopstveni rekord od 581 kilometar na sat iz 2003. godine.

    Vozu je bilo potrebno nešto manje od dva kilometra da premaši brzinu od 600 km/h.

    Voz maglev je dobio naziv od reči magnetna levitacija i radi se o posebnoj vrsti brzog voza koji poznat po tome što praktično lebdi iznad šina, tako da ne postoji sila trenja između šina i voza.

    Japanski brzi vozovi su među najnaprednijim na svetu i dnevno beleže na stotine polazaka sa minimalnim zakašnjenjem.

    Pruga za testiranje maglev vozova, koja se nalazi u blizini planine Fudži na oko 80 kilometara od Tokija, razvija tehnologiju koja će se koristiti na planiranoj vezi između Tokija i Osake.
    Azija, moja dežela.

  7. #67
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    April 12 i 26, lokalni i regionalni izbori u Japanu. Na pola mesta tekuci gradonacelnik nije imao protivnika pa je ostao (vladajuca LDP).

    Po ceo dan kruze kombiji i automobili sa razglasom



    Aktivisti rasporedjeni na ulazima supermarketa





    Rezultati istaknuti na prmetnim javnim mestima. 12. aprila su izabrani ovi cije su slike preko izbornih jedinica



    Oni gde treba da se bira 26. aprila su prazni i za njihovo popunjavaje i jeste ova kampanja koja traje nedeljama.




    Cak i ja, kao permanent resident imam pravo glasa u lokalnim izborima, samo me ne zanima ni da to proveravam niti da se negde prijavljujem.
    Azija, moja dežela.

  8. #68
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Bila plata pa da se pocastimo, jos da nazdravimo clanu Hibiki, ime je po ovom viskiju. Jedan od najboljih u Japanu.

    Ova boca je kostala 4,340Y (4,047 dinara ili 33.5 EUR).



    Ziveli!
    Azija, moja dežela.

  9. #69
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nabana no sato, polja cveca. Bilo je to i pre, ovo je danasnji izlet na to divno mesto.

    Nabana no sato.

    Farma begonija i kafic u njoj



    Jezerce ima kao vodenu struju koja nosi latice u krug






    Slikanje, opste upraznjavano



    Pa i jeste lepo, dok ti begonije prave lepotu iznad glave. Bas da ti se nista ne pije niti jede, lepo je sesti 15-ak minuta

    Azija, moja dežela.

  10. #70
    Junior Member Hibiki's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Beograd
    Posts
    8
    Ziveli yoyogi

    Name:  2015-04-26 14.01.57.jpg
Views: 309
Size:  31.8 KB

  11. #71
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Nije neobicno da se svi raduju promeni godisnjih doba ali su Vjetnamci upadljivi u jesen i prolece kada se oblace u svoje kostime i slikaju po mestima prolecne vegetacije i jesenjih boja.



    Sta oni rade u Japanu, uglavnom su mladi. Vecina ih radi (zaposlili ih u Vjetnamu) Toyota i u Japanu su na obuci.



    Toyota je iz Nagoje, tu je ovo i snimljeno juce, ne pravi kola u Vjetnamu. Salje delove a oni tamo prave polu-sklopove koji se izvoze u sam Japan ili Thai i Kinu i tamo se ugradjuju u kola na proizvodnim trakama.

    Lepi su im kostimi i devojke. Azija ih smatra najlepsim od svih.
    Mada se vidi da kostime koriste za slikanje "po svaku cenu", kao da pokazu sebe u nacionalnoj nosnji i "patriotizam" dok su boravili u inostranstvu. Ovaj decko na slici nosi pantalone i tenis patike ispod.
    Azija, moja dežela.

  12. #72
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Sada imaju ovu kao rucku na koju stave iPhone pa se slikaju, sledeci korak je mali dron da leti i da ih slika odozgo.
    Lepo jeste.



    Porodicno



    A moze i na filipinski nacin, medju begonijama

    Azija, moja dežela.

  13. #73
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Japan, firmin conference call, sve danas moze "remote". Poslali su iz Tokija u sve ispostave ove keksice, da osoblje uziva u njima dok slusa obracanje "glavnog".



    Krekeri izgledaju normalno, cak su i sa malo vanile i sa malo secera, negde 30% od onoga sto bi Srbi ocekivali.

    Stvar je u tome da imaju 40% ribljeg ukusa. Ovi crni su sa mastilom iz sipe, lignje.



    Jestivo je, samo sumnjam da bi neko u Srbiji ispekao takve kolace.
    Azija, moja dežela.

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Sa novim zelenilom u punom jeku, isti zamak od pre 2 nedelje, Asuke. Ime je po klanu Asuke kojem je taj reon bio dodeljen da vladaju njime.



    Tako se i zove mesto koje se iz zamka vidi kao na dlanu



    Na susednim brdima je bilo jos zamaka, od drugih gazda. Na mapi se vide ali ih u stvarnosti nema, svi su izgoreli a ovaj, Asuke, je jedini koji je obnovljen





    Sa njima su komuniciralo dimnim signalima, sa ove osmatracnice



    Interesantno, kada su 1990. obnavljali zamak, sakrili su utikace da ne strce i ne kvare patinirani izgled a pogotovo zemljane podove is 1623.



    On se zaklopi i potone u zemlju



    Sledeci put idemo u zamak u novembru, kada ozuti lisce i mesto dodje na naslovne strane svetskih magazina i novina.
    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Studenti, u 8:30 ujutro, prolaze pored rascvetalih azaleja.



    Iza ograde je Aichi Prefectural University. Tu oni idu



    Od malena, od obdanista, navikli su da ih niko ne sme dovoziti u skolu, moraju sami da odu i da se vrate

    Azija, moja dežela.

  16. #76
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Neizbezno, bilo je vec 100 puta, Totoro House.
    Uvek poseceno, cesto nema karata da se udje.



    Omladine, kao i uvek, "u navali"



    Da pojasnimo

    Azija, moja dežela.

  17. #77
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Od danas, Kyoto (od nas kao Beograd - Jagodina), shinto hram Fushimi Inari, osnovan 711. godine. Zastitnik (Inari) biznisa a pre svega pirinca, najvaznije stvari u Japanu.

    Prolaz zvan "1,000 torii", ima natpise na svakom, to su imena donatora. Prvi marketing, pre 1,300 godina.



    Ulaz u hram, mi smo danas bili samo jedni od mozda 200,000 turista koji su ga posetili.



    Napisacu vise ovih dana na "Putovanja", sa puno vise slika (napravio sam "samo" 1,200 fotografija).
    Azija, moja dežela.

  18. #78
    Magome selo, tamo idemo bar 2 puta u 4 meseca.

    Koja razlika, sada je "Golden Week" u Japanu, praznici, prepuno turista.



    Prepozaju se jezici kineski i Thai



    Mestani, svesni da im od lepote mesta (koje nema nadzemne kablove ni za struju ni za Internet, sve je pod zemljom da bi izgledalo kao pre 300 godina) odrzavaju baste i predkucne saksije.



    Da, to su begonije



    Tamo idemo cesto, bar 7-8 puta godisnje, to nam je sat vremena od kuce, mesto je obicno pospano i izgleda ovako (podsecanje, oni koji prate sajt, setice se)



    Mogu da zamislim dan kada bi moja cerka tamo odvela svoga decka, muza ili porodicu, da zajedno uzivaju u ovom divnom selu.
    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  19. #79
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Suma bambusa, Arashiyama bamboo grove, javni prolaz, ne placa se ulaz.



    Windows 7 ima teme iz Japana da se menjau na ekranu, ovo je jedna od fotografija. Googlanje kaze da je ta slika iz Kjota (bas iz ove sume), a nije



    Vidi se razlika, prvo stepenice (njih u Arashiyama parku nema), onda potkresanost ograde, ovde je isto nema, gruba suva strnjika trava.

    To je , mislim, na Win 7, slika negde iz Gifu prefecture.
    Azija, moja dežela.

  20. #80
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Peti maj je dan dece, nacionalni praznik u Japanu, praznik dece

    Inicijalno, mnogo vekova u nazad, bio je praznik slavljenja muske dece, kao 5. dan 5.og meseca. Zenska deca su imala 3. dan 3. meseca ( o tome smo pisali vise puta, "hinamatsuri").

    Sada (od 1947.) je to jedinstven praznik sve dece i slavljenje njihovog srecnog detinjstva. Nacionalni praznik sve dece.

    Vijore se zastave (ova je na zamku Asuke)

    To, kao ribe, su "koi", lososi, koji plivaju uz recnu maticu, simbol snage i plodnosti



    Kourankei Gorge, razapeo ih je iznad samog sebe



    Gornja "riba" otac, obicno crna, donja ze majka, crvena, dete je plava riba



    Ne samo na javnim mestima, i po kucama pa i stanovima se isticu te zastave





    Moj drug, koji ima 3 sina, stavi prve dve pa jos 3 za svoje klince.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  2. Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 873
    Last Post: 31-12-13, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •