Results 1 to 5 of 5

Thread: Kyoto - Gion

  1. #1
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527

    Kyoto - Gion

    Gion je gradska cetvrt, prepuna restorana, barova, radnji. Recimo, kao od Kalemegdana, Knez Mihajlovom, sa poprecnim ulicama, do Slavije. Samo mnogo vece i sa mnogo vecom ponudom.

    Pocinje od Yasaka Shrine i ide 2km, do reke Kamo pa se onda rasprsti na sve strane.



    Gledano niz Gion Dori sa Yasaka Shrine 5m iza mene



    Ulica ima strehe sa obe strane, trotoar ima ogradu, pa kada je guzva - bas bude guzva



    Radnje su uglavnom sa robom interesantnom turistima (suveniri, lepeze, kimoni), nema kasapnica i prodavnica namestaja.





    U 5 popodne se svi hramovi i turisticka mesta zatvore i onda ko god ostaje u Kyotu dodje ovde



    Kada se dodje do reke Kamo, most Shijo je kraj strafte. Preko mosta pocinje jos veca ludnica, kao njihova Skadarlija samo 100 puta vece.



    Bas na ovoj raskrsnici pre mosta je i cuveni Gion Theatre, Kabuki, on je i u gornjoj slici.



    Tu su predstave po ceo dan, nisam isao, gledao sam ranije japansko pozoriste, tesko je to nama shvatljivo

    Azija, moja dežela.

  2. #2
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Nekih mozda 500m od Yasaka Shrine, sa leve strane, ima jedna ulica, hanamikoji dori sa nesto starog smeka. Airconditions su zamaskirani drvenim resetkama da ne kvare izgled.



    Evo je na mapi. Duga linija je Gion Dori, do preko reke gde ce biti slika kasnije. Linija u stranu je ova ulica:



    Prijatno je prosetati, uglavnom su restorani, saobracaj samo ko zivi tu

    Azija, moja dežela.

  3. #3
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Pre nego sto se stigne u Gion restoransku cetvrt, treba da se predje Kamo reka, omiljeno setaliste za lokalce i turiste.



    U proslosti je bila koriscena kao voda za pice, i danas je prilicno cista, sa mosta se vide ribe u vodi



    Stalni prizor, parovi sede i posmatraju reku





    Patke u vodi, ime "kamo" i znaci "divlja patka", reka divljih patki.



    Lepo se smrklo, sledeci post ce biti iz restoranske i trgovacke cetvrti Gion, koja je odmah iza ovog zida od zgrada (koje su i same restorani).

    Azija, moja dežela.

  4. #4
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Iako izgleda primamljivo po noci, meni, kome je Kyoto dnevni izlet, samo se jednom desilo da prosetam njime. Naravno, dan je za razgledanje hramova a kada se zatvore u 5 popodne, ide se kuci.



    Na mapi je mesto gde sam stajao, dotle se dodje pravo iz Yasaka hrama. Tu je i cuveni Gion Kabuki teatar.



    Na mapi se vidi Kamo reka i sa druge strane manja, Shirakawa reka. Duz nje je kilomeatrski niz "ocha-ya", tea houses gde geiko (lokalni naziv za geishe, znaci "dete umetnosti") zabavljaju goste. Nije "red light district", nikada nije ni bio, to se pogresno prenosi.





    Duz kanala, nekih 2km, su restorani, skoro sve jedan do drugoga.



    Bio je 10. oktobar, moglo je u kratkim rukavima cak i napolju do 15. novembra





    Ima i pesackog prometa, mada nije "korzo", Tek koliko da se stigne gde se krenulo (restoran), nije setaliste kao sto je na primer Skadarlija u koju se vise ide da se proseta nego da se vecera.

    Azija, moja dežela.

  5. #5
    Chairman of the Bored yoyogi's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Japan
    Posts
    4,527
    Posle prelaska mosta, ako se krene na desnu stranu (devojke u kimonima nisu samo na tu stranu, svugde su u Gionu)



    Ubrzo se stigne do pokrivenih ulica



    Kilometri i kilometri sa radnjama



    radnje su tipa butika



    Mali restorani



    Ko je dosao u Kyoto da nesto kupi, eto gde se ide. Za suvenire (lepeze i slicno) to je oko hramova vec ponudjeno, po istoj ceni, nema razloga da se ovde dolazi.
    Azija, moja dežela.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •