Page 5 of 14 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 81 to 100 of 276

Thread: Foto za danas (2016)

  1. #81
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Tesko je posle slike iz prethodnog posta staviti ovako nesto. Kyoto, jedan od stotina turistickih autobusa



    Turisticki vodic, zena (mislim da nikada nisam video muskarca da to radi) ruca sedeci na ivici otvorenog prtljaznika autobusa



    Nju ove lepote ne zanimaju vise, videla je 100 puta



    Turisticki vodici su "samozaposleni", nisu osoblje firme. Kao takvi, sami sebi treba da uplacuju zdravstveno i penzijsko. Zato verovatno i jesu uvek zene: to imaju preko muza koji radi normalan radni odnos.
    Azija, moja dežela.

  2. #82
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    U mom parku, zdral vreba svoje bubice i zapce.



    Odsjaj u vodi ga simetricno duplira



    Azija, moja dežela.

  3. #83
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Od danas, Golden Week, masivni odmor dani zaposlenih u Japanu, Inuyama Castle.

    Bilo je na hiljade posetilaca. Da se dodje do zamka, moze (ne mora) da se prodje kroz ovaj Shinto hram



    A red je bio , 50 minuta cekanja da se udje u zamak, Bili smo tu pre, ima bar 10 postova o istom mestu.



    Uradili U-turn, otisli na njihovu "Skadarliju" da se prosetamo, 1km



    Nije bilo lose. Mada je klopa bila prosecna u restoranima.
    Azija, moja dežela.

  4. #84
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Koinobori, platneni ili papini cilindri se danas viore na sve strane. Klisura Kourankei



    Dan decaka (dan devojcica je 3. mart, Hinamatsuri).



    Porodicni piknik sa sinovima u kanjonu reke



    Ove ribe, lososi, simbol su plodnosti i snage (plivaju uzvodno).
    Azija, moja dežela.

  5. #85
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Japan, Inuyama, Hotel "Meitetsu"

    Meitetsu Hotel Inuyama.
    To je meni 45 minuta od kuce, nisam tamo odsedao ali sam bio u njemu (poslasticarnica) i odlican je, mada je malo umoran.

    Azaleje u cvatu oko njega



    Hotel verovatno ima goste radnim danima (ima tu dosta fabrika i poslovnih putnika) ali je petkom, subotom i nedeljom pun, sve vencanja. Ima sale za bal, sve sto treba.
    U Japanu je obicaj da zvanice na vencanje odsednu u hotelu dan pre (da slucajno ne zakasne) i posle vencanja (da ne voze posle alkohola).

    Dodjes i kazes, hocu da zakazem rucak posle vencanja 15. oktobra (sada je 6. maj) a hotel te pita "Koje godine?".
    Azija, moja dežela.

  6. #86
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538

    Foto za danas: karate demonstracija

    Sekcija karatea u cerkinoj skoli je imala danas performans



    Impresivno za roditelje da vide decu kako nesto znaju o karateu i disciplini koju taj sport zahteva



    Savrseno, da deca znaju pokrete i sta da rade




    Interesantno, nema japanske dece. Njih samoodbrana ne zanima, i njihovi roditelji i sama japanska deca znaju da im je zemlja slobodna i bezbedna. Sve stranci.

    Ni mene, kao roditelja samoodbrana ne zanima. Mi cemo verovatno ostati u Japanu doveka. Ono sto volim da vidim je disciplina i posvecenost deteta jednom takvom sportu.

    Ah, svaki roditelj koji ovo cita shvatice sta mislim.

    (u pozadini je gimnasticka sala, fantasticna, to je Toyota Motor Company donirala, 10 miliona dolara).
    Azija, moja dežela.

  7. #87
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Ovaj post je bio 13. oktobra 2015, u "Foto za danas 2015".
    Dopunjeno izdanje.

    Shopping Mall. Koliko vidim po slikama iz sveta, da zenske pokazuju ves nije neobicno. Za Japan jeste i neobicno i nepristojno.

    Cak i da nije po stasu (krupne, veliko doope, ili jednostavno debele) Brazilke se po tome poznaju na 100m.



    Nema teorije da zenska koja ovako hoda po javnom mestu bude Japanka, Kineskinja ili Thai.



    Ponovljen post, da ne pisem isto dvaput.

    Quote Originally Posted by yoyogi View Post
    Kyoto, aquaduct u krugu Nanzenji hrama.



    Neko se slika



    Brazilka, slika je njen covek



    Njihova (brazilska) kultura narcisoidnosti i machizma, kako kod zenskih tako i kod muskih, zelja za izazivanjem zudnje kod suprotnog pola iskacu iz japanskog nacina zivota i strce kao pritke iz baste.
    A i ima ih: 300 hiljada u Japanu, uglavnom radnicu u proizvodnim halama na 5-godisnjim ugovorima.
    I Japanaca ima 1.7 miliona u Brazilu, emigracija sa pocetka 20. veka.
    Azija, moja dežela.

  8. #88
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Ayu, japanska pastrmka, sada im pocinje vreme, ima ih na pune sve reke, pecanje dozvoljeno. Ko nece da peca, ima u supermarketu, ociscene (samo se promulja stapic kroz njih), jedu se cele, kao ovece girice.

    Cena je kao u dinarima



    Izrostiljane:

    Azija, moja dežela.

  9. #89
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Sta cu, kad volim, kad mi je blizu, idem nekoliko puta mesecno biciklom u Moricoro park.

    Kuca iz crtanog filma uz kojeg su odrasla sva deca Japana rodjena posle 1990. My Neighbor Totoro, mladom zelenilu od danas:

    Azija, moja dežela.

  10. #90
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Na prilazu istorijskom selu Magome, vidi se most koji pripada Chuo Highway (sredisnja magistrala) i on je u skelama vec godinu dana ako ne i duze, farbaju ga.



    Kada se malo bolje pogleda, to uopste nije rutinska stvar postaviti skele bez oslonca na zemlju (verovatno su pri gradnji mosta ostavljene zakacke i za to)



    Da ga sto pre zavrse, cinober boja i elegancija mosta daju celom okolnom zelenilu i planinama dodatnu lepotu



    Plantaza zelenog caja u planini



    I dok su kola gledala u daljinu,



    mi u nas Nakatsugawa onsen, nismo bili 3 nedelje a samo sat vremena od nas.
    Azija, moja dežela.

  11. #91
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Azaleje, svugde u ulici.



    Slobodno idi mojom ulicom



    Ne samo da ih grad odrzava, i privatne kuce ih vole





    Ovo je dobar restoran, on ih ima u procelju





    Ovo je privatna dermatoloska klinika

    Azija, moja dežela.

  12. #92
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Tako li to rade: Google Street View automobil sa kamerama za sve uglove:



    Subaru Impreza



    Malo sam ga uhvatio i sa strane



    Od spreda nisam mogao, osim u retrovizoru



    Tako su i moju kucu uslikali, pre 3 godine

    Azija, moja dežela.

  13. #93
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Harley Davidson, najvece sranje od motora koji je ljudski um smislio i najgori motor koji pare mogu da kupe.





    Ko to kupuje? 80% prvih vlasnika tog krsa ima tacno 47 godina (ne 46 ne 48) i to je kriza srednjeg doba. Sam motocikl je obicno smece, nije vredan da se popisa na njega.

    Ovaj, misli da je fraer kada bukom inferiornog uredjaja sve oko sebe sablaznjava.



    To govno od motora, ne moze da se nakrene, ne moze da ide brzo, sve sto moze je da pravi omrznutu buku. Da vlasnik zna da nekome privlaci paznju. Old geezers.

    Ziveci u zemlji Honde, Suzukija, Kawasakija, Yamahe (sve moji korisnici) jednostavno ne razumem zasto bi neko kupio taj crap.
    Azija, moja dežela.

  14. #94
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Od veceras, planina Chausuyama, shibasakura, poljska sakura, uzivanje u cvetu.

    Biljka je , latinski, "phlox subulota".



    Po danu:



    Po noci, ove godine imaju i osvetljenje:

    Azija, moja dežela.

  15. #95
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Zimska zicara, radi leti da odveze posetioce na vrh, da vide cvece. 1,200m nadmorska visina, za cas se stvoris u oblaku



    Gluva tisina, sve izgleda kao u filmu strave



    Na samom polju, ima ambijentna muzika pa nije tako, jos i kikot omladine koja se slika



    Mi smo jos imali i srece, bilo je trenutaka bez oblaka...onda se vise nisu pomerali, u stvari jesu, vetar ih navlacio, ko je dosao posle nas mozda nista nije ni mogao da vidi

    Azija, moja dežela.

  16. #96
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Moricoro park, jezero za navodnjavanje pirincanih polja, tu je bilo i pre parka. Lokvanji na njemu



    Neko bi pomislio da je cvet lako uociti ali nije. Povrnuti listovi su slicne boje pa treba koncentracija da se prepozna lotusov cvet

    Azija, moja dežela.

  17. #97
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Sakura, od onolikog cveta, pocetak aprila, evo i ploda:



    Kraj maja, pold je sitna, velicine zrna graska, kiselo-gorka, nejestiva, tresnjica

    Azija, moja dežela.

  18. #98
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Ovaj kineski restoran, "Benitora" je uvek u upmarket robnim kucama i na mestima gde se NE trazi Macdonalds.
    Evo jedan, u Toyota City (ima ih na stotine po Japanu) bas u ovom "Letecem tanjiru".



    Da nekome u Americi, Evropi, Australiji kazes da kineski restoran moze da bude "top of good food", ne bi verovali. Misle, to je nesto zbrzano i spakovano u posude od plastike ili pene. Taman posla. Kineska hrana je odlicna i jako cenjena u Japanu. Na ulazu u restoran, slika Tienanmen skvera, sa portretom Mao Tse Tunga, i danas je tamo (u Pekingu) isto:





    Modeli hrane, isto tako dodju na sto



    Evo i nase porudzbine. Pored glavnih jela i stapici od krabe, shorompo



    Ukusno, ljuto (sami smo trazili)



    Ova corba je jos ljuca



    Shorompo, treba da ga uzmes u kasiku i poljubisa i tim poljupcem isisas supu iz njega. Onda ga jedes knedlicu od mlevenog svinjskog mesa, sa testeninom



    Ovo je vec decji ramen, ima jela za sve ukuse i uzraste



    Odemo tamo 5-6 puta godisnje. Cena svega ovoga gore je oko 5,000 dinara.
    Azija, moja dežela.

  19. #99
    Ova čorba izgleda - ubitačno ljuto.Ako su ove čili papričice ekvivalent Thai ljutine , a ima ih vidim preko 12 , neće preživeti ni jedna bakterija u stomaku od njih.To je baš za rođene Thai.
    Volim i ja ljuto ali to je maksimum 3-4 u Tom Yam naprimer.
    Crveni se i to ali ne toliko.



    Inače vidi se da nije China - fast food.

  20. #100
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,538
    Tom Yum Gung na zadnjoj slici je sa juga Tajlanda, Phuket. Zna se po tome sto ima kokosovo mleko. Ono se ne pretvori u jogurt u dodiru sa kiselinom iz supe.
    Azija, moja dežela.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •