Results 1 to 6 of 6

Thread: Otsu, grad na jezeru Biwa, 10km od Kyota

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Otsu, grad na jezeru Biwa, 10km od Kyota

    Otsu, grad za koji je malo ko cuo, bio je cak i prestonica Japana od 667 do 672, za vreme emperora Tenji. Nalazi se na jezeru Biwa, najvecem u Japanu, velicine otprilike kao 2 puta Ohridsko. Od Kyota je udaljen samo 10km, vozom je jedna stanica, 8 minuta. Neki to koriste da odsednu u daleko jeftinijem smestaju i da u Kyoto idu preko dana.
    Godinama merkam ovaj (350 hiljada stanovnika) grad sa autoputa, kada se vracam iz Osake ili Kyota. Imaju veliku i dobru servisnu stanicu sa restoranima, suvenirima, pekarom, radnjama.



    Sama servisna stanica Otsu



    Na jezeru, vidi se brod, on je jedna od obaveznih stvari koje posetioci urade - jednocasovno "krstarenje" po jezeru.



    Gledano sa broda, eno gore i servisne stanice odakle je prethodna slika:



    (nastavice se)
    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Krstarenje jezerom Biwa nije neka velika fora, mozda je leti lepse kada su vrucine i vetar sa vode dodje kao osvezenje.

    Ko je mislio da ce sa vode videti zamak Hikone - nece, to je 50km km od mesta "krstarenja". Ide se samo u okviru crvenog kruzica, Hikone je gore, gde je zeleni.



    Evo ga plovni objekat, brod "Michigan", po sestrinskom gradu Lansing u Americi, prestonici drzave Michigan.




    Podseca na parobrod sa Misisipija



    Dimenzije, da se znaju





    i stvarno ima taj tocak



    Karte se kupuju na 1 sat pred polazak, tu obicno dodje do cekanja, da se prezalogaji ima "Capitano" kafe odmah uz salter za karte (dobro i nije skupo) ili ovaj kompleks sa hotelom Biwa



    To su u stvari 4 sprata kockarnica (Pachinko Slot), ima nekoliko restorana u prizemlju



    Jednostavno jelo, "tonkatsu", japanska verzija becke snicle, 1,100 dinara sve ovo na tacni



    Po ulasku na brod, nadje se mesto, jedan sprat je otvoren za sve



    Leti se verovatno prvo zauzmu spoljna sedista




    Sala na spratu za sve, ima i bar i neki kao program mada je zbog neakusticnosti dosta bucno, cak i neprijatno



    Kada program umine, ko hoce ima ovaj "foot spa". Bilo je hladno kada smo mi bili, na ovo se cekalo i na red



    Pri ukrcavanju, ima posebal prolaz za one sa rezervacijom. Oni idu na ovaj sprat, zive duse nije bilo. Dvoje koji su bili, gledali su svako u svoj iPhone. Bezvredna doplata, ovo ne treba raditi



    Sala koja je bila zakljucana, to je verovatno poseban zakup, vencanja i slicno



    I evo sta se vidi. jezero i zgrade, oko jezera ima iznenadjujuce puno naselja i zgrada. Kazu, imucniji, umesto na morsku obalu, dodju ovde da kupe vikendice ili stanove. Isti ugodjaj a nema tsunamija.



    Prince hotel, kod njega se stane i okrene za nazad



    Kusatsu, grad uz Otsu




    Nazad u luku...Otsu



    Za sat vremena, osim da se bilo na brodu i na jezeru, nema nekog drugog vaznijeg uzitka.
    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Juce po povratku iz Kyota, obavezna stanka na Otsu Service Station. Pogled nocu



    Sljaste svetla oko jezera





    Pogled preko dana, sa istog mesta



    Mapa jezera i okoline

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Otsu, pogled sa planine Hieizan, 14. juni 2015.



    Vidi se i "Michigan" brod na krstarenju



    Za drugo smo isli u Otsu: zbog Mizunomori garden, to je aqua botanicka basta. Lokvanji i slicno bilje koje voli dosta vode.
    Basta je dobra za pola sata - sat, moze i duze ko voli da puno slika





    Lokvanji kao malo veci posluzavnik





    Svaka leja ima vodic koji kaze tacno koji je koji cvet i biljka





    Krivudav put, da simbolizuje promenljivu srecu u zivotu



    Voda u bazenima nije duboka, neko u dubokim cizmama moze da radi oko biljki



    Ovo je najveci rezervoar lokvanja u Japanu. Basta je povezana sa Biwa jezerom, ovaj kao zaliv je pun lokvanja koji su u julu i avgustu, kada procvetaju, spektakularni



    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovo je danas bilo u "Foto za danas" nego neka ga i ovde. Tamo ce da potone pod svakodnevnim postovima, ovde ce da ostane na temi o Otsu mestu.

    Biwa Lake, uzgajanje slatkovodnih bisernih skoljki. Pre 100 godina to je radilo desetak hiljada ljudi, onda se industrijom jezero dovoljno zagadilo da su skoljke skoro izumrle a posao uminuo.
    Sa novim merama, od pre 20 godina, zagadjenje se smanjilo pa se i posao polakao vraca.

    Danas se opet vide, ne previse, pontoni za uzgajanje bisernih skoljki.



    Kaze negde da je 70% svih bisera za nakit bas iz ovakvih, slatkovodnih, farmi.



    Skoljki se ubrizga kamencic oko kojeg ona napravi biser. Mnoge (80%) uginu tokom procesa (kada su nazad, u vodi). Nije to zbog bisera, tako im se isto pise i da su ih ostavili na miru.

    Azija, moja dežela.

  6. #6
    Polovina juna

    Quote Originally Posted by Genki_des View Post
    Polovina avgusta



    Polovina juna

    Quote Originally Posted by Genki_des View Post

    Polovina avgusta. Ocekivali smo vise cveta, zato smo i dosli. Izgeda da oni cvetaju po neki u isto vreme, nista spektakularno.

    (Clone of Yoyogi)

    "My woman from Tokyo,
    She makes me see.
    My woman from Tokyo,
    She's so good to me"

    Deep Purple
    Woman from Tokyo
    "Who do we think we are", Album
    EMI, 1972.

Similar Threads

  1. Gifu - grad centralno od centra Japana
    By yoyogi in forum Japan
    Replies: 11
    Last Post: 31-05-20, 08:27
  2. Tokyo - grad neona
    By yoyogi in forum Japan
    Replies: 19
    Last Post: 02-02-20, 13:23
  3. Toyota City - grad automobila
    By yoyogi in forum Japan: Život i rad, svakodnevnica
    Replies: 9
    Last Post: 02-03-18, 15:43
  4. Hakone - banjski grad uz Tokyo
    By yoyogi in forum Japan
    Replies: 6
    Last Post: 07-06-15, 09:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •