Fushimi Inari shinto hram je premija.

Kada smo isli bila je "Golden Week" u Japanu, praznici koje mnogi iskoriste da uzmu nedelju dana slobodno, prakticno 9 dana. Velike guzve.



To je citav kompleks, treba bar 2 sata da se obidje, mozda i 3 sata ako su guzve



A tog dana, guzva nesnosna



Prvo kroz velika vrata, "torii"




Onda se dodje do manjih, 1,000 torii



To je spektakularno i prijatno videti (slika je kada je guzva otisla na gore a mi se vratili na dole, drugom linijom istih torii)



Na stubovima pise ko ga je donirao, "inari" bozanstvo je zastitnik poslovanja a pre svega gajenja i roda pirinca.
To je bio marketing bez novina, radija, TV, Interneta, od 711-te godine ove ere.
Fushimi Inari je glavni za sve ostale (ima jos 30,000 Inari hramova u Japanu) i cak je tu bio pre nego sto je sam Kyoto postao prestonica Japana (794.)



Gradjevine su, kao sto se ocekuje, lepe





Kimoni Japanki na sve strane



Kao sto rekoh, treba bar 3 sata za ovo mesto. Jedan clan nase ekipe nije to mogao da izdrzi pa smo resili da odemo i da se vratimo za 2 nedelje, kada prodju guzve. Nama je to mnogo lakse (kao Beograd - Jagodina) a i zivimo u Japanu. Turisti koji prave plan za Kyoto, neka uzmu na znanje - ovaj hram da se obidje je pola dana a i vredan je toga.

Prodavnice suvenira (mi smo kupili jedan torii) nisu precenjene, ko misli da kupi suvenir moze slobodno da to uradi bas na licu mesta, Nema ih posle a cene su uvek iste, nema dranja turista.