Results 1 to 2 of 2

Thread: Tajland, letovanje u hotelu van grada

  1. #1
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616

    Tajland, letovanje u hotelu van grada

    Ovde je hotel Rayong Resort ali sve vazi za bilo koji hotel u Thai koji nije u gradu, pogotovo u Phuketu gde je letovati van grada ravno katastrofi koja moze da upropasti odmor.

    Hotel je u "Gulf of Thailand", na strani gde je Pattaya.

    Na slici, izgleda lepo, tako i jeste. Za onoga ko ima svoja kola. Hotel je od onda renoviran i ovo sto je na njihovom sajtu je sada tacnije od onoga sto sam ja slikao, sto se objekta samog tice. Kada sam ja bio, hotel, sobe, sve je bilo "umorno".

    Ima nekoliko bazena



    Voda nije grejana pa u "sezoni" moze da bude hladnjikava.



    Ima dosta vodene povrsine, za sve uzraste tako da guzve ne moze da bude







    More je naravno, odmah tu, plaza je skoro uvek bez zive duse i cisto je



    Ostrvo na horizontu je Koh Samet, na njega se ide, tu se provede vise vremena nego u hotelu i na njegovim bazenima



    Vegetacija je bujna, pravi tropski raj



    U hotel se "silazi" sa brda do kojeg je, nezgodno je za decja kolica ili za invalide



    Bar je na otvorenom





    Sala za dorucak i restoran su bez zidova





    Terasa sobe i pogled



    Iz restorana u glavnoj zgradi, pogled isto divan. Mol koji se vidi na moru je 420m dugacak, ide daleko u vodu da bi i po oseci brodici za Koh Samet mogli da pristaju





    1. marta 2015. su im naredili da uklone taj mol (slika iz novina) jer je nelegalno napravljen na teritoriji nacionalnog parka. To im naredjuju godinama i nista.



    Kada je tako lepo, sta ima da se ne voli?
    Ko nema kola (a nema niko osim lokalnih turista koji su 1 od 100) tu je prakticno zarobljen, zavezan i izlozen deranju koze od hotelskih cena koje su na nivou Zapada, ne neke siromasne zemlje.

    Nema prodavnice ni restorana na 5km. Pivo je 4EUR, u radnji je toliko 6-pack.
    Cene hrane (samo je dorucak ukljucen u cenu 100EUR za dan) su kao u Svedskoj. Na jelovniku, "grilled seafood" je 800THB (20 EUR). Za te pare Thai porodica moze to isto da kupi na pijaci i da jede nedelju dana.



    Da se ode do "grada", Ban Phe, jedino taxi koji je 20EUR za daljinu koja bi bila 1EUR u Bangkoku.

    Nema nikakvog razloga za takve cene, mesto nije ostrvo pa teska doprema. Posle 2 sata provedena tamo se vidi da se radi o kriminalu, namernom dovlacenju naivnih koji misle da je u Thai sve jeftino.
    Nije tajna da je hotelima, koji su smestaj sa doruckom (za mozda cetvrtinu ili trecinu cene prikazane na sajtovima) prodali na aukciji u Frankfurtu februara svake godine, najveca i najsladja zarada potrosnja gostiju u samom hotelu. Pataja od ukrajinske krize oseca pad turista iz Rusije 80% (umesto milion, bice ih 200 hiljada u 2014 i 2015) a ne po odsustvu plavokosih ljudi na ulicama ili praznim hotelima gde su odsedali. Vec po nedostatku potrosnje za hranu. Rusi se nisu maltretirali da sami kupuju i prave sendvice u sobama ili da jedu po lokalnim restoranima nego su narucivali i levo i desno iz hotelskog restorana. Restorani hotela od 25EUR za noc su knjzili dvostuko vecu zaradu od smestaja (koji se prikazuje kao 25EUR a mozda je stvarno bio 10 EUR). Tako su u ovaj hotel doveli i prakticno zakljucali goste dok ih cede kao sundjere do poslednjeg dinara.

    Gosti su bili uglavnom porodice iz Skandinavije a uprava hotela su bili stranci (Englezi, isti tip kriminalaca sa kravatama koji hara Dubaijem).

    Da mi neko kaze da se jedan jedini turista koji je tu boravio vratio neke naredne godine, onesvestio bih se.

    Cak sta vise, nesto se mislim, kada se posle dva dana boravka u ovom izolovanom hotelu, vidi da su u klopci, zena kaze "cija je ideja bila da dodjemo ovde"....tako pocinje porodicna drama, pred decom...a muz nema alkohola osim po zelenaskim cenama iz hotelskog bara...pa sve ispadne skuplje nego da su, umesto u zemlju treceg sveta isli na Havaje. Neke od tih drama mozda i razvodom zavrse.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  2. #2
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Quote Originally Posted by Mekong View Post

    Moja slika iz 2005:



    1. marta 2015. su im naredili da uklone taj mol (donja slika je iz novina) jer je nelegalno napravljen na teritoriji nacionalnog parka. To im naredjuju godinama i nista.


    Kada sam prošao u avgustu 2017. mola kao da više nema. Već su mu (na prethodnoj slici) uklonili bili odmorišta sa strehama koje se vide na prvoj slici.

    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

Similar Threads

  1. Tajland - letovanje
    By Balta in forum Thailand
    Replies: 17
    Last Post: 30-06-16, 18:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •