Tek sad čitajući o planovima za Thai vidim koliko se to približilo kod vas.
Gde planiraš da se smestiš na Ko Samuiu ?
Mi , koji smo zadnjih poseta Thai bili tamo,u toj tzv. punoj sezoni nikad nismo bili,kada je ,kako kažu,gužva na Chawengu.Ali ti si u drugoj situaciji,sa kolima,pa možeš i u Noi Chaweng,Lamai ili negde dalje.
Da si u Chawengu i bez kola ,preporučio bih ti "moj" hotel Chaweng Beach Garden , pogotovo što se pre 2 godine završavao nov deo .Domaća thai hrana a u pozadini u središtu svega ali tebi sa kolima to nije bitno a i bazen nije velik.
Za obići kolima ostrvo i nema se gde.Za to je dovoljno dan.I možda petkom uveče na Fisherman Vilage, gde nisam išao.
Samui je više za obilazak okolnih ostrva Ko Thao ili Antong ostrva ili za mlade na Ko Phangan a za to kola i nisu od pomoći.
Mi smo na Samui uglavnom išli bez velikih aktivnosti tj. ono što prosečan balkanac zamišlja kao rajsko ostrvo-pesak,izležavanje,kupanje pre svega u moru ,ako se može,
i uživanje u super thai hrani a opet da mi je u pozadini sva infrastruktura tu u pešačkoj zoni.
Od celog Thai tu su nam se najviše poklopile kockice.

Kebab tamo nisam jeo a i za ostale restorane problem je što nema ništa danju.Tek uveče se pripale roštilji.Danju je , za hranu, bolje držati se hotela.Slika sa kebabom je uveče sa Night Marketa o kome izgleda nisam ništa napisao.

Za one stene između Noi i Chaweng...teško da se može a pogotovo bos.Nažalost nisam slikao te oštre stene,strč,staklo,smeće...
Nađoh nešto na netu...mada mi je tamo izgledalo još gore.

Name:  20191207_205652.jpg
Views: 422
Size:  58.8 KB

Pa još ako i pređeš naiđeš na kanal koji se uliva iz onog jezera u more i gde idu čamci , moraš ga preći a u njemu otpad i oštar kamen.

Name:  20191207_205500.jpg
Views: 471
Size:  55.0 KB

Treba pregaziti i taj kanal nepoznate dubine.

Name:  20191207_205637.jpg
Views: 479
Size:  53.4 KB

Name:  20191207_205555.jpg
Views: 488
Size:  50.1 KB

Moguće je možda preplivati taj rt u velikom luku da se ne zakači neka stena.Tamo nisam video nikoga.A i put, u pozadini , daleko obilazi taj rt.

Name:  Screenshot_20191208-114529_Maps.jpg
Views: 792
Size:  20.3 KB

Vidim na mapi da na plaži Noi Chaweng ima nešto kamenja kod hotela Sheraton ,što polovi tu istu plažu Noi,možda si to pomešao sa ovim rtom.To je nešto što se može preći i bos.Sa distance od Impiane do njega može da izgleda kao kraj Noi ali -nije.Rt je dalje.
Pažljivo sam uporedio kamenje u pozadini tvoje prve slike posta #23 ,o kome pišeš,i to je,čini se, ovo kamenje kod Sheratona,na slici ispod.

Name:  20191207_205721.jpg
Views: 415
Size:  25.4 KB

Želim vam prijatan boravak tamo i baš me interesuje kakvi će biti utisci posle 16 godina i kako ćeš doživeti Samui da uporedim sa mojim doživljajem .