Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 61 to 80 of 276

Thread: Foto za danas (2016)

  1. #61
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Masinovodja, gospodin covek

    Aichi Kanjo Loop Line, lokalni voz koji staje na svakoj stanici, kao gradski prevoz. Masinovodje, smena



    Uniforma, cinovi, kapa, kravata, bele rukavice, ima torbu pilotsku. Sve znaci sluzbenog dostojanstva nekoga ko daje ostavku ako mu voz zakasni 15 sekundi.



    Tacno, da mu je uniforma tamno plave boje, neko bi pomislio da je pilot aviona.
    Azija, moja dežela.

  2. #62
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Foto za danas: Novak Djokovic i Kei Nishihori, "Miami masters"

    Jutros vidim u japanskim novinama ovu sliku, ako neko treba da bude sledeci do Novaka, neka bude Japanac, ako moze.



    Tekst ispod slike:

    Novak Djokovic, right, of Serbia, and Kei Nishikori, left, of Japan, 6-3, 6-3, hold their trophies after the men’s singles final at the Miami Open tennis tournament in Key Biscayne, Fla, on Sunday. Djokovic won 6-3, 6-3.
    Azija, moja dežela.

  3. #63
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Foto za danas: Prespavati u japanskom hotelu, tradicionalna soba

    Trebalo mi je dugo da prihvatim spavanje na patosu.

    Posle, vidim, to su tatami rooms, podne obloge koje blago mirisu kao pokoseno seno.
    Osoblje hotela dodje i namesti sobu za spavanje,



    pomeri spartanski namestaj u "nisu"



    Spavalo se, kao trolovi



    Posto smo po noci stigli u hotel, tek ujutro smo videli da smo na jezeru

    Azija, moja dežela.

  4. #64
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Japan: Prvi dan skole za djake prvake

    Oko 11 sati, na sve strane ljudi svecano obuceni sa malom decom:



    I otac i majka. Prvi dan skole za prvake, vazan dogadjaj u zivotu. Vracaju se sa skolske ceremonije.



    Ovde je majka odenula kimono, to retko ko ima u vlasnistvu

    Azija, moja dežela.

  5. #65
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Princeza Sen, zivela u living quarters zamka Himeji, vostane figure danas:



    Vidimo pikslu, jeste, pikslu, godina 1622. skoro 400 godina pre danas.
    Ona je pusila duvan

    Azija, moja dežela.

  6. #66
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Prodavnica muzickih instrumenata u nasem shopping mall. Ovaj decko svira (proba) bubnjeve, sve umanjeno a radi funkciju. Besumno



    Stvarno, mesta na bubnjevima po kojima se stvarno udara, su daleko manja nego sto tradicionalni bubnjevi imaju. Zvuk je potpuno isti, ako ne i bolji, nego sa klasicnim setom



    On ima slusalice, vezane za bubnjeve, on cuje sve a okolina cuje - kao da svira na gumicama za tegle za slatko. To moze i kod kuce i da nikoga ne uznemirava.
    Azija, moja dežela.

  7. #67
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Vidim ovu dvojicu kako nesto rade u koritu reke, na stenama, Kourankei klisura, Toyota City.



    Kad ono, imaju dva modela 4WD daljinski upravljanih igracaka



    Jedan je bio Jeep Wrangler, drugi Landrover Discovery.



    To ti je to, muskarci se lako okrenu u decu, cak od toga naprave i udruzenja, klubove, FaceBook stranice.

    Mesto je jako lepo, mlado lisce

    Azija, moja dežela.

  8. #68
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Zastoj u postovima na ovom Forum-baziranom Blogu je bio zbog zauzetosti moje dok sam bio u Tokiju.

    U foajeu firme (ima puno firmi u zgradi, mi smo samo 3 sprata od 35)



    Nije sakura, breskva je. Sakura je bila pre dve nedelje na displeju.

    Shinjuku, biznis i shopping area



    Posle dva sata, u kisnim oblacima



    Ovde, slikano iz mog ofisa, zelena povrsina je Yoyogi park, u daljini se vide zgrade skoro uniformne visine. Tu se vidi da ima nesto, u korenu.



    To je zakon o gradnji: max 55 spratova, tako zgrade, na hidraulicnim jastucima, mogu da izdrze i najtezi zemljotres a da se ne prevrnu.
    Azija, moja dežela.

  9. #69
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Tresnje (27,000 dinara za 40 komada), lubenica velicine 3 pomorandze (3,780 dinara).



    To su rucno gajene, u ekskluzivnim i skupim uslovima, vocke koje se kupuju za poklon kada se nekome ide u bolnicu ili kad se neko iz nje vrati pa kao zelja za brzi oporavak.



    Taman posla da se narod time hrani. Obicno voce u supermarketima je cene kao i svugde po Zapadu, sa sezonskim varijacijama.
    Azija, moja dežela.

  10. #70
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Od danas, Nabana No Sato, cvetanje lala. Oni to prave za svako cvece, za svaku sezonu, dva miliona turista godisnje poseti ovo mesto.



    Bilo je ovo mesto u postu od 28. aprila 2015. isto lale.

    Da dodamo, ove dve Filipinke, studentkinje, u minicima setaju stazom



    Ah, ovde kao da su nesto su kao i nacule, da im je neko rekao da su zgodne ili lajkovi sa FaceBook-a? Real time



    Filipinaca i Filipinki ima u Japanu bar 100 hiljada. Rade po fabrikama ili, zenske, po "entertainment" barovima.
    Ove dve devojke pokazuju svoju sofisticiranost, da nisu iz tih slojeva.
    Opet, kao da pojavom hoce da izazovu zudnju suprotnog pola, to se golim okom vidi. Od mozda 10 hiljada posetilaca na istom mestu, svako to moze da primeti.
    To ti je to: katolici u Aziji, sto Filipini jesu, vidi se diskurs nasledjene kulture a donete u zemlju gde toga nema, bar ne tako kako one misle ili sto misle da svi muskarci na svetu misle kao "macho" Filipinci.

    I, sta su one mislile? Eto, da uzivaju u cvecu dok pokazuju svoje butke i minice? Dok hiljade porodica oko njih misle da su one kurve i okrecu glavu da ih ne vide. Velika razlika od onoga sto one misle a kako ih okolina shvata.

    Na njihovim FaceBook stranama, verovatno nema ni reci o tome, kako bi i bilo. A sve im je pogresno, katastrofalno pogresno. Dok misle da su ribe, ne znaju da su srele samo "evo ih opet" i "sta ce one ovde" stav lokalnog, pogotovo zenskog dela stanovnistva.

    Japanke ih posebno ne vole. Smatraju da Filipinke, kao lose majke, lose domacice, lose kuvarice (filipinska hrana je odvratna, nacionalni delikates je polukuvano jaje sa 2-nedelje starim zivim fetusom) i lose zene, nemajuci da ponude prave stvari, idu precicom da privlace, zavode i otimaju njihove muzeve i momke. Na njih su se takva misljenja i pogledi lepili kao grudve zitkog blata dok su one mislile da su neodoljive.

    (Sto se mene tice, lepe devojke, ovo sto sam pisao gore je samo sa druge strane ogledala, gde sam presao pre 20 godina)
    Azija, moja dežela.

  11. #71
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Nagashima resort: Cuvar svetlosnog tunela u dnevnom periodu

    Tunel se otvara kada padne mrak, sada je to u 18:30.



    Cuvar ga cisti



    Da podsetimo, to isto mesto po mraku izgleda ovako:

    Azija, moja dežela.

  12. #72
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    G-7 Summit: Japan, Mie Prefecture

    Da se obelezi dogadjaj koji je za maj mesec, cvetni aranzmani zastava clanica G7:



    Nema G7 + Rusija. Samo "core members":






    Sve je to lepo, samo je bas na festivalu cvetanja lala. Gornje slike su sa platforme u desnom gornjem uglu








    U kontekstu, nije glavno



    Interesantno, Argentina je bila osnivac G20 grupe razvijenih zemalja a danas je tragikomicna zemlja koju svet ignorise.
    Azija, moja dežela.

  13. #73
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Toyota City: Bond Car

    Na ulazu u Toyota City, stoji silueta Toyota GT 2000 automobila.



    Ta su kola bila u filmu "Zivi se samo dvaput", James Bond, 1966.



    Shaun Connery, 187cm, nije mogao da stane u njih



    pa su napravili kabriolet, i to mu je bilo malo, pa ga je vozila njegova japanska saradnica. Uvek sam mislio da je to bio Jaguar. Ne, Toyota.





    Mesto: Toyota Automobile Museum, Nagakute.
    Azija, moja dežela.

  14. #74
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Od danas, Kyoto, Arashiyama, devojke u kimonima veslaju u camcu na jezeru reke Oi , iza brane.



    Tako se odenule, "izasle u grad", islikale se i onda na camac. Mnogi to rade, i mi smo proveslali.



    Kada posetis Kyoto 12 puta, sve si hramove video, onda moze i veslanje, kao i lokalci.
    Azija, moja dežela.

  15. #75
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Daigo-ji, Kyoto.

    Ovo je Bentendo Hall, posvecen Boginji Benzaiten (Sarasvati), zastitnici slobodnih umetnosti (kao muzike).



    Milina, mir i spokoj, ostao sam sat vremena gledajuci ovaj prizor

    Azija, moja dežela.

  16. #76
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Domacice na zadatku generisanja "neverovatne" kolicine digitalnih podataka

    Posecuju hramove, obukle se (ne patike, farmerke i hudiji) i slikaju li slikaju



    Pre 20 godina bi bilo isto ovako, samo bez slikanja

    Azija, moja dežela.

  17. #77
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Foto za danas: kucica u cvecu, policijska

    Policijske ispostave u Japanu (koban), kao i njihove glavne zgrade, uvek su skromne, spartanske.
    Ove azaleje, koje sada cvetaju, nije policija posadila nego grad, koji i njih izdrzava (preko platisa poreza). Oni uvek znaju da su gradjani njihovi poslodavci.



    Nije Japan jedina zemlja gde, kad vidis policajca, odmah znas da ti je on prijatelj. Policija je profesionalna, efikasna, ljubazna, nekorumpirana.
    Azija, moja dežela.

  18. #78
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Foto za danas: Kinezi nemaju "Soft power"

    Ovi Kinezi koji su u kadru (pored desetina hiljada Kineza koji su na istom mestu, Kyoto, a nisu u kadru) maltretiraju lokalne devojke koje su se obukle u kimona da se prosetaju i sretnu sa momcima, da se slikaju sa njima, kao da su mecke



    Devojke se smeskaju, ova Kineskinja u plavoj trenerci govori engleski, nisu (za kineske uslove) neki divljaci



    A za japanske, ne samo japanske nego i za Thai uslove, isto nisu divljaci nego su STOKA. Neopisiva stoka sa kojom samo motkom moze da se razgovara.

    To je ono sto Kini nedostaje, ma kako se vojno ojacala: "soft power" koju imaju Amerika ili Engleska. Da se njihov nacin zivota, kultura, muzika, moda, imitiraju i obozavaju.
    Ne mogu da zamislim da Kina negde nekoga okupira i da nadje jednog jedinog kolaboracionistu.
    Azija, moja dežela.

  19. #79
    Takvi mi pokvariše odmor u Hua Hinu.
    A onakav seafood!
    Ako je to budućnost Thai turizma -tesko da će me više videti!

  20. #80
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    To je pola buducnosti Thai turizma. Druga polovina je kada se Indija malo obogati.

    Do pre 5 godina, Indija je imala 100 aviona za 1.1 milijardu stanovnika. Od 800 miliona vlasnika mobilnih telefona, samo 50 miliona ima ili je ikada koristilo WC.

    Opsta stvar, tamo se cak i smatra da je WC u kuci samo za zene (koje vataju na vrsenju nuzde napolju pa ih siluju) dok muskarci to rade ovako. Jos caskaju. Glavno da ima cetkicu za zube.



    E, kada oni dodju do nekih para (srednja kalasa se postaje sa preko 5,000$ godisnjih prihoda) onda tek pocinje veselje.

    Zbog Kineza, nesto se mislim, kada idem u Thai jednostavno ne bacam pare i ostanem u svom stanu koji ima odlican bazen, samo da ih ne vidim.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •