Page 9 of 12 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 161 to 180 of 223

Thread: Foto za danas (2015).

  1. #161
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Od danas, u Moricoro parku, Nagoya, ima izlozba Ghibli filmskog studija.
    (Japanci ga izgovaraju "Dzibri")



    Bili smo prosle subote, red je bio 40 minuta. Danas sam prosao, mnogo gore



    Dva sata cekanja da se udje i unutra vide filmski plakati i rekviziti (ne sme unutra da se slika), sve traje 10-15 minuta (zbog guzve).



    Japanci su odrasli uz njihove filmove. Bilo ih je bar 100, moja cerka je znala 5. Njena drugarica 20. Njen otac - svih 100.
    Ko je i stariji, gledao je te decje filmove uz svoju decu ili mozda i unucad.

    To ti je kao da Japanac dodje u neki nas muzej filmova i nema pojma sta je "Salas u malom ritu", "Poletarac" i sve ono sto Srbima i srpskoj deci nesto znaci. Tu se vidi razlika, ko ima koji oslonac, u drugoj kulturi.
    Azija, moja dežela.

  2. #162
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Da izbegnem saobracajne guzve za praznike, ovih dana sam isao biciklom u krugu od 20km.

    Moricoro park, biciklisticka staza, nekome se desila nesreca, ova zena je nekako pala sa bicikla. Odmah je dosla pomoc, covek u zelenoj majici je staff, crvena torba mu je prva pomnoc, zalepili joj flastere (na je ova u beloj kapi)



    Bicikl, ode na kamincic, nije za voznju



    A stali su da vide Totoro house, iz crtanog filma

    Azija, moja dežela.

  3. #163
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Ovo mora da mi je bilo jedno od prvih iznenadjenja po dolasku u Japan: radnje izlazu obe cipele odjednom, cak i kada su napolju. Ovo je lanac radnji, samo obuca



    Ove nisu skupe ali isto tako je i kada jesu



    Kroksice



    Patike za matorce, idu uz stofane pantalone



    Znaci, za 12 godina ovde, drustvo nije skliznulo na stranu kriminala, sve je isto i pouzdano kao i pre.

    Ima ovde moj post o izlaganju robe, cipela, alkohola, svega.
    Azija, moja dežela.

  4. #164
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Devojke uzivaju u polju jesenjeg cveca, Cosmos



    Ima ga svugde, sada mu je vreme pa do kraja oktobra. Lokacija je Nabana no sato, park sa poljanama sezonskog cveca, menaj se svaka 3 meseca.
    Azija, moja dežela.

  5. #165
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Pred-jesenja scena iz Nabana no sato. Iako je jesen kalendarski, jedva da se vidi po rastinju.

    Jedno od mesta spektakularnih jesenjih boja je i ovo (jos je zeleno):



    Ne znam da li se na vasim ekranima vidi da su u vodi ribe.



    To su Koi, ukrasne ribe, rodjaci lososima. Simbol plodnosti i snage.
    Ako se ne vidi, mogu da vam kazem da je riba u slici velicine noge (od butine pa na dole) odraslog coveka, Mozda 1m.



    Isto mesto, po noci





    Tu idemo svaka 3 meseca, kako se menja cvece i godisnja doba. Pola sata od nas, kolima.
    Azija, moja dežela.

  6. #166
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Japan. Niko ne sme da dovodi/odvodi, doveze/odveze dete do ili iz skole.

    Kako deca idu u skolu i vracaju se, sama. Ne bas sama, postoji organizacija.

    Najstariji ucenik ih vodi sve. Pridruzuju se povorci kako ko stanuje u ulici.

    Svaki 10-ti ima pistaljku koju duva kada prelaze ulicu. Cak i ove slike, po jako kisnom, olujnom, danu, sve to funkcionise. Rain or shine. Svaki dan.



    Na semaforu cekaju, obrazovana deca koja znaju sta semafor znaci



    U svemu tome, tu se odigravaju bar tri stvari:

    1. Da je Japan bezbedna zemlja u kojoj svako moze da ispunjava svoje duznosti, bez brige za bezbednost, cak i deca, cak i mala

    2. Gaji se, od malih nogu, postovanje prema starijima (makar bili samo neki razred iznad).

    3. Socijalna kohezija, da se deca znaju od malih nogu

    Ko bi smeo ili imao razloga da izuzme svoje dete iz ove rutine?

    Moja cerka odrasta u Japanu, ne pada mi na pamet da idemo u Australiju (cije pasose svi imamo).
    Azija, moja dežela.

  7. #167
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Kenroku-en, jedna od 3 najlepse baste u Japanu.

    Mir i spokoj, cak i zdral polece (mozda se naplasio od slikanja)



    Nije ni od juce ta basta, postoji od 1620-te, skoro 400 godina.
    Azija, moja dežela.

  8. #168
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Uobicajena procedura u restoranima koji su "za prolaz", mnogo musterija u kratkom vremenu. Na odmoristima sa benzinskim pumpama, u "food halls" u gradovima i shopping malls, u banjama.

    Banja u Toyokawa, lepo zdanje, lep restoran, sav u hinoki drvetu



    Jela su na displeju, mnoga imaju i maketu ispod, na sto dolaze tacno kao prikazana





    Na automatu (ima ih dva), ubacis novac, pritisnes koje jelo hoces, izadje narudzba (i kusur).
    Osoblje nema nista sa narucivanjem, placanjem, handlovanjem novca, nema konobara, isto kao nikada i nigde u Japanu nema ni baksisa.



    Dobijes pejdzer koji svira posle 8 minuta da uzmes svoje jelo. To je vreme, euheistika, musterija je voljna da ceka 8 minuta ali ne duze.

    tako je i moje jelo stiglo - za 8 minuta, Jegulje na pirincu



    Kada se pojede i krene kuci, sam odneses sve na levi salter. Oni to srede, bace, sortiraju salvete, sta god da je ostalo.
    Azija, moja dežela.

  9. #169
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Biciklisticki festival, Moricoro Park, Nagoya



    U stvari, trka izdrzljivosti, 2 sata, na 5.5km stazi



    Na sve strane propisno opremljeni biciklisti trkackih bickili



    Ova firma, Richey imala je svoj stand



    Vlasnik, Tim, mi je licno objasnio sta je sta. Pojma nisam imao. Oni prodaju Richey bicikle u Japanu, prave se u Tajvanu.
    Tamo je "leglo" dobrih bicikala ("Giant" je sa Tajvana).



    Koriste karbon kompozitne materijale, iz Japana. Ovaj tocak je lak kao da je od papira.



    Cena je, snizena sa 3,200 EUR na 2,000 EUR, samo danas. Kutija je duplo teza nego dva tocka u njoj.

    Azija, moja dežela.

  10. #170
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Eto ti ga, na!

    Od baleta do fudbala. 4 baletska koncerta, poslednji sa solo tackom (ne stavljam solo slike), velika promocija za strano dete u Japanu, da bude clan domace trupe i ucestvuje u umetnickom dogadjaju koji zavrsi stojecim aplauzima i desetinama buketa cveca na kraju. Skoro ceo razred je dolazio da je gleda.



    Sada, kaze hoce fudbal. Opremimo je, sto se secam iz mojih fudbalskih dana, sve sam je naucio. Park 50m od nase kuce ima ovu mrezu, za bezbol. Tu vezba sutiranje.



    Ide u petak u Osaku, clan tima njene skole za utakmicu protiv tima Kanadske Akademije.

    Ko je imao prilike i strpljenja da gleda utakmicu zenskog fudbala, mogao je da primeti da igra ima potpuno drugaciju dinamiku od muskog fudbala,
    Nema fauliranja, drzanja za cevanice i prevrtanja u agoniji po terenu, nema foliranja koje bi izazvalo zuti ili crveni karton za protivnickog igraca.

    Dok sam igrao fudbal (amaterski), kada dodje do "krljanja", izvinjenje je obicno bilo "ne plesemo balet". Ovde imamo suprotan tok - od baleta do fudbala.
    Azija, moja dežela.

  11. #171
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    "Mine bigger than yours" bilo je ispisano na jednom A340-600 Virgin Atlantic. Bio je to najduzi avion na svetu, 14m duzi od B-747 i cak skoro 3 metra duzi od Super Jumbo A-380.



    Avion je puko, prodato je 280 primeraka (obicno je 500 primeraka dovoljnoi da se izvadi trosak razvoja) i umalo nije Airbus bankrotirao zbog njega.
    Prodaja je prestala 2011. a ovaj sam uhvatio na Nariti 2003.

    Prodaja je prestala 2011. a njihovo letenje jos ranije, 2008. Ko god ih je imao prizemljio ih je pokusava godinama da ih proda. Thai Airways ima 6 komada, sede od 2008. i niko ih nece niti lete. Katastrofa kako su nerentabilni u poredjenju sa B-777 i A-330.
    Poslednji put sam njime isao januara 2008. Nagoya - Hong Kong. Posle sam vidjao Lufthansu i Finnair u Nagoji ali je i to prestalo 2012. Sada sve A-330.
    Azija, moja dežela.

  12. #172
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Pa da, samo sam se pitao kada ce: zabranjeni selfie sticks, Kyoto, Nanzen-ji temple.




    Kaze tabla:





    Sto ja to ne volim, nisam jedini, nije razlog. Verovatno je da oni smetaju protoku posetilaca, traze extra prostor, neko se sklanja. Ako imas toliko turista, sve sto smeta se otklanja. U Singapuru bi imali pokretne trake, kao pokretne stepenice, da se niko ne zadrzava.
    Azija, moja dežela.

  13. #173
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Od 8. ujutro defile ucesnika jesenjeg festivala kroz moju ulicu, Id u 1km udaljeni Shinto hram, tu se skupe i slave zetvu pirinca ceo dan.



    Skolska deca, i njih ima kao ucesnika, u festivalu starom 1,500 godina, prolaze pored stanice Maglev roborizovanog voza bez posade.
    Novo je novo, da se nije negovalo i cuvalo staro, ko zna kako bi ispalo.



    Ima ovde od pre neku godinu, u samom zaru festivala, Toyota city.
    Azija, moja dežela.

  14. #174
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Kyoto, aquaduct u krugu Nanzenji hrama.



    Neko se slika



    Brazilka, slika je njen covek



    Njihova (brazilska) kultura narcisoidnosti i machizma, kako kod zenskih tako i kod muskih, zelja za izazivanjem zudnje kod suprotnog pola iskacu iz japanskog nacina zivota i strce kao pritke iz baste.
    A i ima ih: 300 hiljada u Japanu, uglavnom radnicu u proizvodnim halama na 5-godisnjim ugovorima.
    I Japanaca ima 1.7 miliona u Brazilu, emigracija sa pocetka 20. veka.
    Azija, moja dežela.

  15. #175
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Zen temple Ginkaku-ji, "Srebrni paviljon", Kyoto, od prosle subote.

    Datira od 1482. godine. Da pustima malo slika ljudi koji slikaju. Nema vise ko ne slika. Ove dve devojke su se odenule u kimona i dosle da se islikaju u pravom ambijentu



    Do njih su ove dve druge devojke, u standarnoj odeci



    Zen-basta od peska



    Druga grupa devojaka ispred same najvece zgrade u kompleksu, samog "Srebrnog paviljona". Konus od peska je da podseca na Mt Fuji.



    Basta od peska, bar 20 ljudi je slika u ovom trenutku

    Azija, moja dežela.

  16. #176
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Kyoto, Yasaka Temple. Devojke se obukle u kimona i dosle da se pomole



    Koliko su Japanci, nominalno Budisti, religiozni?

    Stara sala kaze: "80% Japanaca su Budisti, 80% su Shintoisti a 80% nije povezano ni sa jednom religijom".
    Azija, moja dežela.

  17. #177
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Kyoto, Yasaka temple, kraj radnog dana. Devojke zaposlene u hramu, u 17:10, vracaju se sa posla.



    Zajednicko ime im je "Miko"

    Azija, moja dežela.

  18. #178
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Kyoto.
    U jednoj sekundi vidis ovo,



    A u drugoj ovo: fejsbukovci, kontra-ambasadori Zapada u Japanu. Ko god da u Japanu misli da se treba drzati podalje od Zapada, ovo mu je potvrda. Ovako dripacke omladine u Japanu nema. Ko zna ko su oni, sigurno nisu lumpenproletarijat (mada tako izgledaju), cim su nasli para da dodju u Kyoto. Mislim se, omladina degenerisana Fejsbukom, na planeti ce naci uvek dovoljno lajkova da misle da su OK. Oni koji ih vide u Japanu misle da su "not worth pissing on them".



    Cuo sam ih u prolazu, neki pricaju maternji engleski, neki sa spanskim, neki sa nemackim akcentom. Skupilo sa preko lajkova s'koca i konopca. Oni pune i prave tu "eksploziju informacija" svojim smecem (fotografijama) sa mesta za koja i ne znaju kako se zovu ali na koja su odneli svoje doope.
    Mozda su i studenti medicine ili bilo cega ali ovakvu licnu zapustenost je tesko videti, osim kada ovakvi copori naidju. Moja cerka je mislila da su razbojnici.

    Jos jedan impuls da cu u "Beli svet" otici samo ako me deportuju iz Japana.
    Azija, moja dežela.

  19. #179
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Sad citam u novinama, taj sljam se zove "bogans". Oni su preplavili Bali i Tajland.

    Da ih spreci da se uopste pojave, drzava Bhutan ima dnevnu tarifu koju svaki stranac mora da plati: 250$. Tu je ukljucen hotel, interni prevoz, ulaznice za muzeje. I, "putnika" nivoa "Lonely Planet" - nema.
    Azija, moja dežela.

  20. #180
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,539
    Nasao sam gde je slikana tema za Win 7 japansko izdanje, koje ima 8 slika, jedna je kao ova:



    To je mali hram, Arashi No Nembutsu-ji, u Kyotu. Trazio sam mesecima gde je bas ta slika slikana i danas otisao tamo, bas zbog te bambusove sume.



    To je to, malo poznato ali lepo mesto.
    Azija, moja dežela.

Similar Threads

  1. Foto za danas (2014). Novo svaki dan.
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 304
    Last Post: 31-12-14, 23:05
  2. Foto za danas (2011-13, ~5,000 fotografija)
    By yoyogi in forum Foto blog sa Istoka
    Replies: 873
    Last Post: 31-12-13, 21:23

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •