Pozdrav svima, ja sam iz Crne Gore, procitao sam skoro sve na forumu otkad sam vas pronasao, prije oko godinu dana, mislim da nema boljeg mjesta za informacije o Japanu i Aziji uopste za nas sa ovih prostora, hvala vam sto postojite

E ovako, ja sam se prosle godine prijavljivao za MEXT stipendiju, undergraduate, i dobio sam preporuku od ambasade, nazalost, ministarstvo me odbilo na zadnjem koraku. Odlucio sam da probam jos ove godine, posto mi je svakako i zadnja za ovu stipendiju konkretno, posto cu sledece godine biti prestar za to (21 godina je maximum, imam 20 sad). Testovi su dosta teski, za engleski su povecali kriterijum sa 50% iz 2013. na 90% za proslu godinu, ucio sam japanski jos tad, naucio hiraganu, katakanu, malo nesto kanjija, sad sam krenuo da se intenzivnije spremam za to, i da popravim sramne rezultate iz matematike prosle godine.
Ja se prijavljujem za Business Administration, shvatam da nije bas najperspektivnije polje za posao sa trenutnim stanjem stvari u svijetu, ali smatram da neko i to mora da radi, buduci da nisam za engineering, probao sam mehatroniku u CG da studiram, posle 3. semestra sam shvatio da nije to za mene.

Moj problem je to sto koga god da pitam, predlazu mi standardne univerzitete za ovo, one za koje su oni culi i vidjeli na filmovima/tv/cemu god: ono Ivy league, bla bla, ti univerziteti mozda i valjaju, ali radije bih ucio o svemu tome od Japanaca, koji po mom misljenju imaju milion puta bolju radnu etiku i morale, ne bi unistili firmu zarad licne dobiti, brinu o svojim zaposlenima.
I konacno, pitanje: Da li znate nesto o japanskim fakultetima u toj oblasti, i koji bi bio najbolji izbor, uzimajuci u obzir i grad u kojem se nalazi, i sve to. MEXT mi nece dozvoliti da sam biram sebi fakultet, ali uzimaju u obzir moje predloge, plus ako bih imao neke dobre argumente zasto bih zelio konkretno taj fakultet, mozda bi mi jos vise olaksalo.
Oprostite na ovolikom tekstu.