Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 21 to 40 of 276

Thread: Foto za danas (2016)

  1. #21
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Tokyo Bay Aqua Line, prosao sam kroz njega jednom, sa zaustavljanjem pre poniranja.

    Ova slika naravno nije moja



    Ali ostale slike jesu moje. Stvarno je impresivno.





    Tu su radnje, restorani, bolje nego na aerodromima



    Moze da se provede par sati, to se i radi i zato radnje i restorani i postoje - vozaci tu stanu, odmore, porodice veceraju, dok prodju saobracajne guzve u gradu na drugom kraju.



    Tunel je 9.6km dug, izgradila ga je ista firma (Kumagai) koja je napravila i mini verziju (manje od 2km) Sydney Harbour Tunnel.
    Azija, moja dežela.

  2. #22
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Deset turistickih autobusa stalo na odmor na Hirugano Service Station (taman smo dosli 5 minuta pre njih, izbegli guzvu za rucak).

    Oni su krenuli negde drugde, ovde samo stali,



    zato su nepropisno odeveni za zimske sportove, nisu tamo ni krenuli



    Svejedno, slike odmah poslate na lajkovanje.
    Azija, moja dežela.

  3. #23
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Vatrogasni dom Nagakute, predgradje Nagoje.



    Ovo drvo ispred, ne secam se koje je, cini mi se da je neka niska palma. Kako su ga vatropirci samo umotali u slamu, da ne promrzne.

    Azija, moja dežela.

  4. #24
    Ljubim miris napalma u zoru... Mekong's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    616
    Cargo na Changi aerodromu u Singapuru. B-747 400, najnoviji model. Ono sto mu na glavi pise "Mega Ark", to je Boeing, na zahtev Singapore Airlines produzio gornji sprat, kod putnickih se zove "Mega Top". U ovom avionu se tu baskare palete sa robom.



    Pri sletanju na Bangkok Souvarnabhumi, vidi se kontejnerski terminal. Iz kontejnera na palete pa na kargo.



    1 kg tovara na avionu vredi u proseku 120$. Na brodu, 6 dolara. U Thai se pravi 70% svih svetskih hard diskova, taman jedan disk za desktop = 1kg, i to daje ideju.
    Winston Churchill: "Americans will always do the right thing, but only after they have exhausted all the alternatives."

    (clone of Yoyogi, for fun)

  5. #25
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Domaci, sve on-line. Za matematiku treba bar sat vremena, ima 22 testa pa puta 3.



    U moje vreme bilo je lakse, istina bilo je na papiru. To sto cerka, pored racunara i online domaceg pise u svesku, to je to: dzabe ti racunar ako nesto ne znas da izracunas na prste ili na papiru, nista tehnologija ne doprinosi znanju.
    Azija, moja dežela.

  6. #26
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovaj auto, Alfa Romeo Junior 1300 je bio san mnogih srednjoskolaca krajem 1970-ih.



    Elegantna, ne besna, karakteristicnog "talijanskog" zvuka, posmatrana za vreme jednodnevnih tura za kupovinu farmerki u Trstu.
    Dizajnirao ih je Giugiaro, isti tip koji je dizajnirao VW Golf pa cak i Yugo (siroma Yugo, rodio se mozda na salveti, uz vino i veceru, u nekom restoranu).



    Kada sam mogao da ih kupim, ona su vec godinama bila van proizvodnje. Sada su trofejna i mogu da se vide po muzejima kao ovaj, Toyota Automobile Museum, Nagoya.


    Azija, moja dežela.

  7. #27
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Ovaj "konjak", brandy, je bio 80-ih racunat u plemenito pice. Daleko iznad italijanskog "Stock" ili Badelovog ili Zvekana (Zvecevo).

    Evo ga u Japanu, kosta 980Y, isto toliko dinara.



    Nije rasprodaja, mesto je obican supermarket. Nije on samo jeftin, tako su i Ballantines i White Horse viski:



    Tu bi , uz cigarete najjeftinije od svih bogatih zemalja (Marlboro 420 dinara) neki prosecan alkos poslao jetru na pakovanje za put u roku od 3 meseca.

    Sto je tako jeftino?
    Prvo, boca markiranog zestokog pica na izlazu iz fabrike kosta 1 dolar (koliko i boks cigareta). Sve ostalo je porez.
    Japanci su "udarili" 900% pa opet je jeftino i retko ko to niti kupuje niti pije. Japanci, kao i mnogi azijski narodi nemaju enzim u telu koji razgradjuje alkohol. Jednostavno, zestina ih unrnise bez vremena da uzivaju u picu ili u razgovoru uz pice.
    Japan nema problema sa alkoholizmom, pogotovo ne omladinskim.

    U Australiji, ista ova boca Ballantines kosta 3 puta vise.
    Azija, moja dežela.

  8. #28
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pospani Magome, u 4 popodne, jos je i sunce, 7. februar 2016.



    Bez snega, sto je neuobcicajeno



    njiva sa zelenim cajem, gleda na Mt Ena, koja ove godine ima slabo snega



    A snega ima, tamo gde je neprohodno i gde nema skijalista. Deo "Chuo Alps", sredisnji Alpi, na najvisi vrh smo se peli u leto, 3 puta.

    Azija, moja dežela.

  9. #29
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Poslao mi kolega foto sidnejske opere osvetljene u crveno, to je kineska boja srece, da obelezi Kinesku novu godinu.



    Pa sigurno, u Australiji ima nekoliko miliona Kineza, mozda preo 20% stanovnistva.
    Azija, moja dežela.

  10. #30
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Originalno sam ovoj slici dao naziv "Mala, mala, mala, grupa pedera" ali ovo je nesto mnogo ozbiljnije od toga.
    Oduvek sam hteo da vidim kako fizicki izgleda spammer na Internetu. Nisam jos video.
    Ali kako izgleda googlator, govedo koje se saplice na izgoglane stvari koje ne razume i smesta racuna da to zna, evo ih ovde:



    Ovi tipovi (Kyoto, Yasaka Shrine) su pricali engleski sa raznim naglascima, ocigledno da su se skupili u nekom hostelu koji su preko Googla nasli za smestaj. Nisu bednici (mada izgledaju kao bogans), ne bi imali da dodju u Kjoto kao turisti (koliko god nekvalitetni)




    Ova stoka je opasna iz jednog sasvim novog razloga: oni potpisuju on-line peticije, lajkuju, tvituju a ne izlaze na izbore. To naravno znaju vlasti, sa njima se nicega ne plase, yebu u mozak, po nasoj stampi mogu da se procitaju katastrofalne nebuloze gde se vidi da Vucic i njegovi znaju sa kakvima imaju posla i da na srpski Majdan ne bi izaslo 10 ljudi.

    Googlatori i Internet su dusu dali za ovekovecenje diktatura i nepromenljivost: nema izbora na svetu koji bi pokazali bolje raspolozenje naroda nego analiza Internet saobracaja i poruka. Putin to dobije od svojih analiticara i izadje na TV gde odgovara na nepitana pitanja (koja zna iz analiza) dva sata. Kineska Komunisticka partija reaguje na tvitove i diskusije u roku od dan-dva, izdaje saopstenje ili na TV objasni i umiri narod. Nema vise da narod gundja u bradu i moze sutra neocekivano da eksplodira. Da je bilo ovako 2000-te, Milosevic bi jos vladao.
    Mubarak je pao tek kada je iskljucio Internet i bes se prelio na ulice.

    Ima moj napis iz 2012 :Tomislav Nikolic - predsednik svih googlatora Srbije, nije ovo novo saznanje.
    Azija, moja dežela.

  11. #31
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Odgledali danas taj famozni film. Samo poneke (3 od 8) predstava imaju originalni jezik.

    MoviePlex u shopping mall ima 16 sala, prikazuje se 8 filmova odjednom, neke su predstave sa 3D, dobiju se i naocare.



    Godinama slusam da su karte za bioskop u Japanu skupe.



    Sa setom kokice i cola, sve zajedno ispadne 5,500 dinara. Mozda je u Srbiji to skupo, ne znam za ostali svet.



    Kada bi me neko pitao, kakav je film, rekao bih: covecanstvo koje je pristalo na FaceBook, Google i ovakve filmove, zasluzuje da bude vodjeno Donaldom Trampom.
    Rubbish.
    Azija, moja dežela.

  12. #32
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Odlican dan za skijanje, radni dan u Japanu, uzeo day off, cerkina skola ima isto mini raspust.

    Posmatramo snow-boardere



    Znak na stubu zicare kaze, nemojte da skidate snowboard dok ste na zicari, moze nekome da padne na glavu. Takvih upozorenja nikada nije bilo za skijase



    Snowboarderi su mahom diletanti, iz mode. Ovde ih vidimo kao se gadjaju snegom, ne znaju nista o snowboarding osim mode i "ashikovanja".



    Nema veze, deca su, bolje ovo nego video igre kod kuce.
    Azija, moja dežela.

  13. #33
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nakatsugawa onsen, ne treba da budes gost hotela, samo udjes i mozes da uzivas ili da ti malo dete odspava.



    Imaju futone (sa desne strane slike) , samo se uzme, magazine

    Azija, moja dežela.

  14. #34
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Valentine Day. Euforija po radnjama da se kupe cokolade za muzeve, sinove, bracu, momke, muske prijatelje.



    Za uzvrat, izmislili su "White Day", 14. mart, tada muskarci poklanjaju u suprotnom smeru bele cokolade ili bilo sta belo.
    Azija, moja dežela.

  15. #35
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pri dolasku u Nagoju, sa zapadne strane, u normalnim vremenskim uslovima ide se ovom rutom, zaokruzeno je mesto Tsu, sediste prefekture Mie.



    Grad velicine Nisa ili malo veci



    Gledan iz vazduha (nisam siguran da je bas Tsu, mozda je Yokaichi, kada sam slikao nisam ni znao za taj grad, svejedno, jedan uz drugi su, vidi se da je nekom tsunamiju "na izvol'te". Opsta stvar sa naseljima u niskom priobalju u Japanu, koji je 90% planinska zemlja pa od 130 miliona stanovnika nijih 100 miliona zivi uz more, na povrsini kao Panama koja ima 4 miliona stanovnika.

    Azija, moja dežela.

  16. #36
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Laguna Asia, 4 stambene zgrade, mozda 1,000 stanova zajedno. Stare su tek 10 godina a vec ih renoviraju od spolja (jedna je u skelama).



    Imaju svoj onsen (hot spring) svaka, gym, osoblje. To je "2nd home", slabo ko zivi tamo a da mora da ide da radi. Imaju u blizini i ovu promenadu sa kompleksom restorana i radnji, sve uz marinu.



    Zacudo, stanovi su nekih 150,000 dolara. U Tajlandu nema za te pare uz more a kada bi ih u Thai gradili sa takvim kvalitetom, bili bi bar duplo skuplji.
    Doduse, u Hua Hin, slicni stanovi su 500,000 dolara pa navise.
    Azija, moja dežela.

  17. #37
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Gamagori, grad od 82,000 stanovnika (link je za sajt na japanskom, ima lepe slike koje se menjaju u zaglavlju).

    Puste ulice, ni zive duse



    Posle zemljotresa, tsunamija i havarije Fukushima nuklearke, senzacije gladni mediji, su krstarili mestima 700-800km (kao ovo) udaljenim od sredista katastrofe i kao snimali ulice evakuisanih gradova (gradovi evakuisani a pustili CNN da se proseta kao maneken, ma nemoj).



    Uvek je ovako, ovo je bila subota 4 popodne.
    Azija, moja dežela.

  18. #38
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Laguna Asia, 4 stambene zgrade, mozda 1,000 stanova zajedno.

    Imaju svoj onsen (hot spring) svaka, gym, osoblje. To je "2nd home", slabo ko zivi tamo a da mora da ide da radi. Imaju u blizini i ovu promenadu sa kompleksom restorana i radnji, sve uz marinu.


    Zacudo, stanovi su nekih 150,000 dolara. U Tajlandu nema za te pare uz more a kada bi ih u Thai gradili sa takvim kvalitetom, bili bi bar duplo skuplji.
    Doduse, u Hua Hin, slicni stanovi su 500,000 dolara pa navise.
    Da dodam jos nekoliko slika za ove zgrade. Slikano sa ferris wheel, bio sam 100 puta, ne znam od kada su slike osim da je bilo leto:



    Marina, banja sa druge strane a u daljini je Toyohashi, grad i luka, najveca za izvoz automobila



    Zeleni krov je od dvospratnog shopping mall, desetine restorana, markirana roba factory outlets, velika pjaca ribe (spremaju ti na licu mesta)



    Na 500m je Jaguna Gamagori, aqua park, bilo je vise puta



    Azija, moja dežela.

  19. #39
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Kako li tek muvi izgleda ovaj prizor?

    Tokyo, izlozba Shigeki Matsuyama na festivalu mode i dizajna. Model (jedva se razaznaje, u stolici) pozira sa posetiteljkom izlozbe, koja slucajno nosi majicu sa poprecnim prugama.
    Umetnik je poznat po svojoj opsednutosti kontrastima, koriscenjim za "obnevidenje" kamuflazu u 1. svetskom ratu.



    U stvari, to je poteklo od zebre. Ona je prirodno evoluirala da ima vertikalne strafte koje zbunjuju konjske (kao i tse-ttse) muve koje vide samo horizontalne kontraste, ne i vertikalne. Ujed konjske muve je bolan a tse-tse (koja uspavljuje) znaci prakticno smrt, zaspati u savani. Od tih strafti, muve ne vide uopste celu zebru, kao da je nema.


    (Foto iz The Economist, 2012)
    Azija, moja dežela.

  20. #40
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    "White Wave", aqua park, Nishio, na nekih 45km od nas.



    To je u stvari uz postrojenje za spaljivanje smeca, energija ide u javnu mrezu pa posle prebiju sta su dali i sta su potrosili. Pripada Gradu, sve na komfor stanovnika. Zato je i jeftino a otvoreno svaki dan u godini, veliko kao sajamska hala. Ima i hot spring i gym i prostorije za drustvene aktivnosti.
    Ulaz je 200 dinara za decu, 500 dinara za odrasle.
    Voda je 32C, vazduh 31C.



    Cisto, bezbedno, profesionalna posada spasilaca, milina za roditelje sa decom.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •